dermovate krema (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


jovicaa -> dermovate krema (15.2.2013 12:47:07)

juce smo bili na pregledu zbog alopecije kod jednog veoma cenjenom lekara.. on je prepisao kremu dermovate, pa me zanima da li je neko imao iskustva sa njom?
jedva smo je nabavili i na netu sam pronasla vrlo uznemiravajuce cinjenice, to je jako jak kortikosteriod a rekao nam je da mazemo pet nedelja sva obolela mesta, sto je kod aleksandra 50 posto kosmatog dela glave... premisljam se sta uopste da radim..




cockic -> RE: dermovate krema (15.2.2013 20:51:07)

jovice a gde ste bili u bg ?drzavno ili privatno ne znam gde se mala deca vode u bg na kozno. ja znam jedino za dzordza vasingtona.

ja bi iskreno prvo probala neke sampone pa onda tek te masti ili pantenol nesto sto nije puno stetno za dete....ricinusovo ulje je valjda za rast kose ima dosta tih prirodnih preparata pa probaj.

na nekom sajtu sam procitala da decu vode kod homeopata i da pomaze[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]ta terapija ne znam ni sama probaj bilo sta a te jake kreme ostavi za kasnije.

ja jesam svatila da ona svakako raste pa opadne opet na drugom mestu i tako u krug jer i kod vas tako..ili sam ja lose razumela..i to lecenje sa tim jakim kremicama kako ima efekta kad tu namazes krene da raste pa onda na drugom mestu opet opadne i stalno tako nije mi jasno sto to lece sa tim ali valjda oni znaju sta rade mada nekad i ne znaju mi porodicno sa lekarima imamo dosta promasaja cast izuzecima naravno...hocu reci i oni nagadjaju mozda ovo a ne onda je ovo jadni mi kakva nas lekari tek cekaju u nasoj drzavi za jedno 20 godina....kad je i do sad moglo sve kako ce tek biti kasnije...ovi sto iole znaju ce da zbrisu preko...




jovicaa -> RE: dermovate krema (11.3.2013 13:12:01)

isli smo privatno ali kod lekara kod kog smo dobili i uput za drzavno.
mi smo odustali od ove terapije koja je propisana, na vise strana sam cula da ne valja upotrebljavati u toj kolicini kortiko kod male dece... pa videcemo sta dalje




Olga75 -> RE: dermovate krema (11.3.2013 13:14:49)

ja sam dermovate koristila kad su mi se na vratu pojavili oni ogavni viseci mladezi posle turdnoce ali sam prvo isla kod dermatologa
znaci mazala sam dermovate , lepila leukoplast i to je tako stajalo po 24 sata pa onda ponovo
pobila sam visece mladeze ali one koje je dematolog obelezila [sm=smiley36.gif]




jovicaa -> RE: dermovate krema (11.3.2013 15:07:17)

vidis bas se za svasta koristi... ali ja sam jako skepticna kod aleksa je to jako velika povrsina, a jak je kortiko stvarno sam u dilemi.
uglavnom smo mazali po par dana pa prestajali, posto u uputstvu i pise da ne sme kod dece da se maze duze od valjda cetiri dana u kontinuitetu




Stranica: [1]