|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina
15.9.2016 14:20:38   
Mariya
Uh, to je baš grozno, mene ne boli želudac kad mi je muka (samo kad povraćam, valjda se tad grčiuser posted image pa zato) nego mrzim što se osećam kao da sam bolesna, kao kad imam stomačni virususer posted image
Inače ne verujem da povraćaš od nedostatka gvožđauser posted image niti da ti pritisak skače zbog toga. Slabost, malaksalost da, ali mučnine od niskog gvožđa, ne verujem. Ali nisam dr. pa ne znam. pre iz iskustva govorim, mada otkad sam odrasla nisam malokrvna.

< Poruku je uredio Mariya -- 15.9.2016 14:23:51 >

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Mučnina
15.9.2016 14:33:41   
MAGDI
Mene bas jako zaboli pre i u toku povracanja uzas sve placem na wc soljom. Lose sam se izrazila user posted image verovatno sam malaksala posle toga zbog manjeg gvodzdja i nisam ni za sta, dok prvi put kad mi se desilo povratim i bolje mi je osrtim olaksanje posle toga. Nisam spomenula doktoru za mucnine al recicu mu, sve sam se uplasila da se ne procesti i da dobijem preeklampsiju

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Mučnina
15.9.2016 15:26:59   
Mariya
Magdi imaš temu Preeklampsija tu su žene pisale šta su osećale i da li su je imale. Pročitaj, možda nađeš nešto korisno.

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Mučnina
12.10.2016 17:32:00   
Mariya
Da upišem, mučnine potpuo prestale sa punih 20 nedeljauser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Mučnina
13.10.2016 17:38:32   
AnaAna1
Maryja ne plasi me, ja se nadam da ce meni prestati ranije user posted image evo ulazim u 13.nedelju i i dalje mi je 24h dnevno muka...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Mučnina
13.10.2016 23:29:43   
Mariya
Ana nadaj seuser posted image
Šalim se naravno, meni su u prvoj trudnoći prestale sa punih 12 nedelja, u dan tačno. Kad sam videla da sam prešišala i punih 13 a mučnine su i dalje tu,znala sam da će potrajati user posted image već oko 18 je bilo lakše,nisu bile tako intenzivne a sa 20 su prestale,u ovoj trudnoći user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Mučnina
14.10.2016 9:04:22   
AnaAna1
I drugarica mi kaze da su joj 1.dana 13.nedelje prestale od jednom... meni nisu, tako da ostaje nada da ce do kraja 13...sto bi znacilo za nekih par dana...ako ne onda se vec sad psihicki spremam i na ceo 4.mesec sa mucninama user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Mučnina
14.10.2016 21:58:05   
MicinaMama
U prvoj trudnoci sam povracala kao luda,svako jutro me budilo u 5h tacno,kao programirano i tako je trajalo sve do uvece.Pocelo mi je od 7-e nedelje trudnoce pa sve do kraja treceg meseca.U drugoj trudnoci imala sam mucninu ali bez povracanja,mozda sam 2-3 puta povratila ali posle prejedanja hehehe.Inace tada su mi sumece vitamin C dosta pomagale.Popijem ujutru cim ustanem i mucnina se smanji.Eh sada sam u 5-oj nedelji trudnoce...neznam kako cu proci...pffff

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Mučnina
18.10.2016 16:29:32   
Divnica
Meni je bilo muka u obe trudnoce ali nijednom nisam povracala.Bilo mi je muka svih devet meseci od pocetka do kraja, mucio me zeludac,imala sam mnogo nizak pritisak, nista ga nije dizalo, bolelal me glava,grceve u nogama i rukama,oricala sam cela, ruke noge...mnogo mi je bilo lose u obe trudnoce a u drugoj mnogo gore .Ali zanimljivo dosta sam jela i dosta sam se ugojila ali sam brzo povratila svoju kilazu.Porodjaji su super prosli, oba. Kad se samo setim kako je lose bilo... katastrofa

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Mučnina
24.10.2016 6:52:05   
MicinaMama
Joj evo moje su pocele user posted image user posted image sada sam tacno 5+4 nedelje.
U prvoj trudnoci sam se tusila povracajuci,u drugoj sam imala blage mucnine bez povracanja.
Sada imam mucninu evo upravo uzela sam NUX VOMICA 9ch,homeopatske kuglice ....videcu kako ce biti.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Mučnina
24.10.2016 9:29:47   
AnaAna1
Joj a ja sam jos uvek u deficitu sa kilazom 1kg a evo vec sam skoro na pola 4.meseca user posted image nadam se da ce sto pre da prodje da mogu da pocnem da jedem kao sto zelim... osecam da mi fali i voda i voce i sve...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Mučnina
24.10.2016 10:43:55   
emicaa

IZVORNA PORUKA: AnaAna1

I drugarica mi kaze da su joj 1.dana 13.nedelje prestale od jednom... meni nisu, tako da ostaje nada da ce do kraja 13...sto bi znacilo za nekih par dana...ako ne onda se vec sad psihicki spremam i na ceo 4.mesec sa mucninama user posted image

Ana ja sam oba puta do 6. mjeseca redovno povracala i nisam skoro nista jela.Tad se smirilo ali sam do poroda imala mucnine i poneki put bih trcala u kupatilo

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Mučnina
26.10.2016 11:05:12   
Lola44
Meni je bilo straaaasno muka do 12.nedelje, povracala sam po 5 puta dnevno, ni vodu nisam pila, a kamoli jela, samo sam lezala. I depresija me je hvatala neka. Isla sam svaki dan na infuziju, dok me nisu ostavili u bolnici 4 dana, tu sam naprimala infuzije i pocela da jedem plazmu pomalo. Od tada mi je bolje, zivim na plazmi, i dalje imam neki neprijatan osecaj ponekad, jede mi se testo, ali kad se setim sta sam prosla, sad se fantasticno osecam. Sad sam 18.nedelja.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Mučnina
26.10.2016 11:06:34   
Lola44
I da, doktorka je bila bas zadovoljna sto je meni muka, kaze to je znak da je sa trudnocom sve u redu.user posted image

(odgovor članu Lola44)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Mučnina
26.10.2016 11:12:27   
Animsaj9
Ni jedan dan u toku trudnoce nisam imala mucnine

(odgovor članu Lola44)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Mučnina
26.10.2016 15:26:46   
MicinaMama
Eh drage moje meni je samo bilo lose prvi dan...sad svaki dan ujutru mi bude malo muka al prodje za 30 min... a preko dana nikakvih problema.Mislila sam da cu crknut od mucnine ali eto nije i ne povracam.Valjda ce biti u redu trudnoca jer kazu da je mucnina znak dobre trudnoce.
Ovo me malo i plasi posto imam hematom user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Mučnina
26.10.2016 15:46:32   
isidora88
I ja sam imala uzasne mucnine i povracanje u obe trudnoce.nu drugoj trudnoci sam isto imala hematom i bojala sam se da ne pukne od naprezanja usled povracanja koje je bilo po nekoliko puta dnevno

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Mučnina
26.10.2016 15:50:01   
isidora88
I meni je mucnina bila znak da je sve ok, tako da me je to tesilo, koliko god mi je bilo lose to me je tesilo da je bebica dobro.user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Mučnina
26.10.2016 15:52:42   
MicinaMama
Uf mene sada ne tesi jer jedva da je imam samo malo ujutru i traje nekih 30 min i to je to.Ko ce ga znati drugi uz imam 02.11 pa cemo videti.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Mučnina
26.10.2016 15:56:48   
Animsaj9
Ja se toliko uplasim. kad mi je muka, da molim Boga da ne povracam

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Mučnina
26.10.2016 16:29:19   
Mariya
Tako je verovatno svima,ko još voli da povraćauser posted image
Mm kuma je imala grozne mučnine,prvu trudnoću je povraćala sve do porođaja! Kaže da je prvo što je osetila kad se probudila nakon carskog da joj više nije mukauser posted image A u drugoj je povraćala do kraja 7 meseca i mučnine imala sve do kraja. I potpuno je razumem kad kaže da joj ne pada na pamet da zatrudni još jednom.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Mučnina
26.10.2016 16:33:09   
MicinaMama
Animsaj i ja isto tako user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Mučnina
30.10.2016 18:30:42   
krin 40
Micina mama evo da te utesim ja malo.Proslu trudnocu sam izgubila na ulasku u cetvrti mesec zbog hematoma,a povracala sam noc i dan.Glavu iz wc solje nisam vadila,posebno nocu.Cak i tu noc u bolnici kada je bebi stalo srce sam povracala.Sad sam opet trudna,sutra ulazim u deset_u nedelju.Muka mi je,,ali ne povracam,,i nadam se da je sve ok kao i sto tebi zelim:) Mislim da je svaka trudnoca prica za sebe.Sina kad sam nosila povracala sam devet meseci.Cerku samo prva tri.Posle neuspele trece trudnoce sam sigurna da povracanje nije uvek dobar znak

< Poruku je uredio krin 40 -- 30.10.2016 18:33:23 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Mučnina
30.10.2016 18:44:27   
MicinaMama
Krin bas mi je zao zbog tebe...

Ja ujutru nemam nikakvu mucninu,posle podne i uvece imam fino.Par sati pa se smiri.Bas tako svaka trudnoca je prica za sebe.

Jos moram da vidim i sta ce i biti sa ove trudnoce.

Bila sam srecna a sada svaki dan zivim u strahu.Imam UZ u sredu u 16h.

De mi reci koliki je tvoj hematom bio i jesi li krvarila u medjuvremenu?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Mučnina
30.10.2016 20:44:55   
krin 40
I meni je tad ultrazvuk.Plasim se i ja,ali sta je tu je.Bio je 20mm,ali porastao na 40 pa pukao,pa opet rastao.Nisam imala krvarenja,nista,samo sam se jedno popodne probudila u lokvi krvi,i to je bio pocetak kraja.Osam dana u bolnici..itd...ma pusti to,i to sve zavisi od slucaja do slucaja

< Poruku je uredio krin 40 -- 30.10.2016 20:46:07 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here