RE: Broj i količina obroka na flašicu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Saki81 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (29.11.2012 18:12:39)

Ja sam skroz u nedoumici [sm=zmeden.gif], Staša ima skoro 3 nedelje, nikako ne možemo da joj uhvatimo red i količinu obroka, u početku je jela na svaka 2,5 sata po 60ml. adaptiranog mleka da bi smo to povećali na 90ml na svaka tri sata. Sadakada ulazimo u 4.nedelju vidim da joj je 90ml po obroku malo... Do dna pojede sve i onda jadnica glođe ručicu, ja joj nedam više jer svi pričaju da joj je to dovoljno, a očigledno je ona malo halapljiva i treba joj više.... Ne znam šta da radim noću se budi 3 puta, što znači da joj je nedovoljno bilo mleka kada ne može da poveže 4 sata kvalitetnog sna. Uz to su nam krenuli grčevi i dođe mi samo da [sm=smiley19.gif] na sav glas.
Šta da radim??? Da li da detetu dam da jede koliko joj se jede, ona će višak da izbaci? [sm=smiley13.gif] Mislim da je ipak suviše mala da joj ja redukujem i branim količinu popijenog mleka.




Cindarella -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (29.11.2012 18:16:59)

Saki,ja bih dala kolicinu koju ona trazi.Mala je ona da bi joj kratila.Probaj,vidi,ako ne bljucka,ako joj ne smeta,ne vidim razlog zasto joj ne bi dala.Svako dete je prica za sebe.




Ana RR -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (29.11.2012 18:52:28)

Saki, ja sam svom detetu davala onoliko koliko mu je potrebno, napravim za mericu više i on popije tačno onoliko koliko može i koliko mu treba. Možda tvom detetu treba samo malo više, ali to ne znaš dok joj ne napraviš veću količinu. Neka lepo ručka, lepo će i spavati a i jedno i drugo je potrebno.




Saki81 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (30.11.2012 9:00:50)

Hvala vam,sad mi je lakše....probacu tako,vidim da joj je malo mleka pa jadnica samo mljacka za jos.
Sledeći obrok povećavam i nadam se da će da upali.[sm=smajl.gif]




Torbica -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (30.11.2012 21:10:18)

Naravno, koliko god zeli! E to je prednost dojenja, uzmu koliko im treba bez naseg uplitanja, naravno, ako ima mleka, srecno!!!




Sanchy -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (1.12.2012 0:44:09)

Uff to za dojenje nije bas uvek tako,M bi se uspavao posle pet minuta na siki i nije bilo sanse da ga razbudim ,,pa kad sam nakon nekog vremena izvukla mleko pumpicom slogirala sam se koliko se kolicina smanjila zato sto je on malo jeo..od tada sam stalno izvlacila mleko osim nocu i davala mu na flasicu ...tako bi mnoogo vise pojeo...




Zemunka85 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (1.12.2012 12:42:12)

Da, ni kod mene nije tako.
Ja i dalje ne kontam da li pravilno to odradjuje.
Moja cera ili zaspi na sisi, ili vuce beskonacno ... ali bukvalno .. dok je ne skinem .. uopste ne kontam kada jos ima, a kada vuce na prazno i kada je vreme da je prebacim na drugu siku.
Kad god stisnem i posle dojenja, ide 6 mlazeva. OK nekada tako stisnem jos 3 puta i nema vise, a nekada bude. I onda pojma nemam ...
Ali i ja sam pocela posle dojenja da joj izmuzem i dam na flasicu. I ona pojede. Ali sve kontam da je alava, a ne gladna.




nina26 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (30.12.2012 22:32:49)

Zemunka, kad da sam ja pisala tvoj post[sm=smiley36.gif]

Isti problem imamo i mi...i imam utisak da mi je sve vreme na siki....stim sto joj u toku dana dam 2-3 obroka na flasicu, ali ne mog mleka nego dohrane...i tako vidim koliko pojede, i uvece mi spoji 4 sata sna, pa se onda probudi posle 3,4 i tada joj dam da sisa...i posle opet nastavi da spava....

I posle 2,5 meseca ja i dalje nisam ukapirala koliko pojede moje dete[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




MASHKA -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 9:49:04)

drugarice pomagajte!
moj sin traži da jede na svaka dva sata i ako mu nedam plače, vrišti...ma strašno. noću jede malo ređe 3-4 puta ali preko dana je strašno. probala sam i sa vodom, čajem da ga zavaravam ali ništa ne pomaže. jel imate neki savet?




Zemunka85 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 9:56:13)

Ima mesec i dve nedelje?
Ja ti nemam pametan savet, ja i dalje dojim na zahtev, tako da sa skoro 5 meseci, ina sisa kada hoce. Na 5minuta, deset, pola sata, sat, tri, pet ... i taaaaakooo....




MASHKA -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 10:03:34)

da , 1.5 mesec.
drugačije je to sa sisanjem, i pedijatar i patronažna su mi rekli da bi trebalo na 3h da jede. uopšte više nisam pametna!




Anoniman -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 11:43:05)

mashka, mozda treba da mu povecas kolicinu? u tom peridu se njima bukvalno na nedelju dana povecava kolicina koju jedu. a cini mi se da nisu ni sva mleka ista, tj. ne zasicuju jednako.




MASHKA -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 11:50:49)

povećala sam mu, uvek mu napravim više pa koliko popije!




Anoniman -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 11:54:34)

mozda da promenis mleko?
ali ako je gladan, ja bih mu davala pa polako da pokusas da mu povecas razmak izmedju obroka. mislim, greota mi drzati bebu gladnom.




MASHKA -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 12:03:30)

znam, i ja isto tako mislim ali ne vredi, jednom mu povećam razmak između obroka ali sledeći put opet plače na 2h, gladan čovek!




Figaro88 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 12:03:41)

Mashka meni je Andrea isto tako jela u tom periodu,prvo na sat i po pa na dva,a tek posle na tri,ja sam joj davala kada je gladna,ona popije koliko joj treba.Sve su bebe razlicite,ne mozemo ih drzati gladne zato sto dr misli da treba da ruckaju na tri sata.Ti najbolje poznajes svoju bebicu,prilagodi se njoj...




MASHKA -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 12:16:45)

Figaro sa koliko je počela da ti jede na 3h?




Modessty -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 12:20:57)

moj sin je sisao tačno na tri sata, pa nam dr rekla da treba češće da sisa jer je malo dodao, pa smo mi probali na sat i po - dva i nastao je haos dok se opet nismo vratili na ručkanje na 3 sata! Slažem se sa Figaro - bebe su različite i treba im davati onda kad traže. Jedino količinu koju popije kontroliši i to je to.




Figaro88 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 21:12:45)


IZVORNA PORUKA: MASHKA

Figaro sa koliko je počela da ti jede na 3h?


Sa skoro tri puna meseca,tada je produzila i nocu spavanje-od deset pa do 5,6 ujutru.




bea83 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 21:33:54)


IZVORNA PORUKA: MASHKA

drugarice pomagajte!
moj sin traži da jede na svaka dva sata i ako mu nedam plače, vrišti...ma strašno. noću jede malo ređe 3-4 puta ali preko dana je strašno. probala sam i sa vodom, čajem da ga zavaravam ali ništa ne pomaže. jel imate neki savet?

a koliko ml ti jede po obroku?




branki* -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 21:41:25)

mashka,ja bih mu dala da jede kad trazi,pogotovu ako place i stvarno popije svo mleko.nece stalno jesti na dva sata,regulisace se to[sm=smiley31.gif]




MASHKA -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 21:44:17)

popije od 90 do 120 ml.




bea83 -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 21:48:12)

Ja se nikad nisam držala uputstava sa kutije, davala sam koliko je hteo. Prvi mesec je pio toliko kao tvoj bebac sada, a u drugom mesecu je prešao na 150ml, nekad čak i više, i uvek je jedva isčekao ta tri sata, često sam mu davala i na dva i po, nikad nije bljuckao niti izbacivao višak što znači da mu je to bila ok mera




Sanchy -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (21.1.2013 21:53:44)

Moj je toliko jeo sa cetiri meseca[sm=smiley1.gif]...to je sasvim dovoljno za razmak od tri sata..ne znam zasto pedijatri upozoravaju da se bebe ako sisaju doje na dva sata a ako piju ad na tri jer je toliko potrebno da bi se pojedeno svarilo i da ne bi doslo do pojave pa i intenziviranja grceva a vidim vecina vas ovde doji na zahtev sa veoma malim razmacima izmedju podoja tj.obroka[sm=zmeden.gif]...u svakom slucaju moj savet ako imas bas bas nedoumicu zovi halo bebu pa ce ti strucniji od nas pomoci[sm=smiley1.gif] i ja sam zvala za svasta[sm=smiley1.gif]...




Cvrčko -> RE: Broj i količina obroka na flašicu (29.1.2013 9:24:04)

Meni je već sa sinom patronažna rekla da nije pametno formulu davati na češće od tri sata, jer su bebina crevca osetljiva i treba im otprilike toliko da svare ad mleko. E sad, moja ćerkica kao programirana počinje da plače na 2 sata i 40 minuta [sm=smiley29.gif] iskreno malo mi je smešno, ali ja u tih 20-ak minuta promenim pelenu, namažem joj lice, malo se ponosamo po stanu i tako izdržava bez problema.
Sad jede od 100ml do 140ml po obroku, jedino se posle kupanja prebije od klope-popije mi i do 180ml! Ali to je valjda količina koja je posle drži 6-7 sati mirnom, pa duže pajki... I imamo različite dane-nekih dana jede po obroku 150ml, onda sledeći dan tri četri obroka ne popije više od 80-90ml... Ali dok ona ima redovnu stolicu, dobija na kilaži i mirna je kad je budna, ja ne gledam mnogo na te crtice. Jedino nam je problem što noć stalno pomeramo-nekad odmah zaspe nakon kupanja posle 21h, a nekad budna još dočeka i ponoćni obrok... I onda spava do jutra.... Sin je mnogo brže uhvatio ritam, ona baš dosta leluja od dana do dana




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>