|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U trudnoći kod zubara!
22.1.2010 21:11:10   
aster
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U prošloj trudnoći sam ja i snimala zub, i popravljala zub u anesteziji, ali mislim da sam bila više trudna, koliko se sećam, već mi se stomak nazirao.



snimala si zub u trudnoci???? meni je svaki dr rekao nikakav rentgen u bilo kom mesecu trudnoce!


Imaju stomatolozi varijantu da se snimi zub (ne cela vilica, dakle nije onaj ortopan snimak), a da je zračenje minimalno. Kako su meni objasnili, više zrači mikrotalasna nego taj aparat. Ipak, uglavnom svi izbegavaju bilo kakvo snimanje.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: U trudnoći kod zubara!
22.1.2010 22:42:55   
lothroniell
Mislim da bi ti bilo najpametnije da se posavetujes sa doktorom oko toga! user posted image
IZVORNA PORUKA: menna

Da, i sto se ice lekova, u trudnoci sme da se pije antibiotik na bazi penicilina, osim ako ne postoji alergija na isti.


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu menna)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: U trudnoći kod zubara!
23.1.2010 11:32:23   
menna
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Mislim da bi ti bilo najpametnije da se posavetujes sa doktorom oko toga! user posted image
IZVORNA PORUKA: menna

Da, i sto se ice lekova, u trudnoci sme da se pije antibiotik na bazi penicilina, osim ako ne postoji alergija na isti.




Pa i jesam se posavetovala, ne bih to govorilia da nisam pitala ginekologa...

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: U trudnoći kod zubara!
23.1.2010 13:14:43   
lothroniell
Joj izvini, ja sam pogresno procitala, u zurbi sm pobrljavila! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu menna)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: U trudnoći kod zubara!
23.1.2010 13:38:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U prošloj trudnoći sam ja i snimala zub, i popravljala zub u anesteziji, ali mislim da sam bila više trudna, koliko se sećam, već mi se stomak nazirao.



snimala si zub u trudnoci???? meni je svaki dr rekao nikakav rentgen u bilo kom mesecu trudnoce!


Ne zub, nego zube. Nisam dobro napisala. Radila sam OPT snimak vilice.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: U trudnoći kod zubara!
23.1.2010 13:41:33   
Jeca*
Poslednji put kad sam bila kod zubara radili su mi taj snimak i prvo me pitali da nisam mozda trudna. Pretpostavljam da su ti stavili i onaj "prsluk" na ledja? Nista mi nije jasno....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: U trudnoći kod zubara!
24.1.2010 3:05:04   
She Ra
Hvala na odgovorima i savetima...

Zub se smiruje, mada danima nisam mogla normalno da jedem. Dakle on izbija na povrsinu i jedino desni nateklnu i bole nenormalno.. Zub je zdrav, nema posebnih potreba za vadjenjem, osim da meni bude lakse...

Savetovali su mi da na desni u tom predelu stavljam belo vino preko stapica za usi, sto ja nisam radila user posted image

Ali mi je zato na poslednjem nalazu krvne slike povecan broj leukocita, a juce sam bila na UZ i dr je pitao je li imam problem sa tim zubom i nakon mog detaljnog opisa, objasnio da su leukociti zbog toga i da se nista ne brinem..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: U trudnoći kod zubara!
24.1.2010 10:56:48   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Poslednji put kad sam bila kod zubara radili su mi taj snimak i prvo me pitali da nisam mozda trudna. Pretpostavljam da su ti stavili i onaj "prsluk" na ledja? Nista mi nije jasno....


Da, i kecelju i prsluk.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:29:09   
Jeca*
Pa to dovoljno govori koliko je taj aparat opasan u smislu zračenja....
ja zaista ne savetujem to nijednoj trudnici!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:31:45   
Anoniman
Jao Bože, Jeco, pa ni ja ne savetujem.
Samo kažem da je očigledno potrebno pitati "Izvinite, ja sam trudna, jeste sigurni da bi to trebalo?", jer inače postoji mogućnost da ti niko ne kaže da to nije pametno!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:32:42   
Jeca*
Ma naravno, nego mi nije jasno sto si TI dozvolila da te snimaju, a bila si trudna. Kako te nije bilo strah? Pa cini mi se da je bolje i zub izgubiti nego zezati se sa tim...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:34:04   
Anoniman
Jeco bre, ja u prvoj trudnoći nisam razmišljala o takvim stvarima, radila sam sve što i inače, i nije mi ni palo na pamet da to ne sme. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:34:26   
Jeca*
izvini...moje misljenje. Iz najbolje namere

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:36:29   
Jeca*
nemoj da se ljutis user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:36:40   
Anoniman
Ne treba da se izvinjavaš. Kažem ti, nisam imala pojma da se ne sme, kao i milion drugih stvari koje su mi rekli u školici za trudnice u 7-8 mesecu. Recimo do tada sam najopuštenije ležala u kadi tople kupke. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:39:07   
Jeca*
Ne mogu da te ne pitam. Izvini, ali kako ti oni nisu rekli NE SMES JER SI TRUDNA ili tvoji roditelji ili bilo ko iz tvog okruzenja. Ok, ti nisi znala, ali toliko lekara oko tebe...to me nervira!
(ovo se ne odnosi samo na tebe, nego me ova tema navela na to)

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 10:41:04   
Anoniman
Vrlo je moguće da mojima nisam ni rekla, ima već bar 10-15god da me ne drže za ruku kada idem kod zubara pa tako nemaju ni pojma kada snimam zube.
A zašto mi tamo nisu rekli - nemam pojma.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.1.2010 16:07:05   
Anna79
Ja odoh kod moje zubarke u utorak, juce mi je ginekolog rekao da bez bilo kakve bojazni mogu da idem, sa sve lokalnom anestezijom. Jupiiii, radujem se anesteziji, bez nje ne bih mogla user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: U trudnoći kod zubara!
11.2.2010 15:35:13   
Anck Su Nmaun
Inace sam sve zube sredila pre par godina, i ajd sad da ih proverim kad je vec besplatno u dispanzeruuser posted image   pa da iskoristim situaciju!

Za tri dana popravila sam 4 zuba  ( uglavnom sve  bile okrznute plombe) i kraj!

Pitala sam Doktora i rekao je NARAVNO da mozes da popravljas ...kod nas cak stoji u dispanzeru velikim slovima ispisano da sve trudnice treba da oprave u trudnoci zube!

I jos nesto bebi se nesvidja zvuk one busilice....svaki put kad Dr pocne da busi mene bebac odvali kao da me pomeri sa stolice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.2.2010 15:36:16 >

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: U trudnoći kod zubara!
11.2.2010 15:58:11   
lothroniell
Upravo se vratila od zubara... Svi zubi su mi zdravi ali su mi desni atrofirali imam neku kesicu iznad umnjaka i to cu posle trudnoce morati da snimam... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 12:05:36   
bebablue
Da li sme kamenac da se cisti u trudnoci? user posted image
Nekako kao kroz maglu da se secam, da su me kod zubara uvek pitali da li sam trudna, ili to nije bilo zbog kamenca, ne znam?

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 96
   [Obrisana poruka]
25.3.2010 12:20:55   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 12:29:14   
Anoniman
MOJ zubar u prva tri meseca nije za anesteziju ako nije nužno. Takođe nije ni za kakva bušenja u prva tri meseca.
Bila sam jer mi je ispala plomba, samo je bez čišćenja zakrpio, da se ne pokvari, i rekao da dođem kada uđem u 4-5 mesec.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 98
   [Obrisana poruka]
25.3.2010 12:31:08   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 12:39:04   
bebablue
Hvala vam devojke.
Nesto sam se istripovala oko kamenca, a ginekolog mi je dala potvrdu da mogu kod zubara, preporucila fluorogal (koji nema da se kupiuser posted image ), a kao sto je Tasha napisala za Sensodyn pastu, koristim je, mada svejedno mi desni krvareuser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here