|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mastitis
2.11.2015 19:35:37   
wivern
Ne znam, ja sam uvek imala cvoric kad me je bolelo. Valjda ce da se javi NM ili joj posalji poruku na FB. Zena je kraljica sve probleme resava.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Mastitis
2.11.2015 20:41:45   
adulence
Uhhh izgleda da cu morati da joj pustim poruku...bas me ovo opterecuje...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Mastitis
2.11.2015 20:46:49   
Valerie
ada, mozda si samo pritisla tokom spavanja, pa ti brzo prodje, a potrefilo ti se sa temperaturom zbog drugog razloga... javljaj kako si user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Mastitis
2.11.2015 21:36:31   
vonavoj
Adulence.stavljaj kupus!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Mastitis
22.11.2015 12:04:44   
jess021
Desna dojka mi je crvena sa unutrasnje strane i boli na dodir, onako bas boli. Nije tvrda i nema cvorica, a i L je sikila iz nje najnormalnije.
Jel to mastitis ili...?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Mastitis
22.11.2015 13:21:25   
New Mom
Mastitis zvanicno je kad pored tih simptoma imas temperaturu koja ne prolazi duze od 48 sati.
Neki zastoj mleka je u pitanju.
Beba sto cesce da sisa, ona ti je saveznik najveci.
Na bolno mesto stavljas tople obloge ili potopis dojku u vrlo toplu vodu, pa odmah podoj.
Izmedju podoja, stavljas tu hladne obloge.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Mastitis
22.11.2015 17:58:29   
jess021
Hvalauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Mastitis
2.1.2016 0:12:38   
Sanjalicaaa
Adulence, mozes li da napises sta je na kraju bilo? Isti problem imam. Boli me desna dojka sa spoljne strane blizu korena dojke. Juce sam imala 37.5 , boleli su me misici i kosti, glava. Beba lepo iz nje siki, skroz je meka, nema grudvica, ali je taj deo crven.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Mastitis
2.1.2016 0:22:31   
Bibilib
Sanjaliceee jesi li probala sa hladnim oblogama...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Mastitis
2.1.2016 0:24:34   
Sanjalicaaa
Bibilib, jesam. Pre podoja stavljam tople obloge. Posle podoja stavljam hladne.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Mastitis
2.1.2016 0:36:03   
Bibilib
Pa ako ti ni to ne pomaze probaj da se sto bi stari rekli izmuzes malo...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Mastitis
2.1.2016 0:43:04   
Sanjalicaaa
I to radim. Iako bebac dosta posisa, ja izbacim jos malo. Budu meke i prazne. Ne deluje mi kao mastitis. Ali boli i crveni se.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Mastitis
2.1.2016 9:25:20   
wivern
Ja sam pre dva dana, 14 meseci kako dojim opet imala temperaturu i zastoj mleka. I naravno grudvu koja boli onoliko. Ali sredih, danas kao nova. Nadam se da cemo uskoro prekidati dojenje, samo da malisa pocne da ostaje puno vreme u jaslama.
Sanjalice mozda izmazanjem navlacis dosta mleka, pokusaj sa oblogama ili bez izmazanja samo da beba siki.
Ima na nekoj od prethodnih strana NM je sve objasnila lepo, mislim bas meni user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Mastitis
2.1.2016 10:56:35   
jess021
Sanjalice, i ja sam imala to crvenilo, a dojka uopste nije bila tvrda. Tusirala sam ih vrelom vodom nekoliko puta i masirala i proslo je.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Mastitis
2.1.2016 11:12:38   
dunja RR
Ja se noćas probudih sa užasnim bolom u desnoj siki, da li sam mu juče davala samo iz leve da siki, ne sećam se možda je to. Malo izmasirah i noćas sam mu dala desnu, čini mi se da je jutros bolje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Mastitis
2.1.2016 13:18:40   
Sanjalicaaa
Danas mi je 4. dan i konacno manje boli i crvenilo se povlaci. Ili je bio samo zapusen kanal ili pocetak mastitisa. Na toj doci sam sa prvim detetom dva puta imala mastitis.

Inace ja nisam stavljala kupus jer mi sa prvim nije pomogao, sad sam stavljala krompir. I super je. Bar meni.

Dunja, forsiraj danas malo vise tu siku.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Mastitis
2.1.2016 16:01:05   
Lisa Simpson
Pojma nisam imala da je dojenje ovako zeznuto.

A različite babice u školici pričaju različit priče, jedna kaže JEDAN PODOJ JEDNA DOJKA, SLEDEĆI OBROK DRUGA DOJKA, a druga kaže JEDAN PODOJ 15MIN JEDNA 15 MIN DRUGA DOJKA, pa ti sad budi pametan. i lepo doj i imaj zdrave grudiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Mastitis
13.2.2016 20:38:41   
Valerie
jel vam se desilo da se bolan cvoric napravi u pazuhu? verujem da je pocetak mlecnog kanala koji se nije dovoljno praznio jer uvek imam viska mleka, a nisam praznila jer mi do sada nije pravilo problem i da se ne bi pravilo jos vise mleka.
dosta me boli a subota vece user posted image

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Mastitis
13.2.2016 22:51:49   
Maraj
Valerie istusiraj toplom vodom tu dojku i daj bebi da sisa

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Mastitis
13.2.2016 23:24:58   
superm
Valerie, stavi list kupusa pa preko providnu foliju. Bradavica mora da bude otkrivena, da ' diše'. Do ujutru će biti bolje. Obavezno hladne obloge posle podoja, tople pre.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Mastitis
14.2.2016 7:31:53   
wivern

IZVORNA PORUKA: Valerie

jel vam se desilo da se bolan cvoric napravi u pazuhu?


Kako mislis u pazuhu? Tu moze da se napravi cvoric od zlezde, bas u pazuhu, i to boli kao djavo. Nadam se da nije zlezda.
Pokusaj sa kupusom, ovako kao sto kaze superm samo ohladi kupus.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Mastitis
14.2.2016 10:29:14   
Valerie
ma da, bas u pazuhu, boli bas jako. a sta ako jeste zlezda, sta se radi?
dojka je skroz ok. masirala sam to mesto, pa na dole, stavljala toplu pre sisanja i pumpanja, a hladnu oblogu posle. bas sam se smorila. sad mi mm doneo kupus pa sam stavila. citala sam da od pazuha i krecu mlecne zlezde. mora da sam bila u losem polozaju, mozda zacepila dok sam joj drzala dok sisa, to je bas u toj liniji gde pridrzavam. nadam se da necu morati nesto ozbiljnije da preduzimam.
a od polovine trudnoce mi se u drugom pazuhu pojavila oteklina, vece od cvorica, ali nije bolelo. radila uz, nije nista opasno, sad joj varira velicina od trenutne kolicine mleka. nekad jedva napipam, a posle porodjaja je bila kao maslina mozda. ali ne boli, ne crveni se.
user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Mastitis
14.2.2016 12:42:38   
branki*
Uh,valeriuser posted image ja nemam pametan savet,sem sto su vec rekle zenice,sto toplija voda i da beba cesce sisa i kupus,meni se nije desilo u paxuhu.a,da odes do dr da vidi ako se nastavi bol?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Mastitis
14.2.2016 13:49:04   
wivern
Ne, ja sam mislila na znojnu zlezdu. Pa mogu da se zacepe kanali pa da krene da gnoji i otice, a to boli nenormalno.
Ali posto si vec imala problem i kod drugog pazuha onda je verovatno ista stvar.
Stavljaj obloge i sto cesce beba da siki. I ako bas imas bolove i temperaturu mozes popiti brufen, to smes dok dojis.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Mastitis
14.2.2016 18:33:33   
Valerie
hvala vam drage. radim sve po rasporedu pa cemo videti. nije mi toliko zbog bola, sve se izdrzi, samo da ne bude gore. ako bude, pravac dr...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here