|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Žutica kod novorođenčadi
15.10.2014 16:04:56   
ishler
Dobar dan,danas smo napunili mesec dana,ali beba i dalje ima malo zuticu,samo sisa izasla je iz porodilista kao ikterus u tragu,inace prolazi kakva je bila ali nikako skroz.Doktor kaze verovatno zbog mog mleka,dobro je napredovala 1300,nije pospana,zivahna je.Kaze da sacekamo jos koju nedelju da je ne maltretiramo da je vodimo u institut.Sta vi mislite,bas sam zabrinuta,da li ste imali ovakva iskustva.Hvala u napred

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Žutica kod novorođenčadi
15.10.2014 16:55:54   
Modessty
Ishler moj Nikola je imao tzv produženu žuticu puna tri meseca! Preporuka je da se dete dosta sunča, da sisa, da pije dosta vode i bitno je da redovno kaki. Nikola je recimo kakio na nedelju dana i to je malo bio problem jer bebe kroz urin i kakicu izbacuju taj bilirubin. Bilirubin je njemu pao tek kad sam prestala da ga dojim na 48 sati. Laboratorija se radi nekoliko dana nakon toga, pisala sam čini mi se o tome. Potražiću baš pa ti linkujem. Znači nisam ga dojila dva dana i nakon toga nastavili dojenje bez probelma.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Žutica kod novorođenčadi
15.10.2014 16:59:44   
Modessty
da pisala sam na predhpdnoj strani. Uglavnom nakon te pauze u dojenju od 48 sati, njemu je drastično pao bilirubin. Meni je taj prestanak dojenja bio poslednja solucija jer sam imala bas mnogo mleka i bilo me strah da ne zaradim mastitis. Ipak sam preživela. Nikola je ta dva dana pio humanu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Žutica kod novorođenčadi
15.10.2014 17:17:34   
Bibilib
U pravu si Mod bebe tako najlakse i najbrze prodju zuticu. Samo sto vise siskanja i suncanja...Tako su i nama doktori rekli...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Žutica kod novorođenčadi
15.10.2014 18:38:58   
ishler
Hvala ti Mod...........:..................... Ja sam samo u strahu da li moze nesto da joj bude od nje.Inace lepo kaki 5 puta dnevno,puno sisa,ali vodu nece......Lekar kaze da cekamo jos par nedelja pa da vidimo da je ne mucimo sada.Hvala,a ako budem morala da prestanem da dojim na 48h ako se jos nastavi,kako si mleko odrzala jesi li si se izmuzala na tri sata ta dva dana?Kako si odrzala mleko?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Žutica kod novorođenčadi
15.10.2014 23:18:28   
Zemunka85
Ja koliko sam shvatila, sve zavisi koliko je zutica jaka. I mi smo imali zuticu 3m, ali niko nikada nije pravio nikakvu paniku zbog toga. Niti pretrage. Cini mi se da sam i ja pisala na predhodnim stranama o tome, da se ne ponavljam sad ...
Ipak, npr kada smo skoro bili kod neurologa, jer cera koja ima dve god, hoda na prstima - DR je od sve papirologije, jedino detaljno citala izvestaj neonatologa o toj zutici.

Najbitnije je upravo to - da dete nije uspavano, da lepo piski/kaki i napreduje.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Žutica kod novorođenčadi
15.10.2014 23:24:51   
Ivanka 75
NI nama nisu pravili problem oko zutice, trajalo je bogami skro 2 meseca. Ona jeste spavala po ceo dan, ali, sama se budila da jede na 1,5 sat, kakila po 7-8 puta dnevno i lepo se videle grmuljice u kaki.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Žutica kod novorođenčadi
16.10.2014 2:09:38   
Modessty
Nikola je baš baš bio žut, a dr je odlučila da nas pošalje neonatologu jer je imao i tu ukočenost karakterističnu za žuticu. Bilirubin mu je bio baš visok. Sve drugo bilo je ok. Nije spavao puno, jeo na tri sata, dodavao po 1kg mesečno. Ipak nam je pomoglo samo to prestajanje dojenja. A produžena žutica je povukla za sobom da je onu prvu vakcinu za hepatit primio tek sa 4 meseca. Pentaksim sa šest meseci. Sa 4 meseca imao jaku alergijsku reakciju itd

Ne pišem ovo da te uplašim već da znaš sa čim se boriš i koje su ti opcije. Žutica kod novorođenčadi nije strašna ali ako traje duže nego što je to uobičajeno, može da ima posledice. O tome bi mogla neka dr da piše da je ne lupnem nešto što ne treba user posted image

Tokom tih 48 sati nedojenja, izmlazala sam se na svaka tri sata. I to koliko god sam mogla. Jednog dana sam dojila i drugaricine blizance i to mi je puno puno pomoglo. Nemoj da brineš oko toga kako ćeš. Biće sve u redu, ako uopšte dotle dođete.

Za sada se sunčajte koliko god možete - bebu skini samo u pampers i stavi pored prozora na osunčanom mestu. Jedino da glava nije na suncu. I neka je tako nekih petnaestak minuta, pa je skloni, i tako nekoliko puta tokom dana. Iskoristite lepo vreme dok ga još ima i šetajte dosta preko dana. Daj joj po mlao čaja ako neće vodu. A i to nemoj na silu, Ako hoće hoće. Bitno je da dosta sisa tokom dana i da lepo napreduje. Ako vam dr ipak da da radite bilirubin, uradite obavezno. Ipak se ne treba sa tim šaliti, koliko god da sva priča oko produžene žutice deluje naivno. Ipak je beba u pitanju.

Javljaj nam kako vam ide! user posted image

< Poruku je uredio Modessty RR -- 16.10.2014 8:59:05 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Žutica kod novorođenčadi
16.10.2014 10:13:09   
degu

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

da pisala sam na predhpdnoj strani. Uglavnom nakon te pauze u dojenju od 48 sati, njemu je drastično pao bilirubin. Meni je taj prestanak dojenja bio poslednja solucija jer sam imala bas mnogo mleka i bilo me strah da ne zaradim mastitis. Ipak sam preživela. Nikola je ta dva dana pio humanu


U čemu je fora sa tim prestankom dojenja?
Isto je i Teodora imala žuticu još sa 6 nedelja ali dr-ka nije bila zabrinuta jer je lepo napredovala, nije bila uspavana, kao sve je to ok. Mada stvarno je nezgodno kad dete slabo kaki, ona je meni kakila tad i do 10 puta na dan i tad smo zapravo tek krenuli u prave šetnje tako da je žutica prošla.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Žutica kod novorođenčadi
16.10.2014 17:27:49   
Modessty
evo ovde je lpo objašnjeno: Žutica kod beba

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Žutica kod novorođenčadi
16.10.2014 17:30:45   
New Mom
Ono sto se zna je da davanje secerne vodice kojom se bebe obilno nalivaju u porodilistima ustvari povisi nivo bilirubina i time se stvar zakomplikuje.

Sto cesce bebu dojiti, sto cesce. Izbacice kroz urin i stolicu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Žutica kod novorođenčadi
17.6.2015 1:01:46   
marketing RR
Ringerajina korisnica pita:

"Zdravo! Imam jedno pitanje u vezi žutice kod beba po rođenju. Uskoro planiram posetu bebi koja i posle dva i po meseca od rođenja ima žuticu (bilirubin na nivou 80, u neznatnom opadanju kako su roditelji pratili). Beba je par dana bila u bolnici, rađen je ultrazvuk organa (i jetre) i sve je po UZ u redu, sada nema terapiju. Da li je ta žutica prelazna pošto imam dete od tri godine koje nije imalo žuticu na rođenju? Ja planiram trudnoću pa me i to dodatno brine.. Molim Vas za savet!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Žutica kod novorođenčadi
17.6.2015 8:33:28   
branki*
Fizioloska zutica nije prelazna,koliko ja znam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Žutica kod novorođenčadi
17.6.2015 10:31:57   
Modessty
Fiziološka šutica kod beba nije ona zarazna žutica! Novorođenčad proizvodi više bilirubina nego što njegovi nezreli jetra i bubrezi mogu da podnesu. Zato se bilirubin nagomilava u krvi i daje koži žućkastu nijansu. Slobodno idite da vidite bebca! I savetujte roditeljima da dete što više iznose na sunce, da se bebi daje dovoljno tečnosti (dojenje plus voda ili čaj) i recite da što više piški brže će se regulisati nivo bilirubina u krvi. Moj mlađi sin je imao fiziološku žuticu puna tri meseca!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Žutica kod novorođenčadi
24.6.2015 11:56:33   
MakiJ
Mislim da svako treba da zna da fizioloska zutica nije zarazna, sokirana sam pitanjem.
mi smo zbog zutice zavrsili opet u bolnici sa 11 dana user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Žutica kod novorođenčadi
24.5.2016 17:57:43   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ono sto se zna je da davanje secerne vodice kojom se bebe obilno nalivaju u porodilistima ustvari povisi nivo bilirubina i time se stvar zakomplikuje.

Sto cesce bebu dojiti, sto cesce. Izbacice kroz urin i stolicu.


Eto a nama patronazna juce bas rece davajte mu zasecerenu vodu ( sto mi ne pada na pamet) da bi se zutica smanjila.
Blago je zut nista strasno.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Žutica kod novorođenčadi
30.5.2016 10:00:34   
Anck Su Nmaun
Sada smo bili malko na terasici da se suncamo, mada ne smem dugo jako je sunce par minuta svega.
Juce citam s pocetka teme da se bas davala ta secerna vodica za smanjivanje bilirubina user posted image sad znam da nista ne znam.user posted image
Inace nije nesto preterano uspavan, imao je u porodilistu drugi dan malkooo povecan bilir. pa smo lezali jedan dan duze cisto da provere ali posle bilo sve ok.
Al vidim da su mu zute beonjace pa ipak je prisutna zutica.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Žutica kod novorođenčadi
30.5.2016 14:20:04   
vonavoj
Anck,daj mu slatku vodicu i da sto vise sisa. Nece mu skoditi. Pa u bolnici bebama daju glukozu kad imaju zuticu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Žutica kod novorođenčadi
30.5.2016 16:43:52   
Maraj
Anck i moj L je tako u porodilistu imao. Jednu noc ga suncali. Posle sve bilo ok. Ako sumnjas otidji do pedijatra

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Žutica kod novorođenčadi
30.5.2016 16:48:36   
Mala Elena
Ne znam za usecerenu vodu, ja ne bih...
I moja P je otpustena sa zuticom. Ona je dobila dan kad smo trebali ici kuci.
Trajala joj je sigurno oko mesec dana.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Žutica kod novorođenčadi
31.5.2016 8:45:50   
Maraj
Koliko znam secer i so im samo "stete" kad su tako mali
Ne znam otkud to za secernu vodicu...
ja sam L prvi put dala zuti secer i to par zrnca sam ubacila u caj od kamilice kada je imao zatvor od par dana. Proradila su mu creva odmah. Za zuticu i secer ne znam

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Žutica kod novorođenčadi
31.5.2016 8:52:02   
mila83
Anck,ako se mnogo brines,otidjite kod pedijatra.Ja na svoju ruki ne bih nista davala.Sikenje sto vise i maalo suncanja na blagom suncu,to je sto ja znam za zuticu.Moji nisu svi imali..M nije,D jeste,malo se suncao u porodilistu,a T sada nije.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Žutica kod novorođenčadi
31.5.2016 9:04:43   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Maraj

Koliko znam secer i so im samo "stete" kad su tako mali
Ne znam otkud to za secernu vodicu...
ja sam L prvi put dala zuti secer i to par zrnca sam ubacila u caj od kamilice kada je imao zatvor od par dana. Proradila su mu creva odmah. Za zuticu i secer ne znam

Pa i ja sam uvek izbegavala secer da dajem bebama, al eto sad mi tako rece petronazna.
Ipak sam prokuvala malo kima u vodi i dodal malcice secera, ionako ne popije ni gutljaj ceo.
Nije da sma sad nesto preterano zabrinuta, moje prvo dete je vuklo zuticu mesec dana pa niko nista posebno nije naglasavao samo da je suncam nista vise, i samo se povuklo. Sad su malo vise oni u bolnici digli frku, ali dobro, bolje biti oprezan i pratiti.
Patronazna mi rece da je ok i da ce polako samo nestati.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.10.2016 14:33:09   
Sandricak
Molim mame za odgovor...
Ilija ima dva meseca i 11 dana... prvu vakcinu koja se prima sa mesec dana nismo primili na vreme zbog visokog nivoa bilirubina, tada je bio dve nedelje na kombinovanoj ishrani jedan obrok je sisao jedan pio dohranu... pao bilirubin primio vakcinu nastavio samo da sisa... sada poslednjih par dana, primetim zuckaste beonjace ponovo...da li je moguce da se laktaciona zutica vrati, jer je dr tu zuticu tako okarakterisala, i da li ona moze da izazove komplikacije? On napreduje lepo, sisa bude malo budan pa odspava sat, sat ipo vremena.. na 3-4 sata sisa...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Žutica kod novorođenčadi
13.10.2016 14:55:13   
choopa choops
Ja se stvarno ne razumijem, moji nisu imali žuticu uopšte user posted image

Ali ovo sam našla, pa možda bi ipak trebala da pitaš pedijatra za mišljenje.
Laktaciona žutica
Od ostalih uzroka nekonjugovane hiperbilirubinemije, treba izdvojiti samo jedan: to je takozvana laktaciona ili pregnandiolska žutica, koja se javlja kod izvesnog broja dojene dece. Uzrok je prisustvo jedne supstance (3-α,20-β-pregnandiol) u mleku njihovih majki, koja usporava proces konjugacije bilirubina u jetri. Ova žutica se obično pojavljuje između četvrtog i sedmog dana života, kada je beba već otpuštena iz bolnice. Maksimum dostiže između petog i 15. dana, pri čemu koncentracija bilirubina u krvi obično nije mnogo visoka. Može da traje tri do deset nedelja, sa nižim vrednostima bilirubina. Deca, osim žute prebojenosti kože i beonjača, izgledaju zdrava, a sve analize, osim bilirubina - u granici su normale i nema štetnih posledica. Dokazuje se tako što se povlači nakon dvodnevnog prekida dojenja i ponovo javlja nakon njegovog uvođenja, ali se smatra da nema razloga za ovu probu, jer prekid dojenja može da ima određene neželjene posledice.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here