Kucno vaspitanje vaseg muza (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Shishica -> Kucno vaspitanje vaseg muza (13.3.2013 19:47:47)

Kako je vas muz vaspitavan, kako je odrastao?
Da li ima velikih razlika u odnosu na vasu porodicu?
Da li se odrazava na vasu porodicu to kako je on odrastao i kako su prema njemu bili roditelji.

Ono sto ja sigurno znam je da cu moje devojcice savetovati da obavezno upoznaju porodicu i kako se prema njemu ophode roditelji i kako su se ophodili dok je bio mali..





Skockica -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (13.3.2013 23:47:01)

Ogromne su razlike. U njegovoj familiji zena je za kucu da cuti i trpi dok oni rade sta hoce a ja sam vaspitavana tako da treba da budemo ravnopravni, sto moze on da mogu i ja, nista vise niti manje od toga. Zato i nije uspelo.




Verolina -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (13.3.2013 23:59:51)

Auuuuuuuuu...Ne mogu sad, kasno je.[sm=smiley36.gif]




Dada81 -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (14.3.2013 0:16:28)

joj Verka,ismejah ti se danas [sm=smiley36.gif]
Ima,ima razlike,mada su u principu dobri ljudi''normalni''pa ni ovaj moj mnogo ne odstupa [sm=smiley36.gif]




Shishica -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (14.3.2013 8:02:57)

Verolina [sm=smiley36.gif] Pravo zboris.. treba tu snage ispisati sta treba.

Moj je dosta, dosta razlicito odrastao, razlicito vaspitavan. Imam misljenje da nije dobio sto treba.
Njegov tata je shvatio pred smrt i izvinuo se.. ispricao. Rekla sam mu kada je bio kod mene i mojih na tom "poslednjem razgovoru" koji je sa svima vodio, da ne brine i da ga sin ipak vise voli nego sto ga voli cerka.. mnogo je bio ponosan tada i voleo je da to cuje. Ne znam da li mi je i poverovao.

Sve se odrazava na to kakav je samnom, sa detetom.. ali opet mnogo bolji nego sto su svi njegovi. Trudi se, ali treba jos vremena.
Volim ga pa sam strpljiva. Vidim napredak [sm=jezicek.gif]

Ono cemu je on mene naucio je isto neprocenljivo.. da ne bude da sam ja najpametnija.




milicicak -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (14.3.2013 8:06:25)

potpuno drugacije od mog.. ali ne u smislu drugacijih vrednosti, stavova i razmisljanja tu smo prilicno slicno vaspitani
mislim bas na kucno vaspitanje, sredjivanje, spremanje, odnos prema kuci... nekad imam utisak da njemu kuca nikad nije bila dom [sm=smiley13.gif]




JellKo -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (14.3.2013 9:13:33)

Potpuno razlicito od mog, kao kod svih izgleda :). Mada je moj muz lijepo vaspitan, ali na drugaciji nacin od mene. Njemu je najbitnije da je kuca uredna, kao kod njegove mame, i to je onda neki znak sloge u porodici. Oni nisu navikli da razgovaraju o problemima, vec ako problem postoji, oni cute, i cim ne galame znaci da je sve ok. Mi smo u porodici uvijek jedni drugima otvoreno govorili sta mislimo, pa nema veze i ako razlika u misljenju postoji. Tako da ja sada imam problem u komunikaciji s njim.
Oni nisu navikli da pricaju vec da zajedno rade kucne poslove.Ako se ne slazu, onda o tome ne govore da ne bi dosli u sukob.
Nije ni to lose.. da se ne svadjaju, ali eto, vidim kako iz najboljih namjera njegovih roditelja dodje do velikih propusta u vaspitanju licnosti.
Mom muzu je tesko da kaze sta misli, a o onome sto osjeca nikad i ne govori, a cesto se naljuti kad ja kazem ono sto mi smeta jer odmah tto shvata kao prigovor.




nata11 -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (14.3.2013 12:19:38)

Dosta razlicito od mog ali smo vremenom pokuli jedno od drugog. U sustini najvise me izludjuje sto su tako nauceni od malena da necene rad koji ulozis u kucu. Da se on pita pikslu bi istreso jednom u mesec dana. Ali dobro da ne kukam zato hoce da sredi u dvoristu, okreci i te ostale muske poslove.




Jole84 -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (10.4.2013 11:13:33)

Moj muž je vaspitaniji od mene [sm=jezicek.gif]




Štetica -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (15.4.2013 8:51:39)

Vaspitan je ocajno,ali nemogu da trosim zivce i da se iznova nerviram.




Figaro88 -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (15.4.2013 9:05:38)

On je rastao bez mame sa tri muskarca,a ja isto bez mame ali sa dva muskarca,tako da smo jako slicni.Moj i njegov otac imaju ista shvatanja,isto razmisljuaju,pa su nas slicno i vaspuitavali.Naucio je da vodi racuna o svojim stvarima,da skloni za sobom,opere ves,sudove,spremi nesto za jelo,pa i sad to radi.Jedino sto kod nas ja radim te muske poslove,ja to volim,znam da popravim,sklopim,rasklopim,uvek me je to zanimalo,a njemu i ne ide bas.Jedini problem je sto smo oboje navikli da radimo po svom,a i uzasno smo tvrdoglavi,pa kad ja nesto uradim njemu to ne odgovara,a kad on nesto radi ja gundjam i tako[sm=smiley36.gif]




Sanja90 -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (15.4.2013 9:11:17)

U ova tema je ko stvorena za mene[sm=smiley36.gif]
E ovako je vaspitavan moj suprug: Otac mu je zabranjivao da udje u kuhinju govorio mu je da za to postoje zene i majka,a mm ni manje ni vise nego postao kuvar[sm=smiley36.gif]
Njegov otac ga je ucio i da treba zena da mu bude"rob",a on je takav dobrica pazi sta govori da ne bi nekog uvredio,nece da se svadja samnom,nece da povisi ton,ali nije naivan,a mene nervira jer imam osecaj da se svadjam sama sa sobom.
Otac ga je ucio kako zena treba da brine o kuci,a on da brine o stoci itd.a mm mi pomaze oko kucnih poslova, sve radimo zajedno i mnogo nam je lepse i zabavnije i pri tom je zaposlen jer nije hteo da brine o stoci.
I vaspitan je u pravoslavnom duhu ide u crkvu,postuje sve to,posti,imamo slavu itd.
Ziveli su kao siromasi,nisu imali nista,bukvalno kao u srednjem veku.
E tako da je sve suprotno od onoga kako ga je vaspitao otac,hvala Bogu,inace da je drugaciji tu bi bilo svasta,jer sam ja vaspitavana normalno za ovo danasnje vreme,dakle savremena zena[sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (8.11.2016 18:18:10)

Ja cesto kazem da mm nema kucno vaspitanje.to mi ranije nije smetalo,nije ni bilo toliko izrazeno,sad me bas nervira.
Nema manire,ne ume lepo da se pozdravi,da se upita sa ljudima,da bude ljubazan,on samo promrmlja dobar dan sebi u bradu i to je to.nema uopste osecaj da gosta ostavi na rucku,da ponudi da isprati goscu ako je kasno ili da pridrzi kaput i sl.mene to nervira,jer sam ja vrlo vrlo onako fino vaspitana i imam te finese .kod kuce isto ima podelu na zenske poslove,ono sto muskarac ne radi,ne sklanja za sobom i tako.sve u svemu,jedan veliki minus!




dunja RR -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (8.11.2016 18:25:57)


IZVORNA PORUKA: Jole84

Moj muž je vaspitaniji od mene [sm=jezicek.gif]



Isto i moj [sm=smiley1.gif]




eca89 -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (8.11.2016 18:28:06)

Branki, joj bas mi je zao!
Mm je stvarno ok, ali on je dobrica i njezan po prirodi. Ovde ja imam dosta familije, on samo kumove, ali se bas trudi kad nam neko dodje!
Dok su mu brat i otac haos, brat mu je vrlo mlad, a mnogooo neotesan i grub! Svekrva kaze da je mm na nju[sm=smiley36.gif]!




Ed83 -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (8.11.2016 18:37:50)

Moj muz je Finac (tj. Tata mu je Finac a mama iz Srbije)... on je rodjen i odrastao u Finskoj i pravo je lepo vaspitan od obe strane... On meni jos uvek otvara vrata auta, pridrzava jaknu, nikad ne prekida nekog u govoru (sto ja,nazalost, cesto radim), domacin je pravi, kad imamo goste uvek on pravi jelo i sto je najvaznije,ocisti kuhinju za sobom[sm=bravo.gif].... Samo ovakav da ostane[sm=smiley36.gif]..




Anck Su Nmaun -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (8.11.2016 18:39:18)

Mm ima manire, sto kazes finese ponekad. A nekad tako zablesi ako ga doticna osoba ne interesuje . .da meni bude neprijatno. Mislim ne moras ga voleti al budi prijatniji. A ono sto me jako nervira..kad mu nesto treba on ce pitati...ma bilo koga samo da uradi to sto je naumio...a ja to bas bas ne volim.
I mnogo se razlikujemo po po pianju vaspitanja ali ne mogu reci da nije vaspitan..mozda na drugaciji nacin. Ja sam mnogo umerenija.
A sto se tice kuce.. malo sam dovela u red Sina jedinca ali ima tu jos doooosta posla. Sto kaze Branki to deljenje poslova me jaaako nervira!




World -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (8.11.2016 21:13:06)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Jole84

Moj muž je vaspitaniji od mene [sm=jezicek.gif]



Isto i moj [sm=smiley1.gif]



E pa prvo mi je palo na pamet ovo, ali vidim da nas ima jos nevaspitanih zena..[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (8.11.2016 21:39:30)

Moj je divan,ne postoji podjela posla,pomaze mi oko svega koliko moze.Sto se tice tog moji svekijevci su odradili odlican posao.Sto mi je veoma bitno naucen ja da pokaze osjecanja,ne samo prema meni nego i mojoj mami redovno kaze da je pozelio i da bi volio da nam cesce dolazi.Jedino sto nije od tih tipova da otvara vrata,ali to mi i ne smeta.




choopa choops -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (9.11.2016 2:24:05)

MM je vaspitavan u patrijahalnom duhu, klasika žena radi, muž sjedi, ali nije takav.

Recimo, njegova majka je bila njegovom ocu robinja, taj maltene ni čašu vode nije znao sam da sipa, a da ne pričamo o sklanjanju za sobom, pranju sudja, ili ne daj Bože kuvanju. O lijepim manirima manje više ne moram pričat jer je čovjek sa sela, ali bio je jako darežljiv i dobar domaćin.

E sad, MM je skroz iz neke druge priče, s obzirom u kakvim je uslovima odrastao. On i stavi robu da se pere, suđe, počisti za sobom, spremi neku laganu večeru, presvuče djecu, usisa i td. Jedino što ne zna je da skuva, ali dobro, šta ćemo sad. Ne mže baš sve [sm=smiley36.gif] (iako bi ja mijenjala sve ovo ostalo samo za kuvanje [sm=smiley36.gif])

Tako da ne znam koliko je vaspitanje tu imalo ulogu, jer on nije vaspitavan da se tako ponaša (nego sam ga ja toe naučila [sm=jezicek.gif]), već možda više njegov karakter?! Nemam pojma.




Anck Su Nmaun -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (9.11.2016 7:24:02)

Od svega naj gore sto ga je vaspitala mama je da niata za sobom ne skloni [sm=zmeden.gif]
Tako on pi*** od mog zvocanja..sklonii za sobom!!! Kad bi svako u kuci samo za sobim sklinio cinimi se imala bih 50% manje posla [sm=smiley13.gif]
A zamuslite petoclana porodica pa samo ja da sklanjam!




dijana1* -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (9.11.2016 9:06:24)

Evo bicu malo nevaspitana ali meni je ova tema skroz bezveze.
Nema mi smisla. Ispada da smo mi zene bolje od muskaraca, mi sve znamo a oni su eto tako tu da zive sa nama.
Ko sam ja da sudim kako je neko vaspitan, mogu samo da pisem kako su mene moji vaspitali.




popkica bebic -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (9.11.2016 9:39:46)

Uf, Dijana, nisi nevaspitana, svi smo ovakvi i onakvi, nekad smo najkulturniji nekada se drugi postide zbog nas, kao i mi sami, ali ipak, ovde istresemo sta mislimo o uticaju muzevljevog kucnog vaspitanja na njegov zivot, pa i zivot nas koji s njim zivimo. MM je vaspitavan da se uvek oslanja na tatu, a to i te kako utice na nas zivot i brak. Kad god negde zagusti, zapne i sl, dodji tata. E sada taj tata misli da i mene moze da kontrolise, pa me zivka sto puta, pa nudi "pomoc", pa komentarise, navikao ga je sin na to. A ja se tresem od nervoze i ne podnosim uplitanje u moj zivot.
A i moje vaspitanje utice na porodicu, naravno. Kod mene su svi bucni, vicu, nervozni su...i ja sam nazalost takva! I mrzim to!




sonyasha -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (9.11.2016 10:18:46)

Mm i ja smo skroz različito vaspitani. Moji su srdačni i topli ali sto puta nemaju red i u haosu su, a njegovi su hladni ali imaju svoj neki red svidelo se to meni ili ne. Tako isto mm i ja, stalno se šalim kako nas je Bog i spojio da pomešamo krajnosti!
Mm je razuman, odgovoran, pouzdan ali npr. njegovi ga nisu naučili da kaže "prijatno" kada neko jede [sm=zmeden.gif]. Ono što je zeznuto je da je do 25 živeo sa babom i dedom a oni su nažalost pokojni pa ne mogu da upoznam odgovorne za njegovo vaspitanje. Znam da su oni svakako bili patrijarhalni pa mm nije hteo da pegla(kao ženski posao)...sada je toliki haos da nekada i to radi, a i ja nekada moram da usisam(odmah sam deklarisala da je to muški posao)[sm=smiley36.gif]...Uvek će on da tegli i uzima teško od mene ali da mi pridrži vrata ne...i tako, ima i dobrog i lošeg ali se i međusobno učimo pa se nadam da ćemo oboje biti bolji.




dijana1* -> RE: Kucno vaspitanje vaseg muza (9.11.2016 12:32:45)

Imam tri sina i prema svima se isto ponasam i isto ih ucim. Vuk je kontras i filozof i sve sto kazem on ce okrenuti i uradoti drugacije, dok je Kosta poslusan i on uci ono sto mu se kaze. Kosta radi dobre stvari a Vuk zna sta je dobro ali ipak ce prvo da uradi onako kako netreba.
Ako ovako ostane, sutra kada se ozene doci ce snajka i reci eto mama ga nista nije naucila.
Ja znam koliko se moja mama pokidala oko brata a on sve po svom. I dan danas se zena nervira, nista nije onako kako ga je ona vaspitavala. Tako da i dalje mislim da je tema bezveze. Komentarisati tudje vaspitanje i odgovorne ljude za isto a niko od nas nije prisustvovao samom cinu tog vaspitanja je suludo.




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>