|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina
18.4.2015 23:41:03   
draganagaga1
Drage ja sam bila clomifen uzela sam da pijem na svoju ruku pila sam ga od 5 dana menstracije do 9 i nista nisam osecala osetila sam 10 dan kada sam prestala na levu stranu da me boli kod jajnika to samo kada se naprezem i proslo je sada imam vrtoglavicu sta moze da bude

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Mučnina
19.4.2015 10:13:52   
jess021
Dragana, ima tema Klomifen pa ces vise saznati tamo, ali mislim da ti je to ziganje od vise folikula zabog stimulacije, a Klomifen izaziva mucnine. Mislim da ne treba da brines.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu draganagaga1)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Mučnina
19.4.2015 14:44:02   
Maraj
Dragana to je vrlo ozbiljan lek koji ne bi smeo da s e pije bez nadzora lekara- bez uz
Nemoj se igrati sa njime

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Mučnina
19.4.2015 14:52:33   
Maraj
I da zaboravih da ti kazem. Nakon klomifena najcesce dr daju "stop" injekciju da bi osigurali prskanje folikula da ne bi prerasli u cistu. Jos jednom kazem sad si se igrala vise nemoj.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Mučnina
19.4.2015 15:01:11   
jess021
Maraj, ja sam iz te struke i apsolutno podrzavam da ne treba lekove uzimati na svoju ruku, ali veruj mi znam gomilu zena koje su uzimale Klomifen bez lekara i nije im nista.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Mučnina
19.4.2015 15:58:07   
Maraj
Jao jess ne znam sta da ti kazem. Ja bi se ziva pojela da ne znam sta se desava sa tim folikulila da l su pukli ili ne.... Mozda ja panicim.... otkud znam. Ja ne bi te hormonske uzela na svoju ruku

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Mučnina
21.12.2015 7:35:14   
IvanaSK RR
U prvoj trudnoći sam imala mucnine do trećeg, četvrtog meseca ali samo kad osetim neke mirise.
Sada je krenulo u osmoj nedelji i jos uvek traje (trenutno sam punih 17).Bila sam i par dana u bolnici, smršala par kg, vodu nisam mogla piti.... Mozda je zadnjih desetak dana za nijansu bolje, pa se nadam da ce proci.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Mučnina
11.1.2016 14:25:04   
emicaa
Ivana kod mene je isti slučaj,od sutra sam 14 sedmica i još uvjek svaki dan povraćam.Isprobala sam sve za šta sam čula da pomaže i još neke tablete ali ništa.Ako se ujutru napijem vode čim ustanem tako i potjera iz želudca.A o tome da sam stalno gladna da i ne pričam.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Mučnina
1.3.2016 13:08:38   
IvanaSK RR
Meni su opet krenule mucnine, ne mogu da verujem! Sta god da pojedem, muka mi je, ne mogu vise. Taman mi je zadnjih mesec dana bilo malo bolje.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Mučnina
1.3.2016 18:07:23   
serpica

IZVORNA PORUKA: emicaa

Ivana kod mene je isti slučaj,od sutra sam 14 sedmica i još uvjek svaki dan povraćam.Isprobala sam sve za šta sam čula da pomaže i još neke tablete ali ništa.Ako se ujutru napijem vode čim ustanem tako i potjera iz želudca.A o tome da sam stalno gladna da i ne pričam.




Ujutru pre nego ustanes iz kreveta pojedi neki keks,kreker nesto tako pa tek onda ustani bice malo bolje veruj mi

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Mučnina
1.3.2016 19:07:28   
emicaa
Šerpi sad je bolje ali sve sam to isprobavala ali nije pomagalo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Mučnina
1.3.2016 20:55:43   
IvanaSK RR
I ja sam probala to sa krekerom, i nista nije pomoglo.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Mučnina
1.3.2016 21:22:39   
serpica
sargarepa sveza da se gricka,paradajz iz flase,badem,jabuka,caj od djumbira,caj od nane sa limunom,semenke bundeve,i bedoksin 2 do 3 puta dnevno mozda nesto upali i sto vise vode

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Mučnina
1.3.2016 21:37:38   
Nimfa
Paradajz u flase mozda izazove kiselinu,nije lose da se gricka badem po dva,tri ujutru moze da pomogne da upije visak kiseline

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Mučnina
1.3.2016 21:38:34   
emicaa
Meni je bio problem kad ijem više tečnisti onda sam više i povraćala.Juče ujutru sam doručkovala i povratila ali prije tog se bilo smirilo.Danas opet ništa.
Jedino bademe nisam probala ali njih ne bih mogla pa taman kad bih umirala

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Mučnina
1.3.2016 21:44:32   
Mala Elena
Emice, cudo ti jos nisu prestale mucnine? Usla si u peti?
Ova moja gazdarica stana 14.nedelja , prva trudnoca, uopste nije imala mucnine a zaova mi trudnauser posted image nesto manje i usta ne zatvara!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Mučnina
1.3.2016 21:49:15   
emicaa
Elena 21 sedmica sam sad ali i prvi put sam povraćala do kraja

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Mučnina
1.3.2016 21:51:22   
Mala Elena
Ja jos, iskreno, nisam cula da je to moguce...user posted image nadam se da ce prestati. Probaj grickaj slane krekere...meni je i pavlaka odgovarala sa tost hlebom.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Mučnina
1.3.2016 21:53:48   
emicaa
Meni je najbolje kad neko kaže imaš li jutarnje mučnine a ja do 16 sedmice ovraćala po cijeli dan,nije bilo pravila user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Mučnina
1.3.2016 22:16:17   
Nimfa
Emice ja sa E povracala celu trudnocu po ceo dan, sa ovom trudnocom samo ujutru super mi je sto nisam prosla kao sa prvom, toga sam se najvise plasila, jer je uzasno

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Mučnina
1.3.2016 22:48:46   
IvanaSK RR
I meni kao Emici sto se tice tečnosti, vise tečnosti bude jos gore. Paradajz ne bih mogla nikako, bas ga ne volim. Djumbir probala, ali mi od njega bilo jos gore.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Mučnina
2.3.2016 8:32:51   
nikiteki
ja sam samo pred kraj imala gorusicu bez povracanja kazu to mi je bilo zbog kosice

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Mučnina
13.9.2016 15:02:37   
MAGDI
Hej pozdrav,kod mene se prvo javi osecaj velike gladi i onda nakom par minuta mucnina i nagon za povracanjem, stegne me u grlu i povratim. Do sada mi de dva puta desilo to, u devetom sam mesecu pa ne znam dal je normalno to? A danas isti to samo sto nisam povratila vec muka muka osecala sam slabost u telu malo drhtala kao da cu da se onesvestim posle sam osetila kako mi srce jako udara, izmerila pritisak 140/81 a puls 92 a meni je inace nizak, sreca pa mi se ne desava cesto al pocelo je od pocetka avgusta. Pa da pitam da li se i vama sl desavalo, ja se plasim da nije mozda pocetak one preeklampsije mozda, ako sam skrenula sa teme izvinjavam se pozdrav trudnice.

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Mučnina
15.9.2016 14:09:06   
Mariya
Magdi, ako ti se od avgusta to desilo samo 2 puta, verovatno nije strasno, ali ipak bi trebalo prekontrolisati. Pritisak ti je inace nizak, a skoci samo kad ti se slosi?
Meni najzad popustile mucnine, od pre 4-5 dana se javljaju samo uvece i nisu ni blizu onih kakve su bile. Valjda ce uskoro i da prodju...

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Mučnina
15.9.2016 14:14:10   
MAGDI
Pa da skoci samo kad mi nije dobro, saznala sam da mi je nisko gvodzdje tako da nije ni cudo sto se to desava, tako da pripisujem tome. Nadam se da nece jos neki put stvarno sam se namucila u prvom trimestru gde sam do 15 nedelje povracala glava me bolela itd. Sad valjda ce se spustiti bebac pa da mi oslobodi zeludac malo namucila sam se i sa gorusicom pa sam poizbacivala neku hranu iz upotrebe npr meso koje je bogato gvodzdjem i verovatno zto imam mucnine i sve to. Al nista gore od mucnine jos stegne zeludac boli kao da mi ga neko steze golim rukama..

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

koje ime je lepse?
tinad



(83%)

(17%)


Ukupan broj glasova: 53

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here