Ugaone garniture (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Shishica -> Ugaone garniture (7.2.2013 17:03:04)

Sve informacije, iskustva, preporuke i uputstva bi dobro dosla..

Mi bi konkretno trebali neku manju, ali kvalitetnu.. [sm=smiley1.gif]




Veca77 -> RE: Ugaone garniture (7.2.2013 17:21:51)

Od kog materijala? Mebl štof, koža ili eko koža? Koliki vam je budžet?
Da se ne rasplinjujemo idejama i preporukama ako to nije u opsegu vaših želja/budžeta...




Janncica -> RE: Ugaone garniture (7.2.2013 17:30:55)

Meni moja od eko koze sva popucala. [sm=smiley13.gif] A inace je obozavam. Prljavo bez boje,nista se ne vidi kad je malo prljava. Lako se odrzava i nema fleka sto je najbitnije. Ali cemo morati nesto da radimo sa njom. Sva je ispucala na naslonima.
Kupili smo je pre 5,5 godina. Sad se ne secam koja je firma bila. Placena 500e.




Shishica -> RE: Ugaone garniture (7.2.2013 17:32:56)

Pa ne mora tema samo za mene da bude.. ali nama bi trebala neka koja nece propasti za koju godinu, cija kraca strana nije veca od 170.cm.. Materijal svaki dolazi u obzir. Volim one jastuke uz ugaonu.. moze i nesto sa tabureom.. Budzet.. ne znam za koliko moze da se dobije kvalitetna garnitura jer vidim ima cena od nekih 35000 pa do iznad neba.. ali mislim da mi je plafon 60 000... puno je, ali ako bi bilo za dugi niz godina onda i da odvojim, skupim..




Anck Su Nmaun -> RE: Ugaone garniture (14.2.2013 11:10:10)

Da ti duze traje uzmi sto jaci stof! Mada danasnje garniture nisu kao nekad sto su bile [sm=smiley13.gif] Nas je neki mikrofiber, sva se iskezecila nekako, mada je i dalje lepa (i ogromna)[sm=jezicek.gif]





Shishica -> RE: Ugaone garniture (14.2.2013 14:51:54)

To sam i ja bas gledala kako ima raznih i stofova i tih sundjera razlicite gustine, a ima i sa zicanim jezgrom..

Ima bas lepih, samo treba nagovoriti muza da proda dvosed i trosed koji su ... pa da kazem sve ono sto ja ne volim..




mama Jo -> RE: Ugaone garniture (6.3.2018 23:39:56)

Jaoj mi treba da menjamo garnituru...
A gde mogu da nadjem neke super lepe prekrivace za garniture, jeste vidjali negde neke lepe?




Mala Elena -> RE: Ugaone garniture (6.3.2018 23:42:58)

Mi bismo trebali da tapaciramo delove eko koze koja puca meblom.
Ja sam kupila.kod svekijevaca kad smo bili jednom prilikom, slucajno naletela. Ali sta znam , ako imas Deltatex kod tebe mozda tu nadjes ili neku radnju sa metrazom .




mama Jo -> RE: Ugaone garniture (6.3.2018 23:47:30)

Minse dvoumimo da li da popravimo ovu sto imamo ili da kupimo novu... velika nam je dnevna i onda nam treba neka velika garnitura. Sve koje smo gledali su bas skupe... a da izrenoviramo ovu - ne znam koliko se isplati.... a bas se vidi na nekim delovima popucala koza. Dok se ne smislimo sta cemo, i dok ne skupimo novce bar ds je zamaskiram nekim lepim prekrivacima 😊




Mala Elena -> RE: Ugaone garniture (6.3.2018 23:50:01)

Razumem te, i mi ko zna kada cemo ovo odraditi. Nasa garnitura je velika, moze se i spavati, mm je visok i staje, po njegovim merama smo birali.




mama Jo -> RE: Ugaone garniture (6.3.2018 23:53:31)

E i to nam je isto jedna stavka bitna... na ovoj moze da se spava ali je taj mehanizam isto dotrajao pa bi i on trebao nekako da se zameni... pa ako cemo menjati i mehanizam i stof, i jos neke sitne stvarcice... mislim da je onda bolje da skupimo jos para pa uzmemo novu...




Mala Elena -> RE: Ugaone garniture (7.3.2018 0:05:16)

Slazem se...[sm=smiley1.gif]




MimaKos -> RE: Ugaone garniture (28.4.2018 10:34:14)

Mi smo nasu iz garsonjere prebacili u veci stan, i nije stala nego smo je odvojili u dva dela, ali su meni Simpove zakon, na razvlacenje krevet ispod, super nam je posluzila!




jagodp -> RE: Ugaone garniture (28.4.2018 10:58:37)

Samo ne uzimati nikad one od eko koze, popucaju i razlistaju se skroz, inace su super pratkiticne ugaone!




dunja RR -> RE: Ugaone garniture (31.10.2018 22:18:19)

Ja ću uzeti neku od ovih, po meri mi prave, firma iz Šapca. Kada budu došli za koji dan, dogovorićemo se za materijal i ostalo. Uska mi je soba pa će morati kraći deo za lenjivac, zato po meri mora, jer niko nema mere koje mi odgovaraju. Istražila sam sve deeetaljno i ova firma ima najviše pozitivnih komentara, čak više od Simpa i Atlasa. Biraću žičano jezgro ojačano sunđerom i najverovatnije štof, ali sa preko 75.000 obrtaja, sve ispod toga je lošeg kvaliteta.

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/10/31/c-12f8229c02c3e2fff.jpg[/img]

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/10/31/c2ecbab8b79cd18e98.jpg[/img]

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/10/31/c3f1ecd6b64f389fed.jpg[/img]

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/10/31/c431109ce01cd436e7.jpg[/img]

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/10/31/c5a0de835e2eff4981.jpg[/img]

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/10/31/c609dd6c0d5381f82c.jpg[/img]

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/10/31/c7b63fd9d97bdf6563.jpg[/img]




dunja RR -> RE: Ugaone garniture (31.10.2018 22:20:18)

Sve se razvlače u krevet za spavanje (nama za goste treba) i imaju dole kutiju za posteljinu.




Misha i Ljisha -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 7:09:10)

Dunja nemoj uzimati sa onim delom sto iskace vec uzmi granituru sto s spusta naslon. I iste j debljine jezgro kao i kod ovog dela za sedanje. Evo sto se kao izvuku na klik klak kako oni zovu taj deo bude tvrdji i tanji. Neudoban. Znaci najbolja varijanta povuces deo za sedenje prema sebi i spustis naslon koji je napravljen od istog materijala i iste debljine jezgro. Mi imamo isto smo morali birati zbog lenjivca da bude 160cm.




IvanaSK RR -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 7:42:13)

I nasoj garnituri se spusta naslon kad se namešta za spavanje. Mada je nasa kupljena, nije pravljena. Deo za sedenje moze da se pere, na cicak je.




Tiziana -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 7:58:22)

Mi imamo Feydomovu i prezadovoljni smo. Kod nje se duzi deo samo na tockice pregura do lenjivca i dobije se normalan bracni krevet. Ima i memorijsku penu.Namesti se za cas i ne ustajes ukocen, nista te ne sece ispod ledja itd itd. 




Ana RR -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 9:19:21)

Feydom se konačno otvara u Bg pa ću ići da pogledam pošto smo u fazi kupovine. Mada, ako budem morala da kupima novi laptop garnitura će morati da sačeka.

Suzi, koja je to firma?

Ja sam gledala i neku iz Pančeva, isto rade po meri i imaju lepe modele.




isidora88 -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 9:22:07)

Dunja da li je ovo Carkic? Ako jeste odlicne su im garniture, nama su trebali da rade ali nisu mogli tako brzo koliko je nama trebalo ali smo videli  uzivo ugaone i odlican je kvalitet. 




Maraj -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 9:23:14)

Gde se otvara? Kada?




dunja RR -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 9:49:34)

Jeste, jeste, Čarkić, i zaista na netu imaju najbolje recenzije i što se tiče kvaliteta, udobnosti, i što se tiče rokova, usluge. Pričala sam sa vlasnikom, jako ljubazan čovek.
E sada, kod njih se ne spušta naslon (osim slike 3 i 4, ja mislim da se na njima spušta), ali su bez obzira jako kvalitetni. Mada mogu da ih pitam da tako urade, ali ne verujem, zbog dimenzija koje meni trebaju. Ja mislim da taj sedalni deo ako je kvalitetan, mora biti i udoban, ovo sam našla, kod garnitura za sedenje bitna je i gustina punjenja (pena uglavnom) izrazena u kg/m3. Recimo za sedalni deo bitna je sto veca recimo oko 30 kg/m3. To garantuje dugotrajnost i izdrzljivost. Za deo gde je naslon moze biti malo manje od toga.

Pomozite sad, koliko kontam, opcija da se spušta naslon je bitna samo kod spavanja ( na naslonu se ne sedi), jer kada se spusti naslon i na tom delu se spava? Nama za svakodnevno spavanje ne treba, ali treba nam za goste, koje ponekad imamo na spavanju.


Meni treba lenjivac dužine maksimum 150, čak možda ću i 145, jer je jako uska soba a naspram garniture mora da stane i polica sa TV-om, i da prolaza između. To niko ne radi u toj dimenziji, zato moram da pravim.

Numanović mi je još u opciji, oni mogu neke od svojih garnitura da skrate, to naplaćuju 10%, ali ne mogu sve. Ali mi je Čarkić lepši, vizuelno.

Evo npr jedna od Numanovića, to je sa spuštanjem naslona jel tako? I taj naslon je samo za ležanje, na njemu se ne sedi, a nama je bitno da bude ok za sedenje. Gosti će da prežive :)

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/11/01/Num-12fe1183505066705.jpg[/img]

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2018/11/01/Num-21705a3073fa770b3.jpg[/img]


IZVORNA PORUKA: isidora88

Dunja da li je ovo Carkic? Ako jeste odlicne su im garniture, nama su trebali da rade ali nisu mogli tako brzo koliko je nama trebalo ali smo videli  uzivo ugaone i odlican je kvalitet. 





IvanaSK RR -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 10:26:38)

Da, Suzi, tako se i nasa spusta kao na slici. Na naslonu se ne sedi, naravno, samo spava kad ga spustis. I nasa je bas malih dimenzija.




dunja RR -> RE: Ugaone garniture (1.11.2018 10:32:06)

A da li je sistem razvlačenja bitan kod sedenja? Da li je manje udobno ako je na klik klak, nego da se naslon pušta, to me zanima :) spavanje me ne zanima toliko, kažem preživeće gosti :D

Ja imam garnituru na klik klak, 10 godina već, i ok je, nije neudobna, ok stara je već i ogromna, pa je zato izbacujem (kod mojih).
Ali sada kada Ljiša i ti rekoste, i kada gledam ovu Numanović, ili Čarkić, slike 3 i 4, deluju mi udobnije, mada je možda i samo optička varka, jer su tako krofnaste [sm=smiley36.gif]





Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>