RE: Najbolji film(film za preporuciti) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Knjiga i film



Poruka


lesli -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (24.2.2021 22:26:26)

Dunja, nije. Bila sam ja toga odmah svesna. Jedino sto nisam znala u kojoj meri je eksplicitan u pojedinim delovi ma. Ali kao sto rekoh, odlucih da ga pogledam, jer posle ko zna kada bih imala priliku.  Ako je premijera u bioskopu u aprilu, ja cu i dalje biti trudna, posle mala beba, epidemija...nece biti izvodljivo bas.
I Dnevnik Dijane Budisavljevic sam gledala na HBO Go iz istog razloga, jer znam da ce ga u nekom trenutku skinuti. On mi je recimo ostavio mnogo jaci utisak, a sa mnogo manje eksplicitnih scena.




dunja RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (24.2.2021 22:34:16)

Meni najjači utisak ostavljaju dokumentarci, sa ispovestima logoraša, ili ljudi čije su porodice stradale u Prebilovcima. i drugim stradalnim mestima, tu nema esksplicitnih stena uopšte, ali se pokidaš na komade skroz dok gledaš, Ali ti snimci su tako slabo gledani... zato mora film

Film koji je pravila Dianina unuka, gledala sma ga pre par godina kada se davao na TV, i jeste me dojmio ali fali dosta činjenica u njemu, kada se uporedi sa dokimentarcima.




gagana83 -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (25.2.2021 10:50:03)



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nista se nece promeniti. Ovo je istina koja je zataskavana decenijama, samo spomenik stoji, reci se ne cuju.

Sada ce kao odmazdu na Daru da snime Srebrenicu ili nesto drugo. Za godinu dve dobice oni Oskara. 




Istini za volju - obrnuto je. Film o Srebrenici je već snimljen i to pre nego Dara. I u užem je izboru za Oskara.





Tiziana -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (25.2.2021 12:55:15)


Slazem se sa Ljisom. 
Sta vise sklona sam da mislim da je tajming tendenciozno biran i plasiran bas onda kad treba.. Da je film vise drzavni projekat nego bilo sta drugo. 

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ja apsolutno ne branim nikog. Ja samo mislim da je katastrofa tajming za pustanje ovakvog filma u javnost. I mislim da cemo po novinama u crnoj hronici nakon ovoga svasta da citamo. Vec su i Balasevica blatili ovih dana. Prosto tenzija raste.  








nata11 -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (25.2.2021 13:51:21)

Zdrav razum je dovoljan kada slusate naseg Lepotana Velicanstvenog kako je on podrzao snimanje filma, kako je snimljen na njegovu inicijativu. Tu je sve jasno. Cista politika i podsticanje naroda na mrznju. Moglo je to mnogo drugacije i u drugo vreme. Ali dobro...




Milena18 -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (1.3.2021 8:15:01)

Gledala sam za vikend film "Nomadland" sa Frances McDormand (ona je i producent). Dubok, pun značenja, otvara mnoga pitanja. Baš mi se svideo. Ali nije za one koji vole brzu radnju i zaplete.




lesli -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (1.3.2021 17:36:15)



IZVORNA PORUKA: nata11

Zdrav razum je dovoljan kada slusate naseg Lepotana Velicanstvenog...



Mozda samo da ga preimenujes u Apolon Velicanstveni, da bi inicijali bili na mestu 😂😂😂
Ali da...generalno se slazem sa izrecenim




dunja RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (1.3.2021 20:13:13)

Sinoć gledala Očevi i kćeri, tužan i lep.
Rasel Krou odlično glumi likove koje boluju od depresija, psihoza ...




Ana RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (1.3.2021 21:43:37)

Gledala sam ga i to par puta, odličan je. 


Za vikend sam gledala Premonition i Phenomenon i opet se isplakala. Ovaj drugi je jedan od mojih omiljenih filmova. Da se  primetiti da volim da gledam isti film više puta 😁




dunja RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (15.3.2021 19:53:34)

Sinoć sam neplanirano naletela na sam početak filma DIV, i ostadoh priljubljena za ekran 3 puna sata, koliko traje. Ne seća se kada sam gledala neki stari film, i baš mi je prijao.
Ej film iz 55'', možda sam ga nekada davno i gledala, kada je bio crno beli, a i takav a i ovako u boji, može rame uz rame sa današnjim filmovima.
Džejms Din poginuo te godine kada je snimio i Diva, i svoja druga 2 filma, eee :(
Ali Liz Tejlor, nisam je decenijama gledala, odlična je, koja sofisticirana gluma.
Rok Hadson uopšte ne izgleda kao gej, mada se sećam još onomad, 80-ih, kada je umro od side, prvi od poznatih, svašta se šuškalo, a i danas se šuška, ko će ga znati..




Ana RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (15.3.2021 20:17:11)

Dunja, sjajan film. Ja inače volim te stare glumce i filmove, i ne mogu a da ne prokomentarišem svaki put koliko su žene nekada bile lepe a muškarci su bili muškarci. Eh..




dunja RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (15.3.2021 20:31:07)

Prelepa je Liz, ali nekako čak nisam razmišljala dok sam je gledala o tome koliko je lepa, to svakako jeste, nego koliko je bistra, opuštena, spontana, koliko je dama, koliko joj verujem svaku reč iako ona "samo" glumi.

Ta večita američka tema rasizam, super obrađena.




Ana RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (19.3.2021 15:34:06)

Jel gledao neko Our friend? Gleda mi se a znam da ću dušu isplakati...




Sanjica26 RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (19.3.2021 18:04:25)

Nisam Anci, ali planiram.





Milena18 -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (23.3.2021 8:27:22)

I meni je Our Friend na spisku.
Za vikend sam gledala dramu The Girl in the Book
Nije loš, mada mislim da je bilo mesta za dublju obradu odnosa među karakterima, emocija i uzročno-posledičnih veza.




Duškić -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (24.3.2021 13:35:39)

Bas sad sam gledala ovaj link. Nisam gledala fil;m.




jess021 -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (2.4.2021 7:49:56)

Sinoc sam na Netflixu gledala film Rebecca, bas mi se svideo 





mati -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (2.4.2021 8:14:23)

Hachiko. Opet neletela pre neki dan. Stariji film, ali istinita i veoma emotivna priča.




jess021 -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (2.4.2021 8:15:13)

Mati, gledala sam. Divan je





Ana RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (2.4.2021 10:40:23)

Mati, svaki put dušu isplačem.. divan film.

Mi smo sinoć gledali neki nemački film, pokidali smo se od smeha. Na HBO, Noćni život se zove.




mati -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (2.4.2021 11:10:17)

Ja sam izgleda sa godina postala veliki rasplaz i pi... sto se tice filmova. Ili pa ranije nisam gledala istim očima.
Recimo Zelenu milju, film mogu da gledam i 108.put ja ću opet da plačem. A uvek kad naletim na TV ja gledam.




Sanjica26 RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (2.4.2021 11:11:36)


IZVORNA PORUKA: mati

Hachiko. Opet neletela pre neki dan. Stariji film, ali istinita i veoma emotivna priča.


To vise ne smem da gledam. [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (3.4.2021 21:35:08)

Sinoć smo gledali nemački film Slučaj Kolini, snimljen po istoimenoj knjizi. Preporučujem.





Ivanka 75 -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (3.4.2021 21:37:01)

Ana, triler? 





mati -> RE: Najbolji film(film za preporuciti) (3.4.2021 21:46:43)

Anci, jel to nemački film? Čini mi se da sam ga ostavila po strani da odgledam, izlazio mi je kao preporuka. Ali ne mogu, nešto mi se jezik kao jezik ne svidja. A mozda bi trebalo. Ili da ga mutiram.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>