|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 2:30:15   
lokicagagica
Marija Prcic je odlican nutricionista. Ako treba kontakt moze u p.p a ima i stranicu na facebook-u.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 10:28:11   
lesli
Ana, super sto znas na cemu si!
A sta kaze za ir? Da li ti treba glukofaz ili ne? Ja sam sa rezultatima insulina nalik tvojima dobila 1500mg metformina.

Inace mislila sam da ti imas samo pai i mthfr. Ja sam razumela da Laiden uopste nije naivan... I da tu prepisuju aspirin, a posle pozitivne bete ili ustanovljene srcane radnje da daju fraxiparin.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 10:55:40   
Ana RR
Lesli, nije mi ništa rekla za terapiju, to ću videti sa endokrinologom. Ali ću se čuti sa njom za vikend pa ćemo popričati o svemu. Ja njoj jako verujem, neverovatna je osoba i vrhunski lekar.

Evo mojih rezultata trombofilije:

user posted image

Jedna dr (dr Jelena koja odgovara na pitanja na RR) kaže da nije trombofilija i da ne treba terapija, moja dr ginekolog i sad moja prijateljica se ne slažu sa tim. Pa budi pametan.


< Poruku je uredio Ana RR -- 25.5.2018 10:59:03 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:17:59   
lesli
Mozda ja nesto pogresno tumacim...ali meni se na osnovu ovog nalaza cini da nemas faktor 2 i faktor 5, jer dole u legendi stoji wt - neizmenjena forma. Ove dve su oznace sa +, sto bih ja protumacila da su one neizmenjene. A na mthfr i pai imas - , znaci oni su izmenjeni.
Pritom mthfr u koloni heterozigot ima +, a pai + ali na homozigot. To bih tumacila mthfr heterozigot i pai 4g4g homozigot. To su mautacije kao moje.

Ali mozda da vidis sa dr ipak oko tog aspirina s'' obzirom da sad ne ide, a da je prosli put sa njim upalilo. I ja sam ga pila u pocetku ove trudnoce.
A mozda ni glukofaz iz istog razloga ne bi bio na odmet? Mogu moj ogtt da ti okacim...

I dalje napominjem da je ono gore samo moje tumacenje one tabele na osnovu one legende dole, koje ne mora biti ispravno... kako su ti lekari ovde protumacili tu tabelu?

Ps. Inace malko masimo temu :)
Ali posto si moderator, valjda ce meni "smrtniku" biti oprosteno user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 25.5.2018 11:21:00 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:18:04   
nata11
Ana idem off topic ali za vikend je bila tribina na kojoj su sami dr koji se bave sterilitetom konstatovali da vise o trombofilijama ni sami dr nemaju stav. Poslednje istrazivanje iz 2017 pokazuje da fraxiparin ne moze spreciti spontani, a opet nam ga svi dr uvode user posted image Ja imam mutacije na PAI i MTHFR za koje po dr Jeleni i dr Kopitovic ne treba terapija dok po ostalima treba( KC nis, spebo, moj hematolog, moj ginekolog).


_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:26:52   
lesli
Moj ogtt, ako ti znaci.

Glukoza (ref 3.8-5.9)
0 5.3
30 6.9
60 4.6
120 5.53

Insulin (ref 2.6-24.9)
0 8.5
30 88.25
60 25.9
120 42.34

Dijagnoza blaga ir

I malo off - pogledaj temu fraxiparin u trudnoci, poslednjih par postova. Moj d-dimer je od necega morao skociti toliko, a jos sam pod terapijom...

< Poruku je uredio lesli -- 25.5.2018 11:29:36 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:32:24   
Ana RR
Lesli, iskreno, ja ih uopšte nisam tumačila jer se ne razumem. Očekujem da mi lekari protumače ali ne očekujem različita mišljenja lol.

Nato, jeste, sve im je to nepoznanica. I ja mislim da se tu stvari ne mogu generalizovati već svakom slučaju tj svakoj ženi treba prići drugačije. Možda nekome treba terapija, nekome ne. Ali ne treba odjednom isključiti mogućnost terapije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:37:25   
lesli
Ana to sto si napisala je 100% tacno. Susrela sam se par puta sa terapijom po sistemu "evo ti, pa ako upali super". I nekad to zapravo bude dobitna kombinacija.

Nisam lekar, ali mislim da kod tebe vredi probati sa uvodjenjem neke terapije, pogotvo sto je vec dala rezultat ranije.

A sto se tumacenja tice, sto ne odes u laboratoriju gde si vadila rezultate da ti oni protumace sta imas od mutacija, a sta ne?
Priznajem da je legenda cudna, ali meni ono moje tumacenje deluje logicno.
Ja u konzilijumu dobih vrlo nedvosmislen rezultat. Pacijent je ili nije nosilac mutacije i nema mozganja ;)

Ps. Necemo vise u off :)
Pps. U bre kad dva moderatora spamuju user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 25.5.2018 11:42:45 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:39:09   
dunja RR
Anči, ček, otkud tebi Faktor V Leiden? I ja mislim da ga nisi imala zar ne?
Otkud toj dr-i da ga imaš?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:41:00   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: lesli

Moj ogtt, ako ti znaci.

Glukoza (ref 3.8-5.9)
0 5.3
30 6.9
60 4.6
120 5.53

Insulin (ref 2.6-24.9)
0 8.5
30 88.25
60 25.9
120 42.34

Dijagnoza blaga ir

I malo off - pogledaj temu fraxiparin u trudnoci, poslednjih par postova. Moj d-dimer je od necega morao skociti toliko, a jos sam pod terapijom...


Ček da uporedim.

Kod mene su drugačije ref. vrednosti

Glukoza 3,33 - 6,10
0 - 4,91
30 - 7,59
60 - 5,79
120 - 6,59

Insulin 6,0 - 27,0
0 - 4,42
30 - 57,5
60 - 77,7
120 - 21,4

Ne znam, nervira me što se i pored lekara mi bavimo analizom. Mislim, neću da se opterećujem. Kada odem kod endokrinologa to mi je poslednje. Kako kaže tako ću raditi i gotovo. Razmišljam da od septembra probamo još jednom stimulaciju klomifenom i da završimo sa tom pričom. Mene boli što moje dete svakodnevno pita kada će imati brata ili sestru i što me duša zaboli kada se set_im onog izraza sreće kada smo mu rekli da sam trudna. I samo je on razlog što se i dalje bavim ovom tematikom.

P.S. Lesli, na VMA sam radila mutacije, nisam u laboratoriji. Oni su mi samo isporučili rezultat.

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.5.2018 11:43:01 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:41:55   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anči, ček, otkud tebi Faktor V Leiden? I ja mislim da ga nisi imala zar ne?
Otkud toj dr-i da ga imaš?


Suzi, možda Mila nije dobro videla, juče smo se kuckale u sred njenog posla. Reče mi da se čujemo u nedelju pa da pređemo sve natenane.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:46:15   
dunja RR
Lesli, drugaiji su vam rezultati :)


Ono što znam je da je dr Jelena jaaaako stroga po pitanju nepravilnosti u krivuljama glukoze i insulina.
Meni je davala uvek i više terapije nego što treba za svaki slučaj, i stalno stalno me kritikovala za rezultate, i kada me vidi, kritikovala za ishranu, objašnjavala koliko je važna kod zatrudnjivanja.

A za Anine rezultate mi je 2 puta rekla da su u redu, pitala sam je da proveri, tako da znam bi sigurno ali 100% napisala da ima neka nepravilnost, i uvela siofor. Doduše rekla je da ukoliko su u pitanju policistični jajnici, može se uvesti terapija.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.5.2018 12:04:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:48:26   
lesli
Ana moj savet ti je da ili odes kod endokrinologa koji se bavi sterilitetom. Ima neka dr koja radi i u Jevremovoj.
Ili da odes kod svog, ali ako ne pomene terapiju da ga otvoreno pitas, da li ima nesto protiv da probate sa terapijom, s'' obzirom da dosta dugo ne dolazi do trudnoce.

Problem postoji negde i verovatno neces ostati trudna dok se ne resi.

Dunja, njoj je insulin cini mi se bolji od mog jer se za 2h vrati u granicu, ali njoj glukoza ostaje i nakon 2h povisena. Zar to nije problem?

< Poruku je uredio lesli -- 25.5.2018 11:51:59 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:51:56   
Ana RR
Suzi, verujem ja dr Jeleni, zaista. Samo bi mi bilo lakše da se doktori slože. Ali kao što reče Nata - to je tema gde će uvek biti neslaganja.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 11:57:33   
dunja RR
Biće uvek, jeste.

Ja mislim da ću sada tražiti da mi uvedu fraxi, od embrioT, iako sam se prošli put obradovala što ne mora.


A za ta neslaganja, moja najbolja drugarica je obišla sve naše endokrinologe koji se bave sterilitetom, uključujći i dr Jelenu, jer ona se fokusirala na sterilitet, ka obišla je i endokrinologe u Dubaiu i samo joj je Dr Jelena uvela terapiju sioforom, svi ostali su bili u fazonu nije neophodno. Pritom, njoj je šećer uvek, ali uvek, jutarnji blizu 6, meni je 5,6, što je takođe, loše. Ona nije na sioforu, i evo 42 puni, nekoliko neuspešnih VTO iza nje, ali o sioforu ni ne razmišlja, jer je samo dr Jelena rekla da joj treba. Mislim da ima lošije rezultate od mene OGTT-a. a ja sam na 500 siofor ujutru, 1000 uveče (nešto imam osećaj da mi je i to malo kada vidim vaše rezultate).

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.5.2018 12:00:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:01:28   
Ana RR
Da, pričala si mi o njoj. I baš je bzvz što neće da pokuša, moguće da bi VTO imala drugačiji ishod.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:02:06   
dunja RR
Jeste Les, i mene je to zbunjivalo, nego mislim da se tu gleda i taj odnos (glukoza-insulin), i da je insulin prioritetan u ovom slučaju, nisam sigurna, ali mislim da je tako. A Ani je insulin ok.

IZVORNA PORUKA: lesli

Dunja, njoj je insulin cini mi se bolji od mog jer se za 2h vrati u granicu, ali njoj glukoza ostaje i nakon 2h povisena. Zar to nije problem?



< Poruku je uredio dunja RR -- 25.5.2018 12:08:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:12:23   
lesli
Mislila sam da je i ovo sto joj je insulin skoro 80 (kod mene je ta maximalna vrednost skoro 90) takodje problem, ali da je ona u boljoj poziciji sto se insulina tice jer se na kraju vrati u okvire.

Doduse ja imam i pcos (sa dokazanim ovulacijama - uz + progesteron) tako da je i to bio dodatni motiv za uvodjenje metformina(sumnjali su u kvalitet istih, iako mi je progedteron 21.dc bio uvek visok). Ne znam kakvo je stanje kod tebe Ana?

< Poruku je uredio lesli -- 25.5.2018 12:13:54 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:13:01   
Maslacak15
Lesli meni sse cini da oni nemaju pojma zasto kod tebe ne dolazi spopntano do zaceca. Inace masimo topic, ali ne vidim sta da buni D dimer, on skace u rudnoci kod svake trudnice....Nego to je ono kad neko nema problem- izmisli gauser posted image Znam okrutna sam ali ocu da te nateram da krenes u setnju i iskuliras se. Uzivaj malo u trudnoci imas jos cetiri meseca. Bice ti nekad zaoo u zivotu sto si se samo brinula a nisi uzival. Osim toga staalo mi je da beba u stomaku dobije malo i good vibes ne samo stres i brigu.

Dunja i ja mislim da jutarnji secer nebi trebalo da iznad 5. Znas ja mislim da je njima svima problem kad se uhvate za nesto onda o drugom ni ne razmisljaju. Tu drugaricu sigurno svaki ginekolog cim je vidi pomisli, aha 42 godine- matora je, i onda se ne bave uopste drugim parametrima. Sto je zalosno.
A sto se tice insulinske rezistencije ja mislim da je problem sto ne postoji referentna vrednost za insulin pod opterecenjem. Bar ja ne mogu da nadjem. Kao sto postoji guidilens za sve drugo. Za glukozu ima, posoptovala sam ali za insulin ne postoji. I onda ima lekara koji se drze te granice od 25, ali to zapravo nije tacno nego se odnosi samo na bazalni nivo i normalno je da kad se popije secer i insulin skoci..... Lekari koji to znaju ne reaguju ni na insulin od 50. Ali se postavlja pitanje sta je normalan odgovor.

Ana proveri molim te lutealni progesteron. Osim toga ja bih na tvom mestu razmislila opet u klomifenu. Ako je uspelo dva puta nema razloga da ne uspe treci put....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:19:58   
Ana RR
Lesli, nisam nikad imala pcos ali na kontroli posle kiretaže je bilo cistica po jajnicima i videli su i miom. Moja dr je potvrdila miom ali se ne sećam za ciste. Nikako da zakažem sistematski, nešto sam se ulenjila i ništa mi se ne radi kada su lekari u pitanju. Trebalo mi je godinu dana da uradim ogtt, užas.

Maslačak, da, zato i razmišljam da od jeseni probamo ali mora i mm do tada da proveri svoje stanje.

Lutealni progesteron - upisano. Radi se bilo kada?
Folikulometrije sam radila dugo i uvek sam imala ovulaciju.

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.5.2018 12:22:52 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:23:10   
Maslacak15
Ne Ana radi se 21. dana ciklusa u ciklus od 28 dana. Ali mislim da je bolja definicija nekih 7 dana pre nego sto mislis da bi trebalo da dobijes. To je mozda in ajvazniji parametar da se vidi kvalitet ovulacije.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:27:45   
Ana RR
Meni su ciklusi posle kiretaže na 25 dana uglavnom (nekada su bili na tačno 28 dana). Sad treba da dobijem za 8 dana, znači mogla bih sutra odraditi to u lab-u?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:28:49   
Maslacak15
Da! user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:29:41   
lesli
Maslacak i ja sam stekla utisak da nemaju pojma, pogotovo sto je do prve trudnoce doslo spontano i nakon samo mesec dana pokusavanja. A onda je mesecima delovalo da je sve ok, ali do trudnoce nije dolazilo. Onda su krenuli da ceprkaju i nabasali na blagu ir i ove dve mutacije. Da li je to bio razlog ne znam.

Rekla sam da necu u off, ali moram user posted image
Sto se d-dimera tice jasno mi je da mora da skace u trudnoci. Nisam ja nista pametovala oko toga. Imam dokazane mutacije, kada je skocio, otisla sam kod lekara ciji je posao da tumaci taj nalaz. Zena pogledala rezultate i rekla da sam za terapiju. Taj d-dimer je stvar koja me najmanje zabrinjava, kao sto vec napisah u odg. temi.
Ovde sam ga pomenula u svetlu toga, da postoje hematolozi u Srbiji koji kazu "to jesu blage mutacije" ali "zbog (pa naveden razlog) treba uvesti terapiju" user posted image

Ana jos jedan savet. Mozes probati sa lh trakicama. Mogu da se naruce preko ebaya, 40-50 komada za neke smesne pare. Ja sam ih radila, kada test bude pozitivan posle max 2 dana bih oset__ila pucanje folikula i onda bih znala tacan dan ovulacije i kada da vadim progesteron.
A za pcos, meni rekose da se dijagnoza postavlja bazni hormoni 2-3. Dc + uz radjen u istom periodu.

< Poruku je uredio lesli -- 25.5.2018 12:34:54 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:33:18   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Da! user posted image user posted image


Jupi user posted image user posted image još mi nisu prošle masnice od ogtt-a a idem opet da me buše user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here