|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
30.4.2015 16:30:41   
SunFlower
mame,
jel koristila neka od vas posle porodjaja hormonsku injekciju sa tromesecnim dejstvom? Nisam sigurna kako se ona dole u Srbiji zove, to je progesteronska injekcija, ima dejstvo 12 nedelja.
Kakve su nuspojave?
Ja sam nakon nedelju dana imala neko blago krvarenje od par dana, slicno vrlo slaboj menstruaciji, sto mislim da nije jer dojim.
Takodje me par puta iznenadno uhvatila neka vrtoglavica, i kao blaga mucnina, sve se prepadnem sta mi je pa se setim da je mozda nuspojava.
I sto me najvise nervira, zelja za sexom je NULA, bas sad kad trebamo da se vratimo na kolosek posle trudnoceuser posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Kontracepcija
5.3.2016 16:59:44   
IvanaSK RR
Ja sam koristila anti bebi pilule Logest. Koristila sam ih najvise zbog bolnih menstruacija i dosta su mi pomagale. I posle ove trudnoce (dojenja) cu se verovatno opredeliti za anti bebi pilule.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Kontracepcija
6.3.2016 0:57:52   
vikiveki
Ja imam neke predrasude što se tiče tih antibebi pilula,pa ih nikad nisam koristila,već kao kontracepciju koristimo kondome,klasika.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Kontracepcija
6.3.2016 10:54:11   
Anarunika
Ja sam pre trudnoća koristila Jasmin tablete po preporuci dr. Kada ciklusi nisu redovni već ono na 30,35 dana onda pilule dobro regulišu taj balans estrogena i progesterona. Tako sam ja shvatila i tako je i bilo. Jako su mi prijale. Bibuljice nestale, smršala sam, menstruacije više nisu bile ni bolne ni previše obilne... Kada sam htela da zatrudnim prestala sam da ih pijem i odmah zatrudnela. Izrađala dečake pa se opet vratila na pilule. Ali nisu mi baš prijale kao ranije.Imala sam užasne glavobolje drugi dan menstruacije.
Ovaj put ću definitivnop probati sa spiralom.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Kontracepcija
10.6.2016 13:16:02   
Khaleesi
Ja sam imala Logest, dobila od dr, ali nisam ih koristila ni mesec dana, pa sam ostala trudna... Ali sada razmisljam o tim pilulicama, mada nesto mi se ne piju, jer ipak su to hrmoni i sta vec... user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Kontracepcija
11.6.2016 0:08:39   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Ja sam imala Logest, dobila od dr, ali nisam ih koristila ni mesec dana, pa sam ostala trudna... Ali sada razmisljam o tim pilulicama, mada nesto mi se ne piju, jer ipak su to hrmoni i sta vec... user posted image



Čekaj ne razumem, ostala si trudna za vreme korišćenja pilula ili šta?

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Kontracepcija
11.6.2016 7:06:17   
emicaa
Ja sam koristila antib.pilule ali sad planiram čim se porodim(naravno kad smjedne)da stavim spiralu i mirna sam 5godina.Na tablete treba mislit svaki dan,to mi je najgore

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Kontracepcija
11.6.2016 11:05:15   
vocicana
Ja sam pila Logest 7 meseci, do oktobra pretprosle godine, zbog neurednog cilusa krvarenja, strasnih bolova, boli me posteno isto koliko me je i porodjaj boleo.
Logest ima najmanju mogucu koncentraciju hormona u sebi, Khalesi, verovatno imas malo vecu kilazu za njih, zato se kontracepcija propisuje prema svim standardima, kilaza, konstitucija, naravno, prvo se sagleda problem kakav je.
Ja sam bila mrsavica, tako da nisam ni pomislila da sam trudna. Sve ima svoje.
Za Jasmin sam cula da je odlican,. mada sam ja pusac, ne volim tabletice zbog raznih nus pojava, ali videcu kakvu zastitu cu uzeti, mada mm vodi racuna zaista.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Kontracepcija
11.6.2016 13:25:05   
Anarunika
Jasmin je najnovija generacija hormonskih tableta i ima najmanju koncentraciju hormona i jesu odlične ali su i skuplje od Logesta. Kada sam ja pila bile su oko 800,00 din. sada možda i pojeftinile.
Nisam znala da učinak hormonskih tableta ima veze sa kilažom?

< Poruku je uredio Anarunika -- 11.6.2016 13:26:19 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Kontracepcija
11.6.2016 14:26:31   
vocicana
Kako da ne. Ja sam se osecala savrseno i izgledala savrseno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Kontracepcija
13.6.2016 21:27:11   
Khaleesi
Pocela sam da koristim i ostala trudna... Nisam sastavila ni dve i po nedelje sa njima user posted image
Vocicana, meni je dr uzimala krv za analizu pre tableta, to je sve sto je ona uzela u obzir. Ali to je bila prva beba pa se nismo bunili user posted image

< Poruku je uredio Khaleesi -- 13.6.2016 21:29:19 >

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Kontracepcija
13.6.2016 22:41:33   
Anarunika
I moja se kilaza stabilizovala i izgledala sam super dok sam ih koristila,ali nisam znala da je vazno koliko kila imas da bi tablete imale dejstvouser posted image
Ja nisam radila nista od analiza,samo sam rekla dr kakve su mi menstruacije i ona mi je rekla sta da pijem.

< Poruku je uredio Anarunika -- 13.6.2016 22:43:17 >

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Kontracepcija
14.6.2016 8:06:45   
vocicana
Anarunika, sve sam uradila od analiza, od kolposkopije, do hormonskog statusa, ali nije potrebno uvek, ovo sam ja uradila zato sto znam da bi mozda trebalo i dostupni su mi uputi za hormone, to ti je sve zamrseno katastrofa.
Postoje i inekcije koje se daju kao kontrac....ali ako je osoba i previse gojazna nemaju taj efekat ponekad, nije pravilo, ali cisto da se zna. Najmanja koncentracija hormona nije sigurica, a nema 100 % zastite od trudnoce ni sa njima.
Izgledala i osecala se ekstra!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Kontracepcija
15.6.2016 12:52:23   
NadaR
Ja pijem yasmin . Meni su odlicne. Nemam nikakvih problema, kilaža pod kontrolom, nema naduvanog stomaka , nema nikakvih bolova pred m .. Bas sam zadovoljna .

Prije deset_ak godina sam dobila logest. Uh, to su bile muke . Pila sam dva mjeseca i batalila . U tom periodu natukla 8kg. user posted image

< Poruku je uredio Nada RR -- 15.6.2016 14:31:46 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Kontracepcija
15.6.2016 22:07:09   
vocicana
O Boze nisam videla sta si Nado pisala. Jasmin je odlican, ja sam cula samo pozitivna iskustva, imam koleginicu koja ga je pila ja mislim duze od dve godine. Imala je neku zurku sa hormonima, neka krvarenja na 10....15....pa na 7 dana, super je to sredila, bas ih je nahvalila. Eto vidis, nekome prija Logest, nekome ne.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Kontracepcija
21.6.2016 18:30:30   
Anarunika
Ja se sećam da sam jedan mesec dok sam pila Yasmin morala da uzmem Logest jer Jasmina nije nigde bilo. I bio mi je ok,nisam imala neki kuršlus,ali nekako mi je Yasmin prirastao srcu user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Kontracepcija
21.6.2016 19:03:15   
vocicana
Anarunika carice!!!! ja sam takvo ludilo pocela ubadati od sinoc, da cu siznuti, sve od pms-a, dodje mi da odem do dr i da se iskonsultujem sta da radim, sa pilulicama sam bila mirna kao bubica, ni nervozna, ni nista, koza prelepa, kosa isto tako, ma kao leptiric a opustena i sjajna! Ujedam od sinoc.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Kontracepcija
27.11.2016 0:03:29   
Cilivilika
Postovani,
Imam jedan mali problem.Skoro dve godine sam koristila Lindinette 20 tablete za kontracepciju,i imala sam redovne menstruacije (na 28 dana). Odlucila sam da prestanem da ih pijem,medjutim u vreme kada je trebala da se pojavi menstruacija pojavio se svetlo smedji iscedak koji traje vec 6 dana uz sve simptome pms-a (bol u stomaku,grudima i glavobolju).Poslednji polni odnos sam imala pre 2 meseca i nakon toga redovnu menstruaciju. Zanima me samo da li je to zbog toga sto sam prestala da pijem tablete ili moze da bude nesto drugo.
Unapred hvala.user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Kontracepcija
27.11.2016 8:41:02   
IvanaSK RR
Cilivilika, ja kad sam prestala da pijem kontracepciju nisam imala nikakve iscedke, niti bilo sta drugo. Na tvom mestu bih uradila betu iz krvi, da vidis da li je možda trudnoća u pitanju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cilivilika)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Kontracepcija
4.12.2016 8:47:58   
IvanaSK RR
Ja sam u nedelju noc dobila, u ponedeljak ujutru sam popila prvu pilulu. Krvarenje mi jos trajeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Kontracepcija
4.12.2016 15:40:39   
Animsaj9
to se desava ivancice dok se malo hormoni stabilizuju , meni se desavalo da mi se pojavi braon iscedak prvih mesec dva , i onda kasnije nemam nikakvih problema ..

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Kontracepcija
4.12.2016 16:57:11   
IvanaSK RR
Sa Logestom mi nije bilo tako, sada sam na Jazz.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Kontracepcija
4.12.2016 17:00:14   
jess021
Ja 19.01. idem kod ginekologa na onu prvu kontrolu poale porodjaja i taman da vidim sta cu za kontracepciju.
Nesto mi se ne piju tablete jer su me za 3 vto nakrkali hormonima za 2 zivota. Stvarno ne znam sta bi mogla.
E da mi je neko rekao pre dve godine da ce mi to sad biti brigauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Kontracepcija
4.12.2016 17:02:03   
Mala Elena
Jel neko pio neke pilulice tokom dojenja?
Meni je ginekolog rekla za neke i zapisala na cedulji ali zagubila sam je...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Kontracepcija
23.2.2017 13:25:38   
emicaa
ME moja zaova ih je pila posle prve trudnoce.Stvarno ne znam koje a ni dal imaju tu.
Ja sam dobila belarina pilulice.Samo da dobijem pa da krenem sa njima.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here