|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko štedimo
31.10.2017 9:34:38   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: isidora88

Vek montaznih je 100 godina cini mi se, jedina njihova prednost je sto se brzo naprave. I ja sam bila za montaznu medjutim ne isplati se bas...

Mislim da je garancija na njih 100 god. a da mogu i duze da traju.

Mi smo razmisljali i o toj opciji ...

Sad nesto slabije ustedimo. Al sto slusam na radiju bas ovih dana. Kod nas ta stednja uglavnom sluzi da pokrpi neke rupe, dugove, kredite, zamena necega od aparata ili oko kuce.. i tako da mi Srbi na taj nacin stedimo user posted image user posted image

Ja gledam po koji din. da sklonim ovako za decu nesto a vece stavke drugacije resavamo.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: koliko štedimo
28.11.2017 11:47:15   
dunja RR
Da li se sada isplati štedeti u evrima, s obzirom da kod nas evro pada?
Mada u inostranstvu on vredi uvek isto ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: koliko štedimo
28.11.2017 12:10:43   
Ana RR
Suzi, da li se isplati - ne znam. Ali mi imamo deviznu štednju (evri i dolari). Mm kad mu zatreba menja online, bolji je kurs. Ja razmišljam o nekom životnom osiguranju, ali za sada je sve to u fazi razmišljanja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: koliko štedimo
28.11.2017 12:38:29   
dunja RR
Anči, gde menjate online, jel imaš neki link?

Ja sam izračunala da smo na deviznoj štednji zgubili 1.000 evra sa ovim padom kursa. Nismo menjali, nego gledam trenutnu vrednost u poređenju sa periodom kada smo stavili novac na štednju.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.11.2017 12:40:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: koliko štedimo
28.11.2017 13:30:00   
Ana RR
Preko Intese, Suzi. Ne podiže novac već menja direktno sa računa.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: koliko štedimo
28.11.2017 23:47:48   
MamaNecaVo
Wiener stedisa,sto se tice zivotnog.
Zadovoljni smo sto uslovima sto pogodnostima.
Da napomenem da prekod osiguranja ne savetujem,ako se predomislite jer je gubitak 90%.


Sto se tice deviza-izgubili smo mnogo,novac povukli i orocili dinare.
Mnogo bolja solicija sto se stednje tice.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: koliko štedimo
29.11.2017 2:57:08   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom


Sto se tice deviza-izgubili smo mnogo,novac povukli i orocili dinare.
Mnogo bolja solicija sto se stednje tice.




O tome razmišljam. U kojoj banci ste oročili dinare?
Znam ima neka fora sa poštom, ili je bilo ranije, dobri su bili uslovi, ali to sam gledala u ono vreme kada je evro skakao pa je njima imalo smisla. Sada ne znam da li im se isplati da daju takve pogodnosti.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: koliko štedimo
4.2.2018 21:51:18   
Duškić
Bas slabo. Pokrpimo troskove, ali bice valjda i boljih dana.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: koliko štedimo
4.2.2018 23:21:22   
vocicana
Moja limenka je uvek aktivna. Ne moze se ne znam koliko ustedeti, muz i ja imamo odvojena sredstva, bolje je tako, ali kada treba sve se daje .
Skro sam rekla jednom mom doktoru ovde, evo Vama i Vasoj porodici 1080 dinara dnevno, pa prezivite, odgovor je bio NEMA SANSI!!!
Msm, tako me zasvrbi ponekad, sto nikada ne uplatim loto, mozda bi mi se posrecilo. Salim se, ali ne znam ni koliko moze ni sta moze da se ustedi, juce sam za voce, parce mesa i keks za dete potrosila 630 dinara, samo to, a gde je sve ostalo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: koliko štedimo
4.2.2018 23:25:09   
isidora88
Voci sa 1000 dnevno moze samo hrana da se kupi i to nesto skromnija. Ja ne stedim, ne znam i uvek mi fali para koliko god da imam.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: koliko štedimo
4.2.2018 23:34:00   
vocicana
Ma kakvi, ovo je katastrofa. Naravno da nemam samo taj novac, ali kada cujem da se bune, sve im je malo, pitam se kako zive jadni ljudi koji imaju mnogo manje, oni koji se snalaze, na sve moguce nacine.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: koliko štedimo
5.2.2018 7:49:03   
Misha i Ljisha
Da za 1000 evo i mi sa jednim detetom mogu reci to je samo hrana. Ok priznajedm volimo da jedemo i da uvek ima svega u kuci, voca, salate, mesa. Ali nije sad da idemo u restoran svaki dan i da se bahatimo u tom smislu. Odemo u bioskop, kako nam prilike daju i u pozoriste, nekad jednom mesecnom nekad vise puta ali gledamo da bude bar jednom mesecno zbog D. Dok poplacamo racune i D treninge, na kraju uvek krpimmo kraj s krajem. Evo mm kuka kako cemo s drugim detetom. Ja se salim sisace do skole i jesti Dunjine ostatke user posted image . Cim se nesto pokvari ili imamo nesto neplanirano u mesecu da uradimo, odmah nam je frka jaooo kako cemo. Npr sad je bio mali servise kola, znaci nije velika stavka 50e al eto dovoljno da smo u stisci i kako cemo. Ja kasnim sa placanjem racuna. A obicno ih do 20tog u mesecu platim sve. i td i td. O januarau kao mesecu da ne pricam, svaki januar se preznojavamo.

Jos npr ja sam bas stedljiva, evo potrosili smo 91 kw skupe struje, i 88 kw jeftine. Znaci pola stvari nocu radim. Dete odbijam da s brcka u kadi zbog racuna za vodu. Hranu kupujem na knap, da ne bacamo. Znaci nije mi problem da uzmem i 200 gr mesa ako smo samo D i ja na rucku a tata nam je negde i nece biti tu.

Gledam gde je jeftinije pa tamo kupujem. Ne znam, stvarno ne znam gde da ustedim tako da sam nasla jos jedan posao. A sad ce krenuti i privatni casovi pa ce valjda biti vise novaca

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: koliko štedimo
5.2.2018 8:04:30   
Anck Su Nmaun
Moze za 1000 din dnevno ali prezivljavanje. Nakupujte se testa pa jedite i gojite se.
A zdrav zivot pri tom ne mislim nista specijalno, znaci svaki dan da se skuva neko povrce s mesom, vockica za svakoga, mleko itd 1000 je malo. Ja ne znam kad sma izasla iz radnje a da ceh nije bio oko hiljadarke user posted image

Na zalost trenutno jako malo ustedimo nesto konkretno.
Kao sto rekoh nas narod na drugi nacin stedi, placa kredite, skuplja za auto, letovanje itd

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: koliko štedimo
5.2.2018 9:04:07   
mama Jo
Mi nikako da pocnemo da odvajamo a trenutno su nam ok primanja... mm od kako je promenio posao ima sasvim super platu, ja sam kao zaposlena pa dobijam sad porodiljsko, sad treba i za bebu da pocnemo da dobijamo.... a uopste ne trosimo na neki luksuz i na nas... tm sve na kucu i tako svaki dan... definitivno moramo bolje da se organizujemo...
Ali generalno vidim da je to svima problem...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: koliko štedimo
5.2.2018 15:24:14   
Misha i Ljisha
Evo situacija jutros primila deo plate i evo dekintirana sam totalno. Kupila ono osnovno za kucu i to mi je sto mi je. Srecom hemije imam jer kad idem u soping za hemiju potrosim sve ukupno ono 12000 u prodavnici a hrane opet mozda imam za nedelju dana pa posle nedelju dana jovo nanovo. Ponekad se zapitam jesmo li mi debili sa parama ili sta je vec u pitanju. Vidim ljude koji manje zaradjuju i divim im se. Kako li je njima? Ja nemam utisak da se mi nesto posebno bahatimo.

Evo jos popodne dolazi majtors za gasnu pec, i njemu dok dam caoooo platiceuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: koliko štedimo
5.2.2018 15:47:38   
mama Jo
Ljisho tacno znam o cemu pricas... mm i ja smo pre neki dan shvatili da smo potrosili deo njegove i moju platu ne znamo gde, a nismo platili jos informatiku... uopste se ne bahatimo, ja ne pamtim kad sam sebe pocastila necim, sve sto kupujemo je za kucu...a ne daj boze da se nesto neplanirano desi taj mesec - eto recimo kao da ,,ode" nesto pa moramo majstora da zovemo, a ne daj boze da, recimo, ode masina za ves, tv ili nesto slicno...katastrofa stvarno!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 13:42:12   
Dora89
Trudim se da uštedim na hrani, ali baš je teško. Viršle nikako ne kupujem (mada to i ne bi bio neki trošak), meso gledam uvek da kupim u mesari, a ne u marketima, a što se suhomesnatog tiče, tu kupujem najjeftinije, jer to nije nikakav kvalitet, to jedemo samo ja i muž na poslu, detetu ne dajemo. Trošim mnogo na vodu, pošto naša iz vodovoda nije za piće, nažalost. Ali mora uvek da bude voća i povrća. Kad kuvam, trudim se da u svako jelo ubacim sve vrste povrća i sve zdrave začine koje imam. Od mlečnih proizvoda sam zavisna, toga ne sme da fali. A izbegavam kečap, majonez, paštetu i slične "mazalice", gledam na toj hrani da uštedim, pošto stvarno ništa ne daje organizmu osim kalorija. Od starog hleba pravim prženice i bruskete. Trudim se da zamrzavam hranu koliko mogu, i moje dete jede sve što se servira, hvala Bogu, ali ipak se dosta hrane baci, i bude mi stvarno žao sa svakom bačenom hranom.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 13:48:20   
mama Jo
Laksemi je kad vidim da je kod svih negde slicno...
Mi smo juce skontali da smo potrosili sve novce na - na hranu... uopste ne znam kako i kada vec pre... a uopste ne kupujemo previse... cak poslednja dca puta u nabavci sam uzimala sve sto je na akciji...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 13:50:09   
Sarav
Svaki dinar sklanjam sa strane jer nam je za mesec dana krštenje i prvi rođendan. To mi je sad prioritet.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 13:57:53   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Dora89

meso gledam uvek da kupim u mesari, a ne u marketima,

Dora ovde gresis user posted image sto se ustede tice.
Meso je dosta skuplje u mesari u osnosu na markete. Mesare uracunaju ono navodno "usluzno pecenje" koje je kao besplatno, pa je svo meso skuplje u mesari nego u marketima. Bar je tako u bg-u. Ne znam odakle si ti

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 15:11:19   
Misha i Ljisha
Ma kakva crna stednja. Evo danas ce me ginekolog za UZ odradi izmedju 7 i 9 000. To mi je ceo mesec grejanja. Ja sad gledam da zaradim sto vise do porodjaja da zakrpim rupe koje imamo. A onda kako cemo nemam pojma. Stednja kod nas ocito ne postoji iako volim da mislim da stedim. I realno stedim. Kad mi D nije kuci, smanjim grejanje eto toliko da se bas ne smrzavam, nocu palim masine. Hrana se kod nas ne baca. Svi paketi mesa u zamrzivacu su na knap. U prevodu da je neko od clanova malo gladniji fali mu, ovako znam "porcije" za svakog i na knap pravim ruckove.
Mislim kako ustedeti kad su nam racuni preko 20 000??? Mojoj drugarici u Irskoj su racuni manji nego namauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 15:14:29   
Anck Su Nmaun
Joj ljiso samo kad citam oko tog grejanja pomislim ziveoo stan! Uvek ekstra toplo a racuni smesni u odnosu na kucu.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 15:30:44   
Misha i Ljisha
Ma strasno. Bas izem ti kucu. Prosle godine onaj grdni minus pa mislim da smo trosili preko 15000 mesecno za grejanje. Moji su sad dobili 22000 za grejanje.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 15:33:33   
Tatjana.87
Uhh tesko moze da se ustedi u danasnje vreme. Mi vec neko vreme pokusavamo za prvi rodjendan da ustedimo do leta...ali tesko kada dodje kraj meseca vec smo u problemu user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: koliko štedimo
21.2.2018 15:35:36   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ma strasno. Bas izem ti kucu. Prosle godine onaj grdni minus pa mislim da smo trosili preko 15000 mesecno za grejanje. Moji su sad dobili 22000 za grejanje.

Sve znam
Zato sam pre za to da kupimo veci stan nego kucu. Samo mi zao zbog dvorista inaceee...ne nikako. Ja kad dodjem kod mojih zimi jedva cekam da se vratim kuci u stan .

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here