|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 9:48:46   
jance
u kolicima spava najduze 45min jer ne moze u njima da se okrece i jako ga greju, to smo saznali ovog vikenda kad smo bili ceo dan na plazi, i prvo smo se nervirali sto slabo spava a onda smo doterali kola blizu pa ga stavili u gepek i spavao je svoju turu od 2 sata bez problema....

trudicu se da budem pozitivna i opustena, kazem, cele ove "dileme" nebi bilo da mm necaka nije na moru a ostatak mm familije se ne plasi da ga cuva....

ja se uvek brinem da mu ne poremetim spavanje, jer od toga zavisi i nase spavanje i njegovo celodnevno raspolozenje... no mozda cu ovako makar preko dana moci da iskontrolisem spavanje i hranu...

inace, da je bilo ko drugi iz familije, nebi uopste razmisljala, verujte mi, vec sam odbila dolazak na nekoliko svadbi od kak se majstor rodio jer su svadbe bile daleko i tesko mi je ilo za organizovanje.

von, nosila si gotove kasice jel tako?
samo da ne bude jaako toplo, svadba je na otvorenom, jeste da je u sumi, ali je pitanje koliko ce biti hladnije tamo...

jel imate jos koji praktican savet sta da ponesem, kako sta da uradim?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 9:54:39   
Anoniman
Pošto će spavati u kolicima do tebe, podmetni mu čaršav da se ne ulepi u kolica i nemoj ga vezati, tako će moći da se okreće. 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:11:47   
jance
eto vidis, casrav mi nije pao na pamet, stavljala sam peskir, ali ga je i to kanda grejalo.. a i inace bude odvezan u kolicima pa nece da se okrece, pojma nemam zasto, samo kad je na ravnom onda hoce...

za noc imam sada vec transportni krevetac, njemu je vec poznat pa tu valjda nece biti vecih problema...

nosicu mu gotove kasice koje znam da on voli, da nebi imala njakanja oko hrane a i da nebi imala "borbu" sa familijom koja pokusava da mu strpa svakakvu hranu u ruke jer : on bi vec trebao sve da jede...

uhvatila me panika, priznajem, ovo je prvi put da ga vodim negde gde ne poznajem najbolje, gde nisam sigurna kako ce teci program i tako to. do sada sam takve situacije maksimalno izbegavala.



_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:16:16   
Anoniman
Imaš putni krevetac? A u čemu je problem da ga časkom otvoriš na travnjaku pored stola? ja bih to uradila bez blama. 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:16:59   
Anoniman
A čaršav po mogućstvu uštirkaj, i dobro ispeglaj. Onda stoji krut, i ne greje. 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:21:33   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

A čaršav po mogućstvu uštirkaj, i dobro ispeglaj. Onda stoji krut, i ne greje. 

Zezaš?
Ja ne bih vukla dete na svadbu nikad, pa nek taj neko sa mnom ne progovori dok sam živa. Možda sam malo uvrnuta, ali nekako mislim da niko nije vredan njegovih suza i nervoze. Platila bih bebisiterku ako baš nema ko da ga čuva, a nju bih uputila u čuvanje koji dan ranije.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:23:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: Tash

A čaršav po mogućstvu uštirkaj, i dobro ispeglaj. Onda stoji krut, i ne greje. 

Zezaš?



Ne. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:25:19   
minavb
Ti si bre izvor vrlo korisnih informacija. Nisam štirkala ništa najmanje 18 godina, kad sam štirkala uniformu za praksu dok nisam videla da su svi po bolnicama apa drapa.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:26:27   
jance

IZVORNA PORUKA: Tash

Imaš putni krevetac? A u čemu je problem da ga časkom otvoriš na travnjaku pored stola? ja bih to uradila bez blama. 


pa i nije, i to sto kazes.. jedini problem mogu da budu deca koja trce okolo i vriste, njih se plasi panicno u zadnje vreme.. (mada mu na plazi u gepeku nista zivo nije smetalo)
a ustirkani carsav na selu tamo mora da bude, ako ne budem uspela da ga tamo nadjem, ima svekrva makar toliko da pomogne
hvala puno, znace mi saveti user posted image
ako ti jos sta padne na pamet, pisi, svadba je 28mog, imam jos vremena ja user posted image da se psihicki i fizicki spremim...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:31:19   
Modessty
Mi smo nosili na jedan rodjendan ono majčino krilo. U njemu je spavao bez problema. Naravno obavezno čaršav ko što reče taša, pamučni, ispeglan. I neka dobra hladovina. A za buku se ne sekiraj. Stvarno je čudo kako deca u takvim uslovima spavaju bez problema. Valjda ih izmori gužva i gungula. Jedino što ćeš morati da se boriš sa znojavim babama i tetkama koje hoće da ga nosaju iz ruke u ruku i da ga ljube user posted image bljaaak user posted image Ja sam ludela kad sam bila kod kuma na veridbi i kad su razne žene htele da ga ljubakaju. Smejali mi se muž i kum user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:33:54   
Anoniman
Pa Lukin kimono recimo štirkamo baš zbog toga. U sali bude milion stepeni, a kimono (gornji deo) je extra debeo.

I pošto je to u prirodi, potraži u Aksi da kupiš onu mrežicu za komarce što se stavi od gore na putni krevetc. U tom slučaju ni uveče ne mora tm da ide sa njim na spavanje, uspavaš ga tu, prijaće mu napolju jer je svuda unutra pakleno, i milina. Svi uživate.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:41:03   
Anoniman
Je l' deci ne smeju da se stavljaju čepovi u uši? Možda lupam, ali znam da postoje oni potpuno fleksibilni, pa eto možda najdebilnijeg, a možda idealog rešenje, ne znam kako nikad nisam razmišljala o tome kad je N bio maliuser posted image

E sad, što se tiče odlaska...iskreno, ja bih ostavila mm kod kuće sa detetom ako je neko sa moje strane, a ja bih ostala ako je neko sa njegove. Jbg, koliko možemo odemo zajedno, i onda jedno ode kući. Ne kažem da mi je lepo da budem bez mm, ali ja na to gledam kao na jedini način, pošto kod nas često jeste, i nikad ne idemo zajedno na rođendane uveče, na proslave i slave - jedno ostaje kod kuće sa detetom. Ne gledam to kao odricanje, ako može mama, može i tata, i gotovo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:51:12   
Modessty
jooooj tash nemojte da štirkate kimono naročito ako je onaj deblji za džudo. Čudi me da se ne žali da ga grebe. Imate u merkatoru u intersportu tanje letnje varijante i prilično su mekani i dosta upijaju. A još imate i popust uz člansku kartu kluba. Sorry za off topic user posted image Kad je štirkan može da te poseče kao nož ako te neko jače cimne i povuče.

Ovo je dobra ideja sa krevecem i mrežicom za komarce. Sigurno će bolje spavati napolju čak i uz svu buku. Pošto imaju sobe imaćeš gde da ga istuširaš kad zatreba i presvučeš na miru.
Za taj jedan dan pakovaćeš se ko da ideš na 7 dana na more user posted image I uvek razmišljaš da nisi nešto zaboravila i šta ti još treba

Ne zaboravi igračke u većoj količini user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:54:12   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Modessty

Mi smo nosili na jedan rodjendan ono majčino krilo. U njemu je spavao bez problema. Naravno obavezno čaršav ko što reče taša, pamučni, ispeglan. I neka dobra hladovina. A za buku se ne sekiraj. Stvarno je čudo kako deca u takvim uslovima spavaju bez problema. Valjda ih izmori gužva i gungula. Jedino što ćeš morati da se boriš sa znojavim babama i tetkama koje hoće da ga nosaju iz ruke u ruku i da ga ljube user posted image bljaaak user posted image Ja sam ludela kad sam bila kod kuma na veridbi i kad su razne žene htele da ga ljubakaju. Smejali mi se muž i kum user posted image

ovo je tacno! a sto se baba i tetki tice to je gadno,imam srece da moja ne voli da se nosi i da je ljube,odmah place..user posted image user posted image user posted image pa znam da je nece ulepiti!!
jance,nosi sve gotove kasice,sve ono sto voli..imas rashladne torbe,pa stavis u njih,da se ne pokvare na ovoj vrucini!..i AD mozes nositi,to je najmanji problem!..a pakovaces se kao da ides na 7 dana!user posted image ..sva sreca da idete kolima,pa sve moze stati...user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:56:46   
lanajelena
Jance tek sad vidim da cekas drugo user posted image ...Moji su na svadbama bili bolji nego kuci,L je deverovu celu svadbu prespavala u kolicima blizu zvucnika(znaci ona i od devera drugog klinac zajedno 8 sati su spavali user posted image )...ali sad kad su malo porasli nemam nameru da ih vise vodim po svadbama

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 10:59:31   
Modessty
Danilo se na kumovoj veridbi budio samo kad stane muzika user posted image I danas mi nije jasno kako je mogo uz onu buku da spava! Pa ono i nije ličilo na muziku nego na raštimovano zavijanje i urlikanje user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 11:00:17   
jance
mozda ce na kraju tako i biti, da ce on lepo da spava u putnom krevetcu negde napolju, nije to tako lose. neku mrezicu imam, moram da proverim dali moze da se navuce na krevetac...

Nedjo, na kraju i jeste opcija da mm ode sa Ogijem a ja da ostanem koliko jos moram...

sad sam zvala sestru, u subotu idemo tamo pa ce me voditi da vidim to mesto i pokusace da mi da sto detaljniji program desavanja, da mogu da se organizujem.

Mod a za babe, to i ja mislim, ali se sve nadam da ce ga mladji deo familije, kao i moja najmladja sestra da drze, jer kad ga neko nosa (naravno) onda mu ni deca, ni buka ne smetaju...
kazem, mene vise brine ono trpanje u usta svega i svacega, zbog dobroznane teorije da bi : dete u toj dobi vec trebalo da jede sve user posted image
pa ako ga budem otimala, bice zbog toga..

cekam sada da ovo sve resim, pa moram da se bacim na ostale pripreme koje nemaju toliko veze sa majstorom, kao sto je kupovina cetvrtaste torte u NS po pristojnoj ceni, i haljina za mene.. kao i neko lepo odelce za majstora..

da, znate li nekoga u blizini ko moze da pozajmi neko lepo odelce za osmomesecnu bebu za svadbu? nebi kupovala, on sve bas jaako brzo preraste....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 11:31:33   
Bebilina
Jance iz mog iskustv uvek se nadje neko da hoce bebu da drzi user posted image Ja sam prva recimo user posted image Bili smo prosle godine na vencanju kod para ciji je sincic imao 3 meseca. Taman krenuse govori on se uznemiri, gde ce tata, mama, babe ili dede da se udaljuju kad oni drze govore, ja se lepo ponudim i uspavam dete u cosku... Njima je znacilo, a meni nije bilo tesko... Nadam se i vi cete imati nekog tako...
IZVORNA PORUKA: jance
kao i neko lepo odelce za majstora..

da, znate li nekoga u blizini ko moze da pozajmi neko lepo odelce za osmomesecnu bebu za svadbu? nebi kupovala, on sve bas jaako brzo preraste....

Ovo je i meni trenutno preokupacija... Trazim sta bih mogla za oktobarsku svadbu za bebu, ima odelca al ja jos ne znam dal je decak ili curica... Za curicu je lakse- haljinica koliko hoces, za deckica treba da pronadjem nesto u vel do 3m a da ne bude samo za taj dan... Al ima izbora, naci ce se neka kosuljica, prsluk i pantalonice...


< Poruku je uredio Bebilina -- 11.7.2012 11:33:42 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 11:38:03   
Anoniman
jance, ne budali, kakvo lepo odelce za 1000 stepeni, samo će se unervoziti. Obuci mu bodić bez rukava, i gotova priča.

A ne moraš imati mrežu, uzmi parče zavese koja ima one sitne rupice, ako imaš negde u kući. user posted image

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 11:39:47   
Anoniman
jooooj tash nemojte da štirkate kimono naročito ako je onaj deblji za džudo. Čudi me da se ne žali da ga grebe. Imate u merkatoru u intersportu tanje letnje varijante i prilično su mekani i dosta upijaju. A još imate i popust uz člansku kartu kluba. Sorry za off topic user posted image Kad je štirkan može da te poseče kao nož ako te neko jače cimne i povuče.


Ja nisam štirkala poslednji put. Mrzelo me. user posted image

A ispisala sam ga preko leta sa treninga, nemam ja snage da sedim na klupi na 1000 stepeni uz Marka koji se penje gore-dole po tribinama, sat vremena.



(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 11:41:29   
Anoniman
A koju veličinu ti nosi beba? Ne znam šta sam podelila, a šta je ostalo, moram da proverim. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 11:46:47   
jance
74 trenutno... kazem, nisam planirala nista da mu kupujem, bice mu toplo ionako, al mi palo na pamet da bi mozda bilo lepo na slikama i tako to.....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
11.7.2012 11:49:12   
NadaR
Janče , ja bih neku košuljicu sa kratkim hlačicama za slike a kasnije samo bodić . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
13.7.2012 8:28:40   
jance
evo samo da javnem da se situacija polako ali sigurno resava povoljno po nas... cula sam se sa sestrom, neka porodica im otkazala dolazak, pa je rekla da je ionako planirala da zove moju svekrvu pa ce uz nas zvati i nju. rekla sam svekrvi, ova je prvo kukala kako nema para, ona to nece moci i tako to, al je mm presekao, ja sam se dogovorila sa sestrom da sveki ispece kifle za petak a za subotu cu onda samo ja nositi tortu, ona ne mora, poklon isto sa nama. a onda lepo majstor moze na spavanje u svoje zacrtano vreme, svekrva sa njim, a mi nazad na svadbu, i majstor ostaje sa sveki da spava a mi cemo u posebnoj sobi da spavamo dok se ne probudimo user posted image nije moglo bolje da ispadne i uzasno mi je drago sto je mm presekao njenu kuknjavu pa se vise nije bunila.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Beba/malo dete na svadbu?
13.7.2012 8:34:43   
Anoniman
Super user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here