|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.1.2009 8:16:56   
Anoniman
Evo bejah juce kod zubarke samo da mi stavi plombu i reche mi da sad ne smem da dolazim da vadim zube, posto imam donje 8-ce obe da izvadim, al sad mi vise nije stani pani... tako da... juuuuupiiiiiiiii nema zubara u narednih 9 meseci...

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.1.2009 12:24:34   
kumara
Pa ja sad stvarno nista ne razumem. user posted image Ja idem danas kod moje dr na kontrolu, pa cu da je ponovo pitam lepo u detalje da mi objasni to sa zubarima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.1.2009 1:46:22   
kumara
user posted image zaboravila sam da pitam...

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.1.2009 1:49:02   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.1.2009 8:14:59   
Jeca*
Ja sam bila mesec dana trudna kada sam otišla kod zubara, da sredim jedan zub koji mi je jako problematičan (evo i sad moram da idem zbog istog user posted image ). Nije hteo da ga snima i nije hteo da mi da anesteziju. A taj zubar je vrlo poznat i priznat i radi kao profesor na fakultetu i....računam, valjda čovek zna šta radi i zašto je sve to izbegao! Ne znam user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.1.2009 9:06:16   
BINCE
i ja koliko znam ne valjanista slikati i snimati u trudnoci,a pogotovo ao je trudnoca mala,i ne smije se davati anestezija,a ni zub se nesmije vaditi,,,

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.1.2009 9:19:22   
Anoniman
ma, ja nista vise ne diram... iako me zeza sad drugi zub... ma, bre, necu sad da razmisljam i o zubima... :-)))

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.1.2009 12:22:28   
kumara
Bravo trinny, necu ni ja, pa ako pocne da me boli resicu to nekako, bolje to nego da se zracim i kljukam anestezijom bezveze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.1.2009 15:02:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

Bravo trinny, necu ni ja, pa ako pocne da me boli resicu to nekako, bolje to nego da se zracim i kljukam anestezijom bezveze.


Tužiću te doktoru! user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.1.2009 15:19:57   
kumara
Samo probaj!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: U trudnoći kod zubara!
29.1.2009 16:41:38   
jelana9
Meni se,posle nove godine polomio zub,i to prednja dvojka.
Drugarica me je posavetovala,da je najbolje da idem Boze zdravlje posle porodjaja.
Dosta sam se naplasila zubara,tako da i danas nebih smela da se odlucim.Sada sam u sedmom mesecu trudnoce

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
29.1.2009 16:44:44   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jelana9)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: U trudnoći kod zubara!
1.2.2009 22:56:05   
taya
Moja kuma je stomatolog, a i pitala sam doktoricu...u trudnoci se normalno moze ici kod zubara, s tim sto ne sme da se snima zub, a i anestezija moze da se da...al' se valjda neki sastojak izostavi...ako sam ja to dobro kumu razumela user posted image ....u svakom slucaju mislim da pokvaren zub moze samo da steti u trudnoci!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: U trudnoći kod zubara!
8.2.2009 11:32:48   
MALECKA
dali se sme vaditi zub u trudnoci,ja imam jedan za vadjenje,ali bez anestezije nesmem vaditi,a popravljati mogu jer izbegavam anesteziju,imam fobiju od igle

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: U trudnoći kod zubara!
8.2.2009 12:05:09   
sneza24
Koliko ja znam u trudnoci se nesme vaditi zub.

(odgovor članu MALECKA)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: U trudnoći kod zubara!
8.2.2009 12:08:36   
MALECKA
znaci,najbolje bi bilo ako mi stigne user posted image da odma prvom prilikom vadim zub

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: U trudnoći kod zubara!
8.2.2009 12:15:12   
sneza24
Najbolje ti je tako.Ja sam imala jedan za vadjenje ali ga nisam izvadila na vreme i sad ce cekati septembar.

(odgovor članu MALECKA)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: U trudnoći kod zubara!
8.2.2009 12:55:01   
MALECKA
ma taj zub meni nestvara probleme ali je definitivno za vadjenje

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: U trudnoći kod zubara!
8.2.2009 13:29:32   
sneza24
Ni meni ne stvara probleme(nadam se i da nece) ali je za vadjenje.

(odgovor članu MALECKA)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.2.2009 14:34:43   
kumara
Veselinovici je napisala u temi Čekamo dve crtice - FEBRUAR 09:
Ja bila kod zubara i za svaki slucaj jer sam cekalica nisam radila sa anestezijom, ali nije bolelo tako da mi nije krivo...Mada sam slusala pre meki dan na TV zubara i kaze da anestezija nista ne smeta trudnicama pogotovu u prvim mesecima, mozda tamo pred porodjaj ne bi trebalo ali prvi meseci slobodno i da je zabluda da zubi moraju da propadaju u trudnoci, ao su zdravi i popravljeni nema bojaznosti da ce se kvariti vise u trudnoci nego obicno...


(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.2.2009 14:37:06   
kumara
Katjica je napisala u istoj temi:
Buduca Veselinovic, anestezija kod zubara i bilo kakav odlazak kod zubara ne moze skoditi u trudnoci, naravno osim rendgena, i uz napomenu da si mozda trudna. Svi ginekolozi ce preporuciti cak i cesci odlazak kod zubara u trudnoci kako bi se sprecilo propadanje zuba do kojeg dolazi mnogo cesce i brze u trudnoci jer nam beba crpi vitamine i minerale iz organizma. Tako da ne brinite, beba vam nece odneti nijedan zub, to mozete jedino same sebi uraditi.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.4.2009 17:56:54   
Anoniman
E...konachno sam nashla temu....za koju sam struchna... user posted image

U poslednje 3 godine vishe sam bila kod zubara nego shto sam izashla u grad. S ozbirom da sam nosila fixnu protezu...pre stavljanja iste sam morala popraviti sve zube...tako da su mi od onda svi zubi zdravi... A sada poshto i dalje idem na redovne kontrole...sve je na svom mestu....

E sad nikako ne razumem zashto ne bi smele bilo kad u trudnoci popravljati zube...chak ni za vadjenje zuba ne kontam....jer gore ti je drzati pokvaren zub pun bakterija u ustima...nego istog izvaditi...

Eto kod nas u dispanzeru je besplatan zubar za sve trudnice....user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: U trudnoći kod zubara!
14.4.2009 2:55:45   
leila
Naravno da u trudnoci se mogu i moraju popravljati zubi, anestezija je takodje dozvoljna,  sad sto se tice snimanja, mislim da moze i to, sa tim da se stomak prekrije necim prilikom snimanja.
Mislim da se zub moze i vaditi, naravno sve u konsultaciji sa lekarom, ali niko nece dozvoliti da cekate par meseci dok se ne porodite ako imate stalne bolove.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.5.2009 21:55:39   
Nanica1
Mene boli jedan zub koji je za vadjenje, moracu da se raspitam kod zubara, ali bez anestezije nema sanse!!! A cini mi se da ovi kod nas u ambulanti ne daju trudnicama da rade sa anestezijom...

(odgovor članu leila)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: U trudnoći kod zubara!
1.6.2009 8:15:00   
Baby1608
user posted image  Ja sam kod zubara dva puta sedmicno prvo rijesila se roblema sa zubnim mesom ,,sad polako pripreme za nove krunice,, nikakav problem nije ici redovno zubaru u trudnoci ,cak dobijem i spricu ali nesto blazeg djelovanja  i naravno ona koja je za trudnice. Bez straha samo recite svom zubaru i bice okuser posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here