Bela buka (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Skockica -> Bela buka (13.3.2013 1:20:22)

Bela buka podrazumeva zvuk slican onom koji proizvodi fen, mikser ili usisivac. To je zvuk koji moze umiriti bebu koja ima grceve ili je uznemirena iz nekog drugog razloga jer je najslicniji onom zvuku koji je beba slusala dok je bila u maminom stomaku, sigurna i zasticena. Svojoj bebi redovno preko telefona na youtube pustam zvuk fena ili sum talasa.
Da li koristite nesto od navedenog kako biste umirili svoju bebu?




Sanchy -> RE: Bela buka (13.3.2013 6:47:17)

Dok je imao grcicee prva tri meseca redovno smo koristili zvuk fena i usisivaca,i stvarno ga je smirivalo,,,kada su grcici prestali prestala je i potreba za tim zvucima




boba 11 -> RE: Bela buka (13.3.2013 6:49:05)

koristili smo fen neko vreme par puta za uspavljivanje




Lu -> RE: Bela buka (13.3.2013 6:57:54)

Nikad ništa, nisam ni čula tad za to doduše.
Ja sma svoju bebu umirivala tako što ga stavim uz sebe, kožu uz kožu, valjda ga je miris i osjet mame umirivao.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minnica -> RE: Bela buka (13.3.2013 10:11:37)

Često sam uspavljivala Minu uz zvuk fena na youtube kad je bila beba.




Olga75 -> RE: Bela buka (13.3.2013 10:15:47)

zvercicu nije smirivala bela buka , kad je bila bas novorodjence imala je produzenu zuticu pa je spavala [sm=smiley13.gif]
kad je to prerasla nije jos se svidjalo fen a usisivaca se uzasavala i to dosta dugo ( sad ne znam da li i on pravi belu ili samo buku al eto [sm=smiley1.gif]




jovana13 -> RE: Bela buka (13.3.2013 12:10:00)

moji su vristali na takve zvukove....cudna neka deca...[sm=smiley36.gif]




adulence -> RE: Bela buka (14.3.2013 7:09:01)

ni moju I nisu nesto smirivali...




Mache90 -> RE: Bela buka (13.6.2013 22:55:13)

usisivac je mozda previse bucan




minnica -> RE: Bela buka (4.7.2013 20:09:08)

nama i sa sinom mnogo pomaže zvuk fena za umirivanje, čak ga i uspava.




Snelle -> RE: Bela buka (4.7.2013 20:46:17)

Treba ograničiti belu buku i ne preterivati sa njom jer ima štetno dejstvo u tom slučaju KLIK




Trcosava -> RE: Bela buka (4.7.2013 20:51:04)

Na Anu je delovalo, ali čim se ugasi - krećemo ispočetka. Nismo nešto puno to koristili, jer jednostavno je imalo trenutan efekat.

I kasnije kad je imala ispade, krene da se dernja, a ja lepo uzmem da usisavam. Jednom je zaspala, ali čim sam prestala - ona se probudila [sm=jezicek.gif]




Moiraina -> RE: Bela buka (4.7.2013 20:56:32)

Na moje dete ovo uopšte nije delovalo. Imam neku aplikaciju na telefonu sa zvukovima fena, usisivača, veš mašine i još kojekakvim, kako mu to pustim on počne da se okreće za izvorom zvuka [sm=smiley36.gif] Sklonim telefon van njegovog vidokruga, on gleda začuđeno u mene dokle god ne ugasim. Sa pravim fenom/usisivačem nisam probala, ali kontam da bi slično prošlo. Ali mi nismo imali problema sa grčevima, to sam mu puštala par puta kada nije hteo da zaspi, bez ikakvog efekta (osim što bi se skroz razbudio).




srnad -> RE: Bela buka (6.7.2013 10:41:40)

Jedina bela buka koja utice na V je zvuk motora auta. Cim se upali auto odmah zaspi. Ostale izvore bele buke nismo probali. Usisivaca se boji!




Stranica: [1]