|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.6.2012 11:45:23   
tijatija
16 ta nedelja , dali mogu da trazim anesteziju kod zubara, znam da se nesme davati prva tri ili cetri meseca?

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.6.2012 11:58:57   
New Mom
Trebalo bi da možeš. A ustalom, zubar ti je neće ni dati ako ne sme.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.6.2012 12:01:45   
tijatija
Ovde ima zaubara koji uopste nedaju trudnicima anesteziju. Ja sam bila sa drugom trudnocom u 8 mes ali je rekao da nepraktikuje, zaboravila sam pitati dr. zato user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.6.2012 12:02:57   
New Mom
Za zubara tokom trudnoće jedino ne smeš da snimaš zube/vilicu, ali anestezija je dozvoljena.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: U trudnoći kod zubara!
3.7.2012 10:35:24   
tijatija
Juce sam bila kod zubara da je konstatovao za vadjenje i da cu se bas namuciti sa bolovima ako ga neizvadim dok se neporodim a nece da vadi jer hoce da pitam dr. a on je na godisnjem. user posted image a drugi zubar vadi trudnicama cak znam jednu vadila je u 9 tom mesecu e sad neznam sta da radim user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: U trudnoći kod zubara!
3.7.2012 10:37:54   
Anoniman
Ja imam dva za popravku, jedan me čak i žiga. Planiram od sledeće nedelje da popravim i to sa sve anestezijom user posted image

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: U trudnoći kod zubara!
3.7.2012 10:52:54   
cockic
sa sinom kad sam bila user posted image popravila sam 7 zuba ali tu su i umnjaci ja jos nijedan nisam vadila.ali to sve zato sto nisam bila pre trudnoce jedno godinu dana i onda naravno da ce da bude dosta kvarnih.a sad od oktrobra prosle nisam isla tj od kad sam bila trudna sa malom.dao bog tad su mi zubi bili ok sad sve moram da se organizujem da odem ali nikako.nemam kome lenu da ostavim a moj zubar(privatan) vikendom ne radi.ne nam da li da odem u dz otvorise mi tamo karton u trudnoci i pogledase a sad ako bi bila popravka plasim se da mi neko drugi cacka navikla sam na mog.ma ni on nije daleko u bulevaru.moram se nakaniti dok covek ne ode na godisnji user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: U trudnoći kod zubara!
3.7.2012 17:11:09   
tijatija
izvad sam zub pre pola sata, umnjak user posted image , nije nista bolelo doslo mi da ga izljubim kad je zavrsio user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.5.2013 23:23:29   
dunja RR

Ja sam išla neposredno pre trudnoće, skinula kamenac i kontrola, sve bilo ok jer sam pre prve VTO popravila jedini kvar koji je bio. Inače imam dobre zube, i nisam sklona kvarovima. Ali od kako sam saznala da sam trudna, počeo je bol u levoj gornjoj vilici, večeras ludim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.5.2013 16:35:55   
mati
Sad mi nista nije jasno. Drugarica mi kaze da ne smem kod zubara, njena sestra izgubila blizance...user posted image
A meni zubarka vec rekla da sme, i anesteziju sme sada za plombe, a snimanje i ostalo tek posle dojenja...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.5.2013 17:21:48   
dada951
Ja sam u prvoj trudnoci jos na samom pocetku, dakle, u 6. nedelji popravila ,a u osmom mesecu i vadila oba puta sam primila anesteziju. Bilo je sve u redu. Sada sam 5. mesec, moram da popravljam i opet cu sa anestezijom.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: U trudnoći kod zubara!
3.10.2013 17:26:36   
Sanjalicaaa
Da li je dozvoljeno lasersko izbeljivanje zuba u trudnoci?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: U trudnoći kod zubara!
4.10.2013 11:44:59   
New Mom
Ono što sam ja čitala je kao: nema dokaza da je štetno, ali se ipak ne preporučuje tokom trudnoće.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: U trudnoći kod zubara!
29.11.2014 13:14:18   
Kata90
ja sam jos letos popravila zube,samo su mi blombe popravljali,i tad sam trazila anesteziju bez toga i ne pocinjem jer ne mogu da trpim te bolove.... ali ovako uvek vodim racuna o zubima......a kad vidim zenu bez prednjih zuba a trudna a, moze da ode dzabe da sve popravi prosto mi nije jasno kako moze neko biti tako lenj.....user posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: U trudnoći kod zubara!
3.12.2014 20:20:41   
Valerie
nesto sam bila lenja da odem kod zubara posle trudnoce i sad se setim dok sam u crticama. uzas... i naravno bar 5 kvarova. a do sada sam u zivotu imala samo dve plombe. popravila sam dva zuba, a danas me, posle pustanja anestezije bas boli, da poludis. sutra jos jedan pa cu videti...
razmisljam da ovog meseca preskocimo muckanje, malo me brinu ove silne hemikalije iz plombi... ovulacija ce mi biti za oko nedelju dana, na primer.
iskustva pliz user posted image

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 13:10:24   
jana jana
bas imam iskustva sa zubarima u trudnoci . pola clanova moje porodice je te struke , tako da ne brines , svi stomatološki lekovi koji se koriste u trudnoci su bezbedni za plod , kao i anestezija.
iako vodim izuzetno racuna o zubima inace, imam taj problem da moji zubi u trudnoci zaista polude i to na samom pocetku.
sa privim detetom je bilo dramaticno jer nisam znala da sam trudna i snimala sam zub , pocela da primam injekcije.onda nastaje panika kad su se pojavile crtice .hvala Bogu ispalo je sve ok , decak ima sad 5 god.
Cudno sto se na samom snimku nikakav proces nije video , ali ipak mu nije bilo spasa.Svi su se cudili zasto zub tako reaguje. Izvadila sam ga u 8 mesecu i to na prepad , ali svakako preporucujem da ekstrakciju radi iskljucivo hirurg.
U ovoj trudnoci ista prica , iako sam neposredno pre nego zatrudnim isla na detaljnu proveru , ostao je jos jedan sitan kvar ali to nije napravilo problem. Znam da se profesor sa stomatoloskog cudio i rekao da ovo jos u svoj praksi nije video. Usledilo je tesko vadjenje zuba u 10-toj nedelji.Rana je sporo zarastala i bas je bilo gadno.
Uglavnom sve procedure su dozvoljenje , lecenje kanala ,plombiranje , vadjenje zuba jedino se zubi ne snimaju u trudnoci,
Slobodno nastavi kod cika zube user posted image


(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 13:20:03   
choopa choops
Ja čekam da se porodim pa da odem kod zubara. Ispal mi je plomba iz jedne šestica i tako je šetam već par mjeseci. Ali taj zub ionako nije imao živac, a kanal je loše popunjen-radila sam snimak početkom prošle godine. Pa mi je zubar tada rekao da ćemo morat to da sredimo sa hirurgom. Pošto zub nema nikakvu finkciju, tj. ne boli, nije kanal otvoren, sačekaću još mjesec dana i onda idem pa neka kopaju do mile volje, jedva čekam!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 13:32:08   
jana jana
meni je isto bila donja sestica , popunjeni kanali i izavdjen zivac,na ortpanu od pre par meseci nema znakova nekog procesa , jer nisu smeli da mi snimaju tad zub.i onda je krenulo otvaranje , dreniranje i nista..zamisli! nije problem bio u ponovnoj infekciji korena vec neka pregrada iz koje se racvaju korenovi je zahvacena nekim procesom a tu nema spasa. meni je pozlilo i pri tim intervencijama a i na samom vadjenju , verovatno sto sam danima trpela bolove ta agonija je trajala 7 dana , nisam mogla ni da jedem normalno pre toga. protiv bolova nista ne sme , samo paracetamol koji ne vredi ni piti kad je ovakav intenzitet bola.
pre vadjenja sam pila antibiotik i dosta je zub izdreniran da bi mogla anestezija da deluje. U prvoj trudnoci ono vadjenje na prepad nisam ni osetila jer se nisam znala da cemo to tad da obavimo , sve dok nisam videla spric ispred ociju user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 13:40:24   
choopa choops
Ma i moji zubi u trudnoći podivljaju user posted image Izluđuju me, najrađe bi ih sve povadila i stavila vještačke user posted image Ali eto, sačekaću još malo...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 13:41:14   
Valerie
IZVORNA PORUKA: jana jana

bas imam iskustva sa zubarima u trudnoci . pola clanova moje porodice je te struke , tako da ne brines , svi stomatološki lekovi koji se koriste u trudnoci su bezbedni za plod , kao i anestezija.




da, to su i meni rekli. popravila sam koliko sam imala snage, ostao mi jos jedan i par malih kvarova, ali cu da cekam. nemam sad snage. bas sam tuzna, bili mi super zubi, a sad bas nikakvi. tesno, kvare se izmedju. moram da kupim waterpik ili sl. jednog dana user posted image

jano,bas mi je zao sto si se namucila, prava nocna mora!

< Poruku je uredio Valerie -- 31.1.2015 13:43:11 >

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 13:47:09   
jana jana
ne vadi zub po svaku cenu , nema veze sto nije vitalan i lose popunjen kanal.nadji spec.endodoncije koji to moze da uspesno resi.
postoje razliciti instrumenti i paste za punjenje.probaj sve pa tek vadjenje.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 14:09:37   
jana jana
i ja sam tuzna zbog zuba user posted image
posle porodjaja me ceka sigurno neka protetika jer su u pitanju iizvadjeni molari.
tetka mi je reklla u sali user posted image da ne pomisljam da treci put ostajem trudna jer cu ostati bez zuba
mada i ja verujem da se necu odvaziti treci put.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 14:21:57   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: jana jana


tetka mi je reklla u sali user posted image da ne pomisljam da treci put ostajem trudna jer cu ostati bez zuba
mada i ja verujem da se necu odvaziti treci put.


Nisam nija mislila poslije drugog djeteta da ću htjet još, ali user posted image izgleda da želim da budem krezuba user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 14:54:42   
jana jana
za krvarenje desnih ima leka jer i sa tim mucim muku.
u apoteci uzmi cetkicu curaprox extra soft , imaju i gelove i paste i one male cetkice koje su bolje od konca za zube

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: U trudnoći kod zubara!
31.1.2015 15:12:42   
choopa choops
Ne odgovaraju mi curaprox, ja koristim samo Paradontax četkice user posted image
A te male četkice (ako misliš na interdentalne) mi isto ne valjaju. Preuska mi je vilica, čak i za one najtanje, mogu da ih provučem između svega dva zuba od 27 koliko ih imam u vilici user posted image A i konac je posebna priča, što se tiče moje vilice. Koristim Colgate, jer mi se svi drugi koje sam probala, a probala sam ih dosta, rasipaju. Ili čistim sa njim ili sa plastičnim čačkalicama sa koncem, ali i na njima mi se raspadne konac.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here