|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Žutica kod novorođenčadi
23.4.2011 18:44:25   
MarijaBg
Od jutros nam je ukinuta potpuno terapija, bilirubin je pao na 310, i ja se nadam da ce do ujutru jos pasti bez terapije, to znaci da je jetra proradila user posted image I da ce ovih dana kuci da se mazimo user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Žutica kod novorođenčadi
23.4.2011 18:46:31   
jelenadunja
Super user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Žutica kod novorođenčadi
23.4.2011 18:58:59   
Ana RR
Bravo za malu hrabricu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Žutica kod novorođenčadi
24.4.2011 3:29:18   
Verus
Bravo srce malo!!!user posted image
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Od jutros nam je ukinuta potpuno terapija, bilirubin je pao na 310, i ja se nadam da ce do ujutru jos pasti bez terapije, to znaci da je jetra proradila user posted image I da ce ovih dana kuci da se mazimo user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Žutica kod novorođenčadi
26.4.2011 17:27:36   
MarijaBg
Jutros bilirubin 210, svi drugi nalazi super, ujutru mi moja dusa dolazi kuci user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hvala vam drugari na podrsci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Žutica kod novorođenčadi
26.4.2011 17:35:37   
AndreaK
Marija, svaka cast na strpljenju i istrajnosti... narocito zato sto ti je prva beba, ja ne znam kako bih mogla da budem kuci a da mi dete ostane u bolnici... al opet, sto se mora mora se...

moj mali je imao zuticu svega jedan dan, i izgubio na kilazi bas kao i Natalija...ali se vratio ubrzo vratio na staro... jos u porodilistu.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Žutica kod novorođenčadi
26.4.2011 17:58:08   
SareniVrabac
Marija, divne vesti... od sutra uzivanje sa bebicomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Žutica kod novorođenčadi
26.4.2011 18:28:40   
Verus
user posted image  bas se radujem!
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Jutros bilirubin 210, svi drugi nalazi super, ujutru mi moja dusa dolazi kuci user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hvala vam drugari na podrsci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.5.2011 12:51:09   
MarijaBg
Mi upravo dosli sa prve kontrole... Nema zutice, bar ne vidne user posted image
Napredovala je lepo user posted image
Rodjena sa 3900, 52 cm. 11-i dan otpustena kuci sa 3900
A sad posle 7 dana od otpusta : 4380 i 53,5
Debelica moja user posted image 480 gr je dobila za 7 dana samo od sisanja

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.5.2011 12:52:27   
Ana RR
user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.5.2011 12:56:16   
Klarita
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Uzivajte, grlite i mazite se jer nema niceg lepseg na svetu nego kad u narucju drzis svoje milo deteuser posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mi upravo dosli sa prve kontrole... Nema zutice, bar ne vidne user posted image
Napredovala je lepo user posted image
Rodjena sa 3900, 52 cm. 11-i dan otpustena kuci sa 3900
A sad posle 7 dana od otpusta : 4380 i 53,5
Debelica moja user posted image 480 gr je dobila za 7 dana samo od sisanja


(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.5.2011 13:07:18   
MarijaBg
Mazimo se puno, puno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bebe rastu i od ljubavi user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.5.2011 13:10:07   
Klarita
http://www.youtube.com/watch?v=B9XmWlvDlxA
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mazimo se puno, puno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bebe rastu i od ljubavi user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.5.2011 13:13:25   
MarijaBg
user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 15:30:05   
jance
volela bi da cujem vasa iskustva...
mi smo bili 6 dana u bolnici zbog zutice, u cetvrtak su nas puistili jer je bilirubin pao na 210..
e sada me zanima, jesu li vam bebe bile po dolasku kuci bile pospane iliti dal ste ih morali buditi za podoj?
jeste davali bebi vodu i koje kolicine?

ja se jako tripujem da ce se zutica vratit iliti ponovo skociti, ne znam kako to da prepoznam niti koga da pitam za to. Ogi jaaaako puno spava, moram da ga budim na svaki podoj na svaka 3 sata i dajem mu vodu otprilike na pola sata posle podoja.... malaksao je, ume da zaspi dok je na dojci pa moram da ga drmam i cimam da bi se probudio i nastavio i to me jako brine. sinoc smo za jedan podoj jedva uspeli da ga probudimo, vec nisam znala sta cu sa sobom, nikako oci da otvori, i kako ga stavim pored sebe tako zaspi i ni pomisli o sisanju...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 15:36:39   
Anoniman
Jance i Milica je imala zuticu, i non stop je spavala, znala je i po pet sati da otrese, a ja ni da je budim ni da je ne budim, ali mi je strina koja je babica rekla da moram da je budim da jede i  da bude blizu svetlosti. I da ja sam joj od pocetka davala vodu, a trebalo bi kad beba ima zuticu... Ne brini prodje i to brzo user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 15:42:03   
jance
ok da, to mi svi kazu da moram da ga budim, da mora da jede i da pije vodu... ja se pored toga i mucim sa dojenjem pa mi je sve tako zbrkano da pocinjem polako da gubim razum... mislim, znam da nas nebi pustili kuci da nije sve dovoljno dobro al me brine sta se desava, vecina beba ni ne izdrzi 3 sata da dobije da jede a Ogi je na pocetku u Betaniji odvalio 6 sati bez hrane... i sada evo meskolji se, probudio bi se mozda, al onda posle 5min nastavi dalje da spava...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 15:44:59   
Anoniman
Jance opusti se , sve je to ok, ali moras da budes pribrana zbog svega , najvise zbog mleka user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 16:36:13   
jance
evo sada sam jedva uspela da ga makar malko razbudim da jede ..
joj bas se plasim, nije se cestito ni probudio, sisu nije ni hteo nikako, zaspao je, nije ni pokusao, pa smo ga malko izcimal da popije iz flasice, popio je pa je odma zaspao... prakticno ni oci nije otvorio...
bas se brinem...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 19:24:47   
Didy
Janče, meni je Sofija spavala u porodilištu 6 sati noću i kod kuće je znala da odrapi 5 sati prvih dana, a nije imala žuticu. To ti kažem da ne bi paničila, ali ti njega svakako budi da padne bilirubin. Nemoj mu davati da jede čim oči otvori. Nosi ga malo, pričaj, skini ga, dobro razbudi, pa tek onda na dojku. Inače će ti tako spavati, tj. ništa neće pojesti. I samo polako i bez nervoze.user posted image

< Poruku je uredio Didy -- 22.10.2011 19:25:52 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 19:32:31   
zivka
Evo i nas! I mi smo Kinezi! Bilirubin nam je bio 194 ali je bio na terapiji u bolnici 2 dana a dan kad smo krenuli kuci nisam mogla da ga razbudim ali u autu je trazio da jede evo sad imamo 10 dana a vise nemamo problema sa budjenjem i sikenjem...ustvari imamo! Nikad dosta!
Jance ne brini! Daj mu i vode pomalo da bi vise izbacivao tecnosti samim tim i bilirubin se smanjuje!
Pozdrav!
E da sto vise dnevne svetlosti-stavi ga uz prozor na suncanje!


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 19:38:16   
Ana RR
Jance, i Marko je u porodilištu stalno bio uspavan, a još ih tamo i ne hrane baš najsjajnije. Nas nisu pustili dok mu bilirubin nije bio ispod 180 čini mi se tako da je kući normalno spavao. Prvi dan je odvalio 5 sati i to pošto je popio 90ml mleka. Dušica, bio je izgladneo. Češće ga budi i daj mu da ručka i ne brini user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Žutica kod novorođenčadi
22.10.2011 19:39:15   
Ana RR
I da, obavezno što više uz prozor da bude na svetlu. Šteta što nema sunca.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Žutica kod novorođenčadi
24.10.2011 15:43:00   
jance
sve to radim sto ste mi rekli, evo danas bili na Gatrijevom u bolnici, srela nas poznanica, kaze vi ste nesto zuti user posted image
dosli kuci, sacekala nas patronazna i ona kaze : sto si ti meni nesto jako malaksao user posted image
e pojma vise nemam... zdrav razum mi kaze da ga hranim kad je gladan i da spava koliko hoce i da pije vodu kada hoce i koliko hoce, a svi ostali mi kazu suprotno...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Žutica kod novorođenčadi
24.10.2011 16:07:44   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: jance

zdrav razum mi kaze da ga hranim kad je gladan i da spava koliko hoce i da pije vodu kada hoce i koliko hoce, a svi ostali mi kazu suprotno...


Zašto onda ne slušaš sebe? Pusti sve okolo i radi onako kako vidiš da bebi odgovara. user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here