RE: Ešerihija koli (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Sanjalicaaa -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 20:10:30)

Pijem je vec neko vreme. Moram da probam i ovo sa lukom. Ali brojka je bas velika pa se sekiram




Trcosava -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 20:13:02)

Mislim da sam ja imala i više. U urinu je imaš? Dobićeš i odgovarajuću terapiju, samo budi 100% sigurna da nisi sada trudna pre pijenja terapije




Sanjalicaaa -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 20:22:24)

Hvala ti, sad si me malo utesila [sm=smiley1.gif]
da, u urinu. pijem vec cefaleksin, odmah sam pocela posle davanja uk. srecom pa je oset_ljiva na cefaleksin pa cu verovatno nastaviti sa tim.




wivern -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 20:24:20)

Sanjalice u Josif Pancic apoteci imas caj i tabletice na biljnoj bazi uz caj. Ja sam isto imala neke velike cifre i nikad nisam uspevala da je skinem antibioticima ali je za mene ova kombinacija uvek dobitna i vrlo brzo se dovedem u red. Caj je jaaako gadan, jaaaako ali pomaze.




nata11 -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 20:33:50)

Ako zelis mogu da ti dam podatke za caj na pp.




Sanjalicaaa -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 20:45:58)

Nato, moze, hvala ti.
Hvala i Wivern za savet. Svi Pancicevi cajevi su jako gadni, ali pomazu. Videcu ili taj Natin ili Pancica. Da malo iscitam iskustva pa da sutra krenem jos nesto osim antibiotika




Trcosava -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 21:13:29)

Klarita je mislim pisala čaj sa peršunom, pila ga i ja, ali meni nije nešto posebno pomagao. Pre bi sada jela svež peršun hehe

Pa znam da sam pila i čaj od kukuruzove svile (bljaaaaaaaaak)




doktorkakristal -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 22:19:33)

SANJALICE da znas da nisi sigurno trudna ja bih ti rekla drugu terapiju,cefaleksin ti nece odraditi posao ,Levomax 500mg je evfikasan nakon njega sedam dana pauza pa jedna kesica Monural uz to dva litra prolom vode




SunFlower -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 23:37:13)

Postoji jedan fenomenalan caj, ima ga u Austriji i Nemackoj, zove se SOLUBITRAT. Ja sam se vazda patila sa tim urinarnim upalama, izuzetno mi je besika oset_ljiva, zimus sam pila i monuril i jos neke antibiotike, e onda kad to nije pomoglo dade mi zena u apoteci taj caj i spasi me, od tad nista, kuc kuc. Kasnije sam se raspitivala i cula da je taj caj cuven za te zenske urinarne probleme, narocito eserihiju. Ipak, mislim da nije preporucljiv i trudnoci.
Eto ko moze tamo da kupi ili da mu neko posalje, nece se pokajati. Caj je od bilja.




Klarita -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 23:39:22)

Sunflower, ti nam lepo slikas sastav i posaljes sliku ovde na RR[sm=smiley4.gif]




SunFlower -> RE: Ešerihija koli (24.9.2014 23:45:22)

Klari, nemam kutiju, to je bilo u februaru mesecu, a i nisam sad gore. Evo sastava (na nemackom je, udrite po translatoru):

Aetheroleum Foeniculi (Fenchelöl), Extractum Betulae (Birkenblätterextrakt), Extractum Orthosiphonis (Orthosiphonblätterextrakt), Extractum Solidaginis (Riesengoldrutenkrautextrakt)

Lako se i izgugla. [sm=smiley1.gif]

P.S. evo sad bas citam uputstvo a netu, pise da moze da se koristi i u trudnoci. Eto cisto informacije radi.




Bibilib -> RE: Ešerihija koli (29.9.2014 23:15:41)

Imam bolove u donjem delu stomaka i kroz mokracu krv a bas cesto mokrim,pa ne znam dal da odem do doktora ili da sacekam do sutra?




World -> RE: Ešerihija koli (29.9.2014 23:25:01)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Imam eserihiju, i to 10 000 000. bas mnogo [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
ono sto me najvise sekira je sto radimo ovih dana na bebi. bas sam se smorila.


ne znam da li je neko vec pisao, ali ono sto sam ja cula da pomaze je caj od kospica izvadjenih iz tikve.. ili samljevene sjemenke od lubenice, osusene, pa se to tako jede po kasicica.. s obzirom da sad nema lubenica, sjemenke od tikve se mogu naci, pa probaj, nista te ne kosta...




doktorkakristal -> RE: Ešerihija koli (30.9.2014 10:59:12)


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Imam bolove u donjem delu stomaka i kroz mokracu krv a bas cesto mokrim,pa ne znam dal da odem do doktora ili da sacekam do sutra?

moras da das urin na analizu,sutra se javi svom doktoru za uput ili odnesi privatno,verovatno pesak u kombinaciji sa upalom




Bibilib -> RE: Ešerihija koli (30.9.2014 14:14:22)

Hvala Doktorka bila sam jutros kod doktorke i prepisala mi cefaleksin i dala uput za urin i u dijagnostickom i u higijenskompa mii danas stizu rezultati iz hig.a u cetvrtak iz dijagnostickog...




doktorkakristal -> RE: Ešerihija koli (30.9.2014 16:47:50)

ok za uput ali cefaleksin napamet [sm=hudicek1.gif] ma stavrno [sm=zz_banghead.gif] ne kazem da ti ne treba ab verovatno da treba ali brate mili odradi urinokulturu pa po antibiogramu,zbog takvog lupetanja sve vise bakterija je rezistentno




Bibilib -> RE: Ešerihija koli (2.10.2014 12:50:21)

evo Doktorka stigli mi rezultati i imam eserihiju koli i u 1 ml urina ima je 100 000...




Bibilib -> RE: Ešerihija koli (2.10.2014 13:09:40)

Htela sam jos da vas pitam sta bi mi vi savetovali i mozda je ovo glupo pitanje ali ako mozete odg.da znam.
Meni se ova bakterija nije pojavila preko noci,znaci da je imam vbec neko vreme a imala sam odnose,pa me zanima da li i moj muz treba da se javi urologu i kaze mu za situaciju ili nema potrebe za tim?




Peace* -> RE: Ešerihija koli (2.10.2014 13:13:03)

Kada sam ja bila u istoj situaciji kao ti, pitala sam isto. Dr mi je objasnio da muškarci jako teško dobijaju ešerihiju zbog toga što teško ulazi kroz "crevo" [sm=smiley36.gif].
Elem, niko ga nije gledao i on nije imao nikakvih problema.




Bibilib -> RE: Ešerihija koli (2.10.2014 13:23:02)

Pa dobro da ne brinem onda...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Ešerihija koli (2.10.2014 16:16:40)

BIB za muza ne brini [sm=smiley36.gif],samo dosta tecnosti i taj ab posto ti je vec dala




Bibilib -> RE: Ešerihija koli (2.10.2014 23:32:29)

Hvala Doktorka punooooo... [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Ešerihija koli (3.10.2014 8:42:07)

bibilib mogu ti reci samo da ako se dugo patis sa eserihijom ona postane rezistentna na sve zive ab. Kod mene bio taj slucaj i ja batalim totalno lekove i sve sam prirodnim aparatima, kuvala neki odvratan caj (naviknes se na ukus posle par dana), pila sam origano tabletice i jos neki preparat sto reklamiraju za urinarne infekcije. Posle toga od eserihije ni traga ni glasa. Hvala Bogu a napatila sam se najstrasnije. Ako ne uspes sa ab da resis problem nacicu ti recept tog caja (persun, peteljke tresnje, ovas, raz, i kojekakva cudesa ne znam sad napamet ali stvarno pomaze)




Bibilib -> RE: Ešerihija koli (3.10.2014 10:10:27)

Hvala ti na savetu imacu na umu ali sada posto sam pocela sa antibioticima moram da zavrsim...




nata11 -> RE: Ešerihija koli (8.10.2014 21:38:02)

Samo da javnem da nema eserihije pa koga muci neka se javi Klariti za tel [sm=smiley20.gif] Terapije je ruzna ali se piju samo 2 soljice.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>