|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 14:22:30   
Filadendronka
Pari, hvala ti! D je bas lepo u vrticu i mislila sam da cu drugi put bolje podneti. Zapravo i jesam bila spremnija i smirenija na pocetku, ali sam sve gore zato sto vidim da se bas tesko navikava. Smesko, moj J ima 14 meseci. Znam da nemam alt_ernativu ni b&d servis, tako da se nadam da ce krenuti na bolje sto pre. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1951
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 14:27:52   
smeško
Znam, Fil. Zato i kazem da je J stariji. Znam da je tesko. Ali, ja razmisljam da sva deca prodju kroz to i sva se naviknu. Moji su cuvali N i M, vodili ih kod lekara kad moram na posao, ali sada ne mogu. Mama mi ima zilion dijagnoza.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1952
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 14:29:59   
mama Jo
Joj Fil 😢
Mogu misliti kako ti je.
Koliko ih ima u grupi? Znaci sutra vec mora ostati da spava tamo, sve vreme?
Mislim, realno, nije proslo puno vremena kako ide, nije ni bilo prilike da upozna lepo decu i sve ostalo. Verovatno ce i sutra i prekosutra biti tesko, ali sta znas mozda 3.-4.dan vec zavoli (najiskrenije vam to zelim). Mali jeste jos, ali sta da radis kad mora.
Mozda i bolje da se nije navikao skroz i vezao za tu vaspitacicu pa onda odjednom skroz nova... Sta znam, pokusavam nekako da ti okrenem film, pa da gledas sa pozitivne strane.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1953
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 14:43:03   
vonavoj
Joj,fil,mnogo je tesko,teze je nama nego njima..

Ni moj ne jede nista,place ujutru,posle se smiri,kad se neko bavi njime,mazi..Ali zaista nemamo drugi izbor.Kod nas opet vaspitacice vise ne rade nego sto rade..nji 5 se smenjuju,po 2 dana rade..ma sramota,majke mi...mi moramo da radimo,a oni "dezuraju"..aman i sa troje dece iz grupe hocu moje vaspitacice...mnogo sam besna na neradnike..Izvinjavam se,ali kod nas je tako...eto,one su spojele od 15.juna..ceo avgust ne rade..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1954
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 14:46:42   
dunja RR
Fil, držite se, verujem da ti nije svejedno, kada se samo setim, a još smo mi sa S, dosta kasnije krenuli...
Još ova situacija sa koronom, pa tvoj posao user posted image

M smo upisali ali sve je to daleko za nas, mi od septembra krećemo zvanično ali sam ja već najavila da ćemo u početku samo plaćati, nećemo krenuti od starta, oni rekli super.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1955
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 14:56:58   
pari
Fil,još nešto ...psiholozi kažu da su za decu "traume" dobre, da ih uče nečemu, da je dobro za njihov razvoj...

I ja se strašno bojim kako će biti ovde sa M i T...mene čeka sve to...na stranom jeziku...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1956
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 15:00:20   
mama Jo
Htela sam da napisem nesto slicno kao pari... U smislu da te malo ohrabrim kad ti kazem da nece na njega to ostaviti nikakvh veliku traumu... Probaj da popricas sa vaspitacicom da mu se u pocetku bar malo vise posveti, da mu olaksa... Ne znam kakve su, ali bas dostaa zavisi od njih.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1957
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 15:09:12   
jess021
Von, Fil, Smesko... Samo da vam pruzim podrsku. Stvarno su mali, ali bice to sve ok sigurna sam. Opet klise, ali proci ce


Fil, javi kako je prosao prvi dan na poslu. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1958
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 15:23:51   
mama Jo
Ja sam vrlo kratko bila u toj fazi, i jako tesko mi je bilo. Pa sam je povukla jer ne radim, ne znam ni koliko je to dobro. Sad upisujemo i mladju, i trebalo bi od sept.obe da krenu. Ona ce tad imati 2,5 godine, mako vise tj...
Tako da me to sve ceka, i potpuno te razumam.
B
Von, kako tvoj maleni sada, jel voli?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1959
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 15:34:10   
smeško
Bice sve ok, Jess. Treba mu to. Bolje je za njih nego da sede kod kuce.


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1960
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 16:45:18   
vonavoj
Mama jo,ma kakvi da voli..evo mesec dana ide..i dalje ne jede u vrticu...on slysa tamo,spava ali ne jede.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1961
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 19:19:37   
mama Jo
Joj Von, pa kako ne jede nista, joj duse male, kako im je taj vrtic tako,, tezak''. Nadam se da ce se navici i zavoleti uskoro

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1962
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 19:27:18   
Maslacak15
gde ste mame. moji su svi bas obozavali vrtic. tj ana i sad voli jako. ali su krenuli sa 12 meseci i isli od starta u kontinuitetu grmilo sevalo. bas sam se brinula kako ce A da reaguje sad posto je ipak bila duga pauza zbog korone 6 nedelja a i zimus je pauzirala zbog operacije 3 nedelje. ocekivala sam dernjazu al ona uziva :) sto se jela tice to nije neko merilo meni F nije do kraja vrtica hteo uooste da jede. maksimalno izvoljevao. do te mere da su pitali jede li on kuci. kuci nije jeo izmedju 2-3 rodjendana posle sam mu nasla caku. zbog tog iskustva a mozda i zato sto su mi deca krupna od rodjenja i velika ja sam valjda jedina srpska majka koja se uopste ne tangira oko njijovog jela. ako jedu jedu ako ne jedu jesce kasnije. niti pitam sta je bilo za rucak verujte ni u vrticu ni njih u skoli. ja im kuvam svaki dan kod kuce jedu ok ...nista im nece faliti. 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1963
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 19:57:21   
mama Jo
Joj ne znam... Meni zvuci strasno,, nista ne jede u vrticu''😢
Mozda ja preterujem...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1964
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 20:11:59   
bikicaV
Pocece Von, ne brini, to je njegov nacin da negoduje. Popricaj sa vaspitacicama.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1965
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 20:25:07   
Maslacak15
ma nista mu nece faliti. nadoknade oni to. iskreno ja kad dodjem u beograd ko o cemu roditelji o jelu njihove dece...mislim narocito na decu mladju od 5 godina. a vrtic je po meni od neprocenjive vrednosti za njihov socijalni razvoj. ja sam jako srecna sto su moja deca, samouverena, komunikativna i otresita a pri tom su pristojni i ne prave probleme. jedan deo je sigurno urodjen temperament i vaspitanje iz kuce ali ja znacajan udeo pripisujem i vrticu. i zato im polazak u skolu nije predstavljao nikakav problem izmedju ostalog niti smo posebno oset_ili. to su mi svi pricali videces sve se menja. e meni i ne bas :) mislim ok idu u tacku B a ne u A menjamo se svi stalno ali taj polazak u skolu nije u mojoj glavi bila neka velika promena.

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 1966
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 21:12:04   
vonavoj
Jok,ne nerviram se,pocece da jede..ruca kad dodje kyci,po 2 puta mu sipam,nadoknadice.

Pojede samo uzinu tamo..a inace,kod kuce ga ne hranim,pa da ne bude kao da ne zna sam,zna,odavno.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1967
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 22:30:27   
Filadendronka
Von, a do koliko ostaje? Maslacak, takodje mislim da je vrtic zakon za mnogo stvari, ali je uzasno stresno i i za decu i za roditelje kad ne ide sve kako treba. J je losa krvna slika i slabo napreduje vec mesecima. Pedijatar nas usmerava da pojacamo ishranu, a bez konkretnog obroka u vrticu je to nemoguce. Nase radno vreme je do 17h, pa nam ne ostaje bas puno vremena za hranjenje. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1968
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 22:35:29   
mama Jo
O, Fil, nadam se da ce se skroz privici sto pre.
A koliko tvoj J ostaje sutra, tj.od sutra? I kolika im je grupa, koliki ima dece?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1969
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 22:51:58   
vonavoj
Fil,moj je morao odmah od drugog dana do 15h da ostaje..nema adaptacije sad kad je korona..i ulazaka u vrtic.

Ne znam zasto nece da jede,kad kod kuce lepo jede,tj.znam,to je bojkot.Fil,pricaj sa njim da mora da jede,ja ga stalno ispityjem i sve naj mu pricam o vrticu.Mnogo volim sto idu u vrtic,svasta nauce tamo..jedino sto sad ne volim kad ih spoje,onda se niko ne zainteresuje od vaspitaca...puste im tv,moj ne gleda tv ni u ludilu...on kao pas stoji,dok ostala deca sede i gledaju. Ovako kazu da se igra,cak i knjge gleda,slaze kocke..slusa..i jedino sto nece na nosu.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1970
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 22:55:04   
Tiziana
Fil, Von, nezgodno je sto su sada na adaptaciji kada je vecina verovatno bar delimicno adaptirana. Imate obe stariju decu i znate da ce to kroz neko vreme ici glatko, ali da je svaki pocetak tezak.Ja sam milion puta pisala na ovu temu, krenuli on sa 12m, ona sa 11m.Sa njim je bilo muke oko hrane, velike, ali kolektiv je to i ne kazu dzaba opuati se, jesce kad bude video druge kako jedu. mozda vam to sad zvuci suludo, ali stvarno hoce. moj sin je bio jedan veliki nejed, ali stvaarno, vrtic je sve to sredio. Hej, oni su mom deretu skinuli pelenu pre 2.rodjendana i on se nama nakon toga NI JEDNON nije upiskio u gace. mi ne znamo sta je odvikavanje od pelena,ni sa jednim detetom. Necu ni da pominjem sta su njima pre svega te jasle koristile kad su presli u vrtic, tj kad su krenuli u skolu. jednostavno adaptirana su deca i sve promene prihvataju normalno i bez drame. Milion drugara.. Dakle sve ce se to srediti, samo treba vreme. A onda sve taako proleti..Dok trepnes nekako su veliki i skoro da im ne trebas.. 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1971
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 23:07:24   
vonavoj
Ja se ne stresiram pyno,prodje sve to,i zaboravi se..

Meni je samo krivo kako vaspitacice,uprava vrtica nemaju obraza,srca,da posle 2.5meseca nerada zbog korone i dalje ne rade punim kapacitetom..nego mesaju decu..pa je to za decu haoticno. Evo i J koja je naviknuta na vrtic,nema pojma ko je od vaspitaca bio,deca su u 3 sobe i samo se smenjuju vaspitacice..bukvalno 2 dana rade,3 dana ne..Ja moju predam na ulazu,tamo im mere temp i odvode u sobe..i tako mi ih i predajy,nema ulaska u vrtic.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1972
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.7.2020 0:10:28   
Filadendronka
Von, J ima 14 meseci i apsolutno nema pojma sta mu objasnjavam. A kod nas je takodje haos po pitanju spajanja grupa, vaspitacica i sl. Prosto nismo imali srece da makar u pocetku bude ta vaspitacica koje se nije plasio. Vrtic je prepun dece, a vaspitacice na odmorima klasicno po mesec dana leti. Stvarno nije u redu. Klime ne rade, zabranjeno. Mama Jo, sutra ostaje na spavanju, valjda do 13:30h. 

Tizi, sve znam da ce proci i da vecini posle bude lepo. Pitala sa D (koji sada ima cetiri godine) da li se seca svoje adaptacije i naravno da nema pojma. Samo mislim da tako delikatan posao ne treba da radi neko ko ga ne voli i ko nije spreman da se posveti. Verujte da mi bude muka kad ulazim u vrtic, kao pred ispit. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1973
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.7.2020 13:41:44   
Maraj
Fil bas mi zao sto se mucite...
Ja nisam imala takvih iskustava. L je posao sa ne pune 3god. Al on je voleo. Mogao je odmah i na spavanje da ostaje....
S polazi sada u septembru sa 2 god...verujem da ce sa njom biti malo teze to rastajanje...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1974
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
1.7.2020 13:56:52   
mama Jo
Fil, kako je maleni danas podneo? Je l' spavao? Je l' plakao? Kako si ti?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here