|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 9:08:04   
Zemunka85
Hvala zenice puno, puno user posted image neverovatno koliko znace vase reci.

Rekla je DR juce da joj deluje bolje. Mada, meni nikada i nije bila gore :-).
Malo me zbunilo sada ove nenapredovanje. Ni gram. A ona stvaaaaarno (pupu) deluje suuuuuper :-).
Bice to dobro sledeci Utorak :-) .

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 9:14:45   
cockic
evo ja sad procitah i za lenu da proverim pise isto na otpusnoj listi iz porodilista kao i peki
IKTERUS NEGATIVAN koliko ja znam to znaci da je nisu imali.

zemunka procitah sinoc na netu da postoji laktacijska zutica od majcinog mleka a da se ni u tom slucaju ne prestaje dojenje prolazi sama samo cesce hranjenje da sto vise bude na siki.tako ja svati ne znam da li si znala da ona postoji.ja nisam.a ne znamni koliko ima tvoja beba pise da moze trajati koliko zapamti 6 nedelja.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 9:32:14   
Zemunka85
Nama ni jednom do sada nisu vadili krv za to.. kazu nema potrebe. Sve su bile odokativne procene i uvek zvuce isto - slab nivo zutice..

Znam draga, iscitala sam i ja sve po netu i to i neki gilbertov sindrom..ma svasta..ali, da pustim ja nju do Utorka, da ona prodje i caaaaao :-) .

LM, taman smo imale svoj tempo, tj NE tempo, nisam je budila, dojila na zahtev...i ispalo je sve super, sada dolazim u iskusenje da je budim i remetim i sebe i nju. Da li je vredno?

LM, mene je u cetvrtak zadesio peh - prvo upaljena dojka, temperatura 39, onda sam uredno dobila..uzas...
Iako sam isto dojila sve te dane, videla sam ja da se ona poremetila.
Jedna stolica na dan, umesto bar 4, kao i uvek.
Tako da, da - desilo se tu nesto.

Ok caaaao "to neeesto" ima moja Lara do Utorka da se ugoji, videcete :-) .
Sve je ovo bila glupa slucajnost.
Sad-pa nikad!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 9:38:26   
cockic
u porodilistu su vadili sigurno pise ti ikterus,e sad kazem nama pise negativan.ikterus je zutica.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 9:41:22   
cockic
sve ce biti ok nije to nista,a koliko ti ima bebicauser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 9:43:13   
Anoniman
vidi, ako ti se ona sama budi, kazes nije uspavana, nemoj da je budis. mi smo M budili jer ona nije imala snage ni da se probudi ni da jede (sat i po vremena je pila 30 ml user posted image ). ja nisam dojila, a nas dr je od onih koji smatraju da kad beba ima zuticu i ne treba da se doji, ali vama to ocigledno ne smeta.
sto se tice gilbertovog (iliti zilber sindroma), sticajem okolnosti znam sta je - to se ne leci, ali isto tako nije ni nista opasno. bitno je samo da se ne gladuje, da se uzimaju cesci, a manji obroci. pa cak i da se ne prati to, jedini simptom su malo zuce beonjace i nista vise.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Žutica kod novorođenčadi
10.10.2012 9:45:40   
Zemunka85
Jesu. Znam da su vadili, ali na otpusnoj nema nista, a pusteni smo opet sa subjektivnom ocenom: "blego prebojena".

Cockic, prekosutra mesec i po.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 10.10.2012 9:53:33 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Žutica kod novorođenčadi
26.10.2012 12:52:15   
Zemunka85
Mi JOS imamo zuticu. Sutra dva meseca aaaaaaaaaaaaaa ....
Napredujemo, super smo, sve je ok, ali ta zutica grrrrrrrrr.
Jos jedan neonatolog mi rece da je to sada vise kozmeticke prirode i da kod dojenih beba moze duuugo da potraje, a slicno mi je i malopre rekao fizijatar na IMD .. i oooooooooook .. nista nije strasno, ali tako me nerivraaaaaaaaaaaaaaa !!!!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Žutica kod novorođenčadi
26.10.2012 13:43:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Mi JOS imamo zuticu. Sutra dva meseca aaaaaaaaaaaaaa ....
Napredujemo, super smo, sve je ok, ali ta zutica grrrrrrrrr.
Jos jedan neonatolog mi rece da je to sada vise kozmeticke prirode i da kod dojenih beba moze duuugo da potraje, a slicno mi je i malopre rekao fizijatar na IMD .. i oooooooooook .. nista nije strasno, ali tako me nerivraaaaaaaaaaaaaaa !!!!!


Nama je trajala oko tri i po meseca.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Žutica kod novorođenčadi
26.10.2012 13:56:51   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Mi JOS imamo zuticu. Sutra dva meseca aaaaaaaaaaaaaa ....
Napredujemo, super smo, sve je ok, ali ta zutica grrrrrrrrr.
Jos jedan neonatolog mi rece da je to sada vise kozmeticke prirode i da kod dojenih beba moze duuugo da potraje, a slicno mi je i malopre rekao fizijatar na IMD .. i oooooooooook .. nista nije strasno, ali tako me nerivraaaaaaaaaaaaaaa !!!!!

Kolja je bio blago prebojen oko 7 nedelja. Po savetu patronažne sam mu između sisanja (a sisao je na sat i po) davala po 30ml AD ne bi li što više piškio i izbacivao bilirubin.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Žutica kod novorođenčadi
26.10.2012 16:21:45   
RTajči
Ćao svimauser posted image mog malog su čim je malo požuteo stavili pod foto lampu jedan ceo dan.Bilirubin je bio 235 al je bio žući od jedne bebe kojoj je bio 245.Doktorica mi je rekla da sve zavisi od bebe,ne pokaže svima isto.Kući sam ga stavljala na krevet kod prozora,na svetlost ali nikako na sunce direktno i hvala Bogu sad je sve ok.Ne brini i ako je beba uspavana,ništa to nije.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Žutica kod novorođenčadi
5.11.2012 20:56:36   
jovicaa
koliko ml treba da popije novorodjence?
posto je jos uvek zut maksima moramo da hranimo svaka 2, i po sata, mi ga hranimo na 3, mene samo zanima koju kolicinu on treba da popije, posto on popije jedva 30 ml...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu RTajči)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Žutica kod novorođenčadi
5.11.2012 21:22:24   
MarijaBg
Jovice 30 ml je super user posted image
Nataliju nisu dohranjivali, tj jesu 2-3 puta za prva 3 dana, sikila je samo po par kapi kolostruma. Dace mu oni koliko treba, ne brini.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Žutica kod novorođenčadi
5.11.2012 21:23:49   
MarijaBg
Sad sam videla da ste pusteni user posted image Super je on, ok je 30 ml, ne brini user posted image Jel mu dajes da sisa?

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 9:35:26   
RTajči
Ne brini što je samo 30ml. piće i više polako samo meni je mali siao jako malo tih dana nekad ni toliko a spavao po 3-4 sata.Ako ti je uspavana bebica budi ga,malo ga po nosiću il obrazima da se razbudi,al ne brini to tako mora,sve će to proći za par dana samo ga što više na svetlost,al ne da direktno sunce ide ua njega.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 12:57:08   
Anoniman
jovice, to je normalna kolicina. ako se dobro secam, M je sa nedelju dana toliko pila, pa onda sledece nedelje 45ml, pa posle 60ml...

(odgovor članu RTajči)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 13:40:31   
jovicaa
on prvo malo sisa, kako kad... pa ga onda punimo kao curku mojim mlekom, juce smo na flasicu, a danas kasicica da ne navikne na cuclu.
uvek pojede tako oko 30 ml.. bukvalno ga kljukamo, ali kazu da mora zbog zutice.. ali naravno uvek prvo sisa.
cekam da izbaci sav mekonijum pa cu znati po kaki..
nadam se da cemo za par dana preci samo na sisu..


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 13:42:45   
MarijaBg
Jovice, bravo super ste user posted image
Bas mi je drago da siki, a ako jos popije i posle toga, pa on ce biti bucko pravi user posted image Ljubni mi ga jako user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 13:45:01   
tijatija
Jovice user posted image , kako su vas pustili kuci sa zuticomuser posted image Ja mislim da je normalno da pije 30ml. Moja je pila sigurno 10 dana toliko a nije imala zuticu

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 13:51:24   
jovicaa
pa bilirubin je drugi dan bio 150, a treci dan 130.. pa su nas pustili, verovatno zato sto je u opadanju, a i mislim da u bolnici zadrzavaju samo kada je preko 200

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 13:54:17   
tijatija
U svakom slucaju ce vam biti lepse kuci user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 13:55:35   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: tijatija

U svakom slucaju ce vam biti lepse kuci user posted image

ma naravno.. ja sam pocela da placem od srece kada sam cula da idemo kuci... uopste nisam ocekivala...
sad mi je malo frka zbog zutice.. valjda se nece pojacavati...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 13:56:43   
MarijaBg
Jovice, pa to nije nista, bas mi je drago da je Maksim super user posted image
Moje dete je imalo 200 posle mesec ipo dana user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 14:00:08   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Jovice, pa to nije nista, bas mi je drago da je Maksim super user posted image
Moje dete je imalo 200 posle mesec ipo dana user posted image

joj misica mala... pa ja se plasim zato sto su ga oni tamo ceo dan suncali taj dan kada je skocio bilirubin, i sledeci dan je malo opao i pustili su nas... ali sad se ne sunca pa da ne skoci opet. nikako nemamo gde da ga suncamo. ne znam koliko je znacajna ta fototerapija..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Žutica kod novorođenčadi
6.11.2012 14:03:31   
sanji
Jovice, značajna je. Ne treba baš da se sunča ali traži što svetlije masto u kući za njega! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here