|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U trudnoći kod zubara!
1.6.2009 8:17:16   
Anoniman
Bravo Baby! user posted image

Jesi se prijavila na Spisak RR trudnica? user posted image

(odgovor članu Baby1608)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: U trudnoći kod zubara!
10.9.2009 20:00:50   
Verus
Bila sam danas na ciscenju zuba.  Inace idem svakih 6 meseci, i nikada me ne boli, niti me boli kada flosam koncem za zube, ma nista.  A sada?  Uzas, bole me desni, krvare, upaljene suuser posted image I imam dva zuba koja moram popraviti, ali moj zubar nece to da radi dok ne prodje prvo tromesecje, tek tamo oko 13, 14 nedelje idem nazad da mi popravi dve plombe, tj. zameni.

Znaci, sasvim je bezbedno popravljati zube u trudnoci?  Rizik od infekcije nista?  Pitacu mog ginekologa, ali eto, da vidim sta ste vi curke cule?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: U trudnoći kod zubara!
11.9.2009 12:57:32   
Buba76
Ja sam prekljuce bila kod zubara. Pravim jedinicu desnu jer sam ga odlomila...Pravice mi vestacki,uzimala je otisak i stavila privremeni,ali moram ponovo uutorak da proveri da li je dobar otisak jer mi je jako krvarilo pa ne zna da li ce se desni povuci...
Verus,slobodno idi cak u trudnoci cesce i treba kontrolisati zube.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.9.2009 15:35:51   
aleksandraz
Najmnogu od se mrazam koga treba daodam na zabolekar.Vo prvata bremenost ne bev nitu ednas a i nemav nekakvi problemi.A i iskreno ne planiram ni sega ako ne se jave nesto da moram da odam.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.9.2009 20:55:33   
lelaigor
Ja sam baš danas bila.Nisam išla od početka trudnoće, do pre jedno mesec i po dana, kada me zaboleo jedan zub iz kog sam trebala živac da vadim, ali nisam, jer sam se bojala. Ovde u Futogu našla zubara koji radi sa trudnicama sve besplatno i jaaaaaaaaaaaaaako je dobar!!! Ja se toliko bojim zubara da mi pozli, ne jedem, skoči mi puls, pritisak, povraća mi se, preznojavam se... Otkako idem kod ovog zubara, svojevoljno idem sa osmehom na licu, bez da me neko vuče do tamo.
Imam površne karijese na nekim zubima i to sad radim redovno. Bez anestezije. Juče sam bila i kad je počeo da ga buši skontao je da i nije baš površan, ali je rekao da ćemo nastaviti bez anestezije, dok mogu da izdržim. Jaaaaaaaako me je bolelo, ali sam podnela bez anestezije. I strašno sam ponosna na sebe!!!!! user posted image

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: U trudnoći kod zubara!
1.10.2009 17:01:43   
sanji
E i ja sam napokon otišla kod zubara! Sve sam čekala da prestanem da radim pa da imam više vremena! Kaže doktorka da ima šta da se radi ali da nije ništa strašno! Već mi je zakazala od 13. tri termina, to bi trebalo da bude dovoljno da popravi sve i skine kamenac!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.12.2009 17:36:48   
buhla
ja sutra idem kod teta zube... upaljene mi sesni i imam osecaj da ce mi ispasti jedinica i dvojka jooooooooooooojuser posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.12.2009 22:15:47   
ana77
Ja sam pre dve nedelje krenula da sredjujem zube u domu zdravlja i srecom naisla na izgleda jako dobru zubarku :D. Imam jedan malo veci kvar koji vucem jos od pre trudnoce i ostalo nesto sitno sto mi privatna zubarka nije ni popravljala jer "jos nije dovoljno pokvareno". Sad, koja ima bolju logiku, nemam pojma.
Zubarka mi je rekla da sad to sredim do porodjaja jer posle necu imati vremena sto je istina :D.

Savetujem svima, posebno sto nam je sad besplatno (a kome je prvo dete ima i dosta slobodnog vremena), a moze i anestezija da se prima ko je velika kukavica.



(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.12.2009 22:18:08   
Verus
Ja sam bila pre 10 tak dana...jedna od belih plombi se okrnjila, pa je samo ocistio deo i "nadogradio" novi deo na stari, nisam ni primila anesteziju-na njegovu sugestiju, rekao je da verovatno nece boleti, a i da ne primam lekove bezveze (ipak, sve ode i do bebe).  Svidja mi se sto tako razmislja (vec znate da volim lude alternativne lekareuser posted image ). Elem, ovo nije imalo karijes, ali imam jedan maaaali na drugom zubu (tj. u plombi), pa cu to da odradim posle praznika, i onda sam gotova.  I ovaj ce isto da ocisti i nadogradi, a probacu opet bez anestezije, pa ako jako boli uzecu je.  A ja nesto kontam, posto ne planiram epidural, nije mi ovo losa vezbauser posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: U trudnoći kod zubara!
13.12.2009 22:22:21   
buhla
ja idem privatno, kod drugarice.. u nikada mi nije davala anesteziju.. kao mogu ja to i stvarno svasta sam izdrzala user posted image pa izdrzacu i sad ako bude nesto moralo da se radi... mada ja sam vec bila kod nje pre mesec dana i nisam imala nikakav kvar. ovo su se mislim samo desni upalile, a nadam se da mi se zbog toga cini da se zubi klimaju. ne mogu ni da zamislim sebe bez 1 i 2 joooooooooooooooooj

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2010 11:59:29   
Anoniman
Trudna sam "celih" 5 nedelja, i VEĆ mi je ispala plomba!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2010 13:14:14   
BabyG
Nisam našla temu o zubima posle porođaja, pa moram ovde da pitam. Je l' istina da prvih pola godine posle porođaja možemo besplatnokod zubara?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2010 13:56:50   
lothroniell
Istina je... Bar mi tako rece drugarica koja se porodila pre 2 meseca! A mene desni takodje muce, sva sreca ne bole me zubi, mada sad dugo i nisam isla na pregled. Ali desni mi uzasno krvare! user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2010 16:06:50   
Lilly*
Meni je dr rekao da smem ići kod zubara, samo da ga nazovem pre toga da mi kaže koju anesteziju sme da koristi user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2010 16:16:31   
Snelle
Moze li neko da mi kaze sta od papirologije treba da odnesemo zubaru kao dokaz o trudnoći da bismo dobili besplatan "tretman". Ili je trudnički stomak i više nego dovoljan dokaz user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2010 16:19:59   
ana77
Ima svaki ginekolog formular koji moze da ti popuni kao potvrdu o trudnoci i ja sam to dobila ali mi ga zubarka ni jednom nije trazila :D. A, ako imas dovoljno veliki stomak onda mislim da je to dovoljno :D! No, mislim da ako ne vodis trudnocu privatno onda te nista ne kosta da i izvadis tu potvrdu. 

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: U trudnoći kod zubara!
16.1.2010 16:26:50   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Snelle

Moze li neko da mi kaze sta od papirologije treba da odnesemo zubaru kao dokaz o trudnoći da bismo dobili besplatan "tretman". Ili je trudnički stomak i više nego dovoljan dokaz user posted image


Kod mene u DZ je bilo dovoljno da kazem da sam trudna i da dobijem besplatan tretman, sada ne moram ni da kazem, vidi se na kilometar. Zubarka mi je rekla da joj samo donesem tu kao neku potvrdu od ginekologa, a to je zapravo uput koji je trazis od dr-a i to je to.

IZVORNA PORUKA: BabyG
Nisam našla temu o zubima posle porođaja, pa moram ovde da pitam. Je l' istina da prvih pola godine posle porođaja možemo besplatnokod zubara?!



Koliko ja znam, do detetovih godinu dana imamo to pravo.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.1.2010 4:14:23   
She Ra
Sto se zubara tice, dr mi je rekao da popravljam, vadim, sta mi je "drago" user posted image

Ali ja sad imam drugi problem. Vec dve godine unazad mi jedna donja osmica krene, pa stane.. I tako u krug..
Sada je opet "krenula", ali posto nije izasla (samo se pola vidi), moze se izvaditi jedino hirurski, tj. seckanjem user posted image

Da li je neka od vas to radila u trudnoci?
Plasim se nekih upala, jer ne smem da pijem lekove, a cesto se desava da pacijent "otekne" sav... user posted image


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.1.2010 10:38:49   
Anoniman
Ja bih sa tim sačekala na tvom mestu. 

(odgovor članu She Ra)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.1.2010 12:00:50   
lothroniell
She sto kaze Tasha sacekaj, ili se posavetuj sa svojim ginekologom oko toga...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.1.2010 12:12:37   
engimengi
IZVORNA PORUKA: She Ra

Sto se zubara tice, dr mi je rekao da popravljam, vadim, sta mi je "drago" user posted image

Ali ja sad imam drugi problem. Vec dve godine unazad mi jedna donja osmica krene, pa stane.. I tako u krug..
Sada je opet "krenula", ali posto nije izasla (samo se pola vidi), moze se izvaditi jedino hirurski, tj. seckanjem user posted image

Da li je neka od vas to radila u trudnoci?
Plasim se nekih upala, jer ne smem da pijem lekove, a cesto se desava da pacijent "otekne" sav... user posted image



Baš me je za praznike mučila osmica,popravila sam je pre trudnoće,al joj nesto smeta i jako me bolelo.Odem u hitnu posto nista nije radilo i oni su mi trazili dozvolu ginekologa da izvade zub!!Ako se izvadi zub,moze da se otvori sinus,infekcija i prevremene kontrakcije!Trebalo bi da se snima,pa antibiotik...i ja ustanem sa tolice i odem!Rekla mi je da za sve sacekam da se porodim!Da vadim samo ako je zub baš mnogo kvaran,al da trudnoća bude većauser posted image

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.1.2010 11:40:17   
Anoniman
Evo mene sa dva zakrpljena zuba i sasvim novim iskustvom u odnosu na prethodnu trudnoću. user posted image

Dr kaže, u prva tri meseca se ništa ne buši i ne daje se anestezija. Nije dokazano da negativno utiče na plod, ali nije dokazano ni da ne utiče. Kaže dr da je ta anestezija koju zubari koriste takva da kada bi se dala direktno u krv pacijent bi zaspao, no pošto se daje lokalno (u živac valjda), onda ona utiče na centralni nervni sistem.

Takođe rekla je: obiđi sve gde piše rengen!

U prošloj trudnoći sam ja i snimala zub, i popravljala zub u anesteziji, ali mislim da sam bila više trudna, koliko se sećam, već mi se stomak nazirao.

Sve u svemu, sada sam se javila na vreme, plombe su samo ispale, nije bilo kvara ispod, tako da je ona bez bušenja zakrpila, i rekla da se javim u 4-5om mesecu, da mi uz anesteziju popravi jedan veći karijes.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: U trudnoći kod zubara!
22.1.2010 11:18:50   
menna
IZVORNA PORUKA: She Ra

Sto se zubara tice, dr mi je rekao da popravljam, vadim, sta mi je "drago" user posted image

Ali ja sad imam drugi problem. Vec dve godine unazad mi jedna donja osmica krene, pa stane.. I tako u krug..
Sada je opet "krenula", ali posto nije izasla (samo se pola vidi), moze se izvaditi jedino hirurski, tj. seckanjem user posted image

Da li je neka od vas to radila u trudnoci?
Plasim se nekih upala, jer ne smem da pijem lekove, a cesto se desava da pacijent "otekne" sav... user posted image



Pa evo, mozda ti moje ohrabrujuce iskustvo pomogne. Ja sam u 18 nedelji, i upravo sam zavrsila postavljanje porculanckih krunica u gornjoj vilici, svih 16 zuba, vadjenje zivaca, brusenje, srafovi, uz to sam imala proces na tri zuba pa su mi radili operaciju, izvadila osmicu i peticu hirurskim putem (vadjenje petice se uvek preporucuje hirurski jer je povezana sa sinusima). Juce sam pocela sa donjom vilicom, sa vadjenjem zivaca, u ponedeljak idem na brusenje i postavljanje srtafova, i tamo na kraju nedelje idu krunice i kraj. Za sad nisam imala nikakvih problema, ginekolog se ne buni, bebac se ne buni, sve je ok, i pored tako invazivnih zahvata. Tako da verujem da, ako imas samo vadjenje jednog zuba, ne moze da skodi, a pogotovo ne hirurskim putem, jer tu rana brzo zarasta a rizik od infekcije je mnogo manji nego kod obicnog vadjenja. Uostalom, bolje je ici kod zubara redovno u trudnoci, nego imati problema sa zubima.

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: U trudnoći kod zubara!
22.1.2010 11:20:30   
menna
Da, i sto se ice lekova, u trudnoci sme da se pije antibiotik na bazi penicilina, osim ako ne postoji alergija na isti.

(odgovor članu menna)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: U trudnoći kod zubara!
22.1.2010 13:35:31   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U prošloj trudnoći sam ja i snimala zub, i popravljala zub u anesteziji, ali mislim da sam bila više trudna, koliko se sećam, već mi se stomak nazirao.



snimala si zub u trudnoci???? meni je svaki dr rekao nikakav rentgen u bilo kom mesecu trudnoce!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here