|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 15:55:38   
jana jana
da , intradentalne cetkice , jedino sa njima uspevam da ocistitim zube kako treba.
sa koncem nikako da izadjem na kraj .meni je laknulo kad sam posle duzeg traganja nasla napokon cetkicu koja mi ne napravi krvoprolice .
Paradontax pastu ponekad koristim .
Sto se tice brojnog stanja u ustima , bolja si od mene , ja imam 25 user posted image


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 16:59:52   
choopa choops
Probaj kad budeš imala priliku ovu Paradontax. Meni su i od Curaprox bili krvavi zubi. Kod nas nemaju da se kupe Paradontax četkice, samo paste, ali ih ima u DM-u, pa ja kad odem kupim odmah 5-6 komada da imam user posted image

Ja ne mogu sa interdentalnim, preuzak mi je razak između zuba i za konac, a kamoli za četkicu. Nego eto konačno nađoh ovaj voskirani da se ne rasipa. pa lijepo očistim.

Ma, ne brinem se za brojno stanje, ja ću ionako uskoro staračku protezu user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 31.1.2015 17:00:20 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 17:49:17   
jana jana
i mene to ceka user posted image sam taj deo je najbolje odloziti posle porodjaj jer je to jako zamorno u trudnoci zbog dugog sedenja u stolici , uzimanja otisaka i sl.takodje desni su u trudnoci dosta oteceni , pa bi verovatno kasnije bila potrebna korekcija.
probacu paradontax , mada sam ovom najnovijom curaprox zadovoljna jako , ovaj model je izasao bas skoro ,na klinici sam je dobila.
cekam jos malo pa da sredim jos te sitnice dok se ne zahukta trudnoca .nadam se da do kraja necu morati da vadim ni jedan zub user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: U trudnoći kod zubara!
27.6.2015 19:24:56   
Lilyka7

Otisla jednom , kada mi je utvrdjena trudnoca... taj prvi put mi je skidao kamenac... Otisla jos jednom, nesto poceo da mi cacka jedan zub , da ga busi nesto ne znam ni ja... Nisam nastavila da idem.Znam da sam trebala ,jel imam sta za popraviti,ali ne mogu da trpim da mi ista radi bez anestezije.Sva sreca nemam nikakvih problema,evo jos malo pa se poradjam , tako da... imala sam srece.


_____________________________

I'm not crazy. My mother had me tested.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: U trudnoći kod zubara!
9.11.2015 14:16:00   
MirkoN
Prvo papiri onda rad :D
_________________


Ukoliko zelite da se reklamirate obratite se marketingu RR.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 9.11.2015 14:18:01 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: U trudnoći kod zubara!
7.12.2015 8:39:28   
Peace*
U avgustu sam bila kod zubara da popravljam zub. Kad sam primila anesteziju (koju primam već sigurno 5 god), osetila sam trnce kroz ruku, ali sam pomislila da sam se uplašila. Popravka protekla ok. Otišla sam kući, pokupila klince, otišili na fudbal. Bilo je uuuužasno toplo taj dan. Negde na pola treniga sam primetila da imam tačkice po obe ruke i stomaku. Nije svrbelo, već peckalo. Nazvala mamu, ona pogledala - može biti alergija, a ne mora, možda je od vrućine. Kako se pojavilo, tako i prošlo. Ali, to je bila faza alergija na korove i ja sam bila na terapiji antihistaminicima. Posle dva dana se opet pojavilo malo na rukama, i onda povuklo.
U septembru sam otišla kod alergologa privatno, i dr mi je rekla da se takve analize rade samo državno.
Zakazala sam državno konsultaciju za oktobar (prvi slobodan termin), a test su mi zakazali za 23.novembar. Donela sam 4 ampule anestetika, izvadili mi krv i rekli da se javim 3.12. za rezultate.
- ako su rezultati pozitivni - alergična sam i upisuje se u knjižicu.
- ako su rezultati negativni - rade se još 3 testa.
Moji rezultati su ispali pozitivni, u pitanju je neki PRIMACINE, zubarka mi je direktno rekla da ona koristi samo taj anestetik, tako da sad treba da menjam zubara. Onaj zub mi stoji otvoren još od avgusta meseca...

I sada razmišljam, ja sam celu trudnoću sa Markom popravljala zube uz tu anesteziju, da li je moguće da se moj organizam borio prtiv toga i da odatle Marku alergija? Da li je tako nešto uopšte moguće?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: U trudnoći kod zubara!
7.12.2015 12:05:25   
m2m2
Nisam isla kod zubara u trudnoci. Mada sam trebala, jer su mi u trudnoci poispadale plombe. Nisam smela da u trudnoci prezivljavam taj strah i bol. A i tokom cele trudnoce su mi krvarili desni prilikom pranja i cim sam se porodila i krvarenje je prestalo.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.12.2015 12:46:12   
Anck Su Nmaun
U obe trudnoce sam doterala zube do poslednjeg, ovog puta me mrzi user posted image
mada sam letos zadnji put bila kod zubara imala sam samo jedan kvar.

Ima li neka Novosadjanka predlog za dobrog drzavnog zubara? Mozda i odem .... kad je vec za DZ user posted image

(odgovor članu m2m2)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.2.2016 12:13:33   
IvanaSK RR
Mene od sinoć boli zub. Problem je sto je taj zub za vadjenje, sigurno. Pre par godina kad sam menjala na svim zubima plombe, zubar mi nije hteo menjati na tom zubu, jer je po snimku video da je zub u haosu i da ako ga otvori, morace vadjenje. Dogovorili smo se da ostane tako i kad krene da boli, vadjenje.
Mogao je zub da saceka jos koji mesec da se porodim. Ne bi smela da ga vadim bez anestezije. Nadam se da nece jače boleti.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: U trudnoći kod zubara!
24.2.2016 10:22:07   
Petkovici
IvanaSK, slobodno smes da vadis zub, sa anestezijom, naravno. To je mnogo bolja varijanta nego da trpis bolove ili da dodje do sirenja infekcije. U pitanju su lokalni anestetici koji deluju samo u okolnom tkivu, ne ugrozavaju bebu ni na koji nacin.

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: U trudnoći kod zubara!
24.2.2016 13:50:45   
IvanaSK RR
Hvala :) U medju vremenu se to smirilo, i ja bih ipak da sacekam kraj trudnoće, ne volim nikako taj bol.

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: U trudnoći kod zubara!
24.2.2016 15:08:10   
Petkovici
Ako mozes, onda ok. Ali ako ponovo krenu bolovi, zahtevaj od svog stomatologa da maksimalno redukuje bol-da ti prvo namaze mesto uboda lokalnim anestetikom, pa onda da ti da anesteziju. Tako bar ja radim svojim pacijentima, kao deo standardne procedure. Drzim palceve da ne pocne da boli!

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: U trudnoći kod zubara!
24.2.2016 15:50:07   
IvanaSK RR
Hvala mnogo na savetu! Znači kada je iz prve ruke :)

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: U trudnoći kod zubara!
4.3.2016 18:51:57   
muzicarka
Meni je doktorka, ginekolog u DZ, dala potvrdu sa kojom imam pravo na besplatno lecenje zuba ali nisam to iskoristila...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.3.2016 11:09:28   
BubaBubica
Ja sam za moju sramotu dosta zapustila zube, valjda zato što su mi ovi napred ok pa one pozadi ''niko ne vidi''. Imam dva zuba, ona poslednja na donjoj vilici, tačnije polomljena su i na jednom je ostalo pola zuba a od drugog je ostao samo koren. I oko tih zuba mi rastu desni, i danas primetih još jednu izraslinu na desnima. Izrasline su iste kao desni, uplašila sam se svejedno, znam da moram otići kod zubara što pre ali da li se neko susretao sa ovakvim problemom i šta da očekujem?

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.3.2016 11:41:39   
IvanaSK RR
Nisam imala taj problem, ali mislim da ne treba da se plasis. Naročito sto anestezija moze u trudnoći, tako da tog bola nece biti mnogo.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.3.2016 13:19:08   
borica
IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Ja sam za moju sramotu dosta zapustila zube, valjda zato što su mi ovi napred ok pa one pozadi ''''niko ne vidi''''. Imam dva zuba, ona poslednja na donjoj vilici, tačnije polomljena su i na jednom je ostalo pola zuba a od drugog je ostao samo koren. I oko tih zuba mi rastu desni, i danas primetih još jednu izraslinu na desnima. Izrasline su iste kao desni, uplašila sam se svejedno, znam da moram otići kod zubara što pre ali da li se neko susretao sa ovakvim problemom i šta da očekujem?

Srasta ti taj koren zuba i ti sitni parcici sto su od njega ostali. Kod vadjenja oni tu malo recnu, da bi mogli lakse da uhvate, ne brini imala sam takav slucaj.

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.3.2016 22:21:21   
vocicana
Vec smo pricale o tome ti i ja privatno. Moras zubaru, korenje se mora izvaditi jer ako ostane bice ti puuunooo gore kada krenu oni da te bole.
Taj zub koji se slomio verovatno moze da se kocicem nadogradi, ali mora da se lepo sredi, izvadi zivac, napune kanali a tek onda. To iziskuje odlazak bar jedno tri cetiri puta, ali je resiv i uopste ne tako strasan.REsis, odes i i zavrsis sa tim.
Ja sam mislila da si nesto pisala u drugoj jednoj temi, izv sto sam tek sada reagovala.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.1.2017 19:46:42   
Orchid
Zdravo svima,

u drugoj nedelji trudnoce snimala sam ortopan a zatim tokom trece nedelje radila vise popravaka gde su mi stavljane amalgamse plombe.

Nisam naravno znala za trudnocu i sad se pitam da li to moze imati negativnog uticaja na plod?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.1.2017 20:05:14   
MicinaMama
Ja sam isto 5 puta u danu snimila zub,ali obicnim kod zubara.Isto nisam znala da sam trudna pa nisam stavila kecelju.Kada sam pitala hoce li sta da nasteti rekli su mi da je to toliko slabo zracenje da mi nista ne moze biti od toga.Da je duplo vece zracenje kod leta avionom.

Za panoramic (ortopan) nisam sigurna.

I ja sam plombirala zube i nemam pojma kakva plomba je u pitanju...ali plombirala sam kada sam vec rekla zubarki da sam u drugom stanju.

E sada kazu da je beba do 5-e nedelje prirodno zasticena i izolovana.Popricaj sa svojim stomatologom.

(odgovor članu Orchid)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2017 18:44:47   
Orchid
Hvala MicinaMama,
rece mi danas stomatolog da sam imala retroalveolarni snimak zuba i imala sam kecelju tako da je to po njemu bezopasno. Amalgamske plombe navodno su prilikom stavljanja toksicnije za njih stomatologe negoli za pacijete i po njemu to je takodje bezopasno cak i u trudnoci. Ipak volela bih da ih nisam stavljala.
Takodje ginekolog mi je rekao da zaboravim na taj snimak zuba i da ne brinem zbog toga.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2017 20:30:53   
MicinaMama
ako si imala kecelju onda je sigurno,moja kuma je snimala pluca preko kecelje pa joj nije bilo nista,tj. dete je rodjeno zivo i zdravo.

Za te plombe nisam sigurna,meni su radjene bele plombe,normalno nisu opasne.Mada citala sam za te po FR forumima da ima dosta zena sto su u trudnoci stavljale te srebrene plombe i da im nije bilo nista.

(odgovor članu Orchid)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: U trudnoći kod zubara!
17.1.2017 19:57:22   
Orchid

svakako mi je laknulo, mada ne sasvim. Hvala jos jednom.
user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.11.2017 12:53:59   
mama Jo
Totalna neodgovornost u ovoj trudnoci - nisam nijednom otisla kod zubara, jos uvek...
Sasvim sigurno cu otici u narednih mese i po...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Orchid)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.11.2017 13:08:48   
MamaNecaVo
Ja sam isla svako malo.Inace imam lose zube mada u trudnoci im nista nije falilo :)
U smislu da trudnoca steti zubima itd

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here