Sampita (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Figaro88 -> Sampita (1.2.2013 14:49:44)

Danas sam pravila sampitu prvi put,i ispala je super,a i trebalo mi je mozda nekih pola sata da je napravim.Pravila sam po ovom receptu:
-10 jaja,450gr secera,7 kasika ulja,7K mleka,7K brasna,1 prasak za pecivo
Prvo se umute zumanca sa 50gr secera,zatim se doda ulje,mleko,brasno i prasak za pecivo.To je kora i pece se na 200 stepeni dok ne bude gotova,ja proverim cackalicom.Za to vreme(dok sam mutila koru) uspinovala sam 300gr secera sa deset kasika vode.Onda se umute belanca sa 100gr secera u cvrst sneg,pa se postepeno u to dodaje vreo uspinovani sirup.
Na koru se namaze sam,ja sam stavila i malo cokolade po vrhu,ali tako mm voli,u receptu nije pisalo[sm=smiley1.gif]
Bas je ukusna,a koga mrzi da muti koru moze i lisnato testo dobro istanjeno....




imperial -> RE: Sampita (1.2.2013 15:33:40)

Ja sampitu obozavam,a ovaj recept cu spremati vrlo brzo,bas mi dobro izgleda.[sm=bravo.gif]




Meisje -> RE: Sampita (1.2.2013 15:49:14)

I ja sam je pravila pre neki dan i svaki dan je sve bolja i bolja,njam,njam![sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: Sampita (1.2.2013 16:00:09)

ja imam neki recept i u njega ide i kasika sirceta na belance [sm=zmeden.gif]
mislim za taj sam , da ne trazim , nekako ovako , za svako belance ide valjda po dve kasike secera i po kasika sirceta i onda se to mesa pa se nesto na pari prokuva ,stajaznam i tako ( stvarno mi se ne pretura po receptima )
a kore , to ne pravim , to kupujem ja sam lenja [sm=zardeva.gif]




Nik Name -> RE: Sampita (1.2.2013 16:14:36)

Figaro88 po ovom receptu i ja pravim i odlicna ispadne.

Olga nesto ovo puno sirceta[sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: Sampita (1.2.2013 16:21:12)

ja nisam nikad pravila , gledala sam se sa receptom jer volim sampitu ali mi je bio onako , cudan
a plus ja ne volim ziva jaja nikako i nemam poverenja u vreli spinovani secer i sam i tako
ne pravim sampitu , Marija je jadna nikad nije jela jer sam ja isprepadana kojecime a bas bi volela da je napravim i da bide fina
a jos bi vise volela da napravim onu francusku , to su nekad pravili u Dubravki u Su al Dubravka davno zatvorena a ove ko poslasticarnice su [sm=smiley29.gif]




madre -> RE: Sampita (1.2.2013 16:21:43)

obozavam sampitu, ali je bas dugo nisam jela... nikada je nisam pravila i ne usudjujem se[sm=zmeden.gif] ali mozda probam po ovom tvom receptu, figaro, ne deluje komplikovano[sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: Sampita (1.2.2013 16:21:45)

Figaro  odlicno  zvuci  a  sigurno  je  prelepo

jeste  da  nesmem  ali  moram  da  napravim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Meisje -> RE: Sampita (1.2.2013 16:28:53)

Ja sam pravila po ovom receptu: Sampita
i mutila sam to belo u lavabou sa vodom i ledom da se ohladi sto pre




nina26 -> RE: Sampita (1.2.2013 17:25:07)

uuu sampite, ne pamtim kada sam ih zadnji put jela[sm=smiley1.gif]

kako se spinuje secer[sm=zmeden.gif]




Figaro88 -> RE: Sampita (1.2.2013 21:05:06)


IZVORNA PORUKA: Meisje

i mutila sam to belo u lavabou sa vodom i ledom da se ohladi sto pre


Meni je mm polako sipao secer dok sam ja mutila,i mutila sam bas dugo,dok se nije prohladilo.A kasika sirceta ili jos bolje limunovog soka ide valjda da bi se belanca bolje umutila.Videla sam da u nekim receptima ide i kora od gotovog lisnatog testa,ja se plasim da bi pri dnu ostala suva[sm=zmeden.gif]Ma Joko i ja ne bi smela,a smazala sam 4 parceta[sm=jezicek.gif]Zato sam preskocila veceru,mada sumnjam da to tako funkcionise[sm=smiley36.gif]




17 joka -> RE: Sampita (1.2.2013 21:13:30)

joj  ja  neznam  jos  se  razmisljam  ali  osecam  da  cu  posustati  i  napraviti[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




17 joka -> RE: Sampita (1.2.2013 21:15:56)

IZVORNA PORUKA: nina26

uuu sampite, ne pamtim kada sam ih zadnji put jela[sm=smiley1.gif]

kako se spinuje secer[sm=zmeden.gif]


Nina  sipas  secera  koliko  treba  i  samo  prelijes  vodom seces  da  potopi  i  kuvas  to  dok      nebude  onako  lepo  jednako  i  onda  sipas   dok  mutis  i  bude  super




jovicaa -> RE: Sampita (1.2.2013 21:23:11)

hocu ovooo da jedeeeem, a da li smem ziva jaja dok dojim[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: Sampita (1.2.2013 21:31:26)

pa nisu to ziva jaja , skuvas ih sa onim vrelim spinovanim secerom




jovicaa -> RE: Sampita (1.2.2013 22:10:40)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa nisu to ziva jaja , skuvas ih sa onim vrelim spinovanim secerom

paaaa malo pre si rekla da su ziva[sm=smiley36.gif]
ja bih ionako zeznula to spinovanje secera i dalje ne kontam kako se to radi..




Meisje -> RE: Sampita (1.2.2013 22:32:28)

Po ovom receptu doda se soli na vrh noza u belanca..
A.secer znas kad je spinovan tako sto uzmes malo u kasicicu pa.izmedju dva prsta malo I treba da se bas lepi..i izgleda onako ko sirup

Figaro,blago tebi kad tm ]hoce da pomogne,moj pomaze samo u jelu [sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Sampita (2.2.2013 0:14:53)

Par puta sam pokušavala i uvek mi je "sneg" pao kad sam dodala ušpinovani šećer [sm=smiley36.gif] Nije moglo ni da se kusa,a kamoli da se nazove šampitom [sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Sampita (2.2.2013 10:52:33)


IZVORNA PORUKA: jovicaa


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa nisu to ziva jaja , skuvas ih sa onim vrelim spinovanim secerom

paaaa malo pre si rekla da su ziva[sm=smiley36.gif]
ja bih ionako zeznula to spinovanje secera i dalje ne kontam kako se to radi..

e bre Jovice , pricam ja ponekad svasta [sm=smiley36.gif]

u svakom slucaju taj vreli secer bi trebao da ih skuva




jovicaa -> RE: Sampita (2.2.2013 11:33:18)

ja bih htela to da napravim, ali nema sanse da uspem..




Olga75 -> RE: Sampita (2.2.2013 11:40:03)

Jovice , umutis belanca , uspinujes secer i spojis , probaj , dovoljno je slatko da ne upropastis [sm=smiley36.gif]
a kore ima i one gotove za krempitu , mislim da mogu i te
secer spinijes dok se lepo ne rastopi i ne pocne da susti i nda dodajes kasiku po kasiku ( predpostavljam ali javice se Figaro da objasno bolje sigurna sam ) mada je najbolje da ti to neko sipa dok ti mikserises [sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: Sampita (2.2.2013 15:15:20)

aha, mozda i iskusam svoju srecu... eno vec ima nekih nepojedenih kiflica i kolaca, samo mesim ovih dana ne znam sta me je obuzelo :D
a pleh koje velicine je za ovu koru, ja imam samo neki bas veliki




Figaro88 -> RE: Sampita (2.2.2013 15:34:39)

Ja sam belanca ovako:Imala sam sveza,umutila sam ih prvo dobro bez icega,pa sam dodala secer i opet ih dobro umutila(kad okrenem ciniju ona stoje),onda mi je muzic polako sipao sirup,i ostala su tako bas cvrsta.A ja sam pekla u manjem plehu pola mere,on je 29*22cm.




jovicaa -> RE: Sampita (2.2.2013 15:48:12)

ti si pravila pola od ove navedene mere ili je to vec pola mere?




Figaro88 -> RE: Sampita (2.2.2013 15:58:36)

Od pola ove mere,prvi put mi je pa nisam znala kako ce ispasti.Smazali smo sve za dan ipo[sm=smiley36.gif]




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>