|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Žutica kod novorođenčadi
25.9.2012 17:53:53   
Zemunka85
Moja cera i dalje ima zuticu. Ima mesec dana. Nikada joj koza nije bila zuta, samo oci. Uglovi. Tako je i danas. Pedijatar nije pridavao neki znacaj, ali mene brine. Pitam se koliko li bilirubina moze izbaciti stolicom, kada je ona vec duze vreme tecna i sluzava.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Žutica kod novorođenčadi
25.9.2012 22:04:40   
Nanet
Zemunka, moje oba deteta su zbog sporijeg sazrevanja jetre imala žuticu do trećeg meseca, tako da iz iskustva mogu da ti kažem, da ako su samo uglovi očiju žuti, onda je nivo bilirubina nizak i to nije ništa strašno.
Mislim da nema potrebe da se previše opterećuješ zbog toga, da nešto nije kako treba, pedijatar bi vas sigurno slao da vadite krv.
Opusti se i uživaj u svojoj bebi, sve će to uskoro ostati iza vasuser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Žutica kod novorođenčadi
30.9.2012 7:59:51   
Zemunka85
Stvarno? Uh sada mi je malo lakse ..
Ne znam nikoga kome se toliko oduzilo.
Mi smo i iz porodilista izasli "blago prebojeni". Uvek se mislilo samo na oci. Koza je uvek bila OK.
I onda jedno vreme kao da se povuklo. Ali ne .. jos su uglovi zuti. Videcu u Utorak na prvoj kontroli sta ce pedijatar reci.

Da li su njima kontrolisali nivo bilirubina, ili cim koza nije zuta, automatski se smatra bezopasnom?

(odgovor članu Nanet)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Žutica kod novorođenčadi
3.10.2012 23:33:20   
Nanet
I šta je rekao pedijatar?
Pretpostavljam da je sve ok.
Moji dečacima je sva koža bila zastrašujuće žuta, pa smo često vadili krv, čak su im obojici radili ultrazvuk abdomena, kako bi se videlo da li je sa jetrom sve u redu. A oni su obojica lepo napredovali, uprkos jako povišenom bilirubinu, jedino što su bili uspavani, pa sam muku mučila da ih probudim da jedu.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.10.2012 4:30:18   
Zemunka85
Poslala me je na IMD da vadimo krv i da je pregleda neonatolog. Bili smo juce.
Zena se odusevila kako ona napreduje (1550 za mesec dana), pregledala je i rekla mi da ja sa njom nemam ni jedan jedini problem.
Da je nivo zutice toliko mali, da nije htela ni krv da joj vadi i dzaba je busi. I da ce proci samo od sebe.

Pitam se kad.
Znaci mi puuuuno sve sto je rekla, ali jedva cekam da prodje.

(odgovor članu Nanet)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.10.2012 10:40:11   
Modessty
zemunka još uvek je lepo vreme pa inosi bebu na sunce što više i da prostorije budu osunčane, a ne mračne.
Brzo će to proći. Ako lepo napreduje i lepo ručka neće biti problema.user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.10.2012 12:17:32   
jance
Zemunka, meni je dr rekla da kad vidim da su beonjace zute, to je znak da zutica prolazi, iliti da je kako ona kaze: na izdisaju user posted image
Ogiju su na prvoj kontroli posle mesec dana bile cele beonjace zute, spavao je non-stop, te traume oko budjenja i pokusaja hranjenja nikome nebi pozelela.. da, i on je kakio svaki treci dan a bilirubin izlazi stolicom, kakva god da je.... da je nesto strtasno, oni bi reagovali.
stalno spominjem poznanicu kojoj je beba izasla iz porodilista sa zuticom, bio maj, kaze suncajte je. oni je suncali, mala bila sve zuca i zuca... tek na UZ kukova dr digla frku : pa ovo dete vam je ko limun zuto! i poslala ih u deciju bolnicu. oni su lecili zuticu dobra 3 meseca, ali su je izlecili, mala je bila dosta troma i malaksala, isli su mesec dana na vezbe, sve je nadoknadila, i evo, ko da se nista nije desilo....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.10.2012 12:36:29   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Poslala me je na IMD da vadimo krv i da je pregleda neonatolog. Bili smo juce.
Zena se odusevila kako ona napreduje (1550 za mesec dana), pregledala je i rekla mi da ja sa njom nemam ni jedan jedini problem.
Da je nivo zutice toliko mali, da nije htela ni krv da joj vadi i dzaba je busi. I da ce proci samo od sebe.

Pitam se kad.
Znaci mi puuuuno sve sto je rekla, ali jedva cekam da prodje.



Nema ni najmanje potrebe da se opterecujes zuticom, cim jetra potpuno sazri, zutica ce nestati. To nije bolest!!! Nemoj da se ljutis, ali prosto moram da ti kazem da od tolike brige, samo pravis gore, povlacis zdravo dete po bolnicama bez potrebe... Imacete vi jos milion i jedan zdravstveni problem, cuvaj zivce za ozbiljnije probleme! Meni su na neonatologiji rekli da suncanje bebe nema neki veliki efekat i da to ne radim. Da bi malo pomoglo jedino da mi je beba gola ceo dan na osuncanom mestu...
Ako te zanima kako izgleda jaka zutica, evo sad cu da postavim sliku moje bebe kad je imala mesec dana, e to je pravi kinez!
user posted image

A ovo je sa 3 meseca kad je vec nestajala

user posted image


A sad brisi, necu vise da te vidim u ovoj temi user posted image




(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.10.2012 12:41:19   
MarijaBg
E da, i moje dete je sjajno napredovalo, po 1300 prva dva meseca, samo od sike i uprkos zutici spavala je manje nego ijedna beba, tako da su joj vadili krv samo kad je imala 40 dana i vise nisu iako je trebalo i sa 3 meseca pa sa 6. Puno krvi im izvade da bi izmerili nivo bilirubina, bockaju ih u svaki prstic na nogici dok su u porodilistu da napune spric, a posle su joj vadili iz vene, e taj prizor je nesto najstrasnije sto sam dosad gledala, veci spric od njene ruke, tresla sam se kao prut user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.10.2012 12:43:49   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mi upravo dosli sa prve kontrole... Nema zutice, bar ne vidne user posted image
Napredovala je lepo user posted image
Rodjena sa 3900, 52 cm. 11-i dan otpustena kuci sa 3900
A sad posle 7 dana od otpusta : 4380 i 53,5
Debelica moja user posted image 480 gr je dobila za 7 dana samo od sisanja




Haha, citam sad sta sam pisala, ovo su mi rekli valjda da me smire user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Žutica kod novorođenčadi
4.10.2012 16:41:52   
Zemunka85
Hvala puno, puno svima user posted image .

Marija, naravno da se ne ljutim user posted image . Tacno je sve sto si rekla.
LM, nisam ja digla nikakvu frku oko toga :D. Naravno, ne mogu reci da skacem od srece sto jos ima zuticu, ali (za sada :D) ni ne panicim.
Kao sto rekoh, prekjuce smo bili na prvoj kontroli i DR nas sama poslala na IMD. Nisam JA nista insistirala, mame mi :D.
I kao sto rekoh - tamo neonatolog kaze to sto sam vec napisala.

Mojoj maloj koza nikada nije bila zuta. Tvoja bebica je BAS bila zuta.
Njoj samo oci. Nekada vise, nekada manje. Nekada cele beonjace, nekada samo uglovi.
Od prvog dana isto. Niti se ista menja na bolje, niti na gore.

E sad, jedno je sigurno -> posto sam TOTALNO neiskusna prvorotka, stalno sam brinula koli ko ona zapravo napreduje. I juce shvatim ...
Bile su dve bebe sa istim problemom. Obema sam prisla sa pricom "Jaooooj mis mali, koliko je star/a". DA! To su vrsnjaci moje Lare. A ja sam mislila tek rodjene bebe.
Tacno se vidi kako ih je zutica "pojela", tj kako su mlitavi, uspavani, slabo napredni ... i ... ZUTI! Tek juce shvatih koji je moja curica zmaj. Prava velika devojka.
Ona je isto doooosta budna. Da ne pricam koliko jede ..
A najsjajnije mi je bilo kada smo prekjuce, pravo iz DZa otisli na IMD. Tamo saznamo da je neonatolog dezuran sredom i da moramo doci sutradan, uz preporuku - "Ako nocas primetite da dete NECE DA JEDE, DA ODBIJA SISU ... odmah u Tirsovu" - ahahahaha mislim se VAZI! Ova moja zivi na sisi 0-24 :D.

Marija, skroz te razumem. Meni su se oci punile suzama od pomisli vadjenja krvi, a NAROCITO iz vene.
Eto, na svu srecu nista od toga.

Malo nam se sada poremetile vakcine, protiv hepatitisa jos nismo dobili, ali u utorak idem kod naseg predijatra da joj odnesem izvestaj neonatolaga, na kome pise da sme da primi vakcinu.

Sada samo "cekamo blize" sto bi Milan tarot rekao - da prodje.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 4.10.2012 16:43:07 >

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Žutica kod novorođenčadi
5.10.2012 16:23:00   
MarijaBg
Ako smem da kazem, imate cudnog pedijatra user posted image
Ljubi bebu puno user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Žutica kod novorođenčadi
7.10.2012 4:50:23   
Zemunka85
Meni se bas svidela user posted image

Inace, zena nam ni vakcinu protiv hepatitisa nije dala, zbog zutice, a ni u porodilistu nismo dobili, nije bilo, tako da nam se sada sve poremetilo.
Ali dobili smo dozvolu od neonatologa sada, tako da je vodim sada u Utorak.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Žutica kod novorođenčadi
7.10.2012 8:22:30   
Anoniman
Moja devojčica je rođena 3 nedelje pre termina sa 2 750 gr, I odmah dobila žuticu, od 4 dana koliko smo bile u porodilištu, 4 puta su joj vadili krv iz vene. S obzirom da je iz porodilišta izašla sa 2500 grama možete možda da zamislite koliko je bio špric u odnosu na njenu ruku, imala sam utisak da je vena tanja od igle kojom je bodu. Ali za utehu svim mamama, nije to ni malo strašno, Svako utro su je boli u venu i vadili po punu epruvetu krvi a ona ni glasa nije pustila, nije se bunila, nije plakala, hrabrica mala.

Izašli smo sa fiziološkom žuticom iz bolnice, dalju je spavala u kolicima u ravnoj korpi pored prozora da se sunča, pila je samo moje mleko, doduše na flašicu jer ja nisam mogla da je dojim, ali to je druga priča, i prva dva meseca dobila po 1200 grama. Žutica je trajala 3 i po meseca, dr nam reče da je kod dece poput Nevene, malo ranije rođene i sitne produžena žutica česta. Nevena je bila mirna beba,nikad nije plakala, čak ni kad je gladna ali nije bila pasivna. Da dodam da je nikad nisam budila da jede, hranila sam je isključivo na zahtev i puštala da spava koliko želi jer joj i san treba koliko i hrana da bi napredovala.

Dakle, mame, ne brinite zbog boje, paratite samo ponašanje deteta, ako nije mlitavo i kad je budno ponaša se normalno, sve je ok, ako je potpuno pasivno, obratite se lekaru, budite decu da češće sisaju i držite ih svakako što više izložene sunčevom svetlu i brzo će oni iskakiti sav taj bilirubin.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Žutica kod novorođenčadi
9.10.2012 20:54:55   
Zemunka85
E pa trt sad.
Mi sad sa kontrole, nije se ni gram ugojila od pre nedelju dana. I kako da ne brinem.
Do sada je dobijala pedeset grama po danu. Sta je sad. Kaze dr da je umorila zutica i rekla da dodjemo opet sledece nedelje ns merenje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Žutica kod novorođenčadi
9.10.2012 21:21:32   
cockic
meni ni peki ni lena nisu imali zuticu ali nisam ni ja kao beba moj brat jeste e da li zbog toga sto ja nisam imala nisu imala ni moja deca ili to nema veze user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Žutica kod novorođenčadi
9.10.2012 22:08:34   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: cockic

meni ni peki ni lena nisu imali zuticu ali nisam ni ja kao beba moj brat jeste e da li zbog toga sto ja nisam imala nisu imala ni moja deca ili to nema veze user posted image


Nema to veze... Ista vas majka rodila pa ti nisi a brat jeste... nema to veze.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Žutica kod novorođenčadi
9.10.2012 22:20:04   
Yula
Moj bebac je isto dobio zuticu po rodjenju, nije bila jaka pa su nas pustili kuci, ali vukao ju je punih 20 dana. Ja se bila bas zabrinula, ali kada smo ga odveli kod dr on kaze kako dete uopste nije zuto, a bilo je ipak malo. Kako god, prosla je. Lepo je jeo i odlicno je napredovao, ona mu ni malo nije smetala i uopste nije bio pospan vec dosta zivahna beba od samog rodjenja, ali da je plakao, jeste user posted image Opet, to nema veze sa zuticom vec sam tim sto mu je smetalo mlecno i jaja koja je dobijao preko mog mleka, pa dok sam ja to otkrila... Hvala Bogu kada i to prodje. I ma koliko zarko zelim jos dece, mislim da ce mi kod svakog sledeceg deteta isto biti velika frka ta prva 2-3 meseca, svaki dan mi je bio kao nedelja, samo sam cekala kada ce da prodju i da beba ojaca. user posted image

Ne brini se Zemunka, sve ce to biti u redu, videces i sama, samo kao sto rece Gae drzi bebicu sto vise pored prozora.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Žutica kod novorođenčadi
9.10.2012 22:21:11   
cockic
e pa to si upravu.ne znam od cega to zavisi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Žutica kod novorođenčadi
9.10.2012 22:21:24   
Snelle

IZVORNA PORUKA: cockic

nisam ni ja kao beba moj brat jeste


Dečaci češće, tj. u većem procentu, dobijaju žuticu od devojčica.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 1:50:32   
Zemunka85
Yula,

znam da ce da prodje, mora. JEDVA CEKAM! Evo danas puna 43 dana. Do prosle nedelje je izvrsno napredovala i nisu pridavali znacaj, a sada evo ovo. Nije mi jasno kako.
Inace ona nema ni jedan simptom zutice. Sta vise, malo spava, jaka je bas, bas, klopa kao zmaj...tako da sve kontam da nisu pelene u pitanju. Kaze DR da je i 150gr nedeljno OK. A kako ih mere u Pampersu (btw NE na digitalnoj, vec onoj starinskoj vagi), ako ue prosli put bio pun, onako kako ona ume, to je to. Cudno mi ni gram, a em vidno napreduje, em je meni otezala. Stvarno je OK, smeje se, caska..kako ni gram, majku mu. Nisam ziva do Utorka.

Nego, zna li neko da mi objasni zasto nas ne posalju na suncanje, ako bi to resilo problem, ma koliko da je mala zutica. Kada se toliko oduzilo vec...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 7:54:10   
jance
sto se tog ponovnog slanja na suncanje tice, nisam sigurna dali sam u pravu, ali u NS je tako, da ako je beba starija od mesec dana, ne salju te nazad u porodiliste na suncanje, nego ides u Deciju bolnicu, a to dr izbegavaju kod beba koje sisaju, jer to je onda pa pa dojenje, tamo se daje iskljucivo dohrana, tako su meni objasnili. prijateljicin sin je bio kako je ona rekla : "ko limun zut" rodjen u oktobru, pa ih nisu slali nazad na suncanje, da bi mogao da sisa jer je to najbolje za izbacivanje zutice sto mozes jednoj bebi da uradis.... zato su izbegavali slanje na ponovno suncanje...

da, MarijaBg hvala na slikama, razlika je ocigledna, ja sada kad gledam majstorove slike, ni blizu taklo nije bio zut pri izlasku...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 8:46:42   
Zemunka85
Ovde na IMD, majka ima krevet pored inkubatora i sama pali lampe za suncanje i gasi za podoj. Nekima je dovoljan i dan suncanja.
Bzv...sad treba da pocne da ne napreduje, da brinem vise..umesto da nas osuncaju i cao.

Jeste stresnije za bebu od 44 dana, nego od 3, ali ako je to resenje....

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 8:54:42   
Anoniman
zemunka, moja beba je dobila zuticu kad smo dosli kuci, bila je jako mala i slaba (kad su je primili u bolnicu imala je samo 2 200) i nije mogla da jede, nisu je suncali nego samo hranili preko katetera i proslo je. Ako tvoja beba lepo jede i nije uspavana, mislim da nema razloga za brigu. Mozda da probas da joj das i vode kako bi se sto lakse iscistila jetra.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 9:02:09   
jance
ja nekako mislim da oni znaju sta rade kad te ne salju nazad na suncanje.. znam da te sada to nervira, ali kad je bebu vec i neonatolog video (sto znaci da imas misljenje vise lekara) a nije poslao na suncanje, niti preporucio, onda verovatno misle da je najbolje da se bebica oporavi kuci u poznatom i toplom okruzenju sopstvene kuce.. znam, briga je, hormoni i tebe sibaju jos, sumnjas u sve i svakoga, ali ces kasnijeuvideti da je to bilo najbolje za tvoju bebu. pre svega te molim da budes sabrana za svoju bebu, to je bebi sada najbitnije.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here