|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
8.6.2015 14:25:07   
Mila77
Iz Sarajeva sam :)

Citala sam malo o ovoj hrono iskrani i cim vidim da je voce zabranjeno uplasim se da to ne moze biti ok :(
Jeste li vi izdrzavali po mjesec dana bez voca?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Insulinska rezistencija
8.6.2015 14:32:00   
saska80
Nemam ni grčeve ni dijareju, navikla se skroz na lek. Mislim da ne, treba preterivati i odjednom u potpunosti promeniti način ishrane. Postepeno menjati i bude ok. Naravno, šećer i belo brašno odmah eliminisati :-)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Insulinska rezistencija
8.6.2015 14:42:45   
World
Zasto ne moze biti ok bez voca? Sta imas u vocu osim secera) sto vec nema u raznovrsnom povrcu? Ja sam isprobala i izucavala svasta otkako sam otkrila da imam IR i vjeruj da je sa LCHF-om sve savrseno, organizam se dovede u neki red i popravi se komplet sve, a da ne pricam o insulinu. Ako bas ne mozes nikako bez voca onda jedi bobicavo (jagode, maline, kupine), visnje, poneku narandzu.. Izbjegavaj bar za sada ostalo slatko voce, kad postignes cilj onda mozes sebi dozvoliti da se malo opustis. user posted image
Na kraju, ako ti je stalo, isprobaces sve pa vidi sta ti najbolje pomaze, tako sam i ja uradila.

I samo da napomenem da hrono i lchf nije isto.user posted image

I nema zaista potrebe za mjerenjem obroka i vremena niti bilo cega. Poenta je da u okviru normalne dozvoljene hrane jedes dok se ne zasitis i jedes kad god si gladna. To je sva mudrost. user posted image

< Poruku je uredio World -- 8.6.2015 14:44:46 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mila77)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Insulinska rezistencija
8.6.2015 15:03:24   
Josie
Slazem se sa World, ja sam u prva tri meseca dok nisam zatrudnela potpuno izbacila voce, bukvalno samo po nekad limun i narandzu. Sad sam ubacila kisele jabuke i jagode. Ne smes nikako dinje, lubenice, slatke jabuke... imaces dijareje sve dok ne izbacis sve te naslage secera. Imas negde na netu tacno objasnjenje sta radi secer i kako funkcionise pankreas pomoci ce ti. Sta god da odaberes hrono ili LCHF pomoci ce. Ja sam kod Ivanovica meni su savetovali da se pridrzavam hrono ali da vodim racuna u ugljenim hidratima.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Insulinska rezistencija
8.6.2015 15:40:52   
Mila77
U pravu ste za voce, ako se jede svjeze povrce. Uvjerili ste me :)

Josie - izucavam sada hrono ishranu i ne razumijem ovaj period restrikcije, odnosno da li se pocinje prvo sa restrikcijom na neko vrijeme?

(odgovor članu Josie)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Insulinska rezistencija
8.6.2015 16:08:46   
Josie
Trebalo bi mada se ja nisam strogo pridrzavala restrikcije. Meni je bilo bitno da se zdravo hranim ali pozeljno je. Ako mozes probaj. I obavezno pi vodu. Ja pijem oko 2,5 litre dnevno. Pomoci ce ti pri ciscenju organizma. Jeste da ces imati dijareje i dalje od toga ali vredi. Ja vise nemam dijareje i nikakve reakcije na lek. Jedem i velike kolicine hrane, pojedem po dve - tri punjene tikvice samo sa mesom naravno i bez hleba za rucak sa salatom. U 8 sam nedelji trudnoce i dalje mrsavim. Zatrudnela sam sa 55kg sad imam 52kg. A visoka sam 160. Pre sam imala 64kg
Nije bitna kolicina hrane vec kvalitet hrane.

(odgovor članu Mila77)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Insulinska rezistencija
8.6.2015 19:49:11   
Josie
Mozes li mi poslati linka ka nekom od foruma za LCHF da malo pogledam recepte. Hvala

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Insulinska rezistencija
7.7.2015 23:28:40   
dunja RR
I ovde da kopiram


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

I ja sam jutros radila, videću šta će reći dr., kontrola u četvrtak.

Glukoza
0'''''''''''''''' 6,5 (3,9-5,8)
60'''''''''''''''' 9,6
120'''''''''''''''' 7,1

Insulin
0'''''''''''''''' 12,8 (<27,0 )
60'''''''''''''''' 52,8
120'''''''''''''''' 51,7

HbA1c 4,9 % 4,0 - 6,0 IT
HbA1c-IFCC 30 mmol/mol 20 - 42 IT

S ¤ VITAMIN 25-OH D total 47,6 nmol/L 75,0 - 250,0 ECLIA
insuficijencija: 25-75




Ovo gore su rezultati od pre dve godine, a evo sadašnjih, radila sam pre dva dana u okviru pripreme za novu VTO:

Glukoza
0'''''''''''''''' 4,9 (3,9-5,8)
60'''''''''''''''' 6,2
120'''''''''''''''' 5,4

Insulin
0'''''''''''''''' 6,7 (<29,1 )
60'''''''''''''''' 27,50
120'''''''''''''''' 19,6

INSULINSKA REZISTENCIJA HOMA 1,5 (<2,7)

HbA1c 5 % 4,0 - 6,0 IT
HbA1c-IFCC 31 mmol/mol 20 - 42 IT


Bila sam konačno na kontroli, i dr. kaže da više nemam insulinsku rezistenciju i da su mi i šećer i inslulin odlični user posted image

Nisam ništa specijalno promenila u ishrani, jedino što ne jedem beli hleb, tj. belo brašno (eventualno ponekad), sada jedem tonus, i što se više krećem, sa S pređem svako veče par kilometara. Slatkiše jedem i dalje ali manje, voće jedem više nego ranije, ali opet ne puno, jer ge ne volem user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu aminaimirza)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Insulinska rezistencija
7.7.2015 23:30:55   
Sanjica26 RR
Odlicno Dunja.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Insulinska rezistencija
7.7.2015 23:33:51   
saska80
Dunja bravo :-).. Jesi li uzimala nešto od terapije za IR?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Insulinska rezistencija
11.7.2015 14:45:11   
Mirjana C
Evo ovako...
otkrivena mi je insulinska rezistencija (posle 120min je 70), a šećer je normalan, u 5.nedelji trudnoće mi je dr endokrinolog uvela lek glucophage 2x850mg i restriktivnu dijetu. Tada sam imala 100kg. U 11.nedelji sam imala 86kg i ginekolog mi je na UZ konstatovala da nema srčanog ritma i da se plod nije razvijao 4 nedelje. Urađena je kiretaža.
Vitamine mi nisu dali, pila sam jedino 1x5mg folne kiseline, koju moj organizam ne može da iskoristi, jer imam mutaciju na MTHFR 677 genu zbog koje nemam taj enzim u organizmu.

Tako da nismo pametni šta raditi...



(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Insulinska rezistencija
2.2.2017 11:37:40   
ivannna
treba mi vase misljenje- endokrinolog mi je napisala kad je citala moje stare rezultate ogtt testa da imam nisku vrednost baznog insulina,sta to znaci?

pila sam gluformin samo 4 dana pred iui koja je uspela,pa pretpostavljam da mi i nije pomogao jer min treba 3 meseca da se pije da bi dao rezultate

sada posle 4 god sam dobila da pijem glukofaz xr 750 2x dnevno,uopste nemam mucnice,super ga podnosim,izbacila sam slatko skroz
dr mi rekla da moram da imam 6 obroka i da ne smem da gubim u tezini a ja smrsala 3 kg ,ne znam sta da jedem da vratim kg

(odgovor članu Mirjana C)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Insulinska rezistencija
7.5.2017 18:56:29   
nata11
Da li neko ima konretnu dijetu za IR? Bas meni a ne sta sme, sta ne sme da se jede.
Koja druga dijeta/rezim ishrane je najbolja za IR?


_____________________________





(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Insulinska rezistencija
7.5.2017 19:16:05   
Ana RR
Nato, prelistaj malo ovo i ovo
Ima na netu puno recepata za LCHF ishranu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Insulinska rezistencija
7.5.2017 19:23:40   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: nata11

Da li neko ima konretnu dijetu za IR? Bas meni a ne sta sme, sta ne sme da se jede.
Koja druga dijeta/rezim ishrane je najbolja za IR?




Nato, ovo što ti je Anči stavila, može i hrono, sve je to slično. Poenta je što manje ugljenih hidrata (bez sokova ,slatkiša, testenina, bez ili što manje krompira, pirinča, kuvane šargarepe ...)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Insulinska rezistencija
7.5.2017 19:29:39   
nata11
Prelistacu sve, hvala

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Insulinska rezistencija
8.5.2017 14:53:03   
Ana RR
Nato klikni

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Insulinska rezistencija
11.5.2017 13:40:35   
nata11
Ooooo hvala ti punouser posted image ovo je bas detaljno.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Insulinska rezistencija
11.5.2017 20:31:44   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Insulinska rezistencija
4.9.2017 17:08:23   
Trudilica89
Pozdrav devojke,
Radila sam glukozu i insulin pa bi mi trebala mala pomoc oko tumacenja, jer kod doktora idem za 10ak dana.

Glukoza
0' 4.8 (3.8-6.5)
30' 6.0
60' 4.8
90' 4.6
120' 5.1

Insulin
0' 11.2 (5.0-30.0)
30' 35.4
60' 28.4
90' 15.8
120' 26.9

Vidim da su mi svi rezultati u okviru referntnih vrednosti, samo mi je cudno sto imam to povecanje u 120.minutu.
Hvala vam unapred 😍

PS. Nadam se da nisam promasila temu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 19:56:33   
Ana RR
Devojke, da li neko može da mi kaže nešto o ovom rezultatu:

user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.5.2018 19:59:39 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trudilica89)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 20:42:15   
vonavoj
Koliko se ja razumem,mislim da ces dobiti lekice..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 20:44:11   
Misha i Ljisha
To tvlj rez?

Nije ti se insulin vratio na pocetnu vrednost nakon 2h. Ali nije velika jako vrednost. Mene vise brine secer gore. I on je cak 2h nakon jela povisrn. Ishranu obavezno popraviti

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 20:58:17   
Maslacak15
Ana Nije dobar profil secera. Dobijas Metformin 100 posto, a trebalo bi i ishranu da korigujes...Ali dobro sad vec imamo ideju U Kom grmu lezi zec. Terapija e efikasna Tako da to te Samo vodi blize cilju. Puno te pozdravljam !!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:01:22   
Ana RR
Hvala devojke! Vidim i ja da nije ok samo ne znam šta i kako. U kom smislu da redukujem ishranu, šta treba da isključim?

Eh da sam ovo uradila pre nekoliko godina...

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.5.2018 21:02:55 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here