|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
27.6.2014 11:26:55   
boba24
Pozdrav svima,imam jedno pitanje tj nedoumici. Beba mi ima cetiri nedelje,hranim je tako sto se izmuzavam,i dajem mu dohranu posto nemam dovoljno mleka. On sada pije po 90ml,ali u poslednjih par dana je poceo punoooo da bljucka. Navodno po ml sa kutije od dohrane pise da bi on u ovom uzrastu trebao da pije do 120ml,a on nema sanse toliko da popije. Ne znam sta da radim da li da mu povecam mililitrazu,ili ne???? On normalno pojede 90ml spava po 3/3,5h i onda se budi,uopste ne trazi vise da pojede.

_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.6.2014 21:11:33   
Raindro_pgirl
Da se posavetujem sa ženama pre nego što oćoravim od čitanja po forumima...
Beba mi ima 2 meseca i 8 dana, rođena sa 3300g, napredovala 750g, pa 800g. Pije moje mleko, ali na flašicu. Sada je počela slabije da jede, pa sam počela da pravim veće pauze da bi malo ogladnela. Tako da ima oko 5 obroka po oko 130ml. U drugom mesecu je pila po 120ml, ali 6 puta na dan. Međutim, od skoro, kada je pila češće, stane na 50-60ml do kraja, plače i neće dalje (zato pravim pauze). Još malo je muče grčevi, ali nikada nije plakala tokom obroka. Inače je vesela, sve kao i pre.
Dakle, pitam se, da li je to malo, i da li joj je to trenutno tako došlo da smanji obrok...?

(odgovor članu boba24)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.6.2014 21:20:55   
doktorkakristal
RAINDRO kao sto si verovatno vec citala,manje vise vecina beba ima taj problem da u jednom periodu manje jede,kao sto smo vec pisale sve je to ok dokle je beba uobicajeno vesela,puni pelene i napreduje

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Raindro_pgirl)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.6.2014 21:23:19   
Raindro_pgirl
Pa ne puni pelene baš redovno, što isto kažu da je ok, kad je na majčinom mleku... Ne znam zašto se toliko sekiram, kao da žene koje doje znaju koliko im je beba popila, al' nikako da izbacim iz glave... Hvala u svakom slučaju!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.6.2014 21:38:49   
doktorkakristal
Ne mislim samo ka kaku,dojene bebe mogu da ne kake i po 10 dana,jer se majcino mleko skoro u celosti iskoristi,tako da je to ok,bitno je da piski ,tj da vidis da su pele vlazne,da nema neke promene u bebinom raspolozenju,pa realno ni mi nismo uvek isto gladni i ne jedemo uvek isto kolicinski,samo sto se mame uvek prepadnu,kao da su bebe neki roboti pa sad treba uvek i u tacno odredjeno vreme sve iso da rade user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Raindro_pgirl)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.6.2014 22:26:55   
Raindro_pgirl
Sve si u pravu i sve i ja isto tako razmišljam, nisam neki paničar, niti mislim da sve mora baš po propisima, ali u podsvesti me grize nešto da se brinem (majke su to user posted image ). Kao da nemam pametnija posla.
Da, mokrih pelena koliko 'oćeš. user posted image
Hvala još jednom, valjda ću da prestanem da bijem glavu, očigledno mi treba neko da me ohrabri (kao što si ti).

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
30.6.2014 7:38:57   
doktorkakristal
user posted image


_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Raindro_pgirl)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
18.10.2014 9:29:51   
pozitiva
Evo mene i ovde! Mame pomagajte! Moja bebana ima 3nedelje i pije impamil popije po obroku oko 70ml i nece vise ali je gladna na svaka 2h? A kada je budna i na sat ipo! Vise od 70ml nece da popije,kopcam da nemoze joj stati vise a vristi od gladi za nepuna 2sata. Mislila sam da probam sa bebelakom? Sta vi mislite ima li smisla menjati joj formulu?user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
18.10.2014 9:36:25   
Olga75
pa ne znam da li joj treba menjati formulu
mislim da je jos jako mala i da treba da rucka na dva sata
a sad je kod nje i skok u razvoju pa je malo cesce gladna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
18.10.2014 10:32:30   
doktorkakristal
POZITIVA[ne vidim zasto joj ne bi dala kad je gladna slobodno na svaka dva sata ili sat ipo kad dete trazi

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
18.10.2014 10:59:53   
pozitiva
Sve mislim da ce joj se zeludac preopteretiti. Otkud znam,sa kim god sam pricala,bebci i tako mali jedu na po 3h,bila sam ubedjena da joj onda formula ne odgovara. A i ima jako tvrdu stolicu samo jednom dnevno,. Znaci da je ostavim sa impamilom... gladnica moja mala... user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
18.10.2014 11:10:16   
doktorkakristal
ne znam kolika ti je beba,ali ako dete trazi tj ako je gladno nije frka da se formula da i na manji period,sto se stolice tice bebelac ti je jos gusci i tek tad nece kakiti svaki dan,mleko mozes promeniti imas temu i o tome pa mozes i tu da procitas o nekim savetima

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
18.10.2014 11:28:52   
pozitiva
hvala drkristal!!user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
13.2.2015 10:35:47   
zumbuli
Cao drugari :)
Moja beba ima 2 meseca i 7 dana i imala je upalu uha.Nekoliko dana pre nego sto smo otisli pedijatru smanjila je svoje obroke sa 130ml na 80ml na tri sata.Inace pije moje mleko,ali ne sisa, nego na flasicu. Pretpostavljam da je smanjila kolicinu jer je bolelo kad vuce. Medjutim, i dalje se mucimo sa hranjenjem,popije 80ml i ni gram vise nece. Ona je ovako vesela i ne place,osim kad je mucim da popije jos. Jos uvek je pod antibiotikom a na kontrolu idemo u ponedeljak.Rodjena je sa 3200g, a sada ima 5kg.Molim za neki savet? Koliki bi trebao biti njen obrok u ovom periodu?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
13.2.2015 12:30:49   
Klarita
Svaka beba je drugacija i prica za sebe. Ako procitas unazad, videces da sam se i ja mucila tako, ali zaista lepo napreduje i nema potrebe da je forsiras da pije vise...Na koliko sati pije? Je l' dajes vodu? Mozda je pila 130ml kad je bio skok u razvoju, pa sad smanjila kako joj godi...pogledaj i tu temu "skok u razvoju beba" ukucaj u pretrazivac...
I da ne zaboravim, dobrodosla

(odgovor članu zumbuli)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
13.2.2015 13:30:19   
zumbuli
Hvala :) Nece da pije vodu gospodjica :) a rucka na tri sata,nekad na 2,5, ali obicno na tri i ima 7 obroka,jer jedan nocu preskace.Mnogo me je zbunilo to sto je ona smanjila toliko, umesto da povecava kako je veca. A mozda hoce da promeni rezim,da poveca razmak izmedju obroka? Ona ne place,nego se probudi,ja je presvucem i dam jos da jede pa to bude tako obicno na 3 sata se uhvati.Pogledacu tu temu "skok u razvoju", ali kako sam nesto citala pise da je to malo da pije po 80-90 ml majcinog mleka u ovom uzrastu. Ja sve mislim da je ova upala uha mozda poremetila i da ce uskoro povecati kolicinu :)

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
13.2.2015 18:51:14   
doktorkakristal
kod upale uha obicno ide problem sa jelom jer ih boli kad vuku na flasicu to si vec znala,budi strpljiva uskoro ce sve biti po starom,bebe cesto menjaju kolicinu koju piju obicno je sve bezazleno i stabilizuje se vremenom

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zumbuli)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.11.2015 8:01:36   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: bebilule

Ne znam da li ovdje da pisem, nije bas aktivna tema. Treba mi neko ko ima iskustva vise nego ja. M je skoro mjesec malo sikio, malo dohrana. Mog mlijeka skoro da i nema vise (s tim sam se vec pomirila, sta je tu je). Od pocetka smo na aptamilu. Njemu je sad mjesec i par dana i drzim se uputstva proizvodjaca. Tamo stoji od 2-8 nedelje 90 ml, 6 obroka. Bili smo na kontrolo, dobio je za mjesec 1100 i dr je rekla da nastavimo tako. E sad, trudim se da se pridrzavam ovih propisanih doza ali je dosta tesko. Cim se probudi vristi i odmah bi jeo. Zavisi koliko spava jer ako ne prodje 3 sata ne smijem mu dati. U sustini razmak po danu nam je 3 a po noci palo vise pa smo tu negdje sa propisanim dozama. Ipak imam osjecaj da mu je malo jer svo vrijeme koje je budan provedemo u zavaravanju do obroka. Da li je aptamil lagan ili je on izjelica...smijem li mu vise davati? Ne znam da li da pokusam sa nekom drugom, malo zasitijom hranom jer smo vec navikli na ovu a i lijepo je napredovao?



IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Bebiblue, Ana mi je pila uvek 30 ml više nego što je pisalo. Sećam se prvi put kad smo joj dali ad, kaže patronažna ako popije sve vi još trideset. I tako je ona uvek pila više nego što piše. Broj obroka je bio "pripisan", ali količina ne.
Ali je recimo puno i bljucala.

Luka mi pije 30ml manje od propisanog jer i on je bljucao. Daj slobodno 30 ml više. Ništa neće faliti. Sa telefona sam sad pa ne znam koliko tačno ima i da li je uobročena beba.
Kažeš nema tvog mleka. Probaj da kad se probudi staviš na dojku. Možda će se smiriti, tebi navuci mleko, pa možda se tvoje i povrati, ako ne barem neće da se dere.

To je moje mišljenje. Ja moje mleko nisam uspela da povratim, ali mislim da ima i drugih faktora kod mene. No to nije tema.


IZVORNA PORUKA: bebilule

Milosu ima mjesec i 4 dana. Pise da.ide 6 obroka po 90 ml. On popije 90 ali gladan za dva sata vec. Mislim da je bolje da mu dam malo vise a da razmak izmedju bude veci. Tako ce imati vremena da svari. Stavljam ga i dalje cesto na grudi. Tako se i smiri. Nikad nisam ni prestala ali eto nismo uspjeli ni navuci. Ujutru cu mu napraviti 120 pa cu pratiti kada ce ogladniti. Hvala ti puno!



IZVORNA PORUKA: Maraj

Bebilule jer pijes sta ti za mleko ? Ja sam pila Hipp caj a juce uzeh one tabletice u apoteci- fitolat. Probaj mozda ti to poveca kolicinu mleka.
Ja pravo da ti kazem ne pratim striktno to sto pise na kutiji.... L za nedelju dana puni 2 meseca. On meni sisa pa mu napravim nekad 90;nekad 120 a desi se da nekad popije samo 60ml. Sto se vremenskog razmaka tice ja kad vifim da je gladan dam mu da sisa i pravim ad iako je proslo npr dva i po sata. Ne cekam puna tri sata. Mozda L brze vari to mleko..tako razmisljam. Retko kad on meni izdrzi tri sata tokom dana. Najcesce je to dva i po sata. A kolicinu ne mogu ni to striktno odrediti kad ne znam koliko on popije mog mleka


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.11.2015 9:11:00   
bebilule
Maraj, ja sam se vise udebljala nakon porodjaja, nema sta nisam.trpala u sebe. Danas cu kupiti taj hipp caj. Ma sve se plasim da cu ga utoviti. Jutros sam definitivno odlucila da mu dam 120. Popio je i sad bas lijepo.spava. Praticu ga, jeste svako dijete prica za sebe. Mucila ga prvo sisanjem, sad dohranom....jadnicak. Uostalom on vec ima preko 4500, mozda mu je stvarno malo 90 ml.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.11.2015 9:17:57   
jess021
L uvek prvo siki, pa onda ad. Mi pravimo 90ml. Jednom smo joj napravili 120ml, popila je ali je i povratila, pa sam skontala da joj je previse. Ne popije skoro nikad ni ovih 90ml.
Def treba da prodje bar 3h izmedju obroka kad je ad u pitanje jer se tesko vari i onda ne znam da li place zbog grceva ili je gladna. Mi smo z 6 nedelja napredovali 1700g i sad vec sigurno ima 5500g.
Ja za mleko nema sta nisam pila i L je non stop na siki npr juce je u dva navrata sikila po skoro sat vremena, ali meni se kolicina nije povecala uopste. Kad je bas gladna vuce par min i pusti jer vise nema.
Bebilule, ako vidis da mu treba povecaj dozu, ali isto tako pazi da ne preterujes jer bebe na ad mleko umeju brzo da postanu buce.
Ja moju drzim da bude fituser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.11.2015 9:28:23   
bebilule
E hvala i tebi jess. Inace i ja m stavljam ba siku svako hranjenje. I umjesto da se pojaca mlijeko keni ga je sve manje. Trebao je navuci jer jw ojacao i bas jako vuce a nista. Nekad isto siki pet min i unervozi.se...nema vise. Aj zauvar je i sto je.ovoliko dobijao.
Davacu mu dabas po 120 pa cu ga pratiti. Rece mi da koristis Novalac? Pricaju da je aptamil lagan. Marajin L nije na njemu ni napredovao pa je mijenjala. Ne znam, mozda nesto drugo da probam a bojim se da ga ne zeznem, lijepo je napredovao do sada. Ima grceva ali je podnosljivo.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.11.2015 10:06:43   
Maraj
Meni L specifican zvuk proizvodi kada trazi da jede. Znate i sameto njihovo komuniciranje sa nama ...otprilike znam kad mu je sta a pogotovo kad trazi da jede. Naucila sam sa mesec i po njegovih pogotovo taj zvuk da prepoznam. Ne mogu da mu ne dam. Doduse dam mu da sisa. Pa pravim dohranu. On ima 7 obroka dnevno nekad 6. I meni je na locetku bljuckao kad mu napravim 120ml al sad mu dam 90ml i on popije to i nastavlja da vuce tako da mu ja napravim 120ml . Evo jutros je sikio i popio 100ml

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.11.2015 11:08:22   
jess021
Bebilule, da, mi od prvog dana koristimo Novalac.
Ja ga necu menjati, zadvoljna sam. Ako je merodavno, flasica je od njega bas masna. Cini mi se da je Mraja pisala da od Aptamila nije uopste.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.11.2015 11:21:10   
Maraj
Da da Aptamil ko vodu da je pio. Mi hipp combiotic aada pijemo. Jer vam bebe prduckaju od ad mleka. Moj podosta

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.11.2015 11:24:06   
jess021
Maraj, nisam sigurna da je to od mleka. Meni L prducka kad ima grceve.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here