|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 9:12:38   
Maslacak15
I ja bih da se slozim sa Degu i Andjeelomuser posted image . Tema je u najmanju ruku na pogresnom mestu. Razumem ja zene i i razlicite zelje ali mislim da oni koji prodju golgotu u borbi za dete ne mogu biti razocarani ovim ili onim polom. Kad ste suoceni sa dilemom, ocete li ikada imati dece uopste, zivot vas natera da naucite pravo znacenje fraze "samo da je zivo i zdravo"....

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 18:36:21   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Snelle

Mogu da shvatim želju za određenim polom, dok god je to u granicama normale. Ali, moja komšinica ima trogodišnju devojčicu, i kada je sa drugim detetom zatrudnela želela je da bude dečak, toliko, da je i sebe, i sve oko sebe , pa i svoju trogodišnju devojčicu ubedila da nosi batu, čak ju je i pitala kako će bata da se zove, i odredili ime, pri čemu joj ginekolog nijednom nije rekao pol, da bi joj pred kraj osmog meseca rekao da nosi opet devojčicu. Svaki put kad bih joj u priči spomenula da je možda ipak devojčica, demonstrativno je odbijala da to prihvati, i odmahivala glavom kao da je ta solucija nemoguća i definitivno neželjena.


A i ona je tata a ne mama.


IZVORNA PORUKA: degu

Ova tema mi tako bode oči na ovom podforumu, jer nema nikakve veze sa problemima zatrudnjavanja gde se parovi muče da dobiju dete i odavno su prestali da razmišljaju o polu. Naravno da treba da postoji ova tema za sve one parove kod kojih je to išlo onako kako bi trebalo, bez poteškoća, ali ne na ovom podforumu.
Ja sam nekada bila luda za devojčicama i nisam mogla nikako da zamislim da sam mama dečaka, a sad posle ovih 5 godina mi je tako svejedno, čak šta više imam osećaj da će biti mali dečkonja jednog dana.


Slazem se. Kakvi su da su, nasi su. Ja u zivotu ne bi ni abortirala a jezim se na diskusije o potencijalnom polu deteta jer me to podseca na silne amniocinteze i na sve poubijane decake i devojcice kojima se na osnovu pola presudila sudbina. Ok, mozda sam vam ekstremna sa svojim ubedjenjima, ali mislim da je i ova tema sama po sebi kontraverzna.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 18:45:11   
Figaro88
Ja mislim da sam vec pisala-mama sam devojcice pa mi cudno kad pomislim da cu mozda imati jednog decaka,ali opet pol necemo znati dok se ne porodim.Ja toliko zelim drugo dete,i svaki mesec se razocaram iznova da me strasno iznervira kada procitam da neko nece znati sta ce raditi ako ne dobije bas ono sto je umislio,umesto da ga zanima samo da to dete bude zdravo,da lepo napreduje,i da bude srecna sto ce postati mama jednom malom andjelu....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 20:39:23   
degu

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

I ja bih da se slozim sa Degu i Andjeelomuser posted image . Tema je u najmanju ruku na pogresnom mestu. Razumem ja zene i i razlicite zelje ali mislim da oni koji prodju golgotu u borbi za dete ne mogu biti razocarani ovim ili onim polom. Kad ste suoceni sa dilemom, ocete li ikada imati dece uopste, zivot vas natera da naucite pravo znacenje fraze "samo da je zivo i zdravo"....



Maslačkić baš sam to htela da kažem user posted image

Samo da se premesti tema i meni će srce biti na mestu, iskreno ne bih ni ulazila u nju da se ne nalazi na ovom podforumu, na kome nažalost provodim najviše vremena.
Andjela user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 20:42:44   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Kad ste suoceni sa dilemom, ocete li ikada imati dece uopste, zivot vas natera da naucite pravo znacenje fraze "samo da je zivo i zdravo"....

A kad naucite tu izreku onda prepoznate mnoge "glupe" teme i potom vas kao govece etiketiraju nalepnicom "frustrirana"!
Maslackonja, nedostajes namuser posted image


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 21:49:24   
ivekpivek
jao zene koda meni nije na prvom mjestu da mi je dijete zivo i zdravo sta god da bude al ja sam pisala koja mi je zelja i sta bih volila ,znaci htjela sam se nekom ispricati da podjelim svoje misli i zelje,i sve vi naravno imate svoje zelje i misli, kad tamo napadi svak ima svoj zivot ,svoje borbe i zelje ako sam nekog uvredila otvaranjem ove teme neka se slobodno izbrise osjecam se ko neka koza koju se smatra da nema osjecaje i koju se osuduje sto je iznjela svoje misljenje sta bi zeljela ,imam svoje sinove nek su mi zivi i zdravi i zar je grijeh zeljeti npr da dobijemo curu pored dva momka,ma nemam sta vise reci napustam ovu temu i nezelim vise raspravljati i dijeliti misljenja jer vidim da se pogresno shvacaju user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 21:52:31   
Verolina
Ivek, ne brigaj se, tema samo nije za ovaj podforumuser posted image user posted image
Mene nisi uvredila. Samo ovoj temi nije mesto ovde, ako shvatas?
Bubac.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 21:56:33   
ivekpivek
onda molim moderatore da je premjeste ,user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 21:59:03   
Verolina
Inace, ako ti znaci, posle dva decka, ja u potpunosti razumem zelju za curicom. user posted image I nadam se da ces i da dobijes curicu.user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 22:59:38   
degu

IZVORNA PORUKA: ivekpivek

jao zene koda meni nije na prvom mjestu da mi je dijete zivo i zdravo sta god da bude al ja sam pisala koja mi je zelja i sta bih volila ,znaci htjela sam se nekom ispricati da podjelim svoje misli i zelje,i sve vi naravno imate svoje zelje i misli, kad tamo napadi svak ima svoj zivot ,svoje borbe i zelje ako sam nekog uvredila otvaranjem ove teme neka se slobodno izbrise osjecam se ko neka koza koju se smatra da nema osjecaje i koju se osuduje sto je iznjela svoje misljenje sta bi zeljela ,imam svoje sinove nek su mi zivi i zdravi i zar je grijeh zeljeti npr da dobijemo curu pored dva momka,ma nemam sta vise reci napustam ovu temu i nezelim vise raspravljati i dijeliti misljenja jer vidim da se pogresno shvacaju user posted image


Ivek nije tema nikakav problem, hvala Bogu da postoje parovi kod kojih sve to prorodno teče i imaš pravo da želiš devojčicu, ma da želiš i petoro i desetoro dece, to nije poenta priče. Samo je tema na pogrešnom mestu, ništa više...user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
1.5.2013 23:10:22   
Ana RR
Tema je premeštena u drugi podforum.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
2.5.2013 18:35:20   
vukosava
E to, mnogo je bolje. Ko ima jedno dete da onda konta sta bi sa drugim i kako. Ako oni koje nemaju nijedno ovo gledaju, meni ne bi bilo svejedno...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
22.11.2013 11:35:31   
big mum
Nikad nisam imala želju za određenim polom djeteta.Poslije dva spontana pobačaja imala sam jaku želju da rodim barem jedno djete.O polu nisam ni razmišljala.Samo sam htjela svoje malo čedo kraj sebe.

I dobila sam ga a mojoj sreći nije bilo kraja.Sad ih imam dvoje pa je samim tim moja sreća udvostrečena.VOLI IH MAMA NAJVIŠE NA SVJETUuser posted image user posted image

Naš komšija u selu se jako razočaraouser posted image kad mu je žena rodila drugu curicu.Htjeo je sina,nasljednika.Koji bi produžio lozu i potvrdio njegovu muškost.
Žalosno,zaista žalosnouser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
22.11.2013 11:42:28   
Ivanka 75
Ja sam zelela decaka a dobila divnu predivnu i predobru devojcicu, zelja mi je bila da imam sina jer u porodici preovladjuju devojcice...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
25.11.2013 8:15:41   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: cockic

ja mislim da je slicno kao kad neko ima dve devojcice a javi my se isto sto i ivek pivek samo obrnyto zelja za sinom.treba da se javi neko sa tim sityacijama.jer ja bas ne znam kako je to ja bi sad htela i trece pol mi nije bitan.

Paa nije... ja imam dve princezice i ne zeliom uopste sina.
Cak smo ranije razmisljali o trecem detetu ali kako prolazi zelja mi je sve manja .

I da se desi, opet bih volela da bude devojcica user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
3.9.2016 11:41:10   
branki*
Pa,kakve veze ima ako neko zeli bas decaka ili devojcicu!?sve dok ne prolazi u patologiju i totalno razocaranje ako se ne ostvari zelja,sve je to ok.ja sam prvo zelela sina,ostvarilo mi se,drugo zelela devojcicu,ostvarilo mi se.da nije bilo tako,boze moj,opet je moje i opet bih ga volela najvise,ne bih bila razocarana ili tuzna,mada bih opet zelela jednog dana i devojcicu,da npr imam dva decaka.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
3.9.2016 16:41:07   
choopa choops
I šta na kraju rodi ivek pivek?

Meni je skroz bezveze to "željenje" određenog pola. A žene koje idu na abortus kad sazanaju za neželjeni pol, su sramota čovječanstva i treba ih spaliti na lomači. Nažalost, Crna Gora je među prvima u svijetu što se toga tiče.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
3.9.2016 17:05:38   
IvanaSK RR
Ja sam želela da imam i decaka i devojčicu, i to ovim redosledom koji i jeste,ali pre svega mi je bilo važno da je sve u redu. Volim decu, pol nije bitan. Pored svega što se dešava svakodnevno samo zahvaljujem Gospodu sto smo zivi i zdravi.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
3.9.2016 17:21:23   
emicaa
ja sam uvjek govorila da bih volila prvo djevojcicu i dobila sam je,onda sam govorila da bih volila da i drugo bude djevojcica ali dobila sam djecaka i volim ga vise od zivota,od kad sam ga rodila nijedne sekunde nidam pomislila zasto nije djevojcica.Sad imam balerinu i princa user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
4.9.2016 0:31:15   
madre

IZVORNA PORUKA: choopa choops

I šta na kraju rodi ivek pivek?


Dečaka.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
4.9.2016 9:31:10   
vocicana
Devojcice mnogo volim, narocito ove moje dve, od sestre, a sto se mene tice, uvek sam znala da cu imati decaka, cak i da sam na vreme pocela i rodila vise dece opet bi svi muski bili, tako seosecam celog zivota.
Kada se Damjan rodio bila sam neizmerno srecna, zdrav, prav, bez greske, nebitno mi je kog je pola kada ima sve sto treba da ima.
Deca su ukras sveta!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
5.9.2016 7:10:06   
serpica
Mene cudi da ja na ovu temu nisam naisla ranije...
secam se ivekpivek bile smo trudne negde u isto vreme i znam da je rodila i treceg decaka,tri sina tri junaka,neka su joj zivi i zdravi,ali se isto tako secam i njene prevelike zelje za devojcicom,mislim da je u to vreme kad se porodila i napustila forum.
Meni je zaista bilo svejedno sta cu da rodim,ni jednom za sve cetiri trudnoce nisam imala posebnu zelju za odredjenim polom,neka je sam zdravo to je bilo pre svega. Mene su uzasavale price :"idete na trece jer zelite musko"
i mnogo mi je drago sto je trece bilo musko,jer sam rodjenjem Manje dokazala da mi pol zaista nije bitan,deca su najvece bogatstvo bilo kog pola da su,ali da sam kojim slucajem mogla da biram iako svog junaka volim do beskraja,birala bih uvek devojcice.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
5.9.2016 8:26:28   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: madre


IZVORNA PORUKA: choopa choops

I šta na kraju rodi ivek pivek?


Dečaka.



Samo neka je zdravo, to je jedino bitno.

Sudbina,ili sta drugo, ali u mojoj okolini ko god da je tako silno zelio samo jedan pol, dobio je upravo kontra. Mama uvijek prica pricu o zeni koja se porodila kad i ona i rodila drugu cerku, kako joj muz nije hti ni doc da je vidi, ni po nju. Na kraju je tjerao do 4djeteta, i pred kraj zenine trudnoce dozivi ogromnu nesrecu, zapali se radeci sa plinom, jedva je zivu glavu izvukao. Naravno i cetvrta je cerka, ali on se nakon toga bas promijenio. I hvala usudu, da je otislo na njega, a ne na to jadno neduzno dijete kako cesto biva.



< Poruku je uredio choopa choops -- 5.9.2016 8:28:53 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: zelja za odredenim spolom djeteta
5.9.2016 10:02:11   
wivern
Oduvek mi je bilo svejedno kog pola će mi biti deca, mislila sam da cu ih imati troje. A tek posle borbe sa sterilitetom mi je postalo apsolutno nebitno koji je pol, samo da je živo i zdravo.
Ali isto tako razumem ljude koji zele odredjeni pol, njima je iz njima znanog razloga to bitno (kao sto meni iz mog nije) i to je ok.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Zelja za odredenim spolom djeteta
20.2.2017 0:11:17   
Mariya
Ja sam oduvek zamišljala sebe kao mamu devojčica, oduvek sam više volela devojčice, uvek sam se bolje slagala sa njima nego sa dečacima. I htela sam 3 devojčice, ali eto imam 2 i imaću jednog dečaka.
Ali potpuno razumem da neko ima želju da ima jedno ili drugo ili oboje. Kad imaš samo jedno uvek se pitaš kako bi bilo da imaš ono drugo, evo ja ću uskoro saznati kako je to imati i dečaka i devojčicu.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 20.2.2017 7:49:12 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here