Platonska ljubav (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


jovana13 -> Platonska ljubav (25.1.2013 13:35:16)

Platonskom ljubavi se smatra
ljubav koja nije ni na koji način fizički
konzumirana, nego se radi na duhovnoj
i emocionalnoj povezanosti. Ona
može biti različitog intenziteta,
najčešće postoji fizička privlačnost, a
može se reći da su to najčešće ljubavi
koje zbog nekog razloga ne mogu imati
i fizičku dimenziju.
Platonska ljubav često je vrlo zrela
ljubav, a povezanost na emocionalnom
nivou koja može trajati celog života.
Sta vi mislite o ovoj vrsti ljubavi? Da li ste je nekad dozivele?




nela79 -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 15:42:08)

Jovana sad kad sam procitala definiciju koju si napisala totalno si me bacila u razmisljanje. A i vratila si me nekih 10-ak godina unazad. I mislim da sam iskusila bas ovo sto si napisala. Platonsku ljubav.
"Sreli" smo se na netu. Na nakom hr chat kanalu. Od pocetka nam je prica kliknula. Mogli smo pricati o svemu. Sve te nase price kretale su se nekom tankom granicom izmedju prijateljskih i romanticnih. On je tad studirao u Zg ja u BL. Kako smo se vise zblizavali , tako smo kovali plan gdje da se vidimo. Medjutim uvijek je ili meni ili njemu iskrsnulo nesto da bi se planovi izjalovili. A samo kad se sjetim kako sam trcala na svaki taj nas "sastanak". Uvijek bi se dogovorili u koliko sati da se nadjemo na chatu. Kazem vam ljudi ko pravi sastanak. [sm=smiley36.gif] On mi je na neki nacin vratio vjeru u muski rod jer do tad bas i nisam imala srece sa njima.
Nase intenzivno druzenje se zavrsilo tako sto se on vratio u mjesto stanovanja poslije faksa. Onda je otisao u vosku. Dobila sam cak i nekoliko pisama odatle. Culi smo se mi i dalje ali to vise nije bilo to.
Da li je to bila platonska ljubav? Vi mi kazite




Anoniman -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 16:24:54)

dozivela sam je i to je jako lepo mogu da priznam...pre 5 godina drugarica me je upoznala sa njenim skolskim drugom koji je te godine kada smo mi upisivali fax otisao da studira u Italiju,jednom prilikom tokom njegovog odmora u Bg smo se upoznali i pricali kao da se znamo ceo zivot,to se nastavilo i kada se on vratio u Italiju,ako smo bili povezani nasi razgovori su zaista prijateljski ,ali puni ljubavi kao da se znamo ceo zivot,to su neke posebne emocije,obozavamo se prijateljski,a opet nekako drugacije nego obicni prijatelji,nikada nismo imali fizicki kontakt ,niti mi je iskreno to padalo na pamet,to je neko posebno osecanje,neka posebna veza,prosto se obozavamo i ja to znam...




nela79 -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 16:32:53)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

dozivela sam je i to je jako lepo mogu da priznam...pre 5 godina drugarica me je upoznala sa njenim skolskim drugom koji je te godine kada smo mi upisivali fax otisao da studira u Italiju,jednom prilikom tokom njegovog odmora u Bg smo se upoznali i pricali kao da se znamo ceo zivot,to se nastavilo i kada se on vratio u Italiju,ako smo bili povezani nasi razgovori su zaista prijateljski ,ali puni ljubavi kao da se znamo ceo zivot,to su neke posebne emocije,obozavamo se prijateljski,a opet nekako drugacije nego obicni prijatelji,nikada nismo imali fizicki kontakt ,niti mi je iskreno to padalo na pamet,to je neko posebno osecanje,neka posebna veza,prosto se obozavamo i ja to znam...



E ovo si bas lijepo rekla




jovana13 -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 16:47:31)

Definitivno je to predivno iskustvo. Meni se desilo takodje s tim da mi nikad neki prisan odnos nismo imali cak ni u tom prijateljskom smislu. To je neka nevidljiva nit koja povezuje. Obostrano je bilo iako nikad ja njemu niti on meni nije rekao nista na tu temu. Cak je moj brat meni jednom prilikom rekao da je primetio "nesto" izmedju mene i njega. Trajalo je to 5godina a za to vreme smo se mozda 10ak puta samo rukovali i pricali mozda za svo to vreme kad se sabere 4-5sati.




jovana13 -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 16:50:12)

To su jednostavno bili neki pogledi prepuni ljubavi medju nama.
nela, i to moze da se smatra pod izrazom Platonska ljubav bas sam danas negde na netu citala o tome,ali ne mogu sad da nadjem.




Anoniman -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 16:55:21)

i dan danas kada sleti u Beograd prvo me pozove ,jos sa aerodroma,da vidi kako smo mm,ja i nase dete...




vukosava -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 17:01:11)

Ih a kako onda definisete duboko prijateljstvo izmedju muskarca i zene. Ovo sve iz opisa veoma lici i na duboko prijateljstvo. Ja sam ovakvih povezanosti imala koliko hoces u toku zivota. Bez fizicke privlacnosti.




jovana13 -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 17:41:17)

vuko u mom slucaju je postojala fizicka privlacnost, samo je bilo mnogo razloga zasto nije doslo do fizickog ostvarivanja te ljubavi. U prvom postu i pise da najcesce postoji fizicka privlacnost.




Olga75 -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 20:48:08)

super je platonska veza ali seks je seks [sm=smiley1.gif]
mislim imala sam ja takvih vezivanja puno i nista , mislim cemu kad on nadje neku drugu da mu bude devojka
i tako ,volim ja Platona ali mi je seks nekako drazi [sm=smiley1.gif]




jovana13 -> RE: Platonska ljubav (25.1.2013 21:32:20)

Olga,sto jes' jes' :-)
ja sam volela da se to ostvari ali prosto nije bilo moguce sto zbog razlike u godinama sto zbog drugih stvari. (nemojte da mislite da jurim matorce,nego sam bila bas mlada)




vukosava -> RE: Platonska ljubav (26.1.2013 1:34:42)

Ja sam imala takvih koliko hoces. I mogu slobodno da kazem, ako nije doslo do keksanja, verovatno ima i razloga za to. Ja sam sa tim jednim svojim Platoncem ipak zavrsila medju carsavima i slobodno mogu da kazem da je to bio apsolutno najgori sex u svom zivotu. Katastrofa. Bolje da je ostalo Platonski. Ko je gledao film Marijini ljubavnici tamo se pominje kako tip toliko idealizuje neku cicu da na kraju ne moze da predje na taj fizicki nivo sa njom. I patnje zive...




Stranica: [1]