|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
3.8.2020 8:28:17   
Maruska15
Ma njoj je to vrlo malo poviseno. Ja mislim da izbaci slatko i  tipa krompir,riza i belo brasno.. Ja sam rekorder i insulin primam i opet cim pojedem nesto sto ne bih smela šećer skoci. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Insulinska rezistencija
3.8.2020 8:32:03   
jess021
Jabudic, da, povisene su vrednosti i ne vracaju se na pocetne posle 120min. Pokusa sa ishranom da regulises, ali ne samo slatko vec i uh, voce....

Mozda i dobijes neku malu dozu metformina. Nista strasno, u svakom slučaju. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Insulinska rezistencija
3.8.2020 8:43:19   
smeško
Da, nije strašno, ali bi trebala mala korekcija ishrane. Crna, integralna brašna, ne u velikoj količini. Voće ograničeno, slatko ne uopšte. Ovako kako je Jess napisala. Mirko, šetnja je obavezna kod problema sa insulinom i šećerom, ništa pogrešno nisi napisala.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Insulinska rezistencija
3.8.2020 9:25:50   
jabudic
Žene, hvala vam.

Ovaj nalaz je odličan u odnosu na sve one prije trudnoće.
sad ulazim u referentne vrijednosti, s tim što i ja vidim da posle 120 min još nije dovoljno pao.

Ranije bi mi posle 60 min bio oko 80, pa posle 120 min 25-6.
Tako da je ovo po meni svakako odličan nalaz u odnosu na prethodne i to bez ikakve dijete ili terapije.
Svakako nemam ništa protiv da mi dr uključi nešto, ako misli da treba, više volim nego da se gojim. user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Insulinska rezistencija
3.8.2020 9:39:28   
Maruska15
Jabudic za ove vrednosti ja ne verujem da ces dobiti lekove. Mislim da je regulisana ishrana sasvim dovoljna. Kazem ti da kad pazim sta jedem šećer mi je odlican,cim se opustim i pored insulina skače. Ali moje vrednosti su horor. Kod tebe je super skoro.


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Insulinska rezistencija
3.8.2020 9:41:38   
jabudic
Da, i ja mislim da neću.
S tim što moram malo pripaziti, jela sam sasvim normalno (sve po redu), i slatkiša svakodnevno. user posted image
Da izbacim hleb i slatko i odoh u minus sa insulinom. user posted image user posted image

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Insulinska rezistencija
5.8.2020 12:47:30   
smeško
И немој стално нешто да жваћеш, то провоцира инсулин без потребе.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 11:41:07   
Milena18
Mislim da sam konačno pronašla razlog poremećenih ciklusa i toga što mi zatrudnjivanje ovaj put ne ide lako kao ranije. Juče sam radila OGTT test, evo rezultata.

Vidim da dosta vas ima ovaj problem. Kako vam deluju moji rezultati? Meni se čini da su prilično loši. 
user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 12:31:56   
Misha i Ljisha
Nisu jako losi ali je vrlo moguce da ti insulin pravi problem. Probaj prvo ishranom da popravis insulin ako ne ide idi po metformin. Ja sam nakon mesec dana metformina ostala u drugon stanju


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 12:32:54   
Misha i Ljisha
Mada tebi i seces predje granicu. Meni nikad secer nije presao granicu uvek je izmedju 4 i 6. 


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 12:51:34   
lesli
Milena, potrazi savet dobrog endokrinologa. Po mogucstvu nekog ko se bavi sterilitetom.Obzirom da imas blizu 40 ( je l’ da?) i da zelis bebu...mozda ne bi bilo zgoreg da ti odmah uvedu metformin.

Srecno!
Ps. Insulin nije nesto katastrofa povisen, ali glukoza ti prelazi u 30’ i 60’

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 13:07:29   
Mirko Svirko
Ja nisam znala da i to moze biti razlog poremecenih ciklusa.

Sta sam sve ovde naucila... Milena, ja se ne razumem u ovo, ali hvala sto si podelila.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 13:19:01   
Maslacak15
Ja mislim da je profil secera sasvim u redu a i to je greska konzilijuma koji je dao samo jednu referentnu vrednost koja se odnosi u stvari na glukozu na taste. Sigurno da glukoza sme da prelazi i 8 mmola pod opterecenjem.

Mozda je insulin nesto visi, iako je i tu bazalni nivo odlican ( samo 7) ali ne spusta se bas skroz do kraja posle dva sata. Svakako se treba prokonsultovati sa endokrinologom i on mozda prepise metformin ali ja ne vidim da je ovde rezistencija posebno izrazena.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 13:22:11   
Maslacak15
evo i ko voli da se obrazuje

Normal blood values for a 75 gram OGTT used to check for type 2 diabetes in those who are not pregnant:

Fasting -- 60 to 100 mg/dL (3.3 to 5.5 mmol/L)

1 hour -- Less than 200 mg/dL (11.1 mmol/L)

2 hours -- This value is used to make the diagnosis of diabetes.

Less than 140 mg/dL (7.8 mmol/L).
Between 141mg/dL and 200 mg/dL (7.8 to 11.1 mmol/L) is considered impaired glucose tolerance.
Above 200 mg/dl (11.1mmol/L) is diagnostic of diabetes.
The examples above are common measurements for results of these tests. Normal value ranges may vary slightly among different laboratories. Some labs use different measurements or test different samples. Talk to your provider about the meaning of your specific test results.



Znaci profil glukoze je najnormalniji, sta vise odlican user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 13:36:45   
Misha i Ljisha
Zavisi od osobe do osobe. Meni je pocetni insulin bio 12 a nakon dva sata 56. Znaci isto nije "kriticno" ali mi je pravio problem. I opadala mi kosa i poremeceni ciklusi, na jednom jajniku sam.imala samo ciste na drugom nisam a nije ni taj jajnik "oba ljao posao". Tako da mislim da i tvoje mogu da ti prave probleme. A za secer stvarno nemam pojma meni nikad nije presao 6 ni pola sata nakon jela. Naprotiv brzo mi sw dizao insulin da se desavalo na kontrolama da mi secer bude nizi nego na pocetku


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 13:37:07   
lesli
E pa da. Oni su naveli iste vrednosti.A ide nesto kako do 7.8?Meni je glukoza u 30’ 6.9 i posle padne na 5.Insulin mi je u 30’ oko 90 i u 120’ padne na 40.Maslacak, secas se da sam ti rekla da je meni Macut to komentarisao kao “tebi ni ne treba glukofaz, ne znam sto su ti ga dali”
Milena, ono sto svakako mozes da uzmes je inofolic. Ima u obliku praska i kapsula. On je meni rekao da mi je dovoljan jedan inofolic combi dnevno, uz redukciju ishrane(integralno brasno, bez puno prostih ugljenih hidrata itd.)
E sad zavisi mozda i od klinicke slike. Meni su ciklusi uredni, sa dokazanim ovulacijama, nemam visak kilograma (mozda pre manjak spram visine), bazalni status hormona dobar, androgeni po njemu odlicni itd.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 13:43:35   
Maslacak15
nema ona poremecene cikluse koliko ja znam nego su poceli malo da vrdaju dan dva gore dole sto je po mom misljenju do godina user posted image . Ali mozes sigurno da se prokonsultujes i mozda eto infolic nece skoditi. Ali bez simptomatike druge nema tu rezistencije.

Ona treba samo da ubode dobru JC..... Milena sta smo rekli, mozda sam zaboravila kakav je lutealni progesteron? Jesi li ga proveravala??? Znam da su FSH I AMH jos bili sasvim ok.


sitne oscilacije ciklusa su najnormalnije posle 35 i same po sebi nisu znak da je nemoguce zatrudneti. Ja sam sa 30 rusila rekorde tipa dobijam 5 meseci za redom svaki cetvrti petak u dva popodne, pa se posle mrdne za pola dana znaci izuzetno sam bila precizna. Poslednjih godina set_am od 25-28 kako kad ali i dalje nisam imala problem da zatrudnim sa Anom iz prve.

Ali je jako bitno ustanoviti da li su ovulacije adekvatne. Ako ne onda stvarno traziti da se pomogne klomifenom ili femarom. Ja sam savetovala tri meseca strpljenja ali duze ne jel sa godinama se nista ne dobija cekanjem. Moze samo da bude sve gore. Zao mi je sto to tako otvoreno kazem ali tako mislim user posted image .

Ja zato nisam htela ni da cekam sa Anom iako sam imala spontani u aprilu 2017. Isla sam direkt na trudnocu cim se normalizovao ciklus. Sa 40 nema tu prednosti biti strpljiv i cekati.

Ali ja sam ubedjena da je to kod vas resivo Milena !!!! samo hrabro i bice brzo. Nema znakova da je problem sta god da je posebno ozbiljan.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 15.11.2020 13:53:30 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 15:59:03   
Milena18
Nije baš dan-dva, malo su veća odstupanja, recimo nekad je 25 dana ciklus, a nekad 33. Iz tog razloga nisam ni radila progesteron, nemam pojma kad da ga uradim. Ali to me ne brine toliko koliko to što su mi menstruacije u poslednje vreme jako, jako oskudne. Zakazala sam kod ginekologa za početak decembra, pa ću videti šta će mi reći, a sutra ću videti i kada endokrinolog može da me primi. 
Nema kod mene mnogo mesta za korekciju ishrane, slatkiše jedem retko, belo brašno skoro nikad ne koristim,uglavnom mi se ishrana bazira na voću i povrću. E fizičku aktivnost bih već mogla da pojačam, priznajem. 



Mnogo vam hvala svima na odgovorima i podeljenim iskustvima. Maslačak, ti mi nekako uvek daš nadu 🙂

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 17:12:21   
lesli
Milena, a da probas sa lh trakicama ili bazalnom temperaturom pa da tako utvrdis kada je O?
Druga opcija folikulometrija...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 17:40:14   
Milena18
E mogla bih da probam te lh trakice. Hvala što si me podset_ila, Lesli. Nisam ih nikad koristila, pa sam i zaboravila da postoje. Ili da merim bazalnu od sledećeg ciklusa, to mi je još jednostavnije.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 18:27:05   
Filadendronka
Milena, meni je IR utvrdjena nedavno i to sasvim slucajno posto je ginekolog posumnjao na osnovu izgleda mojih jajnika. Na8ime, bukvalno su prekriveni mikrocistama (app.4mm). Oba puta sam zatrudnela bez problema. Pitanje je samo  li je meni insulin problematican oduvek ili je to tek krenulo nakon porodjaja. Koristim Inofolic combi i onaj prirodni lek od meda i cuvarkuce. Ne osecam nikakav boljitak po pitanju simptoma IR. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 19:02:55   
lesli
Filadendronka med i IR ne idu zajedno, nikako.Ja bih to izbacila.


Milena, ja sam sa ebaya porucivala te lh trakice (konretno OneStep je marka). 50kom za neke smesne pare. Recimo 10tak $. Iz Uk stizu. Meni su ranije stizale za 7-10 dana, e sad ne znam kako korona utice na transport, zadrzavanje na carini i sl.Mislim da mozes i u apoteci da ih kupis (ne ove OneStep, neke druge), ali su verovatno dosta skuplje.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 20:57:59   
Filadendronka
Lesli, jasno je meni za med, ali vise verujem u njegoce blagodeti u odnosu na stetu koju moze da nanese. Pritom to je otprilike pola kasicice dnevno posto ide uz cuvarkucu, tako da je svakako za mene zanemarljivo. U svakom slucaju meni predstavlja problem ishrana. Meso ne volim, mlecno ne jedem gotovo nista. Mogla bih da zivim samo na vocu, povrcu i hlebu. Slatkise nekad jedem, nekad ne. Cilj koji imam na umu je da sredim hormonski disbalans i na vreme sprecim potencijalni dijabetes. 
Negooo... vec duze vreme razmisljam o tome da poznajem preko 20 zena koje dolaze sa dijagnozom IR i/ili Hasimoto sindroma. Da li moguce da svi imaju problem da insulinom i stitnom zlezdom?! Ne znam koliko su te referentne vrednosti uskladjene sa savremenim nacinom zivota. 🤔


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Insulinska rezistencija
15.11.2020 23:06:22   
lesli
Aha, mislila sam da je rec o nekoj vecoj kolicini tipa supena kasika.
Fil, a pecurke? Riba i morski plodovi? Jaja?U sustini hleb mozes, integralni. Pastu i pirinac, takodje biraj integralni. Krompir i bundevu ograniceno. Vecinu povrca i kuvanih jela mozes najnormalnije da jedes. 
Voce bobicas_to ima nizak glikemijski indeks i njega mozes u vecim kolicinama. Za ostalo voce treba da se ogranicis. 1 jabuka, kruska, pomorandza, breskva itd. po obroku.2-3 kajsije, pola solje tresanja... Imala sam negde komplet tabelu tih smernica ishrane.Sljive i smokve isto ograniceno. Banane zrele izbegavati.Kostunjavo voce je isto odlicno. 
Organizujes se na 3 glavna obroka i 2 vocne uzine.Uz dorucak i rucak, moze 1 vocka.
Ps. Za sir moram da priznam da ne razumem. Ja bih na siru mogla da zivim. 🙂


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Insulinska rezistencija
16.11.2020 7:58:34   
Filadendronka
Hvala Lesli, sve je to meni teorijski jasno. Ali tempo zivota kojim zivim namece drugacije navike u ishrani, obroke s nogu, glavni obrok za veceru itd... A sir, kajmak, kiselo mleko, pavlaku i ostale mlecne proizvode prosto ne volim, ni u najmanjoj meri. Jedino mleko i jogurt ponekad. Cudna sam ti ja biljcica. 😂 Mislim da je meni potrebna radikalna promena zivotnih navika. Smanjenje brzine, manje stresa, manje posla, neki sport, vise mesa i vode...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here