RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


nina83 -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 8:04:06)

Ma nadam se da ce biti ok, evo vec 2 dana nije kakila, juce smo joj skuvali blagu kamilicu, nece da pije, uvece je imala grcice, pa je zaspala sa termoforom..
Sled. ned. ionako idemo kod pedijatra, pa cu pitati..
Zille, ne prekidaj sa dojenjem, od toga mu sigurno nije lose[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mamanp -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 8:24:12)

Zile, da ne pijes slucajno onaj instant caj (ne mogu da se setim kako se zvase) za pospesivanje lucenja mleka?
Moja je od toga imala zelenu stolicu.




Anoniman -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 20:59:36)

Mamanp pijem ga povremeno, i obratiću pažnju sledeći put kad popijem.




simke -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 21:03:42)

Zille a koje je boje stolica[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 21:06:42)

Danas nije imao stolicu, a dva dana pre toga su bile oker, i to malo gušće. Pošto sam počela da mu dajem kašicu od jabuke, pretpostavljam da su zbog toga gušće. A pre toga su bile zelekaste, i to duže vreme, sigurno mesec i po dana.




simke -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 21:13:38)

To sto je zelenkasta ne znaci da je gladan.Dok sam iskljucivo dojila Sinisu i njegova stolica je bila zelenkasta,a on je na mesec dana dobijao po 2 kg[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 21:16:37)

2 kg!!! Čoveče, to je baš dobra kilaža!




simke -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 21:22:03)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Da bila sam iskukala kako ce tim tempom ako nastavi do 6.meseca ima ti 12 kg[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Posle je usporio pa je dobijao oko 1kg mesecno.Nego poenta je da mu je stolica bila zelena i kad sam pocela da ga dohranjujem,a bio je sit[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 21:27:05)

Pa ja vidim i da moj beban hoće da sisa, dobija na kilaži, veseo je, osim što neće da spava noću i što se s vremena na vreme dere. Mislima da je sve to O.K., pa makar imao i zelenu stolicu.




Pansophia -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (31.10.2009 21:54:16)

Moja beba ima zelenkastu stolicu (dojim). Nekad mi izgleda kao da ima proliv. Kako da znam da li ima ili nema proliv?




Pansophia -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 21:31:44)

Ima konstantno zelenkastu stolicu i uglavnom kao bele semenekice u stolici. Da li je to normalna stolica za bebu koja sisa? Da li je jos neko to primetio?




simke -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 21:39:26)


IZVORNA PORUKA: Pansophia

Ima konstantno zelenkastu stolicu i uglavnom kao bele semenekice u stolici. Da li je to normalna stolica za bebu koja sisa? Da li je jos neko to primetio?

Draga to belo su masnoce iz mleka koje beba nije uspela da svari(sasvim normalna pojava)[sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: simke

To sto je zelenkasta ne znaci da je gladan.Dok sam iskljucivo dojila Sinisu i njegova stolica je bila zelenkasta,a on je na mesec dana dobijao po 2 kg[sm=smiley1.gif]




Pansophia -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 21:45:01)

IZVORNA PORUKA: simke



Draga to belo su masnoce iz mleka koje beba nije uspela da svari(sasvim normalna pojava)[sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: simke




Jao, hvala ti puno na odgovoru. Vec sam se zabrinula da nesto nije u redu, a posumnjala sam i na gliste, jer cerka prijateljice ih ima.




Ellenica -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:04:14)

I mi smi imali zelenu kaku par dana u nizu bas pred posetu pedijatru, pa sam iskoristila priliku da se pozalim.
Dr kaze da nema potrebe da panicim ako se promeni boja s vremena na vreme i da cu po bebcu videti dali je gladan.





Pansophia -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:08:05)

IZVORNA PORUKA: Ellenica

I mi smi imali zelenu kaku par dana u nizu bas pred posetu pedijatru, pa sam iskoristila priliku da se pozalim.
Dr kaze da nema potrebe da panicim ako se promeni boja s vremena na vreme i da cu po bebcu videti dali je gladan.



A da li si primetila te bele tackice kao semenke?




gagana83 -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:10:37)

I moja Una ima te semenkice u kaki,to je normalno,meni je patronozna sestra rekla a i Simke je to spomenula da su te semenke masnoca iz mleka




Pansophia -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:14:08)

Hvala, gagana!!!




Ellenica -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:21:57)

IZVORNA PORUKA: gagana83

I moja Una ima te semenkice u kaki,to je normalno,meni je patronozna sestra rekla a i Simke je to spomenula da su te semenke masnoca iz mleka



da sad se setih da je patronazna unapred rekla da nakon mekonijuma ide zuta stolica sa semenkastim oblicima slicnom susamu (ima ih i u zelenoj kaki)
To izgleda zavisi od patronazne, meni je moja toliko pricala i objasnjavala da sam u vecini slucajeva bezbrizna.




Pansophia -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:26:49)

IZVORNA PORUKA: Ellenica


da sad se setih da je patronazna unapred rekla da nakon mekonijuma ide zuta stolica sa semenkastim oblicima slicnom susamu (ima ih i u zelenoj kaki)
To izgleda zavisi od patronazne, meni je moja toliko pricala i objasnjavala da sam u vecini slucajeva bezbrizna.


Eto vdis, a meni to patronazna nije ni spomenula.




nina83 -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:31:05)

Evo, mi smo bas danas bili na vakcini i pitala sam dok za zelenu stolicu, posto je moja Mila ima konstantno i sa tim belim grumuljicama. Rekla je da je to normalno, pogotovo sto je dohranjujem Bebelakom. Grumuljice su od zgrusanog ostatka mleka, i nije nista lose. Eto, pao mi kamen sa srca.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Ellenica -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:33:06)

jaoj da ne davim puno, jer imala bih materijala.
Moja patronazna je divna zena koja je dolazila posle svojih 7dana koje je morala, koja je imala toliko strpljenja i sada dodje da nas poseti da vidi kako rastemo.




simke -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 22:35:49)

Takva je i nasa patronazna [sm=smiley1.gif]Off topick Ellenice a koliko je stara tvoja beba?




Ellenica -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 23:11:20)

Sad cemo 3meseca.
Nikako da okacim ticker.




Pansophia -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (6.11.2009 23:40:10)

IZVORNA PORUKA: nina83

Evo, mi smo bas danas bili na vakcini i pitala sam dok za zelenu stolicu, posto je moja Mila ima konstantno i sa tim belim grumuljicama. Rekla je da je to normalno, pogotovo sto je dohranjujem Bebelakom. Grumuljice su od zgrusanog ostatka mleka, i nije nista lose. Eto, pao mi kamen sa srca.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Sad mi je lakse.




gagana83 -> RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba (24.11.2009 0:13:33)

Mojoj Uni je vec par dana stolica zelenkasta i sluzava ,iste je gustine kao i ranije i ima one bele gromuljice.Pedijatar kaze da je ok,ali mene bas brine ne toliko sto je zelena vec sto je sluzava[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>