|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
19.10.2010 23:54:53   
Snelle
Podrum, nemoj da se brineš! I žućkasto-zelena stolica je sasvim normalna kod dojenih beba i uopšte ne mora da bude znak da nešto nije u redu! Moje dete više ima zelenu nego žutu stolicu, dva puta smo radili koprokulturu i oba puta je pokazalo sve u redu....nema bakterija, nema virusa, krvna slika odlična! Kažeš da imaš puno mleka, možda beba, pošto je još uvek mala, posisa samo ono prvo mleko, ne stigne do masnog, pa stolica i od toga može da bude zelena. Ako je beba dobro raspoložena, lepo napreduje....nema problema. I da, ni nama Probiotik nije pomogao, pa sam prešla na Bacterilac infantis, i od njega je stolica bila savršeno zlatno-žuta, a onda se posle nekoliko dana vratilo na staro. Pretpostavljam da je kod nekih beba jednostavno tako. Obavezno joj masiraj stomačić, radi kružne pokrete nožicama. Moja Lana je plakala kada je trebala da kaki ili prdne, i onda sam joj stalno radila "vežbice" nogama. Od tada - kaki 4 puta dnevno user posted image , naravno bez ikakvih problema.

< Poruku je uredio Snelle -- 19.10.2010 23:55:18 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 9:58:29   
Podrum Š.
Hvala draga. Ovakva iskustva me smiruju. Umesto da spavam i odmorim se već par dana samo tražim odgovor na netu - skomolala sam.
Inače, počela sam da se izmlazam pred podoj - da bi dobila ono "poslednje mleko", ali isto.
A ona još uvek sisa samo iz jedne... Za drugu joj već pun stomačić. Prava sam Mica mlekarica user posted image .



_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:02:20   
*Alexx*
Podrum, meni je Andrej mesec-dva imao stalno zelenu stolicu. Pedijatar mi je rekao da zelena stolica sama po sebi nije nikakav simptom, i da ne brinem. Dala mi je probiotik Liobif, ali ni on nije pomogao da se boja stolice promeni. Ne sekiraj se, to je sve OK, čim bebica napreduje kako treba user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:05:59   
kerber
Meni moja doktorka rekla da kad je zelenkasta da je beba manje uhranjena to jest malo jela nije naj sitija meni se par puta to dogodilo nesto posle izlaska iz porodilista al posle beba lepo rucala i boja se popravila oni kazu sto stolica sve slicnija senfu tim beba sitija dobro se hrani pokusaj da je malo vise nahranis bar par hranjenja il 1dan pa vidi dal ima razlike ako beba umori od sisanje i zaspi razbu je malo nedaj da tako lako da odustane od rucka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:13:05   
Podrum Š.
Beba je super napredovala i dr mi je rekla da sigurno nije slabo uhranjena... Ja joj dam da sisa kada god poželi. Ona toliko napuni bibicu da bljucka sve u 16. U početku nije bila zelena stolica, već sada sa 6 nedelja.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu kerber)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:13:48   
Anoniman
Ima još jedna stvar vezano za zelenu stolicu, a to je da ako bebu ne prepovijete odmah (recimo ne primetite da se ukakila), stolica oksidiše i pozeleni. 

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:15:57   
Podrum Š.
Da draga, čula sam za to.
Ma ja se sve nadam da je dr pogodila...  da je zbog grčeva.
Davljenik se hvata za slamku.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:17:41   
Anoniman
I Marko ima grčeve, baš gadne zadnjih 7 dana.
I njemu je po nekada stolica zelenkasta, a napreduje kao zmaj, tako da nije neuhranjen. Povijam ga često zbog ojeda, i da ti budem iskrena, ne nerviram se mnogo. Nije zelena - zelena, ali po nekada ima malo zelenog u tragovima, inače je boje senfa.

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:20:32   
Podrum Š.
To je to... ista boja, sa povremenim zelenkastim tragovima a puna onih gromuljica (uh kakva tema user posted image  za doručak koji upravo konzumiram user posted image ).
Nego ja navikla da bude zlatno žuta... pa me svaka promena brine, a mislim što se više brinem to gore.
Šta ćeš matora paničarka.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:49:54   
Anoniman
Kerber ne slazem se sa tobom,zelena stolica nije stolica gladi ako ne PENI,dakle ako je zelena i ako ima `mokre` pelene tokom dana to nista ne znaci naravno kod dojene bebe,ali ukoliko je zelena stolica koja izgleda kao pena i ako nema mokrih pelena treba otici kod pedijatra .. Podrumuser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 10:50:40   
Anoniman
Podrumče, vidi u temi Kandida šta je nas snašlo... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
20.10.2010 15:47:32   
Podrum Š.
Hvala ribizla... Hvala drage.
Elem, juče smo joj dali malkice čaja od kamilice.
Danas je napunila par puta pelenu mnogo žućom stolicom user posted image .
Nisam stigla da fotografišem, Darko mi pobegao sa pelenama - ne voli usrano i gleda da što pre bacimo user posted image ...user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
1.11.2010 22:00:36   
Anoniman
Marko je na probioticima već danima, zbog Kandide.
Danas mu je baš zelena stolica, do sada nije bila. user posted image
Ali je i slinav (ima zelene slince), jel možda zbog toga?

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
1.11.2010 22:17:50   
minavb
Joj Tashke, bas te trazim da te pitam kako su klinci. user posted image
Danas sam pretrazivala po netu, pa naidjoh da i viroze mogu da daju zelenu kaku kod dece. Tako da, ako i Luka i Markic imaju neku virozu, moze biti da mu je zato pozelenela kaka.
I moj Vanja je danas imao zelenu kaku, kao seckana blitva sa pavlakom. Pojma nemam zasto, a i nama nije mesto na ovoj temi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:10:03   
Anoniman
Nije više imao takvu stolicu...

Nego žene, jel vaše bebe kake tečno i dalje? Hoće to biti tako dok god dojim?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:12:56   
MASHKA
Tash i mi se brinemo zbog te tečne stolice? toliko je tečna da su juče mojoj Staši govanca bila i ispod pazuha user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:16:48   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tash

Nije više imao takvu stolicu...

Nego žene, jel vaše bebe kake tečno i dalje? Hoće to biti tako dok god dojim?



Vuk je imao tecnu stolicu dok god je samo sisao...Kad smo poceli da uvodimo kasice govance se zgusnulo user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:20:35   
Anoniman
Ah pazuh... Slušaj ovo:
Luka je bolestan, pa sam se ja istripovala, i svaki dan i Marku izmerim temp. Gurnula mu ja toplomer, sagla mu se u guzicu da gledam jel toplomer gde treba, završim merenje, izvučem toplomer, ma tek što sam se odmakla, on se napne i FLIS! Po vratima, sve se slivalo... Razdaljina je dva metra otprilike...

Nensi, ja se nešto nisam sećala sa Lukom kako je bilo. U magli mi je ostalo da je kakio uvek tokom podoja, te sam ga uvek presvlačila nakon podoja, i znam da mi je u glavi cifra 7 pelena na dan user posted image (Mare ga je u tome za*ebao user posted image ), i kao da se sećam da se to sredilo sa kašicama, ali reko da pitam. user posted image

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:24:10   
Nensi*
Vuk je bio us*an svaki put kad ga presvlacimo,sad mi neobicno kad nije tako user posted image
Pa nije kakio 7 dana kad smo presli na kasice,pa je onda poceo na svaki treci dan,i evo poslednja 3 dana jednom ili 2 puta dnevno...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:26:48   
minnica
Minina kakica je u početku bila tečna i eksplozivna, pa je završavala svuda, a uglavnom po meni user posted image user posted image , a sad nema više eksplozivnosti, ali još uvek je tečnije. Samo je dojim, još nismo probali hranu druge vrste.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:27:28   
MASHKA
mi kakimo jednom do dva puta dnevno ali baš tečno. svaki put prođe kroz pelene i zeku, čarapice...  a najviše me brine što par sati pre toga vrišti jer je boli stomak i sva je crvena u licu. baš mi je žao kako se muči...user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:28:10   
MASHKA
Tash pa vi imate dobar domet! user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:29:41   
Anoniman
Probaj Mashka da joj greješ stomak kada krenu grčevi. 

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:32:39   
MASHKA
misliš da su to grčevi? a nama pedijatar rekao da nisu grčevi ako može sisa da je smiri već samo gasoviuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
2.11.2010 23:34:43   
Anoniman
Pa, zar gasovi nisu praćeni grčevima? user posted image Ja sam to tako shvatila... 

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here