|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
25.11.2015 8:22:54   
jess021
Branki, izvinjavam se, evo necu vise.
Serpiuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.11.2015 12:35:54   
Maraj
Lazar je opet kakio zeleno.... to je tamno zelena....podseca na boju kad se skuva onaj zaledjeni spanac (izvinjavam se na poredjenju sa hranom al samo s tim mogu da poredim ovi boju)
ranije je bila zuckasta onako kašastog sadrzaja a sad je tamno zelena i redja , nije kašasta....user posted image
stvarno ne znam sta da radim.....pitala sam dr da nije zbog gvožđa u ad mleku ona kaze ne. Vrlo verovatno da nije jer je i ranije pio to mleko....uh pojedoh se ziva....

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.11.2015 12:43:07   
Trcosava
Koliko sam skapirala, ti ga i dalje dojiš. Šta si ti jela?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.11.2015 13:47:48   
Maraj
Ja ga dojim svaki put pred ad mleko a njega jede na tri sata. Jesam juce jela pitu od spanaca al pre toga tj prethodnih dana nista sto bi mu to izazvalo. Npr makarone sa mlev mesom ,picu , proju , banane , narandzu , gulaš , danas cu snicle i paradaiz supu za rucak. Nista sto bi vec deset_ak dana imao takvu stolicu. Osim kazem juce tu pitu.

< Poruku je uredio Maraj -- 26.11.2015 13:48:33 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.11.2015 20:51:14   
janajana
Ja nesto nisam sigurna da kaka ne moze da bude zelena od ad mleka. Moja D je bila na ad mleku i imala je zelenu stolicu, ne mogu da se setim koju Humanu je tada pila ali nije bila ona obicna (mozda HA ili tako nesto), a kada je presla na obicnu Humanu imala je normalnu stolicu. M mi sisa, ali posto sam se ja nesto istripovala da bolje kaki (ali je isto user posted image ) kad joj ubacim jedan obrok ad mleka, ima isto zelenkastu stolicu. Posto joj juce nisam dala taj jedan obrok ona je danas kakila sasvim normalno. Mislim da na zelenu stolicu utice i mesanje ad i majcinog mleka.


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.11.2015 21:41:36   
adulence
Maraj izvini ali meni nije jasno sto tebe opterecuje zelena stolica,ako nije proliv,gladan nije,ne znam sto te muci,pritom kombinujes ad i dojenje i mom R je zelenkasta,ali iskreno se neopterecujem kad znam da je dobro...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.11.2015 23:52:49   
jess021

IZVORNA PORUKA: Maraj

Lazar je opet kakio zeleno.... to je tamno zelena....podseca na boju kad se skuva onaj zaledjeni spanac (izvinjavam se na poredjenju sa hranom al samo s tim mogu da poredim ovi boju)
ranije je bila zuckasta onako kašastog sadrzaja a sad je tamno zelena i redja , nije kašasta....user posted image
stvarno ne znam sta da radim.....pitala sam dr da nije zbog gvožđa u ad mleku ona kaze ne. Vrlo verovatno da nije jer je i ranije pio to mleko....uh pojedoh se ziva....

Maraj, ne znam da li moze odjednom od ad mleka biti zelena, a da je pre toga na istom tom mleku bila onako smedja?
Koliko ti pije ad? Jel place ubrzo nakon hranjenja?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
27.11.2015 9:47:40   
Maraj
Pa da...i ja razmisljam kao jess. Stalno pije Hipp combiotic mleko. Ranije zuta kasaszog sadrzaja-kazu da takva treba da bude a sad odjednom tamno zelena i redja. Jednom mu iscurila do carapice..... nema proliv. Ima stolicu jednom dnevno. Otkud znam mozda se bezveze tripujem sto kaze ada al sam primetila razliku u odnosu na ranije..... i da jako smrducka.... jess ne place kad se najede. Cak sta vise meditira :-) nekad se unervozi dok ne podrigne posle je ok il kad ga muci stomak dok se ne isprducka

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
27.11.2015 12:27:51   
adulence
Kao sto sama kazes meditira,dete ti nije gladno to je sigurno...gladno dete place u to sam sigurna...i nervozbo je...mozda sada uspeva vise da siki pa je to kod dojenih beba normalno,a i nama cesto iscuri,to je sve normalno,Ivka mi je tako kakila da smo uvek komplet morali da je presvlacimo...ahahaha...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
27.11.2015 12:33:22   
janajana
Mojoj M iscuri i kad je zelenkasta i kad je normalna user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
27.11.2015 22:15:09   
degu
Maraj zelena stolica bez sadržaja je ta stolica gladi i to nema šanse da je, za to bi trebala da izgladnjuješ dete da bi se stvarno desilo. Može biti zbog raznih razloga zelena stolica, može zbog gvožđa u AD mleku, ako beba sisa i više se nasisa tog prednjeg nego masnog mleka, zbog brzog prolaska kroz creva ne stigne da se preboji, onda zbog gasova u crevima oksidira i dobija zelenu boju...Jel ima sluzi? Malo mi se ne sviđa taj neprijatan miris. T je imala i sluz i zelenu smrdljivu stolicu, eksplozivnu i tu tako što izleće iz pelene do pola leđa, na kraju se ispostavila da je alergična na kravlje mleko. Ali tad je nama ta stolica bila konstantna. Povremeno ako se javi, naročito ako pije AD mleko, a nema sluzi, krvi, nema gasova, beba raspoložena, znači da nije ništa.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
16.12.2015 18:42:21   
LIDIJA STEVAN
Zdravo drage moje,evo i mene da se pridruzim problemu..zelena stolica..svi pricaju raznorazne stvari a najvise -beba ti gladna-Jovan za koji dan puni tri meseca i ima 7200gr.Dojim ga od prvog dana, samo dojenje..poslednja tri dana pojavila nam se zelena stolica po jedanput dnevno.

_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
18.12.2015 11:34:02   
adulence
draga ne slusaj mislim preko 7 kg sa 3 meseca nema sanse da je gladan...procitaj malo unazad ali sve dojene bee nekad imaju zelenkastu stolicu

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
18.12.2015 12:25:43   
Maraj
Degu nema sluzi u stolici kod L. Mi imamo 2 i po meseca i 6700g. Dojim ga i dohranjujem. I mislim da vec ima mesec i po dana kako je szolica zelena. Nosila sam je i na analizu . Sve je ok ..... jednostavno ne znam vise sta da radim. Muslim da je samo prvih mesec dana bila zuta a posle zelena

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
18.12.2015 12:38:33   
wivern
Zelena stolica zavisi i od toga što vi jedete, od toga koliko beba često kaki i koliko joj hrana stoji u stomaku.
Stolica gladi jeste zelene boje ali bez ičega, imate na internetu i fotografije pa možete da vidite razliku.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
18.12.2015 16:10:32   
Maraj
Da l sam ja luda , al ja ne razumem izraz "stolica bez sadržaja" ..... kako je bez sadržaja kad je nesto izaslo u pelenu i zelene je boje..... sta znaci to bez sadržaja

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
18.12.2015 16:32:14   
Trcosava
Bez sadržaja se misli da izgleda bukvalno kao pena. Zamisli penu od sapunice i onda je u glavi ofarbaj u zeleno.
Luka ne znam da li je prvi mesec dana imao žutu. Boja je zelena zbog gvožđa u adaptiranom mleku.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
18.12.2015 18:55:33   
wivern
Da li postoji razlika izmedju vode i neceg kasastog, ako postoji to je onda i razlika izmedju bez sadržaja i sa sadržajem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.12.2015 14:20:01   
degu

IZVORNA PORUKA: Maraj

Degu nema sluzi u stolici kod L. Mi imamo 2 i po meseca i 6700g. Dojim ga i dohranjujem. I mislim da vec ima mesec i po dana kako je szolica zelena. Nosila sam je i na analizu . Sve je ok ..... jednostavno ne znam vise sta da radim. Muslim da je samo prvih mesec dana bila zuta a posle zelena


Može i od AD mleka da bude zelena, od gvožđa. Ako nema sluzi, beba vesela, analize ok, nemaš šta da brineš. Bez sadržaja je to samo kao žabokrečina obojena pelena u zeleno bez onih zrnca masnoće, bez ičega, ako uhvatiš momenat kad kaki bude sama pena zelena. Mi smo čak imali i penu, to grozno izgleda a nije bila gladna, već je bilo od alergije. Lidija pročitaj malo temu, ali gladan definitivno nije, ne slušaj te gluposti.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
1.1.2016 17:36:08   
Sanjalicaaa
Čitah, ali ne vidim da je neko imao sličnu situaciju. Iku je noćas mučio stomak, nisamo bukvalno ništa spavali. Dva dana nije imao stolicu, danas se iskaki, stolica mu je zelenkasta bila sa belim končićima. Kao kad se otopi kačkavalj pa se razvlači (izvinite što pravim takvo poređenje). Da su gromuljice pa ajde, ali kao konac, nije mi jasno.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
1.1.2016 22:24:30   
branki*
Sanjalice,a nije sluz?ti koncici?je li prehladjen?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
1.1.2016 22:30:59   
jess021
Sanjalice, a da nisu gliste?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
1.1.2016 22:51:07   
wivern
Sanjalice moze biti i sluz sto kaze Branki, ako su niti svetlucave.
U svakom slucaju ako se ponovi ja bih nosila to da pogleda pedijatar.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
1.1.2016 23:27:44   
Sanjalicaaa
Nije sluz. I nisu kratke niti. Nego kao da je neki konac dug. Znaci u jednom komadu. Stvarno nisam pametna...user posted image
Gliste mi nisu ni pale na pamet. Odkud njemu od 40 dana gliste user posted image Malopre je kakio, normalna mu je stolica, zuta, tecna, nema niceg u njoj, ni gromuljica, ni niti. Ne znam... bas sam se zabrinula.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
1.1.2016 23:30:33   
serpica
Sta si jela? Mozda se nesto od hrane tako manifestovalo kroz stolicu,ne znam...recimo moj mali kad jede kukuruz i dandans on kaki cela zrna,koliko god proslo od tog obroka,jednostavno mu zeludac to ne svari..pa tako mozda si jela nesto,ne znam,lupam sad..ali to mi palo na pamet...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here