RE: PCOS i Vitamin D (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


ksenija81 -> RE: PCOS i Vitamin D (1.3.2013 8:02:13)

Ja sam uzela vigantol kapi za sada i uzimam 4 kapi dnevno dok ne odem na kotrolu pa cu videti sta ce mi dati.

Little_One hvala puno na tekstu!




ksenija81 -> RE: PCOS i Vitamin D (1.3.2013 8:04:32)


IZVORNA PORUKA: little_one




Nije moguće se "predozirati" sa vitaminom D.




Meni je apotekarka rekla da se mora pazljivo jer se talozi u organizmu[sm=zmeden.gif]




daca77 -> RE: PCOS i Vitamin D (1.3.2013 8:06:08)

Ksenija, upravo sam to na netu pronasla, da dovodi do talozenja kalcijuma u krvi, sto moze imati ozbiljne posledice po srce.




little_one -> RE: PCOS i Vitamin D (1.3.2013 9:04:25)

Ma u tekstu se misli da se ne moze predozirati s vitaminom D koji dolazi izlaganjem suncu...nigdje i ne spominju dodatno unosenje vitamina D. A "predozirati" se moze unosenjem vitamina D, zato se kod beba mora paziti koliko se daje vitamina D da ne bi doslo do preranog zatvaranja fontanela i uopste preranog okostavanja...jer utice na talozenje kalcijuma...




Jole84 -> RE: PCOS i Vitamin D (1.3.2013 15:11:21)

Valjda se zato koristi i vitamin A,da bi se D lepo razložio,neka me neko ispravi ako grešim,da ne potrujemo devojke [sm=smiley36.gif]




little_one -> RE: PCOS i Vitamin D (1.3.2013 15:59:42)

Jole, svako ko iole razmisli nece sebi prepisivati lijekove na osnovu foruma...jer i vitamini su lijekovi...i ne treba ih uzimati napamet...a vidim da to zene sve cesce rade...pogotovo po pitanju pcos-a vidim da pocinju "na svoju ruku" da piju metformin




degu -> RE: PCOS i Vitamin D (1.3.2013 18:17:40)

pa piše kod mene dnevna preporuka od 1-3 tablete dnevno. Ja ću piti po jednu. Piše da se sa preporučenim dozama ne može predozirati.




Jole84 -> RE: PCOS i Vitamin D (1.3.2013 22:52:36)

LO valjda se smučilo devojkama da čekaju i mole za terapiju koja im je potrebna kao i za objašnjenja o ovako osnovnim stvarima,od doktora. Naravno to ne opravdava uzimanje lekova na svoju ruku,ali što se vitamina tiče...moja dr nema vremena ni na UZ da me pogleda a da ne trči a kamoli da sluša o mojim saznanjima o vitaminu D.
Tako da ću i ja ko Veverkić,ako nas ne ubije,ojačaće nas [sm=jezicek.gif]




dunja RR -> RE: PCOS i Vitamin D (11.3.2013 20:26:27)

Ko je proizvođač?




daca77 -> RE: PCOS i Vitamin D (11.3.2013 20:29:22)

Ovo sam i ja planirala uzeti, ali je ipak pozeljno najpre proveriti kolika je njegova kolicina u krvi,




GagaT -> RE: PCOS i Vitamin D (11.3.2013 21:46:21)

Ovo je bila novost za mene. Nisam znala da nedostatak vitamina moze da smeta prilikom zatrudnjivanja!
Ali sve je moguce [sm=smiley1.gif]
Ja pijem Kalcijom sa dodatkom D3 vitamina sumece svaki dan po jednu.
Nadam se da cu preziveti..[sm=smiley36.gif]




erato -> RE: PCOS i Vitamin D (12.3.2013 14:19:49)

Otkrila sam i ja nedostatak vitamina D3 i dobila od endokrinologa vigantol kapi 2-3 dnevno.




madre -> RE: PCOS i Vitamin D (12.5.2013 23:21:41)

da li je moguce otici u privatnu laboratoriju i odraditi ovu analizu na svoju ruku? pitam, jer nije bilo moguce tako odraditi ogtt test...




madre -> RE: PCOS i Vitamin D (14.5.2013 15:50:11)

danas sam uzela rezultate vitamina d:
vitamin D (total) - 20,8 ng/ml (preporucena vrednost > 30).
kod koga cu ja sada sa ovim rezultatom[sm=jezicek.gif] radila sam analizu na svoju ruku....




ksenija81 -> RE: PCOS i Vitamin D (15.5.2013 14:29:08)

Ja sam za dva meseca terapije sa vigantol kapima podigla D vitamin sa 15 na 60, i sad sam mirna pola godine kad cu ga opet proveravati.... Idi kod endokrinologa ili dr opste prakse pa nek te uputi, neko treba da ti prepise tacnu dozu.




madre -> RE: PCOS i Vitamin D (15.5.2013 15:11:36)

super sto se popravio[sm=bravo.gif] a vidis li ti neki napredak po sebi, da li se bolje osecas, bilo sta?




Verolina -> RE: PCOS i Vitamin D (2.8.2013 14:51:36)

Dodjavola, da li je ovo moguce? Ja imam i nizak AMH i nizak vitamin D..
Vitamin D and AMH: The AMH gene has a mechanism by which it can be turned on by Vitamin D. This is a novel and interesting finding ----what does it mean? Does it mean that, if you are vitamin D deficient, your AMH levels could be falsely low? My story does seem to suggest this is true. My other markers for ovarian reserve(Day 3 FSH/E2, antral follicle count) had come back with excellent results. When we finally tested AMH, it was far too low to fit in with my other tests. In this same blood test, I had also found out that I was Vitamin D deficient. So I went looking for a connection between the two, and I found what I mentioned above. So I first tried to correct my vitamin D3 deficiency and then retested AMH and it was like magic- Vitamin D3 had increased 4 fold, and so had AMH! I've been in correspondence with doctors to conduct clinical trials examining this-- we will see what comes out of it! UPDATE: Yeah, its true, and has been scientifically shown in this study.




AndreaK -> RE: PCOS i Vitamin D (4.8.2013 12:20:43)

a zasto ne biste koristili prirodan vitamin D umesto nepotrebnih farmaceutskih proizvoda ?

Vitamin D




little_one -> RE: PCOS i Vitamin D (4.8.2013 13:31:15)

IZVORNA PORUKA: AndreaK

a zasto ne biste koristili prirodan vitamin D umesto nepotrebnih farmaceutskih proizvoda ?

Vitamin D


Vjerovatno zato sto je vecina zarobljena u "podrumskim" kancelarijama puno "suncano" radno vrijeme [sm=smiley36.gif]

Salim se...u pravu si....ali je problem kod tamnoputih ljudi sto teze dolaze do vitamina D...inace su crnci npr najpodlozniji nedostatku vitamina D. A za ostale, ne znam...mozda ima jos nesto sto onemogucuje iskoristavanje istog.

Evo nesto sa te stranice....vec sam pisala....

Kroničan nedostatak vitamina D ne možete riješiti preko noći. Potrebni su mjeseci i mjeseci izlaganja suncu ili uzimanja vitamina D u obliku dodatka prehrani, da bi povratili ovaj vitamin u kosti i živčani sustav.


Čak i slabe kreme za sunčanje (SPF 8) blokiraju stvaranje vitamina D za 95%! Stvarajući manjak vitamina D u organizmu, ove kreme za sunčanje na takav način uzrokuju bolest.


Nije moguće se "predozirati" sa vitaminom D. Tijelo samo regulira proces stvaranja ovog vitamina iz sunčevih zraka, uzimajući toliko, koliko je potrebno.


Tu ti mozda i lezi odgovor zasto se nekad mora uzimati vitamin d kroz preparate...otkad se brinemo zbog uv zracenja svi imamo manjak vitamina d [sm=smiley36.gif]




Sosa Mena -> RE: PCOS i Vitamin D (16.3.2015 19:10:21)

Danas sam radila vitamin D i evo rezultata:
9.10 ng/ml
< 5 teska deficijencija
5-10 srednja deficijencija
10-30 blaga deficijencija
30-100 pozeljno
>200 intoksikacija




nata11 -> RE: PCOS i Vitamin D (19.4.2015 15:11:57)

Moj vit D je 46 a donja granica je 75. I to sam pre vadjenja popila kapi. Jel ima neko iskustva sa tabletama D vit? Koji proizvodjac?




jess021 -> RE: PCOS i Vitamin D (19.4.2015 15:17:10)

Nazo, neko je skoro pisao o nedostatku vit D, ne mogu da se setim u kojoj temi, i da za to pije Vigantol kapi.




nata11 -> RE: PCOS i Vitamin D (19.4.2015 15:22:44)

Njih vec pijem i slaba vajda za sada :/ Rekoh da ubacim jos nesto u tabletama.




Maraj -> RE: PCOS i Vitamin D (24.4.2015 22:07:49)

Drage a sta je sa suncanjem? Zar vam to ne bi pomoglo u nakupljanju vitamina D?




nata11 -> RE: PCOS i Vitamin D (25.4.2015 10:02:19)

Ja sam pola dana van kuce ali kako sunca nije bilo... valjda ce se sada popraviti situacija.[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>