RE: Uniforme u školama DA ili NE (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Srecko47E -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (26.2.2018 14:40:59)

Izgleda da ne razmisljamo svi isto o realnim stvarima




mama Jo -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (26.2.2018 22:40:16)

Pa sasvim normalno... ali ta tema je jedno vreme bila akruelna aad bas i ne cujem da pricaju o toms.. kanda se id toga oduatalo, a?




Maraj -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (26.2.2018 23:07:25)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ok. A koliko dajete deci za garderobu za tu istu skolu
Koliko vas u avgustu/septembru kosta garderoba za polazak u novi razred
Obično tada svi obnavljaju garderobu/obucu. Mislim da ce uniforma kostati daleko daleko jeftinije od garderobe koju moramo kupiti jel da

Izvini ali deca rastu i svakako mu moras kupovati , a unoforme nece nosati i po ulici i po kuci...


Pa to jeste ali zasto se onda garderoba obnavlja u septembru pred polazak u skolu. I vise se garderobe kupuje zbog skole jel da. Ja smatram da bi se manje garderobe kupovalo kada bi bile uniforme.
Ne bi bilk klasnog raslojavanja dece sto je izuzetno prisutno. Ne bi ti dete kukalo da nosi adidas trenerku vec bi moglk da nosi i kappa trenerku je l da. Ne bi ti kukalo da mu kupis beneton majicu vec bi nosilo i c&a majicu.
Tako da ja i dalje stojim iza toga da bi roditelje jeftinije kostale jniforme nego firmirana garderoba




mama Jo -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (26.2.2018 23:11:40)

Ja se iato slazem sa Maraj.... manje bi se kupovalo garderobe.... slazem se sa bi se opet videla razlika po nekim stvarima kao sto je perotonica, pribor i ostalo sto je neko jos pisao... ali opet bi bilo drugacijee. Dedinitivno roditelji kupuju najvise garderobe zbog skole, treba svaki dan obuci nesto drugo...

Ali sam i dalje da drzava treba to da obezbedi a ne da roditelji placaju iz svog dzepa... pa za kakve samo silne projekte se izdvajaju milioni, neka se i ovo provuce kao projekat pa da se deci obezbedi kvalitetna garseroba




Maraj -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (26.2.2018 23:14:39)

Pa meni je ok po 1 uniforma. Al sto bi drzava plaćala 3 kompleta.
Vise me izludjuje kad vaspitacice u vrticu traze pare da se kupi i ugradi klima uredjaj ili da se kupe duseci i što šta što se trazi. A opet kazem mislim da bi se fino mogle organizovati srednje tekstilne skole da siju te uniforme po simbolicnim cenama od npr 300 dinara
A deca u srednjoj skoli bi ujedno imala i odlicnu praksu




Mala Elena -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (26.2.2018 23:18:27)

Kupovale bismo svakako garderobu, ne traze sva deca markirano. Ja nikada o svojih roditelja nisam trazila tako nesto.
Nisam za uniforme sve i da ih drzava obezbedi.




mama Jo -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (26.2.2018 23:22:11)

E Maraj i to je odlicna ideja, nisam o toms tsko uopste ni razmisljala..meni je to potpuno u redu...
Jeste ME, ni ja nikada nisam svojima trazila, stavise uvek sam i bila vrlo skromna, ali danas je to potpuno drugacije... opet ce biti svega- kad odu na rodjendane, kad su izvan skole... ali skola je vaspitna inatitucija, pa neka to bude jedan od vaspitnih metoda...




veselicaa -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 0:03:19)

Ja nisam za uniforme,bar ne onako kako se pocelo raditi po skolama(nekim).




Anck Su Nmaun -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 2:10:01)

IZVORNA PORUKA: Maraj

Pa meni je ok po 1 uniforma. Al sto bi drzava plaćala 3 kompleta

Pa ponekad bi se valjalo i presvuci. Zamisli da dete ne presvlacis 5 dana

Drugo ja kupujem isto . Nista nesto posebno vise u Septembru. Mozda koja stvar jee ipak ih neces slati iscepane i sl.
A to sa.markiranom garderobom..kako ih naucis! Nikad ne bih ocu j majci takvu glupost bupnula. To mozda deca burzuja ili razmazenkovici mogu da prosipaju pricu roditeljima.




Maraj -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 7:29:09)

Anck mislila sam da drzava kupi 1 a roditelji ostale 2. Ne da dete ide prljavo u 1 uniformi.
Sto se firmirane garderobe tice. Pricam iz iskustva. Em radim u skoli pa gledam sve to. Em sin moje prijateljice je bio u skoli izvrgnut torturi od vrsnjaka jer je nosio neku bau bau trenerku a ne firmiranu. Patike su mu skidali da vide da li su original. Deca su vam jos mala pa ne razmisljate toliko o tome. Boze zdravlja videcete. Ne traze deca firmiranu garderobu zbog sebe vec da bi se uklopili u drustvo . A ako se ne ukolpe u drustvo bivaju izlozeni vrsnjackom nasilju zbog iste te garderobe....




Anck Su Nmaun -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 7:47:03)

Sve ja to znam kako ide u skoli ali ne bih se cimala da dam 10.000 na trenerku eto da bi ono udovoljilo drugarima. Bilo je toga i u nase vreme al nisam se puno cimala. Secam da su tada pocele Air maxice al dobila sam ih kad su mogli da ih priuste a ne po svaku cenu.
Mislim da se u danasnje vreme suvise udovoljava decijim. hirevima.




Anck Su Nmaun -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 7:48:56)

A ovo je sto se tice toga da se razlike nece videtii...

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Iako vecina misli da je zbog toga dobra ideja, ne bih rekla. Uvek se to vidi ko ce kakvu imati torbu, pernicu, patike, cime je dosao u skolu i sl.





Maraj -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 8:03:54)

Anck tada nismo svi imali air max patike. Ja ih jesam imala. Medju prvima u skoli....
Ali sada je drugacija situacija. Roditelji su drugaciji. Hleba nece kupiti ali ce kupiti firmiranu garderobu detetu. U nase vreme toga nije bilo
Skidale su se patike jer ih je svako 3.dete imalo. A sada ih ima svako.
Gledam po prijateljicama koje imaju stariju decu. Ne kupuju detetu patike koje su na snizenju. Nece dete da ih nosi jer mu se rugaju u skoli.
Al dobro. Ovo su samo nasa misljenja za i protiv uniforme.... ko da nas neko pita...




Misha i Ljisha -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 8:11:08)

Ja sam za. Naravno za komplet ne bih dala vise od 5000. A i bilo bi lepo da drzava obezbedi bar jednu uniformu.




Anck Su Nmaun -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 8:23:37)

Ne razumem kako neko vidi da li su patike bile na snizenju [sm=zmeden.gif] to je ista roba i po redovnoj ceni.
Naravno ..rzmenjujemo misljenja. Ali opet kazem necu da robujem tome, a tako cu i svoju decu uciti.

Pa bilo je i onda i Leviski secam se wooow ko ih je imao, nemoj reci da nije. Air maxice i ostale marke Al mene nije doticalo prozivanje, nesto se i ne secam da ga je bio, verovatno jer me tako nesto nije interesovalo.

Nemoj misliti da ima necu kupovati, hocu i sad imaju markirane ali meni i mm to nsita ne znaci pa tako cu gladati da i njih tome ucim. Sto bi svaki drugi roditelj trebao da radi pa ne bi bilo problema.

Opet kazem sve i da je tako, unofrma tu nista nece resiti. Opet ce se razlike videti na drugim stvarima, a uniforma ili ce se nositi preko nase garderobe (koju opet mi finansiramo svakako( o tome pricam) ili ce biti do tela pa ce morati da je bude onda 5 komada.




Mala Elena -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 8:52:18)

Tako je Anck.[sm=bravo.gif]




Dora89 -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 8:55:20)

Sve i da u školi svi budu jednaki, van škole će se videti statusni simboli. Npr. koji roditelj po dete dolazi u Mercedesu.




Maraj -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 9:29:49)

Anck ti ih ucis da ne robuju markama i to je super. A hoce li te slusati kadabudu bili 5 / 6..razred. nazalost tada ih vise drustvo "vaspitava" ne roditelji




Dora89 -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 9:33:31)

Bojim se da deca više traže markirane stvari da bi se uklopili u društvo, nego što oni lično to žele.




Anck Su Nmaun -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 9:33:46)

Pa onda nek im drustvo kupi trenerku od 100e [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Dok ih ja finansiram mislim da ce biti po mome [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 10:17:14)

Lepo je anck sto tako razmisljas. Moja prijateljica, cela nnena porodica je agoniju prezivljavala jer je njeno dete bilo izlozeno vrsnjackom nasilju jer je nosilo kappa trenerku. Meni je i kappa ok, ali dvanaestogodisnjacima nije




Dora89 -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 10:18:53)

Užas! Kućno vaspitanje, nisu to deca sama smislila.




Anck Su Nmaun -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 10:25:06)

Ne znam...gledam da udovoljim njihovim zeljama u granicama normale. Ali verujem da nikad necu preterivati jer smo i mm i ja po tom pitanju nekog (po mom misljenju) zdravog razmisljanja.

A sto se tice vrsnjackog nasilja toga ce uvek biti bilo zbog garderobe ili bilo cega drugog, znam iz iskustva.




Dora89 -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 10:27:38)

Ja ću se truditi da po statusnim simbolima moja deca ne odstupaju od većine. Ne moraju i ne treba da budu među najskuplje obučenom decom, ali da ne budu ni predmet podsmeha, nego kao svi ostali.




Anck Su Nmaun -> RE: Uniforme u školama DA ili NE (27.2.2018 10:32:31)

Pa tako nekako [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>