Svake noci upisan u krevecu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Zlatna ribica -> Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 10:48:09)

Ja cu potpuno izludeti ! Vec mesec dana SVAKE noci dete mi se probudi upisano do grla. Presvucem ga, promenim kompletnu posteljinu i posle 15 minuta on opet mokar do gole koze, i opet mokar krevetac, i opet menjaj posteljinu i njega presvlaci ... a pelena suva !
Sizim vise, neispavana sam, posle tog presvlacenja pukne mi san i ne mogu da zaspim dugo, a cesto se i on razbudi, pa kenjka posle po pola sata.
Ne znam u cemu je problem, to se do sada nije desavalo. Koristimo "PAmpers" pelene, strech, velicina 4+.
Pred spavanje dete popije oko 250 ml mleka. Do ujutru ne pije i ne jede vise nista. Inace, mnogo nemirno spava, tumba se i premesta po krevetu, non-stop udara rukama,nogama i glavom u ogradicu.

Da li da :
a) mu ukinem mlecni obrok pred spavanje i zamenim ga cvrstim ?
b) predjem na druge pelene
c) predjem na drugu velicinu istih pelena.




Anoniman -> RE: Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 10:50:32)

promijeni pelene

već sam negdje pomenula da su mi za ćerku pampers bile fantastične

a za sina katastrofa od prvog dana se sa njima sav mokar budio

preporuka DM-ove
nisam sigurna da u srbiji iamju Violetu




mihi -> RE: Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 10:57:04)

Koliko je teška beba? Moj sin pije pred spavanje i još jednom ili dva puta mleko pa nikada nije mokar!!! nema veze što se tumba pelena mu je na guzi?




mihi -> RE: Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 10:58:34)

Draga Zlatna ribice sad vidim po atavaru dete ima godinu dana pa mala mu je 4 uzmi 5 ako ne i 6 koliko je težak?




Zlatna ribica -> RE: Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 11:06:12)

Joj, ne znam koliko je tezak sada, na kontroli sa 9 meseci imao je 9 kg i 200 gr, pretpostavljam da sad ima oko 10 kg.
Rekla sam muzu da danas sa posla svrati i kupi pelene velicinu 5, pa cemo da vidimo.




Anoniman -> RE: Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 11:08:16)

Mi smo iz istog razloga presli na 5. kada je Nesa imao oko 10kg, i posle vise nije bilo problema




Anoniman -> RE: Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 11:18:50)

Moj Luka je uvek bio mokar ako sam mu kupovala odgovarajuću veličinu pelena. Stalno je nosio veće.




prase -> RE: Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 11:20:16)

Uuuuuuuuuuuuuu... Uroš je onda fenomen, ima preko 12kg (sa 9 meseci 11.7, a sada ne znam...), nosi pelene broj 4 i nemamo problem. Jednom je uspeo da se upiški i to kod mene u rukama, ali onda sam videla da sam mu loše vezala pelenu (niže je bio onaj deo spreda). Na pakovanju piše do 18kg, ja shvatila bukvalno...




oliveradj -> RE: Svake noci upisan u krevecu (17.8.2009 12:58:47)

Meni nije odgovarala Pampers 3, bila je mokra, a pelena suva. Posle toga sam dugo vremena koristila Daipers i bilo je ok. Posle nije više bilo odgovarajuće veličine, pa sad koristim Pampers 6 iako ne piše da je za njenu kilažu i noću prepuni pelenu pa bude mokra, pa sam kupila Pampers Lets go 6 navlači se kao gaće i deblja je i ok je noću bude puna ali je ne presvlačim i manje se budi.




Stranica: [1]