Pita sa sirom,tikvicama i spanacem (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


mtajcica83 -> Pita sa sirom,tikvicama i spanacem (11.1.2013 15:15:28)

Potrebni sastojci
1 pakovanje debelih kora
3 jaja
ulje
feta sir
pavlaka
2 tikvice
spanac
mlijeko
jogurt
prasak za pecivo
kisela voda
susam

Priprema: staviti u ciniju, jaja, pola soljice ulja, prasak za pecivo.To malo umutiti mikserom,Dodati feta sir, rendane 2 tikvice, spanac, malo pavlake ,jogurta i mlijeka,i na kraju spanac.mutiti mikserom dok se sve lijepo ne sjedini
Redjati u tepsiju 2 kore,pa smjesu,i tako 3 puta..Na kraju stavite 3 kore, premazati jogurtom i posuti sa malo kisele vode, izbockati na par mjesta viljuskom i na kraju posuti susamom..

Staviti u zagrijanoj rerni na 200 ,i posle 10 min smanjiti na 180.Kada pita bude polu pecena izvaditi je iz rerne, isjeci nozem komade i na te proreze posuti jogurt..
Ja sam je pravila par puta i predivna je..Socna,preukusna..A ako ostane za sutra malo je podgrijte u mikrotalasnu i bice ko da je tog casa iz rerne..
Probajte pa kazite da li vam se svidja
Prijatno [sm=smiley1.gif]





Verolina -> RE: Pita sa sirom,tikvicama i spanacem (11.1.2013 16:05:02)

Meni ovo zvuci super.[sm=bravo.gif] A gde sad tikvice da nadjem? Mogu da stavim blitvu ili dolmu umesto tikava? To imam u zamrzivacu.




mtajcica83 -> RE: Pita sa sirom,tikvicama i spanacem (11.1.2013 16:10:12)

Ovdje kod nas ima tikvica [sm=smiley1.gif].. Mozes onda samo sir i spanac, ali bolje je sa tikvicama nekako su socnije...




Verolina -> RE: Pita sa sirom,tikvicama i spanacem (11.1.2013 16:16:58)

Moracu da procunjam po pijaci. Ovo stvarno zvuci extra, a ja volim feta sir u tim piticama.




mtajcica83 -> RE: Pita sa sirom,tikvicama i spanacem (11.1.2013 16:34:26)

Ja ponekada dodam i par nekog sira gaude, edamira ili trapista zavisi sta imam kuci u tom trenutku, pa se onda nekako to jos ljespe sjedini sa feta sirom...Naravno ja volim sir u svim mogucim kombinacijama ,bilo koji, osim onaj budjavi[sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: Pita sa sirom,tikvicama i spanacem (16.1.2013 12:36:55)

Ovo ću danas da probam,baš mi se prijelo [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




mtajcica83 -> RE: Pita sa sirom,tikvicama i spanacem (18.1.2013 15:42:30)

Jole, jesi pravila, jel ti se dopalo [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]