|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
20.1.2009 8:31:17   
mimi09
Kod mene je bilo izmedju 5 i 6 nedelje(tako je dr rekao)-3.2 mm.Registrovana srcana akcija.3.2mm,a ima srce:-)
26.01 opet idem na kontrolu pa cemo videti.
Pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
20.1.2009 11:02:16   
Anoniman
kako je moguce da je vec tada srcana akcija registrovana? auuu, al zaostajem sa gradivom! ccc user posted image

(odgovor članu mimi09)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
20.1.2009 15:56:24   
anchika
meni je sa 6 nedelja bilo oko 5.6 mmuser posted image

_____________________________

anchika

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
20.1.2009 22:28:51   
Vesna 1975
Trinny, srcana akcija se uspostavlja vec sa pet nedelja i cetiri dana.

(odgovor članu anchika)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
21.1.2009 1:09:08   
kumara
Ja bila opet kod dr. Ovog puta drugog (prvi je bio u NS, a ovaj tj. ova je u BG). Nije mi nista rekla za srcanu akciju, plod mi je sad vec 5mm i po UZ sam 5 nedelja i 4 dana trudna. Ne razumem bas kako se to racuna jer po ovim internet racunicama bi vec trebalo da sam 6. nedelja. user posted image Sve u svemu, ona rece termin oko 18. septembra.

(odgovor članu Vesna 1975)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
21.1.2009 1:11:31   
Anoniman
Ubaci se na spisak u temi Trudnice, gde ste? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
21.1.2009 1:21:23   
kumara
Sad cu... cekaj ne mogu da postignem!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
21.1.2009 8:30:49   
Anoniman
pa, oki, ako je tako... u petak idem da pokusam da se promuvam kod doktorke u domu zdravlja, da mi uradi sve te preglede... pa cu vam reci... i ako Bog da, da otvorim iz momenta trudnicko... ovde na poslu kod mene je opsta ludnica... sistematizacija... svi bolesni... a ja samo bezim od svih, a nikome necu da kazem da sam trudna... jaoj, kakv uzas! valjda cu uspeti da se izborim sa virusima... i da me zaobidju, a kao svi se zezaju i kaslju u mene, a niko nema pojma koliko je to sad meni rizicno! uh uh...

(odgovor članu Vesna 1975)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
13.4.2009 18:24:55   
Anoniman
heheh....bash sam krenula da obnavljam stare teme...user posted image

Ja sam bash sad u tom periodu da mi je svaki mm bitan....ali meni dr zadnji put nije rekao koliko je mm....samo znam da mi je rekao da ima obrise embriona...ali da dodjem za nedelju dana.... celo vreme me drzi na toplo hladno....
Prvi put kad sam otishla istraumirao me nachisto... naime  moja tachkica nije bila kruznog oblika nego kao valjak....i on je sumnjao na vanmeterichnu....15 puta me pitao dal imam bolove...krvarenje i sl...a ja zdava ko dren... chak mi dao uput za bolnicu ako sluchajno osetim bol.... taj vikend sam mislila da tju umreti od brige....
Posle kad sam otishla...i dalje sumnja na isto...ali sad je oblik kakav treba da bude...ne setjam se koliko je izmerio velichinu...a celo vreme ide ka tome...da ne moze da utvrdi koliko sa trudna...jer kao mala je bebica....
Idem sutra na kontrolu....nadam se da tje sutra imati lepe vesti za mene....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
13.4.2009 18:40:48   
mihi
Ti lekari su ludi samo plaše žene, a pola ih nema pojma da gleda na UZ nego lupetaju nešto bez veze..... Nadji nekog proverenog dr makar u NS ili Beogradi i prestani da brinešuser posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
13.4.2009 18:44:42   
Anoniman
Pa s obzirom da nisam u finansijskoj situacji da idem u drugi grad....moratju ovde da se snadjem... ali velika je verovatnoca da tju promeniti lekara....a to tju sutra posle pregleda da odluchim....
Ne svidja mi se shto me nije pitao za krvnu grupu ( a 0 negativ sam) niti me je uputio da pijem folnu kiselinu...ili da uradim potrebne analize....user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
13.4.2009 19:00:47   
Mery
Ja sam na prvom pregledu bila kada sam bila 5 nedelja i 3 dana trudna i dr mi nije vidio plod nego samo gestacijski mjesak koji je bio 12x8 mm. Tek nakon dvije nedelje kada sam ponovo otisla vidio se plod i bio je 1,36 cm. Na pocetku 10. nedelje je bio 2,5 cm.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
13.4.2009 19:02:06   
prolece
nemoj da se nerviraš! meni je glupača u prvoj user posted image rekla da se dete nepravilno razvija, tj. noge rastu brže, a glava zaostaje sa razvojem. zakažem pregled u Višegradskoj i doktor mi kaže, da je ova debil, jer ne mogu sve bebe da budu identične i da je sa detetom sve u redu. Nevena se rodila normalna, sada ima 2 god. i ima sitniju glavu, a duže noge u odnosu na svoje vršnjake, što je genetska predispozicija, a ne deformacija, kako je dr u Višegradskoj i zaključio. o što beba nije po "kalupu" koji oni slepo prate ne znači da nije normalna. Samo se ti opusti i promeni dr.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
13.4.2009 22:37:40   
Anoniman
Au...doktori bash znaju da naprave frku u glavi jedne trudnice....user posted image

Bash chekam pregled sutra...pa tju da vam javim shta mi kaze...ako mi opet bude neshto brljao sa odgovorima...bolje da to ne chini...jer ja ako progovorim....bitje svashta.... user posted image      user posted image

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 7:24:36   
Anoniman
Smeshkice, zašto ne ideš kod Anđelića, on radi u SU, i vrhunski je lekar?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 16:05:29   
Anoniman
On u Bolnici radi? jer ako radi...ne mogu kod njega...malopre sam bila u bolnici da se raspitam...i nece da me prime bez uputa iz dispanzera...ili bez da je moj izabrani lekar u bolnici....kad sam rekla da nemam lekara u bolnici....odbrusila mi da moram u dispanzer....jer u bolnici ima malo lekara i oni nemaju vremena....bash sam besnauser posted image
A da, bila sam na pregledu u dispanzeru...i lekar nije bio tamo...pa sutra moram opet...kao menjali su se zbog nekog hitnog sluchaja....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 17:09:56   
prolece
Traži uput, kukaj, moli, makar od drugog lekara...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 17:19:48   
darling
Na nalazu sa mog prvog pregleda pise UTERUS U AVF,U KAVUMU SE VIDI GESTACIJSKI MJESAK PRAVILNOG OKRUGLASTOG OBLIKA,PRECNIKA 6,6.oDJEK EMBRIONA SE REGISTRUJE.SOC SE NE REGISTRUJE.AMENORRHOEA 5+3.Molim da mi pojasnite.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 17:20:47   
Anoniman
Pa mogu da dobijem uput samo za hitan sluchaj....ali ne i da dobijem lekara u bolnici...
Za lekara u bolnici moram da nadjem istog gde radi u privatnoj ordinaciji...pa da odem tamo na pregled...i onda ga nahvatam da bude izabrani lekar u bolnici.... Iskreno...nemam nameru da nekog moljakam....ako bude potrebno otitju negde kod privatnika...ali da molim da bi chekala ceo dan na pregled....necu

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 17:34:45   
prolece
ne razumem sve, ali evo makar što znam, mešak(vodenjak) j 6,6mm, odjek-srčana radnja prisutna, trudnoća stara 5 nedelja i 3 dana. nadam se da sam pomogla

(odgovor članu darling)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 18:01:37   
Buba76
Prolece,doro si odgovorila,jedino sto mislim da je mesak buduca posteljica a ne vodenjak.

Smeskice,ides kod Babica?

Inace,sto se nas ticeuser posted image ja ne znam koliko smo mm,samo znam da ima srcane akcije a to mi je najbitnije.user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 18:05:22   
prolece
Pod bolnica misliš porodilište ili...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 18:06:31   
prolece
moguće nisam ni ja sigurna.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 18:09:20   
darling
Hvala cure.Ja sam mislila da je bebac 6,6 mm.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.4.2009 18:52:32   
Anoniman
Da kod Babica idem. Jel si chula neshto za njega? Kod kojeg si ti?

Pod bolnica mislim opshta bolnica...na kojem ima odeljenje ginekologije, gde je porodilishte a u prizemlju bolnice ima i ginekoloshka ambulanta....a pored svega toga...i u dispanzeru ima ambulanta...user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here