|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
13.8.2020 17:30:23   
lesli
Ne shvatam te uopste pogresno.Oni znaju da bi ljudi dali sve sto imaju samo da dobiju dete i zato im je pristup takav.Pare treba da budu problem, jer ne padaju sa drveta. Neki ljudi se zaduzuju, uzimaju kredite itd. samo da bi otisli na vro. Zbog toga sve to treba da bude transparentnije i neke stvari na dobrovoljnom nivou ( recimo ta presoterapija, a ne da se zene guraju na njih, nemacki utrogestan itd.)
A sto se racuna tice, ja bih im trazila.To je tvoje pravo i njihova zakonska obaveza.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1551
   RE: Klinika Ivanović
13.8.2020 17:36:19   
lesli
To ce onda biti to. Mislim da mozes da ocekujes krio u septembru. I bolje sto ti je odlozila transfer. Taman i trombofilije da imas islitane. Ako se bilo sta pojavi da imas, obavezno na konsultacije kod hematologa na pocetku stimulacije za transfer. Radice ti verovatno u semi diferelin (ili dekapeptil) 7 dana od 2.dc i onda estrofem 3x1 od 3. dc na dalje. Radi uz 13.dc da meri endometrijum i ako je ok zakazuje transfer za 5 dana. Utrogestan ukljucuje 5 dana pred transfer. To slobodno uzmes na recept (besplatno) u dz.
Ja sam imala 3 slamcice. Prva dobitna, pa sad neuspeh, a mislim i da znam zasto. Imam jos jednu...

< Poruku je uredio lesli -- 13.8.2020 17:38:00 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1552
   RE: Klinika Ivanović
13.8.2020 17:41:24   
lesli
I sad daje aspirin 100 kao deo pripreme za fet. Uz to uzimas ako imas neku svoju redovnu terapiju.

Uglavnom, moje iskustvo kaze da ako imas bilo koji problem koji nije direktno vezan za sterilitet OBAVEZNO ides kod specijaliste koji se bavi time (hematolog, endokrinolog, imunolog...)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1553
   RE: Klinika Ivanović
13.8.2020 17:50:02   
fresita
Hvala puno, Lesli, do sada nisam imala dodatne probleme, ali sacekacu rezultate na trombofiliju i svakako idem dalje kod specijaliste, ako bude pokazalo da imam neku smetnju.
Mnogo ti hvala stvarno si e malo smirila i drzim fige za treci pokusaj, kad god i gde god da odlucis da radis user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1554
   RE: Klinika Ivanović
16.8.2020 19:49:11   
Megan06
Pozdrav svima,
Ja sam na Klinici Ivanovic u postupku VTO godinu i po dana. Za to vreme smo uradili 3 aspiracije i dva embrio transfera. Prvi transfer sa jednom jc je radjen u oktobru 2019, i to je bio krio transfer koji nije uspeo. Druga aspiracija je radjena u martu 2020 kada je dobijena jedna jc. Transfer je odlozen zbog Covid-19 i pripremu za transfer smo radili u maju kada je dr odustala iz razloga sto valjda nije pukao folikul. Kazem valjda zato sto kod dr Goce informacije ne dobijas. U julu sam se ponovo javila za pripremu za transfer kada je rekla da sve super izgleda i da idemo u postupak. Ja mislim postupak pripreme za transfer posto imamo jedan zamrznut embrion a dr misli na pripremu za aspiraciju. Ja shvatam da me priprema za aspiraciju na dan kada mi objasnjava postupak pripreme za uvodjenje u opstu anasteziju. Posto za transfer nije potrebno uvodjenje u anesteziju ja je pitam a sta cemo sa onim zamrznutim embrionom na sta ona kaze, znam za to ali hocu da iskoristim i ovaj lep folikul (?!?!). Moje misljenje je da ona nije imala pojima da postoji zamrznuti embrion ali da se napravila luda. Elem, pristanem ja i na jos jednu aspiraciju i novih 2000 eur. Iz ove aspiracije smo dobili jos jednu jc i transfer je zakazan za 3. dan. Na dan transfera, dolazim na kliniku, pripremaju me za transfer, odvode me u salu i dr Goca mi prica kako je detaljno celo jutro izucavala moj slucaj, sta je sve radjeno u prethodnom periodu i kako osim niskog AMH sve ostalo je ok. Dalje kaze kako je taj nizak AMH ocigledan razlog loseg kvaliteta jajnih celija i DA LI SAM RAZMISLJALA O DONACIJI JAJNIH CELIJA?!?! Na dan transfera i uzetih oko 8.000 eur ona mene pita sta mislim o donaciji jc.  Tada mi je vratila dva embriona za koja je ocigledno znala da nece uspeti. Jos mi je rekla sve analize smo uradili sem trombofilije i prepisala mi Fraxiparin svaki dan do Bete. Pomislila sam a sto ne uradismo i trmbofiliju ako smo sve ostalo uradili. Ne znam sta da kazem, sem da takav neeticki odnos nisam mogla ni da pretpostavim da ce imati prema pacijentu.Bitno je da napomenem da me je slala na presoterapije, pridrzavala sam se svega sto mi je rekla zato sto sam verovala u njenu strucnost i iskrene namere. 
I tako sam vam ja otisla kuci nakon transfera i plakala sve do bete za koju sam znala da ce biti negativna.
Pitam se samo da li ima u planu da pocne sa donacijom jc pa me vidi kao sigurnog kandidata.
Ja i dalje mislim da je ona odlican strucnjak i verovatno kod nekoga sa boljim nalazima ce uspeti VTO. Medjutim, ja sam izgubila godinu i po dana, kljukala se hormonima zarad postupka koji je bio nemoguca misija.
I sada se set_im reci jednog doktora iz Beograda koji me je savetovao da ne radim u Srbiji VTO iz razloga sto prvo misle na pare pa tek onda na pacijente. 
Naravno, razumem da parovi koji idu preko fonda svakako im je jedina opcija da postupak rade u zemlji, ali ako idete o sopstvenom trosku, vredi pogledati i ostale opcije. Meni je iz svega ovoga ostao gorak ukus i veliko razocarenje.
Ovo pisem zato sto sam sigurna da je na ovoj klinici na prvom mestu novac pa tek onda sve ostalo.


(odgovor članu fresita)
Direktna veza do poruke: 1555
   RE: Klinika Ivanović
17.8.2020 10:23:58   
lesli


IZVORNA PORUKA: fresita

Hvala puno, Lesli, do sada nisam imala dodatne probleme, ali sacekacu rezultate na trombofiliju i svakako idem dalje kod specijaliste, ako bude pokazalo da imam neku smetnju.
Mnogo ti hvala stvarno si e malo smirila i drzim fige za treci pokusaj, kad god i gde god da odlucis da radis user posted image



Nema na cemu. Mislim da Goca i dalje svoj posao radi dobro i da sa te strane mozes da budes mirna. Jedino nemoj da joj dozvolis da se mesa u ono za sta nije strucna.Hvala na lepim zeljama, i ja tebi zelim veliku betu!Da su alavi na pare, jesu. Probaj da to zanemaris i ako nesto od tih njihovih izvoljevanja ne mozes ili neces da priustis, reci. Bas te briga.
Jesu li ti stigli nalazi trombofilija?Mozda svakako da odes kod hematologa po misljenje pre krio transfera cak i ako nemas neku mutaciju, obzirom na skok d-dimera u postupku.Nemoj da dozvolis da ti Goca napamet lupi fraksiparin.


(odgovor članu fresita)
Direktna veza do poruke: 1556
   RE: Klinika Ivanović
18.8.2020 19:46:49   
Cilezmaj
Cao svima,

Trenutno sam u VTO postupku kod Ivanovica (Teofanovica), bila je aspiracija u Julu, imamo 3 zamrznute blaste. Nakon aspiracije pila sam orgametril 14 dana i cefaleksin 4 dana. Kad sam dobila, javila se na kliniku pa mi rekli da pocnem sa mikroginonom i asprinom od 100mg od drugog dana ciklusa i tako 21 dan. Nakon 7 dana da uradim d-dimer. D-dimer je bio 1040, pa su rekli sa klinike da prestanem sa mikroginonom i aspirinom, da krenem da se bodem sa fraksiparinom od 0.3To je sve ok, nego me brine sto i dalje imam krvarenje. Da li je neka clanica imala krvarenje (braonkasto, mada je sad i crvenkasto) od mikroginona? Iako ga ne koristim vise (evo vec 4 dana), regularan ciklus poceo 7.avgusta, krvarenje traje i dalje, dnevni ulozak to sve resi. Al nikako da prestane :/Sa klinike rekli da ce prestati, da im se javim ako se pojaca. Brine me sad da li cu regularno dobiti sledeci ciklus, jer ne znam kako je mikroginon uticao na njega.Radila trombofilije, heterozigot na PAI-1 (4g/5g), plus je APCR nizak (0.69 a donja granica je 0.8).Bila bih jako zahvalna ako je neka clanica imala slicna iskustva da podeli sa mnom :)Hvala unapred :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1557
   RE: Klinika Ivanović
18.8.2020 21:51:09   
lesli
Ja sam sa pilulama krvarila prakticno stalno. Stane 2-3 dana, pa opet krene da brlja.E sad kod tebe je verovatno i do toga sto si prestala da pijes pilule, a verovatno i taj fraksiparin utice i daje to produzeno krvarenje.


(odgovor članu Cilezmaj)
Direktna veza do poruke: 1558
   RE: Klinika Ivanović
18.8.2020 22:20:17   
Cilezmaj
Hvala, Lesli :)Meni traje vec 12 dana, ako racunam i sam pocetak menstruacije. Inace mi mens traje 7 dana, ovo je vec previse dugo. Nadam se samo da cu regularno dobiti sledeci ciklus, pa da onda vidim sta ce biti dalje od terapija. Inace, prva mi je VTO, usli skroz naglavacke u celu proceduru. Pocetkom jula otisla na konsultacije kod dr Gordane (sa svim nalazima: brisevi/hormoni/prethodne dijagnoze, muz doprineo sa svojim nalazima) i dr rekla da mogu odmah u stimulaciju, jer nema svrhe da mi radi inseminaciju zbog ostecenog levog jajnika (imala sam laparoskopiju, skinuta endometrioza). I na kraju krenem u stimulacije, levi jajnik nista nije napravio. Desni 8jc, od cega se 3 oplodjene razvile do blastocisti. Iako sam bila razocarana sto ne vraca odmah u tom ciklusu, posle sam shvatila da je bolje sto nije, jer sam bila sva naduvena, jajnici me probadali sve vreme. Imala sam osecaj da cu da puknem kako mi stomak bio naduven...Za sad mi deluju ok na klinici, doduse dr ne prica previse pacijentima, mada meni bliska osoba kaze da je ovde super, kako je na ostalim klinikama za VTO.Pratila sam tvoje postove na ovoj temi, jako korisne info si ostavljala i puno ti hvala za to.Zelim ti da pozitivnu betu uskoro :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1559
   RE: Klinika Ivanović
19.8.2020 8:31:34   
lesli
Nema na cemu.I za tebe isti savet kao za fresitu. Skokni do hematologa pre transfera obavezno. A mozda ni sada ne bi bilo zgoreg da to uradis jer ti je d-dimer skocio i jer imas dokazane trombofilije (pritom snizeni protein C je verovatno ozbiljniji nego taj pai 4g/5g). Ako hoces mogu da ti posaljem preporuku hematologa koji je meni vodio trudnocu. Ja iskreno mislim da znam zasto Goca odjednom insistira na tom d-dimeru. Nikada pre ga nije trazila...


I hvala na lepim zeljama :)

< Poruku je uredio lesli -- 19.8.2020 8:33:23 >

(odgovor članu Cilezmaj)
Direktna veza do poruke: 1560
   RE: Klinika Ivanović
19.8.2020 9:30:09   
Cilezmaj
Hvala,  Lesli

Mislim da ginekolozi olako daju kontraceptivne pilule. Sve one, po pravilu, uticu na zgrusavanje krvi u smislu da ga pogorsavaju. Pre kontraceptiva bi trebalo ispitati trombofilije. Kod nas se na zalost trombofilije ispituju tek nakon spontanih pobacaja. D dimer mu dodje kao osnovni pokazatelj reakcije organizma na kontraceptive. Dobro je da su na klinici poceli da gledaju i to, ako pre nisu.Inace idem kod svog hematologa bar jednom godisnje na kontrolu (zbog prethodne dijagnoze i hemoterapija) pa se razmisljam da zakazem kod njega pregled sa ovim nalazima trombofilije. Hvala ti u svakom slucaju:)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1561
   RE: Klinika Ivanović
19.8.2020 11:21:56   
lesli
Zao mi je sto si se susrela sa svim tim. Drago mi je da si uspesno izlecena i da sada ides u nove pobede.Zelim ti svu srecu!
Odlicno ako imas svog hematologa. Skokni do njega obavezno, da vidis sta ce ti on reci cak i pre feta!

Jos jednom, puno srece! 🍀

(odgovor članu Cilezmaj)
Direktna veza do poruke: 1562
   RE: Klinika Ivanović
19.8.2020 11:23:12   
lesli
Inace, poslah ti kilometarsku poruku.Privatne poruke su dostupne samo na desktop verziji. Znaci ili sa racunara ili da prebacis ako sa mobilnog ulazis eksplicitno na desktop verziju. 

(odgovor članu Cilezmaj)
Direktna veza do poruke: 1563
   RE: Klinika Ivanović
19.8.2020 11:24:27   
Cilezmaj
Videh, sad cu da odgovorim isto tako kilometarski, samo da se snadjem, nisam dosad pisala po forumima :)


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1564
   RE: Klinika Ivanović
22.8.2020 22:26:10   
fresita


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: fresita

Hvala puno, Lesli, do sada nisam imala dodatne probleme, ali sacekacu rezultate na trombofiliju i svakako idem dalje kod specijaliste, ako bude pokazalo da imam neku smetnju.
Mnogo ti hvala stvarno si e malo smirila i drzim fige za treci pokusaj, kad god i gde god da odlucis da radis user posted image



Nema na cemu. Mislim da Goca i dalje svoj posao radi dobro i da sa te strane mozes da budes mirna. Jedino nemoj da joj dozvolis da se mesa u ono za sta nije strucna.Hvala na lepim zeljama, i ja tebi zelim veliku betu!Da su alavi na pare, jesu. Probaj da to zanemaris i ako nesto od tih njihovih izvoljevanja ne mozes ili neces da priustis, reci. Bas te briga.
Jesu li ti stigli nalazi trombofilija?Mozda svakako da odes kod hematologa po misljenje pre krio transfera cak i ako nemas neku mutaciju, obzirom na skok d-dimera u postupku.Nemoj da dozvolis da ti Goca napamet lupi fraksiparin.





Još 6 stavki čekam, od 14. Do sada ovih 8 sve ok. Svakako idem kod hematologa čim obrade sve. Čekam ciklus, pa na pregled. Izveštavaću o daljim koracima 🍀

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1565
   RE: Klinika Ivanović
22.8.2020 22:44:11   
lesli
Super fresita!Javaljaj se kako napredujes. Jos cemo sve tri na kraju da radimo u septembru, kako je krenulo. 😁I ja ocekujem ciklus u narednih 7-8 dana ali se jos premisljam oko transfera.

(odgovor članu fresita)
Direktna veza do poruke: 1566
   RE: Klinika Ivanović
2.11.2020 14:07:24   
mkgirl
Treba mi hitan odgovor posto su mi zakazali konsultacije za par dana a bukvalno tad treba i da mi krene ciklus,pa ne bih volela da propustimo ovaj mesec nego da odmah krenem s terapijama .Da li traze da su pred sam postupak brisevi i spermokultura stari do mesec dana?Jer moji su stari dva meseca


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1567
   RE: Klinika Ivanović
2.11.2020 14:22:14   
fresita
Ne traže ništa, odmah će ti dati terapiju koliko god da su strari rezultati, moji su bili godinu dana stari... bez brige i srećno

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1568
   RE: Klinika Ivanović
2.11.2020 14:26:55   
mkgirl
Hvala ti puno na brzom odgovoru..Sad mi je laknulo.Pomislila sam da traze nove rezultate kao sto recimo traze u Kliničkom centru


(odgovor članu fresita)
Direktna veza do poruke: 1569
   RE: Klinika Ivanović
2.11.2020 14:48:10   
fresita
Nema na čemu, drago mi je da sam videla odmah poruku. Traže da vide šta sve imaš, da bi detaljno pogledali i uporedili rezultate i tvoje stanje i situaciju nakon pregleda, razgovaraš sa doktorkom i u 99 posto slučajeva odmah dobiješ i hormonsku terapiju. Samo opušteno, bez stresa i tenzije i slušaj doktorku, sve će to biti dobro. Ja sam uveliko u procesu, čekam embriotransfer, nismo do sada radili jer nije bio ok endometrijum, pa svaki mesec čekamo i nadamo se da će biti bolji i da će do transfera doći. Samo slušaj sve šta ti doktorka kaže i lagano.

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1570
   RE: Klinika Ivanović
2.11.2020 15:01:43   
mkgirl
Ja sam veliki tremaros i sebi stvaram stres bespotrebno,ali gledacu da se ovaj put opustim...A tebi zelim da sto pre odradis transfer i naravno da bude uspešan 🙂


(odgovor članu fresita)
Direktna veza do poruke: 1571
   RE: Klinika Ivanović
2.11.2020 16:58:40   
fresita
Draga, u ovom slučaju ti trema i stres samo odmažu. Sve razumem, ali moraš da pokušaš da ovo posmatraš kao rešavanje problema i kao pomoć, te da će sve na kraju biti ok. Nema treme, nema pritisaka i nema opterećenja - evo ja i dalje posmatram najpozitivnije moguće, iako se ništa ne dešava već par meseci povoljno po mene. Ali znam da će na kraju sve biti dobro! Samo polako, pobedićemo <3

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1572
   RE: Klinika Ivanović
2.11.2020 17:13:28   
lesli
Samo da dodam/ispravim.Ako jajnici nisu cisti ne krece se u stimulaciju odmah. Ukoliko na pregledu ustanovi da imas neku cistu ili da antralni folikuli nisu ujednaceni, ne krece se sa stimulacijom vec daje mikroginon. Mene je drzala puna 4 meseca na njemu do postupka.

(odgovor članu fresita)
Direktna veza do poruke: 1573
   RE: Klinika Ivanović
3.11.2020 9:42:06   
mkgirl
Sve znam user posted image ja i msilim da mi prethodna dva puta nije uspelo bas zbog toga sto sam bila previse opterecena da l' ce uspeti, sta treba uzimati od suplemenata, hrane da bi sve bilo uspesno i na kraju nista user posted image
Tako da sad sebe malo ubedjujem da se opustim, pa videcemo kako ce biti..nadam se da je ovo treca sreca jer sam promenila i kliniku i nadam se da sam ovaj put dobro odabrala
@lesli do sad nisam imala problem sa jajnicima, tj. cistama i slično, tako da se nadam da ću krenuti odmah bez problema

(odgovor članu fresita)
Direktna veza do poruke: 1574
   RE: Klinika Ivanović
8.11.2020 0:26:40   
lesli
Da, onda je velika verovatnoca da krenes odmah u postupak.Srecno!

A suplementima se nemojte opterecivati. Vise su bitne neke druge stvari - regulisana IR, stitna zlezda itd.
Suplementi su iskreno bacanje para. Eventualno neka folna kiselina (tacnije metil folat) i to je to. Ona je obavezna ako imate mthfr mutaciju.
Stres po meni nikakvu ulogu ne igra. Imala sam 3 postupka, 2 uspesna i jedan neuspesan. Pod manje-vise jednakim stresom sam bila sva 3 puta, a ishod razlicit.


Fresita, pa sta Goca kaze za taj endometrijum?

< Poruku je uredio lesli -- 8.11.2020 0:31:18 >

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here