|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 15:20:50   
isidora88
Pisala sam u grupi naseg razreda i neki se slazu da je previse, dok su drugi u fazonu da je sve super. Jos kazu da mi zatrpavamo dete vanskolskim aktivnostima ili ako deci fali igra i sport nek se ispisu iz skole, mislim dno dna od komunikacijeuser posted image
Pritom nijedno dete ne ide na na sto sekcija pa da je problem u roditeljima. Moje dete recimo ima trening 2,3 puta nedeljno i evo ne stize da ide na treninge jer nema kad od skolskih obaveza. Zamrzece skolu ako se ovo nastaviuser posted image
Ne znam ni kako sa uciteljicom da pricam o ovome, necu da ispadne da joj govorim da ne zna svoj posao, ali prosto necu da mi je dete frustrirabo i optereceno skolom sa 6 godina.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 15:30:50   
Sanjica26 RR
Sa uciteljicom ne mozes da pricas da im smanji zadatke. Jedino sto mozes da odes i da vidis kako ti napreduje dete. Vidis kod kuce da ne moze da postigne zadatke, pa se pitas kako je u skoli. user posted image Moras malo da nafilujes. Da ne pomisli da imas nesto protiv njenog rada. Umeju da budu sujetne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 15:35:34   
isidora88
Sanjice to me i plasi, iskreno se nadam da ce prepoznati samo moju brigu, nw bih da mr pogresno shvati pa da mi dete uzme na zubuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 15:39:20   
Sanjica26 RR
Zato nafilujes i nece biti pogresno tumaceno. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 15:53:41   
Anck Su Nmaun
O ovom problemu (tona domaceg) sam slusala od nekih mama koje niau bile zadovoljne radom uciteljica. Da su bukvalno ostavljale sve deci i roditeljima da rade kuci, a oni u skoli bog zna sta. Ako je stvarno tako da dete satima radi domaci to meni nije normalno.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 18:28:01   
lesica
U startu da, dok je stekla ajde da kažem radnu naviku, sad više ne, prekontrolišem, doduše zna da dođe da joj nešto objasnimo i to je to.

Količina domaćeg im varira, par puta se svega desilo da su zaista imali dosta, međutim to je proizlazi uglavnom iz toga što su na časovima bili nemogući pa je učiteljica morala više sa njima da radi na lepom ponašanju, komunikaciji.

Ja sam u načelu zadovoljna sa sistemom rada L učiteljice.

Isidora, možda da se između sebe dogovorite pa da skupa zamolite učiteljicu da prosto ponovo razmotri način na koji će im zadavati domaći.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 18:51:29   
gagana83
Kad je krenula u prvi razred, pomagala sam, narocito dok nije pocela tecno da cita. Kasnije sam samo nadgledala. Sad u drugom razredu uglavnom domaci radi sama, jedino joj pomazem oko sastava. Naravno, ne diktiram joj sta da pise vec je pustim da sama smisli, pa joj malo bolje oblikujem recenicu ako zatreba. Ali zato sam tu da je propitam gradivo iz sveta oko nas.
Uvek pregledam domaci nbakon sto zavrsi.
Isidora, slazem se da je to previse obaveza za dete, desavalo se i nama, ali ne redovno. Uglavnom ima po stranu-dve iz dva-tri predmeta.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 20:37:39   
simke
Kad se S.upisao u skolu bila sam resena da ga naucim da domaci radi sam,ali je posle prijema prvaka pao sa bicikla,nabio se na korman,a epilog je dve nedelje u bolnici zbog rupture jetre i unutrasnjeg krvarenja i jos tri nedelje kucnog lecenja,tako da je propustio sam pocetak i gooomilu gradivauser posted image Kad je napokon krenuo,u dogovoru sa uciteljicom,ja sam kod kuce sa njim radila matematiku,a u skoli je ona sa njim radila slova,znaci sve je imao duplouser posted image .Tako da je navikao da sam ja uz njega.Ceo drugi razred sam ga navikavala da radi sam,a sad kada je treci radi sam domaci,ali ako nesto ne zna tu sam da mu objasnim,proverim kako je uradiouser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 20:45:01   
Sanjica26 RR
Jao Simke, hvala Bogu da je sad sve u redu. user posted image user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 21:08:33   
medamisko
Bas nesto malo, uglavnom u boravku odradi, ovako kuci pesmica ili tako nesto komplikovanije.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 21:18:23   
Anck Su Nmaun
U bre Simke.bas se jadnicak nagrdio user posted image

T dobila danas pesmice da uci napamet. Imaju fore do ponedeljka, mada ona vec zna. Ali nije joj bio filing da ih uci sama vec sam ja pored. I stvarno, da je sama citala ne bi ih za 5 dana naucila , ovako je za sat vremena pevala.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.11.2017 21:19:11 >

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 22:16:39   
gagana83
Ajoj Simke, secam se da sam videla na fb da je direktor bio u bilnici, ali nisam imala pojma da je toliko nagrabusio.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
19.1.2018 11:42:33   
lesica
Sad već sve radi sama, prekonrolišemo posle skupa. U smislu, mi smo pored nje, a ona lagano sama proverava pa nalazi greške. Prilično se osamostalila po pitanju učenja i rada. Kada joj je nešto nejasno, ili nije sigurna, pita naravno, pa rešimo skupa.
Ja zadovoljna!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
19.1.2018 17:57:04   
Sanjica26 RR
Samo prekontrolisemo ako nesto nije dobro. Sama kad dodje zavrsava. Nista je ne teramo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
8.3.2018 5:37:34   
Dora89
Jedno je da se dete nadgleda i da mu se pomaže, a drugo je da roditelj sve sam uradi. A linija je tanka, deca su dobri manipulatori.
I normalno je da se dete uži da samo spakuje ranac i stvari koje će obući sutra.
A za tako mnogo domaćeg nemam komentar. Koja je onda svrha škole? I kad će dete da se igra?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.4.2018 9:33:35   
Anck Su Nmaun
Uh matematiku sad obavezno. one proste stvari odradi sama ali tekstualne, nekad i ja mozgam user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.10.2018 11:48:45   
Olga75
Pomagala sam u prvom baš dosta i dok se nije "slomila" da ne odlaže prošla su čitava dva razreda. Sad radi sama, ja proverim i to je to. Mene brine što ona sve završi za pola sata, ima neki svoj sistem, ne mešam joj se ali mislim da je to premalo vremena provedeno u radu. Sada je do dva sata teram da čita ( to je muka jer joj je dooosaaadnooo user posted image ). Evo ga peti razred stiže, tada neće moći za po sata i mozak na pašu. Videćemo kako će se to razvijati dalje.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.2.2019 22:25:37   
Sanidej
Bacim pogled na to što radi, nemam naviku da kontrolišem te stvari jer sam i ja bila potpuno samostalna..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.2.2019 22:54:25   
bubulence
Ne radim sa njom ali sve pregledam. Ako nekada zapne, naravno da cu joj pomoci i raditi sa njom


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.2.2019 23:08:08   
veselicaa
Sa A.sam radila,S je samostalnija ali uvek pregledam domaci.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.2.2019 6:54:20   
mirana1
Nikad. Ali bas nisam radila. Samo pregledala sestricini .
Bice vremena.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.2.2019 10:09:27   
Sanidej
Jednom je u mom razredu bio skandal kad je učiteljica dala nisku ocenu djaku, čiji je tata pisao domaći 😅 Došao čovek sa se svađa..

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.2.2019 12:02:45   
mirana1
I sta je , nije bio zadovoljan tata ocenom..
Treba da uci dete a ne da pise.
Vrv mu je tako bilo lakse.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.2.2019 12:09:12   
Sanidej
Mirana, iz ovog ugla je smesna situacija, tada nije bila..svakakvih ljudi ima.

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.2.2019 12:33:41   
mirana1
Ma salila sam se,
Naravno da nije smesno i da ne treba tako postupati.
Decu treba uciti i pomagati im, a ne jos da odes da se svadjas i isterujes nazovi pravdu.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



Anketa

MASTITIS
*iva*

Da li ste imale mastitis?

Da (33%)

Ne (67%)


Ukupan broj glasova: 112

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here