|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvučene bradavice
8.2.2010 22:53:10   
micketta
a ja opet cula da treba mazati ad uljane kapi jos od nekog 5. meseca trudnoce kako se kasnije ne bi stvorile te ragade user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 1:55:49   
cipiripi
Ja sam cula da je Lanolin odlican kao preventiva mesec dana pre porodjaja..
Ovo je taj proizvod...
Par zena koje znam su ga koristile i uspesno su dojile bebu a predhodno su imale problema sa bradavicama...
Dobra je i iz razloga sto bebac preko nje moze da sisa..

user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 27.6.2010 1:56:37 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 15:40:54   
Nensi*
Ja sam imala uvucene bradavice,ali sam sa vestackim bradavicama i sa Avent pumpicom uspela da ih izvucem user posted image user posted image user posted image i sad nemamo problema sa sisanjem...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 17:12:43   
Mimče
a kako da znam kako izgledaju bradavice koje su uvucene a koje izvicene pa da provalim kake su moje???????????????

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 17:19:43   
magnetic
Nama su u skolici rekli da ih mazemo uljanim kapima bez obzira kakve su sada.I iz razloga da ne budu uvucene i iz razloga da ne ispucaju kada beba bude sisala.A da, kod nas se jos uvek savetuje brisanje grudi grubim peskirom kada se udje u deveti mesec upravo iz ova dva razloga

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 18:16:00   
cipiripi
user posted image

vidis razliku?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 18:41:26   
Daca88

IZVORNA PORUKA: cipiripi

user posted image

vidis razliku?


Moja leva je uvucena,bas tako kao na slici uvucena,a desna mi je redovna.
Mada ova leva kada je stimulisem i ona iskoci,tipa kad se kupam pa trljam bradavice,kada se brisem,kada se mm igrauser posted image ...a posle stimulacije se opet uvuce i bude tako...a desna mi uvek ista,tj lepo izvucena tako napolje.
Mozda necu imati probleme ni sa ovom uvucenom,jer kad bebac sisa onda ce je stimulisati pa ce da iskoci,a mazem ih i bepanthen-om,i trljam grubim peskirom,i izvlacim pumpicom tako kad se setim,ne svaki dan.
A za svaki slucaj kupila sam i silikonske bradavice,pa kako budeuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 18:57:46   
simke
Moje su bile uvučene,ali ih je Siniša bez problema izvukao i normalno sikiouser posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 19:18:56   
bebablue
IZVORNA PORUKA: simke

Moje su bile uvučene,ali ih je Siniša bez problema izvukao i normalno sikiouser posted image


Uhhhhhhh, dobro je!user posted image
Ja imam isti problem kao Daca, leva uvucena, juce sam probala (cekala sam da udjem u 37. nedelju) da trljam peskirom i da je izvlacim peskirom, ali to meni nesto ne ide, tako da ne verujem da ja to pre vremena mogu nesto izvuciuser posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Uvučene bradavice
27.6.2010 23:54:07   
simke
Žene nemojte se nervirati,jer beba ne sisa samo bradavicu,nego i areolu,odnosno deo isteuser posted image Mažite AD kapi,a posle porođaja toplo preporučujem multimam kremu ili komprese,jer ne smeta kod dojenja,tj.potpuno je bezbedna za bebeuser posted image Veoma je bitno da beba ima dobar refleks za sisanje i tehnika dojenjauser posted image U tom slučaju,uvučene bradavice nisu nikakav problemuser posted image
P.S: ja sam bezuspešno pokušavala da ih izvučem,nije mi polazilo za rukom,ali zato kad ih je Simke dograbio,više nisu uvučeneuser posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Uvučene bradavice
22.1.2011 14:00:45   
*betta*
Da li je neka od vas koristila pumpicu za izvlacenje bradavica? I ja imam jednu uvucenu bradavicu,inace sam u 29-toj nedelji trudnoce....

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Uvučene bradavice
22.1.2011 14:10:29   
Anoniman
Moje mišljenje je da ti pumpica još nije potrebna , svakako ne bi smela da diraš bradavice u tom periodu trudnoće , nego tek kasnije (dokazano je da su bradavice u direktnoj sprezi sa matericom i svaka prevremena iritacija može izazvati kontrakcije) . Tek kad uđeš u (čini mi se ) 37 nedelju trudnoće možeš da počneš sa pripremom bradavica za dojenje (imamo i o tome temu user posted image ) .

Uostalom , tek kad se porodiš videćeš kakva je situacija - uglavnom bebe uspeju da izvuku bradavicu . Ja nisam imala uvučene , nego "samo" ravne bradavice i koristila sam silikonske , pomogle su mi , a onda sam problem rešavala Aventovom pumpicom za IZMLAZANJE MLEKA , jer i ona , pod uticajem vakuuma , isto izvuče bradavice dok izvlači i mleko .

Nadam se da sam ti pomogla , nemoj se prerano opterećivati , sačekaj da bebica stigne pa će ona da odradi posao , videćeš . user posted image

Ukucaj u pretragu "priprema bradavica za dojenje" , ima i tamo svačega korisnog , pa vidi user posted image

< Poruku je uredio BubaMira -- 22.1.2011 14:11:20 >

(odgovor članu *betta*)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Uvučene bradavice
22.1.2011 18:05:00   
MarijaBg
http://dojenje.roditelj.org/ravne-i-uvucene-bradavice/

Procitajte ovde

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Uvučene bradavice
22.1.2011 18:13:20   
jabudic
IZVORNA PORUKA: *betta*

Da li je neka od vas koristila pumpicu za izvlacenje bradavica? I ja imam jednu uvucenu bradavicu,inace sam u 29-toj nedelji trudnoce....


I ja sam imala jednu uvucenu, ali je bebac to sredio, sad strce kao ludace user posted image
Ne brini, sredice to beba...

(odgovor članu *betta*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Uvučene bradavice
22.1.2011 18:33:40   
nela79
IZVORNA PORUKA: jabudic

IZVORNA PORUKA: *betta*

Da li je neka od vas koristila pumpicu za izvlacenje bradavica? I ja imam jednu uvucenu bradavicu,inace sam u 29-toj nedelji trudnoce....


I ja sam imala jednu uvucenu, ali je bebac to sredio, sad strce kao ludace user posted image
Ne brini, sredice to beba...


Bas ona, uvucena, za koju sam mislila da ce praviti probleme , ustvari je bila OK. Na onoj drugoj se bila pojavila ranica, i bilo je tesko na pocetku, al nema te dojke koju gladna beba ne moze da sredi. user posted image  Samo treba mnogo strpljenja, strpljenja i samo strpljenja 

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Uvučene bradavice
22.1.2011 22:19:02   
*betta*
nadam se da ce  user posted image   to srediti.Kao sto sam reklaa u 29-toj sam nedelji trudnoce i moj ginekolog kaze da je jos rano za bilo kakvu pripremu bradavica,dok patronozna sestra insistira da kupim tu pumpicu za izvlacenje bradavica odmah.. i sad koga poslusati? Bas sam zbunjena i zabrinuta user posted image  

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Uvučene bradavice
23.1.2011 13:30:16   
nela79
Pripremala sam ja svoje na vise nacina, stvarno sam se trudila, i AD kapima i raznim melemima, i fizicki :) poslije tusiranja no nista nije pomoglo dok ih malac nije izvukao. Meni licno pumpica je samo pogorsala stvar, vakum kojim se izvlace bradavice bukvalno ih rascvjeta.



(odgovor članu *betta*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Uvučene bradavice
23.1.2011 19:49:25   
mirjanica
Ja vas citam, pa se sve nadam da ce i moja beba uspeti da je izvuce,... Za mene je jos rano da pocnem da mazem bilo cim, ja sam u 4. mesecu! Meni je leva uvucena ali postoji, i ponekad se izvuce, ali desna prosto ne postoji, cak se vidi samo jedna sasusena kvrzica unutra! Mene je od svega najvise i strah dojenja i grudi, i kako ce sve to ici, zato bih volela da unapred znam kako da ih pripremim! Verovatno ce mi jedini nacin biti te silikonske bradavice...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Uvučene bradavice
23.1.2011 20:24:25   
nela79
I te bradavice sam koristila ali meni nisu bas mnogo bile od koristi.
Kao i pumpica, i vjestacke bradavice su mi svojim vakumom samo pogorsale stvar. A ti Mirjanice nemas razlog da se sekiras, kad ti daju bebu u ruke opusti se, sve to priroda sredi, samo nemoj da si ukocena i uplasena. Misli pozitivnouser posted image

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Uvučene bradavice
2.2.2011 16:31:49   
Anoniman
Ja i dalje imam uvucene bradavice iako dojim bebu-bez silikonskih. Zene u bolnici su bile ubedjene,a i ja,da cu imati veliki problem.Medjutim,beba se snasla,i lepo vuce.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Uvučene bradavice
2.2.2011 23:57:07   
limunada
Ja bradavice mazem ad kapima.                                                                                      Imam drugi problem,ako je to uopste problem al ipak vas pitam.Imam par dlacica na obe dojke,pre sam ih seckala makazama pa su malo veceuser posted image al nemam ih puno,neznam dal ce to smetati bebi kad dojim,dal da ih secnem???user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Uvučene bradavice
2.2.2011 23:58:27   
New Mom
Neće joj smetati, bez brige.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Uvučene bradavice
3.2.2011 0:01:07   
Anoniman
A što ih ne čupneš pincetom ako ih ima par? Ja sam ih čupkala, ne znam ni dal to sme, ali sam ja radila. 

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Uvučene bradavice
3.2.2011 0:03:01   
New Mom
Tasha, tako sam i ja, ali onda sam saznala (i videlauser posted image ) kako mogu te žlezde uz areolu da se upale i od tada pa-pa pinceta, samo makazice.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Uvučene bradavice
3.2.2011 0:03:53   
Anoniman
Stvarnooo??? user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here