MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


dijana1* -> MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (8.1.2013 19:37:41)

Biskvit:

150 g lesnjaka (pecenih)
6 belanjaka
6 velikih kasika secera
6 velikih kasika brasna ( ja sam stavila 5)

Krema:

6 zumanjaka
100 g secera
2 vanilin pudinga
2 velike kasike brasna
1 l mleka
1 vanilin secer
250 g margarina
100 g secera u prahu

I jos:

200 g nutele
Oko 150 g petitebeure keksa
100 g cokolade za kuvanje
1 slag

1. Iseckajte sitno lesnjake.
2. Belanjke umutite u cvrst sneg, dodajte secer i na kraju lagano dodajte brasno i mutite mikserom na najmanjoj brzini. Kalup za torte namazite maslacem i pobrasnite a na dno stavite papir za pecenje.
Na papir za pecenje rasporedite iseckane lesnjake i preko njih stavite smesu od belanjaka. Pecite 10- tak min na 180 C. Ohladite.
Ohladjeni biskvit prevrnite na kalup za torte da vam biskvit bude dole a lesnjaci na vrhu. Lagano skinete papir za pecenje i vratite obruc od forme za tortu.
3. Krema : ugrejete 8 dcl mleka sa vanilin secerom. Mutite zumanke sa secerom, dodajte 2 vanilin pudinga, 2 kasike brasna i 2 dcl mleka. To stavite u vrelo mleko i kuvajte kao puding. Ohladite uz povremeno mesanje da se ne stvori kozica.
4. Margarin za kreme umutite dobro sa secerom u prahu pa dodajte u skroz hladnu kremu.
5. Cokoladu istopite na pari, malo ohladite pa dodajte u jednu polovinu kreme, a druga ostaje zuta.
6. Nutelu malo zagrejte ( zbog lakseg mazanja) pa je polako namazite preko lesnjaka.
7. Keks izlomite na nepravilne komade ( 1 keks na vise komada) i redajte po nuteli. Keks mozete umociti u mleko i potrosite ga koliko vam treba da pokrijete celu povrsinu.
8. Na keks stavite zutu kremupa ostavite tortu u frizideru da se malo ohladi i onda preko staviti cokoladnu kremu. Ostaviti u frizideru da se hladi i premazati je slagom. Na kraju skinite obruc i ukrasite je po zelji.

Prijatno[sm=smiley1.gif]




ke




caca81 -> RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (8.1.2013 20:24:18)

Pa, ovo je Kinder torta.[sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (9.1.2013 0:02:22)

Pravila sam i kinder i skroz je drugacija.
Kinder je dosta jaka i bukvalno 3 zalogaja mogu da te zasite, a monte nije toliko slatka i sva je mekana i socna.
U svakom slucaju preporucujem ovaj slatkis jer je mnogo dobar [sm=smiley1.gif]




caca81 -> RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (9.1.2013 20:13:36)

http://www.minjina-kuhinjica.com/desert/torta/svakodnevne-torte/kinder-torta/
Evo čisto da se uporedi....ista torta.




MarijaBg -> RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (9.1.2013 20:38:02)

I ja ovako pravim kinder, samo umesto petita, poredjam plazmu koju malo natopim u mleko. Bas sam je za NG pravila [sm=smiley1.gif] Odlicna je svakako, kako god se zvala [sm=bravo.gif]




dijana1* -> RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (10.1.2013 14:53:44)

Caco najlakse mi je da ti napisem "upravu si ", ali necu. Posto si bas zapela za moju tortu a lepo sam ti napisala da nije ista, ne bi bilo lose da napravis jednu tortu po svom receptu a drugu po mom i da nam okacis slike. A o ukusu da i ne raspravljam koliko je tvoja torta jaca.
Ponovicu ti jos jednom pravila sam i jednu i drugu i TOLIKO SU SLICNE A TOLIKO RAZLICITE. Nadam se da znas sta znaci rec "SLICNO " [sm=smiley1.gif]




Lu -> RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (10.1.2013 16:57:25)

I ja sam taj recept našla pod Kinder torta samo što u fil idu kinder čokoladice a ne čokolada za kuhanje...mislim nebitno torta je super[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]
Ja imam recept za monte kolač koji je jako jednostavno napraviti, doslovno vam treba 20 minuta pa evo pošto je tema Monte staviću ovdje,Dijana nadam se da je ok[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Poredati petit keks u pleh promjera 20x30cm i poškropiti mlijekom, na keks staviti  bijeli fil:

-8 dcl mlijeka i 8 kašika šećera staviti da provrije
-dodati 12 kašika gustina pomiješanim sa 2 dcl mlijeka, po želji malo arome vanilije.
- u ohlađeno dodati 200gr margarina( može i manje a može i u toplo umiješati margarin, ja tako radim)

Preko bijelog ide crni fil:
- u pola litre slatkog vrhnja istopiti 300 gr čokolade.
Ostaviti da se potpuno ohladi.
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dijana1* -> RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (10.1.2013 23:39:41)

Lu naravno da je ok [sm=smiley36.gif]
Izgleda mi brzo i jednostavno, napravicu kolac pa javljam utiske [sm=smiley1.gif]

Uopste nije bitno kako se zove torta, iznerviralo me je postavljanje linka neke druge torte koja je razlicita od ove koju sam ja postavila a ubedjuje me da je to ista torta.
I to tako samouvereno a nije ju je ni napravila a vec komentarise kakva je.




dijana1* -> RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-) (11.3.2013 16:02:08)

Za par dana je mami rodjendan. Pravim je za nju. Mnoooogo dobra torta [sm=bravo.gif]




Stranica: [1]