|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 22:55:52   
majka mara
kad se beba zagrcne,nemojte paniciti (ako je to moguce) u prvi mah (jedna sekunda) pustite dete samo da se izbori (sta ako se zagrcne kad vi niste tu) mada je ovo refleks kod svih nas,iskasljavanje.
ako i dalje beba grca, lupkajte ga po ledjima par puta dok neizbaci hranu s kojom se zagrcnula.
sledeci korak je uzimanje beb preko ruke i to preko bebinog stomaka,malo `poskocite` tako da napravite pritisak preko bebinog stomaka,u 90% slucajeva sadrzaj ce beba povratiti,
ako beba i dalje ima gusenje uhvatite je za stopala okrenite naopako i protresite malo gore dole,ovo sa ovim treskanjem zvuci malo bzvz,ali tako je (OVO JE JEDINA SITUACIJA KAD BEBU TREBA PROTRESTI,INACE BEBU NIKAKO NE TREBA TRESTI NI U KAKVIM SITUACIJAMA)

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 22:57:29   
liliana
Meni se Tina juče zagrcnula kašicom od jabuke. Rastavila me od života!!! Sva je bila crvena, nije mogla da udahne vazduh...Srečom sam ja bila toliko prisebna, okrenula sam je na stomak i udarala po leđima. Nije pomagalo...trajalo je kao večnost...onda sam je prodrmusala...kad je konačno udahnula, kao da sam se rodila

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
28.8.2010 13:53:34   
cici78
Prijava za kurs na tel.063-261-627, javice se dr.Trajkovic. Ja sam nazvala i rekla mi je da se jos jednom javim oko 20.sept jer bi kurs trebao da pocne pocetkom oktobra. A mozete i da im pisete na mail anestezija@udk.bg.ac.rs  Traje svega jedan dan, ali valjda cemo najvaznije zapamtiti. Cak se dobijaju i neki sertifikati. Vezba se na lutkama. Eto toliko otprilike znam.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
28.8.2010 13:56:36   
cici78
Jele ne znam za NS. Ali s obzirom da traje 1 dan, nije na odmet da se skokne do Bg-auser posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
28.8.2010 14:22:29   
Rivana

IZVORNA PORUKA: cici78

Prijava za kurs na tel.063-261-627, javice se dr.Trajkovic. Ja sam nazvala i rekla mi je da se jos jednom javim oko 20.sept jer bi kurs trebao da pocne pocetkom oktobra. A mozete i da im pisete na mail anestezija@udk.bg.ac.rs  Traje svega jedan dan, ali valjda cemo najvaznije zapamtiti. Cak se dobijaju i neki sertifikati. Vezba se na lutkama. Eto toliko otprilike znam.

Cici samo jedan dan, i za jedan dan sve to da savlada se.... user posted image ako dobro razumem za jedan dan 5ooo dinara.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
28.8.2010 15:06:23   
cici78
Ja sam tako shvatila ovu doktorku, ali nije idealno, znam. Skupo je. A i da li cu sve uspeti da savladamuser posted image  Pisacu, otkud znam...Razmislicu jos...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.9.2010 15:57:25   
Nensi*
Uh,oduzela sam se malopre...Drzim Vuka posle sisanja da podrigne,on pocne da povraca i tako se zagrcne da je sav pocrveneo u licu i borio se za vazduh user posted image user posted image sva sreca pa sam bila dovoljno pribrana da ga okrenem preko ruke i udaram po ledjima dok nije dosao do vazduha...Par minuta je posle krkljao i skripalo mu je u grudima kad dise,ali sad se smirilo....Prepala sam se user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.9.2010 16:01:48   
bebablue
IZVORNA PORUKA: nensi27

Uh,oduzela sam se malopre...Drzim Vuka posle sisanja da podrigne,on pocne da povraca i tako se zagrcne da je sav pocrveneo u licu i borio se za vazduh user posted image user posted image sva sreca pa sam bila dovoljno pribrana da ga okrenem preko ruke i udaram po ledjima dok nije dosao do vazduha...Par minuta je posle krkljao i skripalo mu je u grudima kad dise,ali sad se smirilo....Prepala sam se user posted image user posted image

joooooj, dusa mala, srecom si bila pribranauser posted image user posted image user posted image
meni se beba stalno zagrcne dok sisa, mnogo je halapljiva.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
18.12.2010 18:45:20   
lenaa
Evo da i ovde napisem mozda ce nekome da znaci. Kad se beba zagrcne samo joj podignite jednu rukicu - ja probala i deluje.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
13.11.2014 16:21:46   
Olga75
zvercica nije beba al evo da napisem
danas se davila kiselim kupusom , jos deset godina zivota mi ode .
U svakom slucaju bez obzira sto dete odavno jede cvrstu hranu kiseli kupus od danas seckam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
13.11.2014 16:26:01   
serpica
Ja sam moje kad se zagrcnu okrenula naopacke,uhvatim za noge i okrenem,tako mi je dr rekao,niako da se beba udara po ledjima kao odrasli ili da joj se daje voda i slicno. To okretanje treba da bude brzo,meni je delovalo grozno ali kad sam primenila nista nije bilo strasno.
Naravno da ovo ne vazi za bas male bebe,nama se desavalo kad smo poceli da jedemo cvrstu hranu.

< Poruku je uredio serpica -- 13.11.2014 16:27:00 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
13.11.2014 22:55:49   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Olga RR

zvercica nije beba al evo da napisem
danas se davila kiselim kupusom , jos deset godina zivota mi ode .
U svakom slucaju bez obzira sto dete odavno jede cvrstu hranu kiseli kupus od danas seckam

user posted image zeno ionako vices da si matora covece tamo deset godina ode ovde deset godina pa jos negde deset godina ti bre ustvari mrtva zenauser posted image
Pusti dete neka jede redovno sad ce bolje paziti user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
13.11.2014 23:03:20   
bubulence

IZVORNA PORUKA: serpica

Ja sam moje kad se zagrcnu okrenula naopacke,uhvatim za noge i okrenem,tako mi je dr rekao,niako da se beba udara po ledjima kao odrasli ili da joj se daje voda i slicno. To okretanje treba da bude brzo,meni je delovalo grozno ali kad sam primenila nista nije bilo strasno.
Naravno da ovo ne vazi za bas male bebe,nama se desavalo kad smo poceli da jedemo cvrstu hranu.


a kada su manja okrenemo ih naopacke tako sto ih naslonimo na nasu podlakticu i gurnemo prst da povrate. meni se E jednom davila, pomoglo je...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
30.11.2014 16:15:06   
emicaa
Mi juče bili kod sveki na ručku i morala sam je držati u krilu jer nismo imali njenu stolicu.U sekundi mi je ukrala iz tanjira veći komad krompira i počela se davit,sveki skoči i okrene je i istrese,sreća pa je ona bila i da zna kako treba jer ja sam se skamenila od straha.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
8.5.2017 12:44:55   
Sanjalicaaa
Osedela sam u momentu. Dala sam Iki krušku iseckanu na komadiće, već dugo tako jede, i u jednom trenutku počinje da plače, ja pomislim zub a on se u stvari davio. Uhvatim ga onako ispod grudnog koša i pritisnem, ništa. Gurne mu prst da se ispovraća, on jadan hoće ali ne može da izbaci. Taman kada sam, čini mi se počela da se gubim od panike, jer ne znam šta da radim on je povratio. Sav je bio crven, i lice i ručice su mu pocrvenele. 5-10min je trebalo posle da mu boja vrati.
Ne sećam se da sam se u životu ovako uplašila.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
8.5.2017 12:52:49   
Ana RR
Uh Sanjalice user posted image mogu samo da zamislim. Jeza me prođe.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
8.5.2017 16:28:18   
IvanaSK RR
Sanjalice, mogu misliti tvoj strah user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
8.5.2017 17:04:54   
emicaa
Sanjalice stasno,to je sok i za djecu i za roditelje.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
9.5.2017 10:46:55   
Sanjalicaaa
Ceo dan sam juče bila pod utiskom. Taj osećaj bespomoćnosti dok ga gledam kako se davi ne mogu vam opisati.
Posle sam pročitala ovde da dete treba da se okrene naglavačke. A i svima kojima sam ispričala pitali su odmah što ga nisi okrenula. Ja za to nisam imala pojma, nikad čula. Stvarno mi dođe da odem na kurs prve pomoći.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
22.10.2017 12:46:04   
MamaNecaVo
Samo bez panike.
Mada ja panicim svaki put.
Lagano bebu potapsati po ledjima,a kako mi je pedijatar rekao,ako nastavi i dalje lagano prst ubaciti bebi u usta i proveriti sta je problem zastoja ikii zasto se zagrcne (moj bebac se zagrcne pa se bukvalno davi jer trpa komade u usta bez da prethodni proguta).

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
4.12.2017 0:49:11   
Srecko47E
Desava se naravno.
Okrenem je na stomavic i lagano potapsem tei puta u jednakim razmacima

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
6.3.2018 10:04:57   
Dora89
Ako se sama izbori za sekund, onda ništa. Ako traje par sekundi, presavijem je preko ruke i lupkam između lopatica.
Ako ni to ne pomogne, priljubite leđa bebe uz sebe i jako pritisnite stomak. Javite se u hitnu i ako taj postupak prođe dobro, da slučajno pritiskom niste povredili neki organ.
Ako beba počne da plavi i da gubi svest, zovite hitnu i reanimirajte bebu pritiscima na grudni koš, a glavu joj okrenite na stranu

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
6.3.2018 10:07:09   
Mala Elena
Zagrcnjava se dok sisa...
Dora, ti bas znas oko toga user posted image

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
6.3.2018 13:07:35   
Dora89
user posted image Hvala, lekar sam po struci, doduše za odrasle, ali znam nešto i oko dece. Uglavnom, više me je naučio život nego škola. user posted image

Probaj da je dojiš ležeći, da obe ležite na stranu. Mislim da se tako bebe manje zagrcnjavaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
6.3.2018 13:16:25   
Dragce86
Svi saveti su adekvatni! Podrzavam u potpunosti ;)

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Zašto su deca koja su često bosa, srećnija...
Kako hodanje bosih nogu podstiče razvoj mozga kod dece?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here