|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tecna stolica kao alergijska reakcija na hranu
12.8.2009 14:09:42   
bebac2
mojoj bebi od drugog meseca stolica je skroz tecna i sluzava.Posto nam je nasa dr bila odsutna njene koleginice nam nista nisu savetovale.on sad puni 6mes. jos nismo poceli sa dohranom osim pirinca,jer kad nam se dr vratila savetovala mi je tako ,jer na nozicama i na licu zna da se pojavi suva crvenkasta koza,pa ona hoce da proveri da nije na nesta alergican.za sad su mi smuljivi sampinjoni,jaja i ml.proizvodi.Lepo napreduje ima 8830gr,a rodjen je 4630.Da li neko ima slicno iskustvouser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 14:21:01   
Anoniman
Ne razumem. Uveli ste samo pirinač, a sumnjivi su ti šampinjoni, jaja i ml. proizvodi? user posted image

Po nekim istraživanjima se šampinjoni ne daju baš dugo (tipa do 10-te godine čini mi se). Ali sam ja svom detetu davala, od nekih godinu i po.

To na koži... može biti ekcem. (vidi: KLIK - video, Ekcemi na dečijoj koži KLIK, crveni obrazi KLIK)

Pa jel se sredila stolica?

(odgovor članu bebac2)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 14:40:29   
bebac2
on iskljucivo sisa,nego dr sumnja kroz moje mleko da je na nesta alergicankad jedem jaja,sampinjone i ml.proiyvode opet krene proliv i reakcija na kozi,ali nije ni to bas stalno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 14:43:02   
Anoniman
Pa ne razumem zašto onda dr ne skine dete sa dojke, stavi na adaptirano mleko, pa onda polako uvodite čvrstu hranu, i tako utvrdite na šta dete jeste a na šta nije alergično.

(odgovor članu bebac2)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 14:46:20   
Anoniman
ja isto mislim da se radi o ekcemu , i to nema veze sa hranom, jer alergija na hranu kreće od stomaka , ne bitno da li ide kroz majičino mlijeko ili ne


i da li muz ili ti imate alrgije na nešto????
da li si primjetila nakon što ti nešto određeno pojedeš da se to pojavi???

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 14:47:22   
Anoniman
Pa i kreće od stomaka (proliv). Ali ne uvek.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 14:48:49   
Anoniman
govorim o osipu Tasho , ona pominje crvenilo na obrazima i nogicama ...ne proliv

proliv moze biti od ove vrućine

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 14:53:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

jer alergija na hranu kreće od stomaka , ne bitno da li ide kroz majičino mlijeko ili ne




Na ovo sam ti rekla da kreće od stomaka (prolv), pa se par dana kasnije javi osip (AKO SAM JA DOBRO SHVATILA user posted image ).

No, slažem se sa ovim:

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

govorim o osipu Tasho , ona pominje crvenilo na obrazima i nogicama ...ne proliv

proliv moze biti od ove vrućine


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 14:57:15   
Anoniman
ja to gledam ovako:
-beba doji - logikom stolica je tečna (kakva bi bila)
- izbaciti šampinjone i jaja iz majičine ishrane ako se smatra da je alergijska reakcija

- ili posmatrati reakciju bebine kože 24 sata nakon što je majka pojela te famozne šampinjone i jaja


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 15:16:52   
bebac2
dr smatra da je taj osip i mleko povezana reakcija.sad trenutno nema osip,stolica mu je kasasta jer jede i pirinac,ali sam juce jela sampinjone i imao je jednu tecniju stolicujel znate posle kog vremena se povlace alergijski simptomi 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 15:19:06   
Anoniman
Pirinač steže stolicu. od pirinča normalna stolica ne postaje kašasta.

Ne znam posle koliko se povlače simptomi alergije, ali se ja ne bih igrala sa tom alergijom. To nije bezopasno.

(odgovor članu bebac2)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 15:22:58   
Anoniman
Izvini bebac2 ali zašto uopšte jedeš te ebene gljive ili pečurke ako misliš da ti beba ima reakciju na njih???????
stvarno te ne kontam

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 12.8.2009 15:32:11 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 15:25:14   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Izvini bebac2 ali zašto uopšte jedeš te ebene gljive ili šampinjone ako misliš da ti beba ima reakciju na njih???????
stvarno te ne kontam



Izvini Vucko nasmejala si me sa ovim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 15:31:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Izvini bebac2 ali zašto uopšte jedeš te ebene gljive ili šampinjone ako misliš da ti beba ima reakciju na njih???????
stvarno te ne kontam



Izvini Vucko nasmejala si me sa ovim.


moja greška draga htjela sam napisati gljive ili pečurke (od kud više znam ...pa mi je u huji ovo uletilo)

baš se bez potrebe iznerviram

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 15:34:22   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Izvini bebac2 ali zašto uopšte jedeš te ebene gljive ili šampinjone ako misliš da ti beba ima reakciju na njih???????
stvarno te ne kontam



Izvini Vucko nasmejala si me sa ovim.


moja greška draga htjela sam napisati gljive ili pečurke (od kud više znam ...pa mi je u huji ovo uletilo)

baš se bez potrebe iznerviram



Ma nasmejala me tvoja reakcija onako o srca user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 22:48:59   
bebac2
yomolila sam da mi pomognete,a ne kao pojedinci da pametujete .tek poslednja tri dana pravim spisak sta jedem,pa njegovom reakciom zakljucujem sta mu odgovara.tako da sad sumnjam na par namirnica pa sam htela yamoliti ako neko ima slicno iskustvo da mi odgovori .sigurno da sam 100% utvrdila sta je iybacila bih tu namirnicu.da li neko ima iskustvo da mi samo kaze kakva je bila stolica kod njihove bebe ako su je samo dojile 6 meseciuser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
12.8.2009 22:52:54   
Anoniman
Nemoj biti tužna. Nisam sigurna dal je neko na forumu samo dojio dojio bebu tako dugo, ali nemoj me držati za reč. Nije Vučko ništa loše mislila. 

(odgovor članu bebac2)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
13.8.2009 8:09:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebac2

yomolila sam da mi pomognete,a ne kao pojedinci da pametujete .tek poslednja tri dana pravim spisak sta jedem,pa njegovom reakciom zakljucujem sta mu odgovara.tako da sad sumnjam na par namirnica pa sam htela yamoliti ako neko ima slicno iskustvo da mi odgovori .sigurno da sam 100% utvrdila sta je iybacila bih tu namirnicu.da li neko ima iskustvo da mi samo kaze kakva je bila stolica kod njihove bebe ako su je samo dojile 6 meseciuser posted image


nisam tu da pametujem .... daleko od toga

i već sam gore napisala , da dojena djeca upravo imaju kašastu stolicu ili tečniju

a provjeri i da se ne radi o ekcemu

i pročitaj sve što sam napisala a ne samo tu jednu rečenicu


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 13.8.2009 8:10:33 >

(odgovor članu bebac2)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
22.8.2009 10:23:00   
bordan
IZVORNA PORUKA: bebac2

yomolila sam da mi pomognete,a ne kao pojedinci da pametujete .tek poslednja tri dana pravim spisak sta jedem,pa njegovom reakciom zakljucujem sta mu odgovara.tako da sad sumnjam na par namirnica pa sam htela yamoliti ako neko ima slicno iskustvo da mi odgovori .sigurno da sam 100% utvrdila sta je iybacila bih tu namirnicu.da li neko ima iskustvo da mi samo kaze kakva je bila stolica kod njihove bebe ako su je samo dojile 6 meseciuser posted image


Oleg sutra puni 6 meseca samo se dojimo.Sta se tice stolicom tecna je meka ali nekad zna da bude previse tecna kao voda u boji ( sigurno je proliv ).Rekli su mi da to moze da bude znak da ce da niknu zubi.Nisam mnogo novi stvari u ushrani unela tako da kad ima prorliv nemogu da kazem da je alergija od moje ishrane  zato sto to sam jela to i ranijeuser posted image

(odgovor članu bebac2)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
23.8.2009 10:44:01   
bordan
vcera smo imali proliv pitala sam danas pedijatar sta moze da bude rekao je da moze da bude viroza i sutra da uradimo krvna slika,a danas da mu dam sokce od banana i prolife capi sa malo cajom.Sutra ujutro idemo na doktor i videcemo sta je daj boze da nije nista strasno a u sredi primamo Ditp vakcinu trecu user posted image

(odgovor članu bordan)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
25.8.2009 13:12:12   
bebac2
IZVORNA PORUKA: bordan

vcera smo imali proliv pitala sam danas pedijatar sta moze da bude rekao je da moze da bude viroza i sutra da uradimo krvna slika,a danas da mu dam sokce od banana i prolife capi sa malo cajom.Sutra ujutro idemo na doktor i videcemo sta je daj boze da nije nista strasno a u sredi primamo Ditp vakcinu trecu user posted image
mi smo taj problem resili,nadam se.kod nas lekarka nije summnjala na virozu jer to traje od njegovog 2 meseca.bukvalno sam bila nma dijeti i opostepeno uvodila hranu i nisam mogla ustanoviti na sta je jer bi se desilo da kaki posle necega sto sam i pre jela.da na pomenem celo to vreme jeo je ujutru i uvece propasirtani pirinac razblazen mojim mlekom i stolica je postala cvrsca.j NA KRAJU SAM USTANOVILA DA JE OD VODE. JAKO JE BITNO DA JE DETE RASPOLOZENO I DA NAPREDUJE DA BI SE ISKLJUCILI NEKI FAKTORI. SAD SMO POCELI SA CVRSCOM ISHRANOM I DO sad nemamo problema,ali smo poceli sa POVRCEM. nadam se da sam ti bar malo pomogla. a sto se tice zubica balavimo i sve guramo usta avec mesecima ali od yubica ni nagovestaja.

(odgovor članu bordan)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
24.9.2009 14:05:20   
Anoniman
Ja sumnjam da mi je dete alergicno na kravlje mleko koje mu ja prenosim preko svog mlekauser posted image . Izbacila sam iz svoje ishrane sve mlecne proizvode i malisa ima sad zlatno zutu stolicu, a bila je zelenkast i pomalo sluzava. Moram sutra popiti malo mleka pa da vidim opet reakciju. Nadam se da ce reakcija izostati.
Zna li neko da li se kod beba od 3 meseca rade kozne probe na alergene?

(odgovor članu bebac2)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
24.9.2009 14:07:09   
2002m
Mislim da se nerade do trece godine.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
24.9.2009 14:11:02   
Anoniman
Testovi za utvrđivanje alergije KLIK

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: tecna stolica kao alergijska reakcija na ...
24.9.2009 14:19:55   
Anoniman
Hvala. Moramse raspitati kako kod nas u bolnici to radeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here