|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mastitis
31.3.2019 22:59:44   
mama Jo
Von, sve je tacno sto si napisala, kad se samo setim neprospavanih noci i setanja okolo sa pumpicom, pa nece, pa masiraj, pa boli.
Sa prvim detetom ogromne, bolne ragade... mastitis sa temperaturom 40... uf!!
Samo na tom pocetku se mora biti uporan!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Mastitis
1.4.2019 8:44:30   
medamisko
O, ja sam jako lose prosla i sa prvim i drugim detetom. Ragade neopisive , drugoo dete sam dojila mnogo duye, masaze i kupus stalno .

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Mastitis
1.4.2019 8:47:52   
Maraj
Von boli me ta bela tacka na bradavici. I to ne samo kad sisa. Vec i ovako, u toku dana.
Sa L nisam imala tih problema

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Mastitis
21.7.2019 11:06:59   
MimaKos
Izbegla za dlaku, masirati dojke pri svakom tusiranju obavezno


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Mastitis
22.11.2019 9:34:02   
Filadendronka
Mislila sam da cu sinoc da umrem od bolova u celom telu, drhtanja i temperature. Zvali hitnu, kazu mastitis sigurno. Ja pipnem levu dojku, ona otpade od bola. Od jutros je deo pocrveneo, nije mnogo tvrda. Ne znam kako se ovo desilo kad Jaksa redovno i lepo sisa. Mada krvna slika mi je losa, citam da moze da bude uzrok anemija. A juce sam morala na neku sahranu, pa sam obukla neki brus koji mi je od pre trudnoce. Moguce i da mi je on pritisnuo kanal i eto muke. Odradih sad krvnu sliku, stavljam kupus, temp mi je oko 37 sa nesto. A generalno imam uspesan staz u dojenju od preko 2.5 godine. 


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Mastitis
22.11.2019 9:46:35   
milicicak
Fili, nadji nekog da te izmasira, meni je to najvise pomoglo. Jeste kupus odlican ali vidi sa dr da uzmes antibiotike, nema potrebe da se patis duze nego sto mora a sa ab relativno brzo prolazi.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Mastitis
22.11.2019 10:00:05   
Filadendronka

Mili, nazalost nemam blizu lekara posto smo na produzenom vikendu. Mama je pitala ovde lekara opste prakse i on joj rece da cim su se simptomi tako odjednom javili da je verovatno nebakterijska upala.  U tom slucaju ne daju antibiotik. Mada plasim se da se ne zakomplikuje. Najradije bih sama uzela Panklav ili Ospamox i gotovo. To su penicilinski ab, mogu uz dojenje. Mastitis mi je 100%, klasican primer. 
IZVORNA PORUKA: milicicak

Fili, nadji nekog da te izmasira, meni je to najvise pomoglo. Jeste kupus odlican ali vidi sa dr da uzmes antibiotike, nema potrebe da se patis duze nego sto mora a sa ab relativno brzo prolazi.



(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Mastitis
22.11.2019 10:08:35   
milicicak
Onda Panklav na svoju ruku, dace ti ga u apoteci cim kazes da imas mastitis. ja ne volim ab ali kad se mora onda ih treba uzimati sto pre. I da, vazi sto nije mastitis ako su se simtomi pojavili tako odjednom.

Probaj da se sama masiras ili da te neko izmasira. Topla voda pre podoja i da beba sto vise sisa na tu stranu. Ali sve sama znas...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Mastitis
22.11.2019 10:45:34   
Duškić
Uh, ovo je jako bolno.
Masaza i izmlazavanje pod tusem ..topla voda opusta.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Mastitis
22.11.2019 22:58:29   
mama Jo
Uh... Fil... bas nije moralo to da te strefi.
Kako si?
Masiraj non-stop bukvalno i neka siki sto cesce.
Je l' nemas temperaturu vise?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Mastitis
22.11.2019 23:50:18   
flamingos
Fil,draga,baš mi je žao.Nadam se da uskoro rešiš taj problem,uffff.Grlim te i ljubim❤


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Mastitis
23.11.2019 1:09:17   
MamaNecaVo
Antibiotik nikako ne kupujte na svoju ruku u stranu sto od skoro nema toga da se kupuje bez recepta,sto je sjajno,konacno.
Kod mastitisa mora injekcija ako je do tezeg zacepljena doslo.
Sustina je da se beba stavlja sto cesce da izvlaci jer obicno mastitis i nastane usled zakrcenje masnijeg mleka u kanalu,pa se stvori kao grudva.
Bitna je masaza ali ne bilo kako nego bas konkretno u odredjenom smeru,ima dobar klip na yt.
Kupus izvlaci upalu i grudi hladiti.
Ja sam koristila onaj termofor za grceve od bebe,stavim u zamrzivac pa na dojke,spasio me je i izlupan kupus pa oeko tetra pelena.
Ako temp raste,mora se kod lekara obavezno...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Mastitis
24.11.2019 13:03:36   
flamingos
Fil,kako si?Ljubi dečicu.Grlim te i ljubim❤


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Mastitis
24.11.2019 13:47:04   
mama ivane
Na srecu nisam dobila mastitis ni sa jednim detetom a mogla sam 1000 puta, ula sam po pricama od drugarica koje su imale astitis da je vrlo bolno i zeznuto.

Fil, drzi se nadam se da ce brzo proci muka

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Mastitis
24.11.2019 15:25:09   
Filadendronka
Hej devojke, evo me. Bolje mi je, nemam sad temperaturu. Dr mi je dao Ospamox nedelju dana uz masiranje, obloge, kupus. Crvenilo prolazi, ali se javio jak svrab povremeno. Bebac me je spasio svojim cestim sisanjem. Bas sam se namucila. 

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Mastitis
24.11.2019 15:27:36   
flamingos
Fil,baš mi je drago što ti je bolje,a žao mi je što si se namučila❤


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Mastitis
24.11.2019 18:38:08   
MamaNecaVo
Fil,drzim fige da sto pre prodje.
Taj svrab koji osecaj,makar su meni tako rekli jeste usled pucanja grudi u vidu strija.Kod mene su se javile posle mastitisa kada su bile kao dve lopte.
Prodje i to,bebisa ce ti pomoci najviseuser posted image

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Mastitis
12.12.2019 6:03:39   
Slavkic
Je o jako bolno iskustvo pošto sam ga imala sa sva 3 deteta


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Mastitis
12.12.2019 7:18:40   
lepic
Svakako bolno, masaza i redovno praznjenje dojki.

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Mastitis
12.12.2019 8:12:05   
mama Jo
Ja sam posle oba porodjaja imala, posle prvog u jacoj meri.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lepic)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Mastitis
7.9.2020 18:58:24   
milicicak
Žene, ja izgleda imam mastitis ili nešto slično i potpuno sam zbunjena i u neverici da je nešto tako moguće. Odmah da napomenem da je V prestao ds sisa još u januaru ali ovo kako me boli je klasičan mastitis bol. Ne boli me dojka nego ispod pazuha i ceo taj deo dole ka njoj a bradavica se utrostručila i iz nje je uz pucketanje izašlo nešto zgrudvano u pristojnoj količini, kao bubuljicu da sam iscedila... Sad kad pritisnem curka nešto tečno.


Dr mi se ne javlja, na moru je. Ja nemam temp, samo me boli, ne ide mi se nigde u dz al razmišljam da uradim UZ za svaki slučaj jer, iskreno, nemam pojma od čega bi ovo moglo da bude a opcije mi se ne dopadaju

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Mastitis
7.9.2020 20:03:36   
mikica88
Milicicak, stavi neku oblogu da ti umanjj bol j napetost dok ne smislis sta da radis.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Mastitis
7.9.2020 20:25:38   
Maraj
Mili pa ne znam....mastitis, aV ne sisa od januara user posted image
A da odes privatno negde na uz?

Meni se slicno desilo skoro...al iz pupka mi je tako izlazilo. Navodno neka cista u kanalu , pa se taj sadrzaj gomilao.... jes da nema veze sa ovim tvojim...al i sama znas da dok ne odes kod dr neces nista znati


< Poruku je uredio Maraj -- 7.9.2020 20:27:43 >

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Mastitis
7.9.2020 20:30:47   
smeško
Uh, bre Mili. A je l'' napipavas neki cvoric kao kod mastitisa? Koje boje je tecnost? Pazi, on ne sisa od januara, ali mleko se ne zaustavlja tako lako, odjednom. Meni je jos dugo curilo po malo mleka i kada su oni prestali da sisaju. Ni jedno od zapusenja kanala nisam imala sa temperaturom. Ja bih otisla privatno. Volela bih da je mastitis, to je mozda i najbolje. Javi se kako si.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Mastitis
7.9.2020 21:20:43   
mikica88
Sutra obavezno kod lekara, ne moras kod svog to je hitno.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here