|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 10:03:05   
Sovicaa
Dobar dan drage zene. Kao i vecina vas i ja zeljno iscekujem svoje dve crtice. Danas mi je 32 dan ciklusa, inace dobijam na oko 30-31 dan, ovulacija mi je 14-15 dana, to mi je ginekolog slucajno otkrio na poslednjem pregledu... Naravno, svaki mesec imam neke "simptome trudnoce", ali ovaj mesec mi se desava par cudnih stvari. Prvo, oko 20 dana ciklusa imala sam neka probadanja u predelu levog jajnika i bol u donjem delu ledja, ti kratkotrajni bolovi javljali su se jos nekoliko puta posle toga, jedan put i u predelu desnog jajnika.
Drugo, inace imam veoma izrazen PMS koji pocinje uglavno 7-10 dana pred m, u vidu jedne bubuljice na licu, bolnih grudi i promene raslozenja, ovog puta pojavio mi se samo bol u grudimo i to tek danas kada mi menstruacija vec kasni 1-2 dana.
Jutarnja temperatura vec par dana mi je 36,8 dok je moja normalna temperatura oko 36,6.Da li ovo moze nesto da znaci i da li je neka od vas imala slicnih simptoma ? 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 10:57:38   
Sanidej
Sacekaj jos par dana od izostanka menstruacije pa uradi kucni test za trudnocu, srecno.

(odgovor članu Sovicaa)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 11:07:56   
Maslacak15
Ja mislim da moze odmah da radi. Ako joj je iole redovan ciklus, test bi morao da pokaze trudnocu. Ako sam nesto naucila baveci se trudnocom i zatrudnjivanjem, urinski testovi su vrlo vrlo pouzdani. Reklama kaze 99% pouzdan na dan izostanka mensturacije, i ja bih rekla, u ovom slucaju reklama je tacna.

Srecno, drzimo figeuser posted image user posted image

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 11:14:43   
Sanidej
Naravno da moze, nego ja ne volim blede ili jedva vidljive crtice vec jasne :)

< Poruku je uredio Sanidej -- 12.2.2020 11:15:55 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 11:30:59   
Sovicaa
Ja cu najverovatnije sutra da uradim test, ne volim ovu neizvesnost 🙄 Evo sada mi je muka i temperatura se popela na 37,4 , moguce da je samo u pitanju ovaj famozni virus jer ja radim sa decom, tako da postoje velike sanse da sam ga zakacila 😕

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 11:41:25   
Milena18
Sovice, držim fige da sve bude kako želiš user posted image
J
a sam juče imala kao neko vrlo blago braonkasto krvarenje, šest dana pre očekivane menstruacije. Pomislila sam da sam dobila, ali danas nema ničega. Nije da smo ovog meseca nešto tempirali ali nismo ni izbegavali. Inače, prošlo je tačno tri meseca od missed-a. Videćemo... Ako sad nismo uspeli, od sledećeg ciklusa definitivno ćemo se tome ozbiljnije posvetiti.

Da li još uvek imamo aktivnu onu temu "Čekamo dve crtice"? Mogle bismo da pređemo tamo.

(odgovor članu Sovicaa)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 11:46:29   
Sanidej
Sovice, uradi test ako ce ti biti lakse. Svuda su virusi nazalost, ali ne moraju imati uticaja na ranu trudnocu. Pozdrav za tebe.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 13:14:15   
Sovicaa
Hvala vam na podrsci! Nadam se da cemo se sve zajedno uskoro radovati! ☺️

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.2.2020 13:47:05   
Sovicaa
A moji simptomi menjaju se iz minuta u minut izgleda 😀 temperatura mi je skocila na 37, 7 😳 mucnina se malo smnjila, ali zato mi se pojavio bol u trticnoj kosti nakon sto sam sat vremena sela za komp da nesto uradim... sve mi ovo deluje previse za ranu trudnocu, nadam se samo da ne umirem 😂

(odgovor članu Sovicaa)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.2.2020 15:27:46   
Sanidej
Sovice, jesi li uradila test na kraju?

(odgovor članu Sovicaa)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 16:48:32   
princezicaaa
Evo da se javim i ja opet. Imala sam šest dana, ali danas kada sam išla na ultrazvuk, doktor mi je rekao da je sve uredu, samo mi je bila puna bezika i video je da me gasovi muče, međutim kada je završio vaginalni ultrazvuk, meni se opet pojavilo blago krvarenje,a sinoć mo imali odnose. a mi nismo ni znali da su mi odmah posle menstruacije plodni dani, srećom pa sam danas otišla na ultrazvuk, endometrijum mi je 8mm a sinoć smo imali odnose. 


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 16:58:47   
Maslacak15
a koliko ti traje ciklus? Endometrijum nema veze, mislim ima, nego je merodavan folikul.Ne znaci da je bilo jos uvek ovulacije. Nije iskljuceno da se ovulira i pre 10 og dana ciklusa ali je bas retko. Ne znam koliko pokusavate i najbolje je za pocetak prepustiti se i ne komplikovati ali bi mozda mogla da pratis barem temperaturu. Imamo dobar topik gde je sve objasnjeno. Ima nas iskusnih sve cemo da ti objasnimo... moras imati malo strpljenja. Ne vredi trcati na ultrazvuk svaka dva dana.

lutealna faza ciklusa ne moze da traje duze od 14 dana. Ako ti je ciklus 28 dana ili duzi ne moze da se ovulira pre 14 og dana...

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 14.2.2020 17:01:03 >

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 17:05:46   
princezicaaa
Ja sam bila na ultrazvuku iz drugih razloga, treba mi snimak za narodni front, ali on je na ultrazvuku video da mi je sada ovulacija, posle prestanka ciklusa


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 17:14:49   
Maslacak15
ko sto rekoh za ovulaciju je relevantan folikul. Endometrijum od 8 mm jeste neobican tako rano ali nije nemoguce. Samo pokusavam da pomognem nista drugo . Potvrda ovulacije ne ultrazvuku je posto se desila kad se detektuje zuto telo. I tecnosti u douglasovoj duplji. Unapred moze da se vidi folikul a da li ce i kad da pukne je diskutabilno. Najsigurniji znak da je bila ovulacija je lutealni progesteron. Ne znam koliko su ti dugacki ciklusi samo znam ono sto sam rekla, od momenta ovulacije do slaededceg ciklusa je obicno 14 dana i tu je jako mala varijacija izmedju zena. Zene imaju razlicite duzine ciklusa jer varira momenat ovulacije. Posle ovulacije je vrlo vrlo slicno.

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 17:30:59   
Maslacak15
sad sam okrenula par stranica nazad. Kazes da su ti ciklusi 29 dana ili duzi. Onda mogu da potpisem da ne ovuliras 8. dana ciklusa. Skor sam 100 % sigurna iako je svaki ciklus sa sebe. Ne znam ni koliko pokusavate niti sam za komplikovanje price, obicno tu nema neke mudrosti ali prvo moras da upoznas svoj ciklus i da budes sigurna da li i kako ovuliras i da li imate odnose u pravo vreme. Postoji vise nacina da se to sa sigurnosu utvrdi u domacoj radinosti, bez lekara. Pitaj sta te zanima imamo i druge topice. Nebih ni da ti ubijam entuzijazam ali zaista mislim da je prica malo verovatna. Osim kao nisam ispustila neki bitan info. Puno te pozdravljam i zelim da brzo ugledas dve crtice.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 17:38:08   
princezicaaa
Pa zbog toga je i meni čudno, ja obično oset_im ovulacija i kada su mi plodni dani, sedam dana posle ovulacija tačno, a on meni danas reče ovako, da je video na ultrazvuku 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 17:39:01   
princezicaaa
Posle menstruacije. Ja se izvinjavam


(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 17:46:06   
Maslacak15
jao svasta oni vide ili ne vide..... Koliki je bio vodeci folikul? Plodni dani su 5 dana pred ovulaciju kad god ona bila. Najplodniji su dan 3-1 pre ovulacije. Postoje oprecna misljenja koliko je sam dan ovulacije uopste plodan posto se prozor jako brzo zatvara kad krene progesteron, a spermici treba da stinu do tube..... ALi da ponovim jos jednom drugi deo cilusa posle ovulacije ne moze da traje duze od 14 maks 15 dana. To je prosto bioloska cinjenica. ZEne sa ciklusom od 23-26 dana one imaju rane ovulacije. KAze se cak da 18. dan povisene bazalne temperature posle ovulacije je siguran znak trudnoce. Prosto ne mozes da ovuliras 8. dan a da imas ciklus od 29 dana jel bi to znacilo da je lutealna faza 21 dan. Naravno mozda se nesto poremetilo, pa stvarno ovuliras vec sad, ali onda treba da dobijes za dve nedelje osim ako ne uspes da zatrudnis.....Samo to pokusavam da objasnimuser posted image

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 17:48:48   
princezicaaa
Razumela šal ja tebe. Videćemo šta je sledeći mesec. Mi radimo intenzivno na bebi, mozdasei zbog toga malo poremetio, ali videćemo. 😊 Samo me zbunjuje endometrijum od 8mm,pise da je to normalna debljina endometrijum u plodnim danima


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 17:55:30   
Maslacak15
To je individualno, moze da bude i 11mm ili 12 mm dok se ne desi ovulacija. Endometrijum nije merodavan, folikul je merodavan a on treba da bude najmanje 18 do 20 mm pred ovulaciju. Najsigurniji i najjednostavniji nacin da utvrdis kad ovuliras je merenje bazalne temperature svako jutro pre nego sto ustanes iz kreveta. Samo o tome treba da mislis, traje 30 sec i vrlo je informativna stvar. Ovako samo nagadjas. Naravno mozes i da vadis estradiol, da proveravas progesteron za nedelju dana itd itd ali to nije po meni neophodno ako se ne bavite dugo zatrudnjivanjem. Ali bazalna je super informativna, veruj mi. Ja sam svasta prosla i probala, zato mi je trece dete bilo ko isprogramirani naucni projekatuser posted image . Zatrudnela sam kad sam htela, a jedino sto sam koristila je termometar. Ali treba upoznati svoje telo.......

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 18:15:09   
princezicaaa
Jesi koristila običan toplomer ili? 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Znaci trudnoće III deo
14.2.2020 18:30:00   
Maslacak15
najobicniji, samo oralno merenje, ispod jezika jel je ispod miske neprecizno. Imas ako ti treba fertilityfriend app koji je odlican gde mozes da unosis temperaturu ali naravno mozes i negde da zapises na papir. To je vrlo prosta i jednostavna metoda koja ti mnogo stvari govori, kad je tacno ovulacija, koliko ti traje lutealna faza ( ako je kraca od 12 dana moze da ukaze na manjak progesterona itd itd. Greske nema. Svaki ovulatorni ciklus, chart je dvofazan kod svake zene. I onda lepo znas kad ti je bila tacno ovulacija i da treba da dobijes za 14 dana. I onda znas da li ti menstruacija stvarno kasni, a ne zato sto je taj mesec na primer ovulacija bila kasnije i tako dalje....Ili ako nema ovulacije iz nekog razloga to ces najpre tako da vidis itd itd. Ko sto rekoh ima mnogo prednosti i vrlo je informativno samo eto treba biti disciplinovan i misliti na to ujutro. A nekim zenama je tesko, i to razumemuser posted image

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Znaci trudnoće III deo
15.2.2020 19:56:49   
Karirana tufna
Pozdrav devojke, ne znam da li sam potrefila temu, ali mi treba mala pomoc.

Moj dragi i ja smo resili da pravimo bebicu, ono sto mene zanima jeste sledece, da li iko zna kako da se opustim i ne razmisljam o tome jesmo li uspeli ili ne. Nekako mi je mucno da razmisljam dal sam potrefila najplodnije dane, ovulaciju itd. Pocela sam da pijem folnu kiselinu, na svoju ruku, jel to stetno? 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Znaci trudnoće III deo
15.2.2020 20:46:38   
vonavoj
Folna nije stetna,svakako. A da se opustis,to je lako reci,ali tesko uraditi. Ali se trudnoce zaista desavaju kad se najmanje nadas,mislis. Drzim fige da bude sto pre..iz mog iskustva prvo dete smo pravili 4 meseca,a drugo dvoje je nastalo iz jednog pokusaja.

(odgovor članu Karirana tufna)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Znaci trudnoće III deo
15.2.2020 20:48:35   
Karirana tufna
Hvala na odgovoru, i ja se nadam da ce biti ubrzo. 😊😊😊



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here