|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
13.1.2016 18:54:50   
Smejalica
Hvala IvanaSK, znam samo da zumancana kesa ima veliku ulogu bez nje ne moze da nastane plod, ali iako se sekiram imam neku veru zato sto sam test uradila na Bozic user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.1.2016 7:34:37   
serpica
Sugradjanko dobrodosla..
meni je na prvom uz zum.kesa bila dosta veca nego sto je normalno..posle dve nedelje sve je bilo ok..ne brini i uzivajuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Smejalica)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
16.1.2016 12:17:53   
Smejalica
Pozdrav sugradjanko user posted image
Hvala na podrsci imam veru da ce sve biti kako treba , ali sam nestrpljiva da mi to i doktor kaze. Za par dana idem na UZ I odmah vam javljam kaqko napredujemo user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
26.1.2016 15:07:52   
Smejalica
Drugariceee, bila sam na uz , u sedmoj nedelji sam i sve je u najboljem redu,srculence kuca 😇. Za mesec dana idemo ponovo kad udjem u drugo tromesecje gledacemo rukice i nogice. Presrecna sam ☺. Inace mesak je bio nepravilnog oblika zato sto je bila mala trudnoca. Hvala vam na podrsci 😙

(odgovor članu Smejalica)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
26.1.2016 15:32:40   
IvanaSK RR
Drago mi je da je sve u redu!

(odgovor članu Smejalica)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
27.1.2016 9:17:54   
marijana22
Smejalice bas mi je drago da je sve okuser posted image . Pridruzi nam se u trudnickim temama

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
27.1.2016 10:15:04   
Smejalica
Hvala vam, hocu user posted image

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
17.2.2017 22:08:01   
nikiteki
Meni piše po ultrazvuku 5+1nedelja gestacioni mesak 11,2.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
5.7.2017 11:48:23   
Jelenapelena92
Pozdrav svima user posted image Nova sam na forumu...

Juce sam bila kod lekara,zbog nekih malih bolova u predelu jajnika,medjutim rece mi da je sa bebom sve okuser posted image
Starost trudnoce je oko 5 nedeljauser posted image

e sad mene buni njegov nalaz....

u kavumu uterusa GM 8x9mm, bez trenutno vidljivih drugih elemenata trudnoce.

Da li je neka imala nesto slicno ili zna o cemu se radi??

Hvala unapreduser posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
29.7.2020 17:25:22   
Ivanica1
Cao, bila sam na uz pre 2 dana. Po ciklusu sam 6+1 , na Uz doktor je video samo Gest. Mesak 13mm. Mislite da je ok ? 

(odgovor članu Jelenapelena92)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
29.7.2020 18:30:04   
lesli
Mozda Maslacak vidi tvoje pitanje...

Sta si uradila za hematologa, da li je neko pogledao tvoje rezultate?

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
29.7.2020 20:00:28   
Ivanica1
Ne. Jos jedan ginekolog  mi je rekao da nema potrebe da idem dalje, da su ok rezultati

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
29.7.2020 22:24:45   
lesli

IZVORNA PORUKA: Ivanica1

Ne. Jos jedan ginekolog  mi je rekao da nema potrebe da idem dalje, da su ok rezultati




Mene je dosadasnje iskustvo naucilo da ne verujem ginekolozima po pitanju stvari koje nisu njihova specijalizacija.Ja i dalje mislim da nalaz mora da pogleda hematolog i da on kaze da li terapija treba ili ne.
Nadam se da ce Maslacak videti tvoje inicijalno pitanje i reci ti sta misli jer se jedina ovde iole razume u tu pricu.A moj savet ti je da odes do neke laboratorije ovih dana i da uradis d-dimer, kad vec do uputa za hematologa ne mozes jer ginekolozi pametuju.

< Poruku je uredio lesli -- 29.7.2020 22:25:57 >

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
30.7.2020 10:15:15   
Ivanica1
Pa ne znam sta da mislim. :/ vodim se time da sigurno znaju nesto da nisu toliko ludi da garantuju da ne treba nikakva terapija. 
Mogu ovih dana zakazati negde privatno, videcu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
30.7.2020 10:19:59   
lesli
Nisu ludi, ali ne znaju. Ginekolog ne moze da odlucuje o uvodjenju i potrebama hematoloske terapije!Ginekolog moze da radi uz, da uzima briseve, da ocitava ctg, prepisuje terapiju tipa utrogestan, vaginalete itd. Ali o potrebi uvodjenja aspirina ili heparina, odluku donosi iskljucivo hematolog.
Kao sto rekoh, znam sta pisem i zasto pisem. Neke stvari sam naucila na svojoj kozi. A da vole da se petljaju (ginekolozi) u te stvari, vole.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 8:29:45   
Vidočka
Pozdrav svima,

Ne znam koliko je tema aktivna ali cu pokusati...Juce sam bila na uz 6n+4d,dr jos uvek ne vidi plod,nema eha,reko mi je da je zumancana kesa velicine 6,3mm a u tom periodu bi trebalo da bude 6mm. Dao mi utrogestan 200mgx2. I da dodjem za 7 dana. Dijagnoza-preteći pobačaj. Jel imala neka iskustva sa ovim...i šta može da znači? Moj dr nije bio nešto govorljiv,tako da ću danas kod drugog,da vidim i drugo mišljenje

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 8:40:03   
Milena18
Vidočka, da li je to bio uz vaginalnom sondom ili preko stomaka? Ja sam u ovoj trudnoći išla baš u to vreme kad i ti, tj 6+3, video se plod i srčana radnja. Za veličinu ne znam, ali mi je rekao da odgovara veličini koja bi trebalo da bude na osnovu datuma poslednje menstruacije. Ne bih da te plašim, ali ako je aparat dobar i rađeno je vaginalno, trebalo bi da se vidi makar plod.

(odgovor članu Vidočka)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 8:42:24   
Milena18
Sad sam se set_ila, CRL je bio 2.7mm.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 8:45:48   
Vidočka
Da,radjeno je vaginalno,preko sonde. Zato se malo i pribojavam. A sto se tiče aparata,kao i svi u domovima zdravlja. Zato i idem danas kod drugog koji ima bolji aparat. Sa prvim detetom eho se cuo u 8.nedelji... Ali me i plasi sto vec nije plod. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 9:12:35   
Milena18
I ja bih bila zabrinuta na tvom mestu, ali eto već danas ideš ponovo na uz, pa ćeš znati. Nadam se da ćeš se obradovati 🙂

(odgovor članu Vidočka)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 10:04:30   
Vidočka
Nadam se da hoću! Hvala ti♥️


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 13:00:10   
lesli
Vidocka, dijagnoza je preteci pobacaj jer na 6+3 bi morao da se vidi embrion i srcana radnja.
Opcija je da je ovulacija bila kasnija ili da je aparat los pa se eventualno ne vidi kako treba, a nazalost postoji mogucnost da se ne zavrsi kako treba.
Drzim palceve da bude dobro! 🍀

(odgovor članu Vidočka)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 13:13:25   
Vidočka
Upravo se vratila od lekara. Ovak lekar je čuo srce. Citiram-gestacijska vreva blago kolabiranih strana sa nejasnom zumanacnom kesom,sa ehom embriona CRL- 4 mm sa vidljivom srcanom akcijom. Sam mi je rekao da je mozda u pitanju mala trudnoca ili plod odumire. I da ce se znati za nedelju dana. Dobra strana je sto mi je beta porasla i sto cuje srce... Ali videcemo.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 13:53:33   
vonavoj
Jesi sigurna kad ti je ovulacija bila? 

Meni su ciklusi na 35 dana..pa po tome ni plod nije skolsle velicine. Nadam se da ce biti sve ok.Tako je mene dr isprepadala u prvoj trudnoci,nije videla plod.

(odgovor članu Vidočka)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.3.2021 13:58:37   
lesli
Za sada je dobro. Drago mi je. Dobro je sto je bio otvoren prema tebi i pripremio te za oba ishoda. Drzim palceve da za 7 dana ipak sve bude ok! 🍀
Ne volim lekare koji na 50/50 (ako i toliko) daju laznu nadu da je ok. Opekoh se na svom iskustvu i nimalo nije lep osecaj. Lakse bi mi mnogo bilo da me je odmah pripremila sta su moguci ishodi (pogotovo sto sam tacno znala kada je bila ovulacija i to joj rekla), a ne onako - pustila me 3 da nedelje set__am naokolo sa ubedjenjem kako je sve super. 

< Poruku je uredio lesli -- 25.3.2021 13:59:48 >

(odgovor članu Vidočka)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here