|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
25.3.2010 12:41:19   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 12:45:14   
bebablue

IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: bebablue

Hvala vam devojke.
Nesto sam se istripovala oko kamenca, a ginekolog mi je dala potvrdu da mogu kod zubara, preporucila fluorogal (koji nema da se kupiuser posted image ), a kao sto je Tasha napisala za Sensodyn pastu, koristim je, mada svejedno mi desni krvareuser posted image


Krvarenje desni u trudnoci je normelna pojava imala kamenca ili ne pokusaj da ispiras zalfijom par dana ili da uzmes heksoral vodicu i ona ti je jako dobra draga a kamenac slobodno skidaj da ti ne bi kasnije jos vece probleme izazvaouser posted image



Hvala gagi na savetu user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 12:51:17   
magnetic
Ja sam za ovih pet meseci trudnoce bila vise kod zubara,nego cele prosle godine.Evo i sutra imam zakazano.Definitivno se mnogo brze kvare u trudnoci nego inace,bar meni.A da,i odkada sam trudna uvek trazim anesteziju,a ranije nisam.Imam utisak da ce mi se beba bolje osecati ako ne oseti moj boluser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 12:57:11   
bebablue
Ja sve mislim da bebi smeta zvuk busilice, brusilice, sta li je user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 12:57:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagi

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

MOJ zubar u prva tri meseca nije za anesteziju ako nije nužno. Takođe nije ni za kakva bušenja u prva tri meseca.
Bila sam jer mi je ispala plomba, samo je bez čišćenja zakrpio, da se ne pokvari, i rekao da dođem kada uđem u 4-5 mesec.



Dobro pa kakve veze ima kamenac mislim to je na zubima nije u zubuuser posted image i kao sto vidim po njenom tikeru prosla je treci mjesec trudnoce........


Namerno napisah treći mesec, ko je razumeo - razumeo.
A meni je skidanje kamenca jedna užasno bolna stvar user posted image , radim je isključivo uz popravku zuba, ako mi je data anestezija.
Neko je napisao da mu čak ni na pedikiru ne uključuju onu masažu nogu dok su potopljene, jer se izbegava bilo kakvo drmusanje, pa i minimalno. Pa pomislih, i kada skidaju kamenac - drmusaju! user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 13:04:14   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: gagi

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

MOJ zubar u prva tri meseca nije za anesteziju ako nije nužno. Takođe nije ni za kakva bušenja u prva tri meseca.
Bila sam jer mi je ispala plomba, samo je bez čišćenja zakrpio, da se ne pokvari, i rekao da dođem kada uđem u 4-5 mesec.



Dobro pa kakve veze ima kamenac mislim to je na zubima nije u zubuuser posted image i kao sto vidim po njenom tikeru prosla je treci mjesec trudnoce........


Namerno napisah treći mesec, ko je razumeo - razumeo.
A meni je skidanje kamenca jedna užasno bolna stvar user posted image , radim je isključivo uz popravku zuba, ako mi je data anestezija.
Neko je napisao da mu čak ni na pedikiru ne uključuju onu masažu nogu dok su potopljene, jer se izbegava bilo kakvo drmusanje, pa i minimalno. Pa pomislih, i kada skidaju kamenac - drmusaju! user posted image



jasno k'o dan, najrizicnijih prva 3 meseca treba se postedeti nekih stvari.
Ja podnosim bol, i ne trazim anesteziju nikad, ali zvuci iz zubarske ordinacije joooooooooj, ne volem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 13:06:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebablue



jasno k'o dan, najrizicnijih prva 3 meseca treba se postedeti nekih stvari.
Ja podnosim bol, i ne trazim anesteziju nikad, ali zvuci iz zubarske ordinacije joooooooooj, ne volem user posted image


Tačno tako. Umem ja da čitam tickere, i ako kažem "ne u prva tri meseca" => da moj zubar kaže da na dalje sme. user posted image

I ja super podnosim bol inače, ali zubara, ma boli me još dok u čekaonici čekam svoj red. user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 13:09:37   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Tasha RR



Tačno tako. Umem ja da čitam tickere, i ako kažem "ne u prva tri meseca" => da moj zubar kaže da na dalje sme. user posted image

I ja super podnosim bol inače, ali zubara, ma boli me još dok u čekaonici čekam svoj red.user posted image user posted image




user posted image nije smesno, ali neprijatan je osecaj, ko bas ne podnosi cika zubu
user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 13:15:15   
Anoniman
Ma smešno je, kao klinka neka. user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 13:19:46   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ma smešno je, kao klinka neka. user posted image



ma nije bre kao klinka, zna se da su muskarci najvece kukavice za zubare, e to je smesno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 13:21:43   
Anoniman
Zamisli kako bi se trudni muškarci bojali! user posted image Lupetam! Odoh da radim! 

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 13:23:44   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zamisli kako bi se trudni muškarci bojali! user posted image Lupetam! Odoh da radim! 


user posted image user posted image user posted image

srecan rad!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   [Obrisana poruka]
25.3.2010 15:31:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 16:16:04   
Sonreir
Meni je isto dr rekao bez anestezije i bušenja u prva 3 meseca ukoliko nije baš jako neophodno.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2010 22:02:39   
sneza24
Ja bas kad sam saznala da sam trudna isti dan sam morala kod zubara.Zub me jako boleo.Pa mi je dr busila zub bez anestezije ali vrlo polako,koliko mogu da izdrzim pa stane,pa opet tako.

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: U trudnoći kod zubara!
26.3.2010 8:17:37   
New Mom
Meni je pre 2 meseca iz čista mira otpalo 1/2 (navodno) zdrave sedmice. Pravila sam se hrabra, pa sam popravljala bez anestezije, u 3 navrata. user posted image A onda me je zubarka navatala i da radim fluorizaciju i skidanje kamenca, nadam se da od toga ima neke vajde, inače sam gubila vreme ni za šta. Mada, da budem fer, mislim da mi desni ipak manje krvare nego na početku.
Inače, meni su rekli da se sve vreme može popravljati sa anestezijom, lokalna je i ne širi se dalje krvotokom. Naravno, uvek postoji preporuka da ako možeš bez nje, bolje je. A u prva tri meseca je veliki problem i što dosta trudnica ima nagon za povraćanjem i mučninu, a u tim uslovima je teško popravljati zube.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: U trudnoći kod zubara!
26.3.2010 11:45:52   
upgrade011
Jedno od prvih pitanja mom ginekologu je bilo da li mogu da primim anesteziju kod zubara i rekla je da mogu bez ikakvih ogranicenja u kom mesecu sam. Ja sam ipak taj odlazak kod zubara odlozila i prvo popravila 2 zuba sa anestezijom bez adrenalina ali su one mnogo slabije i samo malo umanje bol. Igrom slucaja, a i zbog toga sto sam toliko cekala da odem, stvar se iskomplikovala sa jednim zubom tako da je morao da se vadi zivac ali sa jacom anestezijom (kao onom sto se daje za vadjenje zuba). Nisam primetila nikakvo neuobicajeno ponasanje bebca osim kada sam radila popravke sa blazom anestezijom kada je ipak bolelo i tada se malo vise uznemirio i jace se cuskao. Verovatno je reagovao na to sto sam ja uzbudjena i sto me boli kako i uvek odreaguje kad se zbog neceg uznemirim. Sa jacom anestezijom nisam primetila nikakvu razliku, niti se jace muvkao i cuskao, niti se nesto posebno smirio. Inace i zubar mi je objasnio da su to ipak samo lokalne anestezije koje deluju na lokalno tkivo u ustima i da zanemarljiv deo moze da udje u krvotok a tako i do bebe.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: U trudnoći kod zubara!
26.3.2010 12:34:09   
bebablue
Moze anestezija naravno, posle treceg meseca.
Ja danas cistila kamenac, bez anestezije user posted image

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.3.2010 13:01:38   
vbjb
Ja sam u 30. nedelji i bila sam nekoliko puta kod zubara, snimali su mi zub sa kragnom, dali anesteziju i napravili novu krunicu. Poceli su da mi pucaju zdravi zubi i to je bilo neophodno...

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.3.2010 15:02:55   
Tara
Mrzim zubara user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vbjb)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.3.2010 15:09:13   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Tara

Mrzim zubara user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: U trudnoći kod zubara!
11.6.2010 17:29:53   
isidora88
ja bih trebala na kontrolu kod zubara ali planiram kad me prodju mucnine,ako uopste prodju user posted image
da li trudnice placaju popravku zuba ili je za nas sve besplatno? tako sam cula ali davno jer uvek idem kod privatnika ali ako mi je besplatno mozda bih otisla i drzavno user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: U trudnoći kod zubara!
11.6.2010 17:35:42   
bebablue
Besplatno je za trudnice i sve do isteka porodiljskog bolovanja.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: U trudnoći kod zubara!
11.6.2010 17:40:53   
isidora88
a koji drzavni zubar je najboli? meni treba nekonezan i pazljiv jer se jako bojim user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: U trudnoći kod zubara!
11.6.2010 20:15:15   
bebablue
isidora, dosta je nahvaljena doktorica na Novom Naselju koja bas radi sa trudnicama, ne znam kako se zove, ali mozes pozvati pa proveriti. Nama je bila na jednom casu u Skolici i delovala je bas fino i strucno.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here