RE: Proliv kod beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Anoniman -> RE: Proliv kod beba (6.1.2011 11:47:55)

Pirinchana voda i LINEX su zakon za proliv [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] Preko noci nas proshlo...

Pirinchanu vodu koristite za pravljenje dohrane, kashica,....ili dajte na kashiku da pije ako beba sisa...




mejvis -> RE: Proliv kod beba (21.1.2011 22:52:25)

Evo i kod nas proliv od danas![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Kako se tačno pravi pirinčana voda!? Koliko ide čega, koliko se kuva, da li stoji posle kuvanja? Kako se daje lineks- u vodi se rastvoji kapsula? Koliko puta dnevno se daje lineks?
Nama je doktorka dala neke Liobif ampule, to sam mu danas dala pa ćemo videti...




Lu -> RE: Proliv kod beba (28.2.2011 10:43:24)

IZVORNA PORUKA: nenaolga




Drago mi je da sam vam se pridruzila,moja cerkica ima dvadeset meseci i u poslednjih deset dana ima retku stolicu.Nije proliv jer ima dve do tri stolice dnevno,ali su retke.Davala sam joj probiotik nekad bude normalna  pa opet retka.pre dvadesetak dana bila je na jacoj dozi antibiotika i sirupa pa mozda joj se i crevna flora poremetila .Da li je neko imao slicno iskustvo sa retkom stolicom?


IZVORNA PORUKA: Tash

Hoće kandida od antibiotika.

Odnesi stolicu na analizu.





mirks -> RE: Proliv kod beba (1.3.2011 18:13:33)

jel moze biti proliva zato sto izlaze zubici?




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (1.3.2011 18:14:16)

moze [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jelenadunja -> RE: Proliv kod beba (1.3.2011 18:14:57)

Moze [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mirks -> RE: Proliv kod beba (1.3.2011 18:17:09)

hvala ti olga...da se ne sekiram onda...danas je 3 puta imao proliv, vuce desno uvo kao da ga svrbi mora da je onda zbog toga...bas je boza nervoza...




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (1.3.2011 18:17:27)

moze jer proliv je ustvari konzistencija a ne broj stolica , posto onda imaju hipersalivaciju tako razrede stolicu i moze da bude par bas tecnih ili retkih stolica

Mirks , ako bude trajao i sutra mozes da das probiotik i kod dr za svaki slucaj




mirks -> RE: Proliv kod beba (1.3.2011 18:26:58)

a posto on pije samo mleko da ga ponudim vodom  za svaki slucaj?




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (1.3.2011 18:29:14)

da , ponudi ga vodom slobodno




mirks -> RE: Proliv kod beba (1.3.2011 18:34:11)

olga bas si [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Iwana87 -> RE: Proliv kod beba (25.3.2011 9:31:34)

Od juce ima proliv,nije imao kad su mu nicali prvi zubi,pa ne verujem da je od zuba,a opet mi nije jasno jer ovako nista posebno ima t 37.1 ili 2 i toliko,malo je nervozaniji sto sam mislila da je od zuba al' sad ne verujem,jel moguce da dete odreaguje jace na nicanje drugih nego prvih zuba i ima li to veze u opste?




New Mom -> RE: Proliv kod beba (6.4.2011 20:35:34)

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Sta znaci kad beba ima proliv?[sm=zmeden.gif]


IZVORNA PORUKA: Verus RR

sanjice moze od svacega biti, kakav proliv?  Hoce od zuba od silne pljuvacke, hoce od virusa...
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Sta znaci kad beba ima proliv?[sm=zmeden.gif]



IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jel dojis? Kod tako malih beba kao tvoja je "proliv" normalna stolica, uvek im je jako tecna, dok god je zuta, nema temp. beba deluje ok ne brini.


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Vec dva dana ima proliv. Inace je zute boje. Za zubice joj je pretpostavljam jos rano. Skoro smo isli kod dr. Sve je uredu. Cak nas je zbog nosica poslala na bris grla i nosa. Sumnjala je na bakterije. Hvala Bogu nije to u pitanju. Vec nekoliko dana je mnogo razdrazljiva posebno kad joj se spava i kad je gladna. Krene da place koje ide sve do zacenjivanja. Trazi vise nego sto ja mogu da joj ponudim. Naravno dodamo joj dohranu.


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Sanjice , da li joj kaka smrdi ? Ako ne , i ako je iste boje samo ređa - to može da bude ok , i da se provuče kao "normalna" kaka . Ako smrdi jače onda je nešto drugo . A to što je razdražljiva - ponudi joj više klope ... Meni je Nina tako vrištala kada joj nije bilo dosta klope .


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Mogu ti reci da smrdi. Stvarno ne znam sta bi moglo da bude. Cim joj se ne spava, i nije gladna samo se smeje.


IZVORNA PORUKA: zoća

Sanjice koliko stolica ima u toku dana,da li joj curi nos


IZVORNA PORUKA: Olga RR

Sanjice , ako je raspolozena ne verujem da je bas strasno
najbolje je da pozoves dr i da se konsultujes oko probiotika




IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ima jednom dnevno. Prekjuce sam se preispitivala da nije od toga sto sam ja pila mleko. Inace ne pijem ga uopste. A, taj dan sam jela uz mlevenu plazmu. Nos joj ne curi, ali ima problem sa njim.


IZVORNA PORUKA: zoća

Sanjice to je retka stolica koja je verovatno od pojačane pljuvačke zato što je pljuvačka laksativ.Proliv je kada beba ima više od pet retkih stolica dnevno .Prati je pa ako se desi i temperatura kod doce
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ima jednom dnevno. Prekjuce sam se preispitivala da nije od toga sto sam ja pila mleko. Inace ne pijem ga uopste. A, taj dan sam jela uz mlevenu plazmu.







IVA 11 -> RE: Proliv kod beba (17.4.2011 15:09:08)

Moj sin od preksinoc ima proliv. Bili smo kod pedijatra on kaze da je od zuba, otecena gornja vilica pa pretpostavlja da je od toga. Juce je kakio poslije svakog obroka ili napitka, davala sam mu tecnosti da ne dehidrira, u toku noci sam mu dala pirincane vodice i danas samo bananu, sargarepu, i kakio je samo jednom(a juce i preksinoc oko 10 puta), a danas je onako-ni kaka ni proliv. Da li ima potrebe da radi neke analize, jer sam se bas zabrinula?




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (17.4.2011 15:15:27)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (17.4.2011 15:16:27)

mislim da nece biti potrebe za nekim dodatnim pretragama i da ce proci cim se smanji salivacija ali mozes da mu das probiotik za svaki slucaj





IVA 11 -> RE: Proliv kod beba (17.4.2011 15:21:14)

Zaboravih da kazem da od preksinoc dajem probiotik, rastvoren sa vodom ili cajem, ali ista je situacija. I sluzave su stolice, ne vodene. 




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (17.4.2011 15:23:19)

[Sadržaj poruke je obrisan]




IVA 11 -> RE: Proliv kod beba (17.4.2011 15:32:32)

Hvala Gagi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Mala Loojka -> RE: Proliv kod beba (20.4.2011 17:19:33)

Zene pomagajte... Moj mali ima 2ipo meseca i pije Aptamil... Danas je vec 4x kakao, ali nije kaka nesto bas retka.. A boja je ista... Zanima me da li je to mozda proliv, i koliko puta na dan kake bebe koje ga imaju?




IVA 11 -> RE: Proliv kod beba (21.4.2011 0:08:11)

Vise od 5 puta je znak za proliv, naravno ako je rijetka, vodena ili sluzava stolica. Ako nije rijetka, nije proliv. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Proliv kod beba (21.4.2011 9:05:51)

Joj, ne volim što sam iskusna na ovu temu, ali dajem ti savet od prof. Perišića iz Tiršove koji je izlečio mog Mihajla nakom 35 dana teškog proliva:
Stroga dijeta - šargarepa, krompir, pirinač, palenta, jabuka, banana i NIŠTA VIŠE!!!
Uzmi mu ad mleko FL (free lactoza) imaš od Novolac-a, Milupe, Nestle i to neka pije bar nedelju dana.
Daj mu Probiotic Forte (jedini probiotik koji prof. priznaje za delotvoran)- rastvoriš kapsulicu u hranu.
Bez hleba, keksa i svega ostalog sa glutenom.
Pridržavaj se ovog nedelju dana i ako ni onda ne bude bolje, obavezno kod lekara.
Nudi mu tečnosti (vodu sa elektrolitima) i blagi čaj od nane - računaj da ti popije 1l za 24h obavezno
Srećno!!!




Nensi* -> RE: Proliv kod beba (16.5.2011 9:37:42)

Vuk ima proliv [sm=smiley13.gif]
Za poslednjih pola sata je 3 puta kakio,bas retko...
Ne znam sta da mu dam da jede,on i ovako nece nista da jede...Da mu dam krompir i pirinac? Jel sme jogurt? Vodicu ga kod lekara,cekam mm da dodje po nas...




Jeca* -> RE: Proliv kod beba (16.5.2011 9:40:31)

keks i caj
tostic ili cist hleb
jogurt sme
voda sto vise
daj mu linex! (prospi sadrzaj pilulice u pola case vode izmesaj i nek popije)
ja obicno uz linex dajem i smectu, jako je dobra i umiri stomacic, stegne stolicu...
nemoj mu davati voce, povrce...moze samo supice




Jeca* -> RE: Proliv kod beba (16.5.2011 9:42:06)

nadrobi mu kiflu u jogurt




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>