|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
24.11.2009 8:06:27   
cici78
Gagana isti problem sam i ja imala sa mojim Matijom, bila je zelenkasta i sluzava, pa onda opet zuta pa me to kao malo smiri, a onda se opet vrati sluzava ali nekad zuta a nekad zelena...to je trajalo sigurno nedelju dana i evo sad vidim da je prestalo...mada se beba sasvim normalno ponasala, jela, spavala. Evo sad me muci sto mu je bas zelena i smrducka na kiselo, mislim da to znaci da je prehladio stomak. Jos danas ga pratim, ako se to i dalje nastavi vodim ga kod dr. Mada opet to gledam da izbegnem da mi ne zaradi neku bolestinu u domu zdravlja. Sutra bi trebao da primi dugu dozu Pentaxim vakcine pa se pitam da li sme s obzirom na ovu zelenu stolicu i prehladicuuser posted image  Da li neko zna?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
24.11.2009 8:36:04   
*Alexx*
Eeeee, kad bi povod za brigu bila stolica koja svaki cas menja boju, konzistentnost, agregatno stanje, onda bi moj Andrej bio svaki dan kod pedijatra. Kao, sluzava stolica je kada u zeludcu ima slina (bala), a Andrej bas balavi, tako da se ne uzbudjujem. I jedno vreme, oko dve nedelje, je imao skroz zelenu stolicu (trava zelena). Sad ima ponekad.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
24.11.2009 8:39:37   
cici78
I moj beban bas balavi, ne mogu da verujem da su to vec zubici a ima tek 3,5 meseca...Znaci i to je razlog zelene stolice? Ne bih da ispadnem neodgovorna majka ali stvarno mi se samo zbog toga ne vodi medju svu onu bolesnu decu u d.zdr.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
24.11.2009 9:35:39   
*Alexx*
Pa balavljenje je uzrok sto je stolica sluzava (tako je meni rekla pedijatar). A sad zasto je zelena, nemam pojma. Cici, ako bebac dobija na tezini i ponasa se uobicajeno, opusti se i uzivaj. A kod nas u DZ su odvojili zdravu i bolesnu decu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
6.12.2009 15:15:13   
zaravelika
http://www.babycenter.com/baby-poop-photos#1260108153278_2

Ovde su slike bebinih kaka.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
6.12.2009 23:02:31   
gagana83
IZVORNA PORUKA: zaravelika

http://www.babycenter.com/baby-poop-photos#1260108153278_2

Ovde su slike bebinih kaka.


Bravo za sajtuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu zaravelika)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
28.12.2009 21:51:08   
olja81
Uh evo i mene na ovoj temi
Moja beba ima 14 dana i stolica mu je uglavnom zelenkasta, jedna dnevno bude zuta i posle opet zelena i to me izludjuje posebno zato sto mi je patronazna danas rekla da uvedem dohranu jer mi je beba gladna. Nije to rekla samo zbog stolice vec i zbog toga sto jos nije vratio porodjajnu tezinu. Rodjen je sa 3360g, a posle 5 dana kada smo izasli iz bolnice imao je 2970. Dosta je izgubio u porodilistu posto tamo uopste nije sisao, nije znao, a niko nije hteo da nam pomogneuser posted image
E sad ja sam bebicu merila na neku kucnu vagu i on sada ima 3200, sto znaci da je za ovih 10 dana koliko smo kuci napredovao 230g, sto meni i nije tako lose, ali nije vratio tezinu i sada am u totalnom haosu. meni je zao da mu dajem vestacku hranu ako mozemo da sikimo, ali mi je takodje zao i da je gladan. Ni sama ne znam sta da radim, a kod pedijatra mi se ne ide, samo mi fali da navuce meku prehladu ili sta vec.
Eto mene sa mojim problemomuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
28.12.2009 21:55:31   
Anoniman
Pokusaj da pre podoja iscedis svoje mleko, pa odmah posle podoja mu daj to svoje mleko na kasicicu. Meni su tako savetovali da hranim bebu. Imas li dovoljno mleka?

(odgovor članu olja81)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
28.12.2009 22:16:50   
olja81
Evo ovako sludjena sam bas to uradila. Iscedila sam 60ml i posle pola sata sam stavila njega da sisa, e sad koliko ce on imati ne znam, grudi mi vise nisu onako tvrde kao na pocetku, ali cim njega primaknem siki mleko pocne da kaplje
stvarno ne znam da li imam dovoljno mleka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.12.2009 9:09:22   
*Alexx*
Olja, pogledaj temu Kako povećati količinu mleka KLIK, tu se pisalo svašta. U principu, ako ti je beba zadovoljna između podoja (ne plače), onda je sve OK. Znam, ti se pitaš kako da znaš da je beba zadovoljna... Sve ti je novo, sećam se samo koliko sam ja bila sluđena... Moj savet je da ne izmlazaš pola sata pre nego što ćeš da daš bebi, već kad ona završi sa sisanjem, ti onda prioni na pumpu user posted image . I meni su rekli da dohranjujem, da bi nakon mesc dana, pedijatar rekao da ukidamo tu dohranu. Hm, negde smo već pisali o ovima problemima, mislim baš u toj temi koju sam dala.
Imaš i ovo Koliko dugo traje podoj KLIK. Na tom delu foruma ima svašta o dojenju.
Što se zelenkaste stolice tiče, moguće je da beba dobija samo ono "prvo" mleko, pošto još ne zna da sisa, nema snage, malecka je user posted image . A i ne mora ništa da znači. Samo ti prati kako se ona ponaša, pa kako je sve OK, onda nemoj da brineš. Ako sumnjaš da je gladna, ti joj daj dohranu, pa ćete videti gde ste za dve nedelje, na prvoj kontroli. Drži se, draga, mi smo uz tebe!!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu olja81)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
28.4.2010 22:00:03   
Tufna
Olja, slicna prica je i kod mene bila. S tim sto je moja mala rodjena sa 2.100 kg. Dve nedelje je sisala na institutu i izasle smo posle mesec dana sa 2.475kg. A narednih deset dana mi je napredovala samo 85g. UZAS! A non-stop je bila na dojci, tako da su mi bradavice popucale. Isto tako plakala, kratko spavala a patronazna mi rekla da su to grcici i da je dojka umiruje. Jedno vece resim da se izmuzem da spasim bradavice, moja cica pojede 80 ml i odkunja 4h (sto je mene opet zabrinulo, a sto spava toliko user posted image ). I naravno po preporuci nutricioniste nastavim sa izmuzanjem, a sisala je samo cisto da se zasladi i da mi odrzi laktaciju. Ispostavilo se da ja i nemam dovoljno mleka pa smo uveli dohranu. Od tada hvala Bogu nemamo problema.  Ako hoces probaj i ti, mada veliko je mucenje izmuzati se. Ja to radim vec skoro 5 meseci pa znam o cemu govorimuser posted image I njoj je isto bila zelena stolica sve dok nismo uveli flasicu. E sad je povremeno isto zelena cak i crna ali zato sto joj dajem preparat gvozdja koji je oboji. Sto mene uzasno nervira jer sad bas nisam sigurna da li je stolica u redu.


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu olja81)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
28.4.2010 22:07:53   
Tufna
user posted image Ja sam izmlazanjem resila i taj problem prvog mleka, jer uvek sve iscedim pa bebac dobije sve. I mogu vam reci da je super napredovala, vise od kg mesecno user posted image
Naravno i dalje joj dajem dojku kad zatrazi.
Vec sada mene muci drugi problem. Rekoh da joj je stolica od gvozdja bila konstanto crno-zelena i imala je jednu do dve dnevno a nekad znala da preskoci i po 3 dana. Kada sam joj uvela sokice pocela je da se proserava user posted image jedno user posted image posle svakog obroka ili u toku. Pa se pitam da li je to normalno. E sad boja stolice varira i nije vise zelena, nekada je tecnija, nekada kasastija, nekad sluzava ali uvek zlatno-zuta do boje tamnog senfa. Zadnja dva dana kako joj dajem pecenu jabuku kaki jednom dnevno. Da li je to sve normalno ili treba da se zabrinem?! Smrdljivu stolicu je imala uvek dok je gvozdje uzimala i to je bas smrdela na gvozdje, tako da mislim da to bar nije za brigu! E sad kako uzimamo jabukicu, sargarepicu kako - kad.


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 15:06:38   
Trcosava
Ne mogu da verujem da ja nisam pisala u ovoj temi

Dakle, Ana dok je sisala je imala ''zlatno-žutu'' stolicu, kad je imala grččiće - vuče onako na zelenu boju, dakle i dalje je bila žuta, ali ne onako jasno žuta, već vuče malo na zeleno.
To je jedno objašnjenje zelene kake

Drugo - kaže se navodno da kad je zelena da je beba gladna i manite se one priče - dok ona spava nije gladna. vrapci na grani znaju da mi je Ana spavala po celu noć a ja jedva 30ml izvučem iz obe dojke. Ako sumnjate da je beba gladna - ponudite AD mleko.

Priča da je svako majčino mleko dobro - stoji DONEKLE. Jednostavno nekim mamama je mleko ''manje kalorično'' i samim tim ne zadovoljava potrebe bebe. Sve ovo govorim na osnovu mog iskustva.

I knačno, ne dao vam Bog da vidite Aninu boju stolice, ona taaaaaaaaaamno taaaaaaaaaaaaamno zelena. Pitala i druge mame i čija god beba da je bila na Novalac-u - ista priča.

Zaključak - zelena stolica kod beba može da znači da je gladna, da ima grčeve, da je jednostavno tako AD mleko (ako ga ima) a i koliko sam ja upućena - zavisi i od toga šta mama pojede taj dan (u slučaju da je na dojci)


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 15:21:57   
LillyT
Trco, bebica ako je gladna kaki zabokrecinu, bas tako izgleda, a drugacije izgleda kada se stolica zazeleni od hrane. Meni je kakila onomad zabokrecinu i veoma se razlikuje od zelene stolice

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 20:49:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Evo i mene sa problemcicem. Bebac u zadnjih 3-4 dana ima zelenkastu stolicu. Nije to bas, bas zelena boja, vec zuta sa blagom nijansom zelene. Beba ima 7 nedelja, malo mu je slinav nosic, ali nije zapusen, i stolica mu ima malo neprijatniji miris nego do sad.
Da li je neko imao iskustvo sa ovim? Da li odmah da ga vodim u savetovaliste ili da pricekam razvoj situacije?
Zaboravih reci da samo dojim bebu.




sve isto!!!
HELP!!!

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 20:54:11   
Verus
Vecina stvari koje sam nasla na internetu spominju da beba dobija previse foremilk (ono sto prvo ide, vodenije) a ne dovoljno hindmilk (ili ti 'zadnje' mleko, ono masno, koje goji)....jel sisaju prekratko?  Spominje clanak da te bebe imaju i puno 'gasa'? Ne znam zenice moje....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 21:14:47   
*Alexx*
Andrej je nekih mesec-dva imao stalno zelenu stolicu. Ja se prestravila, vodila u savetovalište... Pedijatar mi je tada rekla da, ako beba dobija na težini i ponaša se normalno, zelena stolica nije nikakav simptom. Andrej je tada dobijao na težini, a zelena stolica je kako došla, tako i otišla - neobjašnjivo.

Ako ne znaš šta da radiš i baš ti je frka, ti idi kod pedijatra i posavetuje se sa njim. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 21:17:31   
Anoniman
nije mi bas frka jer je samo danas takva a i ima slince pa mozda i guta...mozda je to to..
Nije mi frka ni zato sto nije skroz zelena nego zeleno-zuta...

tako da sam ok za sada ....

hvala vam..

nego sam morala da se oglasim jer je ista situacija kao kod Zille...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 21:22:03   
Modessty
Danilo je imao zelenu ili zelenkastu stolicu iz više različitih razloga:
- prvo je bio gladan, kad smo počeli da koristimo Humanu uz dojenje kakica je postala zlatno žuta
- onda je bilo zbog čaja - to nam rekla patronažna
- pa se jednom desilo da je malo duže ostao sa ukakanim pelenama i kakica pozelenela zbog oksidacije - takodje nam objasnila patronažna


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 21:24:16   
Anoniman
znate sta mene zanima?
Da li može da bude glad a da tea to ni na jedan način ne pokaže?Lepo spava, isto se ponaša...zato mislim da  nije glad...Zar ne bih znala da je glad po makar još nečemu...

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 21:26:59   
*Alexx*
Mislim da bebe ne umeju da "trpe gladne" - rekla bih da sve do jedne dreče kao sirene user posted image
OTI, ako je to samo jedan dan - no sikiriki.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.4.2010 21:27:24   
buhla
IZVORNA PORUKA: Modessty

Danilo je imao zelenu ili zelenkastu stolicu iz više različitih razloga:
- prvo je bio gladan, kad smo počeli da koristimo Humanu uz dojenje kakica je postala zlatno žuta
- onda je bilo zbog čaja - to nam rekla patronažna
- pa se jednom desilo da je malo duže ostao sa ukakanim pelenama i kakica pozelenela zbog oksidacije - takodje nam objasnila patronažna



e ovo se i kod mene desilo i nama su objasnili da oce zbog toga da bude zelenkasta stolica


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
19.10.2010 22:27:48   
Podrum Š.
Da podignem malo temu...
Rea kaki već nedelju dana kombinovano zelenkasto žuto ili baš zeleno...
Mleka imam i previše. Uvek se pre podoja izmlazam da smanjim pritisak, ona se nasisa, pusti, podrigne, sisa, pusti, podrigne... Znači nije gladna. Mleko mi je (ako ga malo ostavim) sa pola cm kajmaka.
Ali ima grčeve, nekad jače-nekad slabije.
Izludela sam više...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
19.10.2010 22:47:01   
New Mom
Pitanje: da li dobija na težini i napreduje? Ako da, nemoj da se sekiraš, nije to toliko apsolutan simptom.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
19.10.2010 23:18:00   
Podrum Š.
Dobila za 10tak dana 240gr.
Spava super (izbacila jedan noćni podoj), ne vrišti (osim kada ima grčeve).
Dr mi rekla da nije gladna da je najverovatnije zbog grčeva i da joj dam Probiokid immuno. Doduše nismo išli kod dr već telefonski me sve ispitala i to rekla.
Dajem joj već 4 dana ali promene nema.
Da dodam, baš se muči kada treba da kaki, toliko stenje i napinje se da ponekada moram da joj pomognem vežbicama i masažom...
Baš sam se nešto zabrinula, nisam to sa Darkom imala user posted image .

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Musko ime
sladjano

Koje je lepse ime za decaka:

Matej (18%)

Pavle (20%)

Milos (7%)

Luka (17%)

Lazar (18%)

Vuk (20%)


Ukupan broj glasova: 137

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here